Přejít na výpis diskuzí

FromSoftware chystá další hru v „Souls stylu“, tentokrát z feudálního Japonska

13.6.2018 9:11
Aleš Smutný 9 příspěvků

Solidním překvapením konference Microsoftu bylo oznámení nové hry od studia FromSoftware, které stojí za tituly jako Dark Souls nebo Bloodborne. Nese název Sekiro: Shadows Die Twice a oproti klasickému „Dark Souls“ mustru má několik zásadních odlišností. Překvapivé je, že tentokrát bude vydavatelem...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • líbí se mi ten retro oldgen indie look grafiky
 • Stealth ninja souls, no paráda.
 • Vogon
  Quick rundown:
  Nejedná se o Souls hru ani o Onimushu(bohužel Aleši, jednou se určitě dočkáš), jedná se o nástupce Tenchu, proto spolupracují s Activision(publisher Tenchu), původně se vlastně mělo jednat o nový díl Tenchu, ale vývojáři si mysleli, že by je to vázalo k využívaní již použitých nápadů a chtěli udělat něco nového a pro ně originálního, vlivem únavy ze sériově vyrábených her, proto se hra jmenuje Sekiro a nezapadá do žádné z Fromsoft sérií. Podtitul Shadows Die Twice vymyslel Miyazaki jako chytlavý slogan pro teaser trailer, lidem z Activisionu se zalíbil, protože to bude prodávat podobně jako "Prepare to Die", proto to je nyní v názvu.
  Jedná se o akční/stealth hru s nula RPG prvky, což znamená: žádné classy, staty, levelování, desítky zbraní, zbroje, apod. Vývoj postavy probíhá skrze nové vychytávky v protéze(protéza se může měnit nejen v hák, ale třeba také v sekyru) a získávání použitelných předmětů(petardy,shurikeny, apod.), získávání, zpracování a využití těchto předmětů je podobné Zeldě. Protagonista je předem určený, ale příběh je nelineární a vyprávěním podobný předešlým hrám od Miyazakiho. Hra má více konců.
  Hra se odehrává v Japonsku během Sengoku éry ve fikčním kraji, který leží v horách, jedná se o jeden propojený svět ve stylu DS1.
  Hratelnost se dá rozdělit do třech kategorií: pohyb, boj, stealth. Hra klade větší důraz na stealth a přechytračení protivníků, než na boj. Hráč by neměl slepě bojovat, nýbrž by se měl první pustit do průzkumu, sledovat a odposlouchávat své nepřátele, kteří se ho nechystají rozčtvrtit. Znovuhratelnost nehledejte v nových buildech, ale v tom, jaký postup využíváte.
  Hra nemá online.
  Systém oživování je důležitý prvek hratelnosti, hra je kolem něj designovaná a najde své využití při stealthu, ovšem má svou cenu.

  Hra by měla být ještě těžší než Souls hry, ovšem klade důraz více na chytrost hráče, než jeho reflexy a prstoklad. Fromsoftware ještě chystá dvě další hry, přičemž jedna z nich bude exkluzivní pro Sony, mimo Sekiro a remaster Metal Wolf Chaos, který ve spolupráci s Devolver Digital vyjde ještě tento rok na PC, PS4 a Xbox.
  https://www.youtube.com/watch?v=G_395DCBLF0
  • Draken69CZ
   Já tam teda Souls hru vidím jakože hodně, FS nic jiného neumí a myslím si že to prostě bude Souls hra z Japonska s drobnými změnami. Ani tu animaci otevírání dveří neudělali jinou *15* Ale mě to teda nevadí těším se na to ať to dopadne tak či tak.
  • No, že tam nebudou buildy a RPG prvky, jsi vzal kde? Ano, zatím to tak vypadá, ale jsou to jen spekulace.

   Dále bych ještě dodal, že tam má být prý střídaní dne a noci(což mělo už být v DS3 - díky Namco), bude to s velkou pravděpodobností clockpunk mixlý s Japonskem, Stealth je 100%(stealth už měl být v DS3 - díky Namco), dále je jisté z traileru, že to bude daleko více šermířská hra, jde vidět parírovaní mečem a i právě boj meče na meč.

   Jak píšeš, tvůrci jsou evidetně trošku unaveni z dělaní stejných IP, proto vzniká tahle hra. BTW kde jsi vzal, že dělají něco pro Sony. Dle mého je Sony i Namco pěkně seree *1*
   • Draken69CZ
    Déraciné PS VR

    https://youtu.be/ngQjvnqEOyA
 • Vogon
  Co tam dělá Geralt?
  • Jdite už někam s Geraltem, jsi asi neviděl moc samurajskych filmu, co? Když už tedy, tak se inspirovali big bossem
 • Tak to bude určitě blbost, když to není exkluzivita. :D

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit