Přejít na výpis diskuzí

Flashová hříčka rozhodne o chování aut bez řidičů

27.11.2018 18:35
Šárka Tmějová 2 příspěvky

Zatímco metro bez řidiče už je pro spoustu měst každodenní realitou, auta bez řidičů jsou stále ještě spíše hudbou budoucnosti. Když letos v květnu samořízené auto Uberu srazilo během testování v Arizoně ženu, znovu se rozpoutala debata o tom, kdo má být v případě nehody vlastně odpovědný. Hra Fuzzy...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • WhySoSad

    Fakt mě zaráží ty odpovědi... Většina lidí by to bez rozmyslu naprášilo do protijedoucího auta místo sražení člověka co přechází silnici v místě kde nemá. Opravdu by někdo takový auto chtěl? Auto co ohrozí život řidiče jen aby zachránilo život někoho kdo udělal chybu? 

  • MickeyMutant

    Přejel jsem maximum dětí, složil všechny chodce, co složit šli, ušetřil několik psů, čelně taranoval jednu ambulanci a ani jednou neskončil ve zdi. Přitom doufám, že jsem ve většině případů moc nepoškrábal lak na autě. Jak se píše v článku - neexistují správné ani špatné odpovědi.

    A pokud by AI po týdnu nemoderované interakce s veřejností dostala textový výstup, tak vám ve svodce vysvětlí, že si dle osvojeného etického kodexu nemohla dovolit minout ani jedno dítě, protože nechtěla riskovat, že by minula nějaké to židovské.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit