Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • U většiny uvedených titulů se mi chce říct: "Samé lepší". Je tam totiž spousta přehypovaných blbostí.

  • Jack1947

    Joo GAMER, Hardcore Henry ,SUcker punch FREEGUY byl supeer film těším se na pokračování 👌😊😎

    Ještě bych doplnil italskou sérii ( myslím že jsem zatím viděl jen první) Hotel Inferno což je celkem povedená doomovka pak jsem viděl ještě jeden který vypadal jak doom ale vypadl mi název😬😐 bylo to proti zombíkům v nějaké léčebně a byla ta dvouhlavnovka a dokonce i ukazatele z DOOM snad! FPS POV filmů bych bral více - to je dost nevyužité téma.

    • Jack1947

      Když už jsme u těch filmů prý se chystá  brzy TV Call of duty(bylo zrušené před lety a znovu vzniklo docela zajímavé) - které mělo celkem obstojnou akcí inspirovanou filmovou  Act of Valor.

  • V seznamu mi chybí film Zastav a nepřežiješ (2006) s Jason Statham. Pro mě je to GTA SA ve filmu.

    Na Hardcore Henrym jsem byl v kině a dal jsem mu plný počet bodů.

  • Hele, a co Soudce Dredd?

  • Ja by som do zoznamu dal aj Raid(2011)

  • iSpirit

    k tomu SAO. Za mě má mnohem větší význam .hack//Sign. Určitě je tam daleko lépe propracovaná psychologie postav, je to jedno z prvních anime v rámci VR a má to skvělou hudbu. Pokud neznáte, zkuste mrknout.


    Overlord, Log Horizon etc. naopak považuji za mnohem větší odpad než SAO, ale chápu, že je moderní hejtovat SAO. 

    • Itami

      No, to víte, ono totiž SAO je....prostě SAO.

      Ano, je snadné ho hejtovat (a popravdě, občas si prostě o to to anime říká samo), ale neviděl bych to až tak špatně.

      Jistě, ne každému to sedne (a popravdě na Kirita JSEM poněkud alergický), ale ta myšlenka nebyla zase tak špatná. Jen realizace se úplně zase tak nepovedla. 

      Ovšem na druhou stranu, mnohdy bylo krásně vidět (kdo vidět chtěl), co s člověkem a jeho psychikou dokáže udělat to, že jste uvězněn ve hře a smrt ve hře rovná se smrt v reálu. 


  • dethro

    Já bych ještě doporučil Alita: Battle Angel 

    • Derp_1337

      To má nějakou hru? Já myslel, že Alita je dle jenom "knižní" předlohy (novela).

      • nightborne

        Nemusí to nutně mít hru, pointa článku jsou spíš filmy, který používaj herní zvyklosti / mechanismy =). 

        A Alita je teda zrovna případ filmu, od kterýho sem čekal odpad a přišlo příjemný překvapení. Škoda že to zařízli =/.

        • Jack1947

          SUpr film celkem se hrama nic moc společného ( to už by se dalo říct že jakýkoli Marvel je v podstatě hra :P ) ale myslím že pokračování někdy ještě bude těžko říct jestli hlavní záporák bude jako ten nakonci lol

  • hulibalda

    A přitom ten nejzásadnější film, který se hrami nejen inspiroval, ale taky ono médium využíval naprosto revolučním způsobem tak, že i hry samotné si později ony prvky přivlastnily tu není 😐

  •  Battle Royale (2000)
    • Jack1947

      TO je ANIME adaptace ne úplně herní nebo s herními prvky 😬🤔

    • Hidden

      Film Battle Royale neni podle her, ale naopak dal jmeno (a tematickou inspiraci) celemu hernimu zanru. ;)

      • Máš pravdu zpoloviny.
        BR dal inspiraci vzniku herního subžánru.
        ALE
        v roce 2000 už dávno existovaly hry s prvky survivalu, setupu teamu/coopu, inženýrského vhození do předdefinovaného prostředí, nadefinování inventáře, observingu herní plochy, s cílem: last man standing...

        • Hidden

          To sice existovaly, ale samotny "last man standing" princip z hry jeste nutne battle royale nedela. Neni okatejsiho uznani inspirace, nez kdyz si zanr vezme nazev podle filmu (potazmo knihy, podle ktere byl natoceny). Nicmene i kdyz to vztahneme na sirsi zanr nebo hry obecne - kniha podle her napsana take nebyla, kdyz by se slo az ke zdroji. ;)

        • KrPa

          Unreal tournament - 1999

  • Mně tu chybí trestuhodně opomíjený film Mistrovská úroveň (Boss level). Víc už se film inspirovat hrou nemůže.

    • Jack1947

      Jen škoda toho konce a sekvelu v nedohlednu :/

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit