Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • 0011

    Pro mě zatím hra roku, lepší než jsem čekal a to zdaleka nemám dohráno páč plním všechno co jde, jediné co mě mrzí že tam není párování jednotek, stejně jako u minulého dílu Echoes. Sérii hraji od Fates a tohle je obrovský skok oproti 3ds dílům, jenom mi opravdu chybí to 3d hlavně na taktické mapě. Doufám že si to zahraje víc členů redakce, docela mě zajímají dojmy nováčků v sérii, myslím že tohle by mohlo hodně bavit i herr Pecháčka.

    • flash789

      Pro me to je prvni Fire Emblem, ale SJRPG jsem jinak hral pozehnane, bylo to tim ze jsem nikdy moc rad nehral na handheldech.

      Zatim mam spis rozpacite dojmy. Nadherna stylizace ale zaroven hodne prumerna grafika a dost nestabilni fps. I kdyz po Switchi nelze chtit zazraky. Osobne se mi uz trochu zajida ta Persona socialni cast, protoze ted to je v kazdem druhem Jrpg. Dalsi vec co mi vadi, a taky proto ze to je porad a skoro vsude je takzvany HUB system. Mame zakladnu a mise kolem. Zadny skutecny svet. Chapu ze je popsan vyborne a takzvany world building funguje, ale proste bych to vsechno radsi videl na vlastni oci, stejnym zpusobem jako pobiham po akademii. A to nezminuji chytani ryb, vareni a podobne, to uz je takova rekl bych klasika v tehle hrach ze zacina byt jak osina v zadku. Vzdyt existuje takovych moznosti vymyslet minihru, proc furt ty ryby a vareni???

      nektere ukoly na akademii mi nedavaji absolutne smysl. Dostanu neco zadano a k vyreseni vede naprosto nesouvisejici vec...ale treba delam neco blbe.


      Ono taky, je mi jasne ze pro hrani na hajzliku nebo v autobuse je tenhle persona/hub system co tam je idealni, ale jaksi na velky TV to krapet pusobi lacine. Uz Compile Heart ktery delali beckovy japonsky rpg zalozeny na tomhle principu postoupily dal a zacly delat hry kde jsou opravdovy svety a ne jen prstem po mape a tuzkou na papire.


      Jinak to je samo kvalitni hra a doufam ze se to nejak vic rozjede, po osmi hodinach to je porad samy tutorial a seznamovani, verim ze to nakonec bude super.


      Filmecky jsou ultra kvalita, takzvane ....na nicem se nesetrilo :)

      • 0011

        No v rámci série je to skok co se týče grafiky asi o 1000%, ale jasně že když se to srovná s jinými hrami na ostatních platformách tak to není technický zázrak. Hry od Compile Heart jsem hrál taky, ale já jrpg obecně moc nemusím, vybírám si jenom to nejlepší a za to považuju Fire Emblem a Xenoblade a to jsem jedničku hrál a dohrál na 3ds kdyby vyšel port na switch dám si to znova a kdyby portovali i X vůbec bych se nezlobil, ale když už teda máš ten switch a vím že xenoblade máš rád, tak si dvojku prostě musíš zahrát jestli si to ještě neudělal. Technická stránka je strašná, ale ta hra je prostě geniální.

        • flash789

          Xeno serii mam odehranou komplet, od Xenogears az po datadisk s Tornou. A mam ji moc rad. U Xenoblade bych ale poradi IMO udelal asi takhle. Xenoblade X, Xenoblade, Xenoblade 2 Golden Country, Xenoblade 2. Ale obecne i Xeno 2 povazuju za to nejlepsi co za posledni leta vzniklo.

          Kdyz bych mel zduvodnit proc ji mam az na poslednim miste. neni to uz v zakladu technicka scifi, je to proste uz jen dobrodruzstvi ktery by se mohlo jmenovat jakkoliv, nenese uz tak vyrazny rukopis serie ktera zacala u Xenogears. Prakticky nulova pritomnost robotu mi prijde jako rouhani.  Pribeh ma spickovej, postavy taky. Ale jinak, to je jen pomerne standartni vysokorozpoctovy jrpg.  Svet neni zdaleka tak zajimavej, klise sbirani pokemonu/bladu, rozvoj postav a soubojak uz neni seriozni, je to cely takova zabavna minihra. Stylizace ma nejbliz k moncicakum z cele serie, Xenogeras pocinaje.


          Grafika byla to posledni co mi vadilo, bylo to vlastne dost pekny.

          A tak dale.

  • triptich

    ako recenzia, tak gameplay jednoznačne presvedčili, že tento titul musím min. vyskúšať po kúpe switch-u. na tú konzolku snáď ani nevychádzajú zlé hry...

  • 0011

    Torna mě ještě čeká, mám jí dávno koupenou, ale na switch teď výjde smršť her a než dohraju Fire Emblem tak to taky chvíli potrvá. Jako fandu žánru mecha mě x moc láká ale nechci si kvůli tomu pořizovat wii u, je to u mě potencionální kandidát na nejlepší jrpg a kdyby to portovali tak věřím, že to bude mít mnohem větší prodeje než na wii u. Věřím že bych v tom utopil stovky hodin.

    nějak to blbne to měla být reakce

    • flash789

      Pár lidí co si myslí že Xeno X jsou nejlepší se najde. Ale obecně a globálně největší sláva míří k Xenoblade 2. Možná právě proto že celkově dost miji zaměření celého Xeno univerza. 

      Port Xeno x na Switch by jistě nějaký úspěch měl, ale ani ne možná tak kvůli hře ale prostě proto že Switch je in a má ho plno lidí. 

      Ja tam strávil 400 hodin v těch Xeno X, vysněna hra. 

      • Derp_1337

        Osobně jsem o trošku více spokojený s Xenoblade Chronicles X. Já proti robotům nic, takže Xenoblade 2 nezískal žádné plusové body za to, že se úplně nedrží standartů univerza.

        Samozřejmě Xeno 2 je novější hra, takže lepší grafika je velké plus, ale příběhové u mě vede Xeno X.

      • 0011
        Mě přijde že ve dvojce je robotů dost (ke konci) a to nepočítám Poppy, ale hlavně se mi líbilo příběhové propojení s jedničkou, je to defacto spíš paralelní vesmír ta dvojka v názvu je nešťastné rozhodnutí vzhledem k tomu že příběh obou her se odehrává současně
        • flash789

          Jde o to že tam nejsou roboti zásadní, vsude v xeno hrách měli zásadní roli. A Poppy? Ale no tak :)

          Osobně mám za to že kdyby se hra jmenovala Rex and seven titans bylo by to jedno :)


Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit