Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Pořád mi vrtalo hlavou, proč je tu článek o milionkrát zlevněných hrách... pak jsem si všiml těch reklamních referrerů v odkazech na GOG. Skrytá reklama. *12*
    • Co je to reklamni referer?
      • Nic co bys mohl pochopit Bobe, takže se tím nezatěžuj.
        • po chvilce googleni jsem si to zjistil a pochopil to je ale prekvapko co? haha ty kokotko doufam že tvoje rodina chcipne na rakovinu *11*
          • Jen to ze sebe dostaň Bobe.. Takovej závistivej asociál jako jsi ty, bez přátel, bez ženské, s nulovou vidinou na zlepšení životní úrovně, jen celej den čumící do internetu a slintající nad životy jiných...
        • docela rude koment, pridávám si te do seznamu svych nepratel
          • Je mi ctí bobku.
  • Stejne nikdy nezapomenu na to, jak jsem při úplně prvním hrani NV omylem sel na sever od Goodsprings....Lol *3*
  • Ja tedko hraju (no tezko rict, mam tam 3 hodiny a premyslim jestli pokracovat) Fallout 4, ktery jsem koupil ve sleve pocas free weekendu. Ale musim rict ze FNV mne bavil a tohle mne skoro nebavi. Imo v Bethesde nemaji talentovane dizajnery, nebo spisovatele co pisou pribeh a questy. Nebo je to zamer delat hry tak ze na co nejmensi prostor naplacaji co nejvic obsahu bez ladu a skladu, pres ktery je nutne se akorat prostrilet?
    Nutno ale rict ze nektere nove prvky, jako treba radioaktivni boure, staveni zakladny a modovani zbrani jsou fajn.
    • Na hlavní linii se vyprdni a bloumej světem. Pak je to super.
    • Podobne, tiez som vyskusal pocas free weekend a nakoniec som to aj kupil.
      Nie ze by to bolo zle, to by som nebol vcera pri tom do 3 rana. Prostredie vyzera uzasne, teda aspon exteriery, naozaj sa s tymi lokaciami designero vyhrali, kopec povalujuceho sa bordelu a predmetov, posobi to velmi uveritelne. Trochu som sklamany z interierov, tam je model nasvietenia uplne otrasny a vyzera to hrozne. Zatial ma tiez neocaril pribeh a vseobecne rozhovory a questy su take, ze to ani nevnimam a vobec ma nezaujima co po mne ti ludia chcu. Dufam, ze sa to aspon trosku zlepsi v Diamond city.
      • Já jsem to měl trochu podobně a vyřešila to survival obtížnost. Dejte Falloutu 4 třeba 60 hodin na survival obtížnost a ono to všechno zapadne do sebe - design světa, perky, herní systémy atd. Je to super, ale nemusí to samozřejmě každému sednout. A samozřejmě - jak to bývá u her od Bethesdy - příběh samotný moc neřešte, není to úplně to hlavní. Podle mě je Fallout 4 hodně o pronikání do herních mechanismů a zkoumání světa. Questy a příběh jsou tentokrát na vedlejší koleji.
  • Když se tak ohlížím za těmi roky hraní RPG, tak mně osobně se Oblivion líbil možná nejvíc ze všech RPG, co jsem kdy hrál (víc jsem hrál snad jen Wizardry 7 v devadesátkách). Oblivion jsem hrál kolem 400 hodin, což nelze říct ani o Falloutech ani o Zaklínačích. Takže ano, pro mě osobně je Oblivion možná nejlepší RPG všech dob.

    Tím pádem mě samozřejmě akce tohoto typu nezajímají, ty hry dávno mám, vesměs v krabicích z doby, kdy vyšly.

    PS: Pokud někdo od Oblivionu odpadl po třech hodinách, tak na něj nemůže mít kvalifikovaný názor.
    • To je pravda
    • skaven
      podla mna bol Oblivion otrasny s levelovanim. Ukazalo sa to najma na konci, ked bolo treba zatvarat tie brany, ale viditelne to bolo celu hru(goblini s adamantiniovymi/daedrickymi zbranami)
      • SKAVEN: Tak, v Oblivionu žádné adamantium zbraně nebyly, ale obecně máš pravdu, že banditi a spol. levelovali v Oblivionu moc rychle a moc vysoko a bylo dobré, to srazit pluginem.
        • skaven
          sa mi to asi myli, potom tam boli len glass ale ja som to bez pluginu riesil tak, ze som neleveloval :) staty sa mi zvysovali, a konecne to nebolo o tom ze musim kazdu jednu daedru pizlat 20min.
      • levelovanie okolia bola blbost, ale prebytok daedrickych veci sa dalo zdovodnit ako dosledok invazie.
  • Oblivion rozhodne nejslabsi dil TES a to pocitam i Daggerfall.
    Jak tu dole nekdo napsal - wow efekt trval zhruba 3 dny, nez clovek zjistil, ze to neni open world, ale empty world, kde nejvetsi vzruseni za 10 minut chuze predstavoval vlk honici srnu, obcas genericka jeskyne nebo dungeon, kam vas ale po vycisteni poslali jeste jednou, protoze nebyl zadan quest.
    Postavy a rozhovory naprosto ploche, scaling lootu a nepratel podle levelu - prisernost.
    Lore texty a slepa nadeje me nakonec u hry udrzely, ale jen tak tak.
    Pisu samozrejme o dojmech ze hry pri vydani, ne s modama.
  • Fordzy
    Fallout 3 si můžou strčit za klobouk, ale New Vegas je masterpiece a jasná koupě. O tom, svědčí i umístění na zaslouženém prvním místě v žebříčku prodejnosti. Obsidian jsou borci a Chris Avellone je scenáristický bůh.
    • Tak pokud můžu přispět svou troškou do mlýna ( nezaměnit za Zdendu Trošku), tak se mi Fallout 3 taky nelíbil a ani jsem ho nedohrál. NV bylo naopak přesným opakem, ale po pár letech jsem se k Falloutu 3 vrátil a musel jsem změnit názor, takže za mě oba dva díly skvělé i když NV je jednoznačně povedenější.Nicméně Fallout 2 bude pro mě navždy nepřekonatelný *3*
    • Souhlas. New Vegas byla moje první Fallout hra kterou jsem kdy hrál. Rozhodně jedna z nejlepších her kterou by měl každý vyzkoušet. Po dohrání New Vegas jsem si zahrál Fallout 3 a nemohl jsem uvěřit jaká neuvěřitelná sr***a to byla.
      • haha a já to mám naopak, mě se trojka strašně líbila new vegas uplne nesnasim. ale vim ze vsichni ostatni ji maji radsi. holt mám prostě, spatnej vkus. co nadelam.
        • Fordzy
          Fallout 3 mají většinou radši hráči kteří nehráli první Fallouty nebo jiná kvalitní RPG a dávají přednost jednodušším hrám bez pořádného příběhu, kvalitních postav, uvěřitelného světa, komplexních questů a takový často vyhlašují Skyrim za nejlepší RPG všech dob. Holt každý máme jiný vkus a tak je to v pořádku.
          • nekromant33
            ano, i toto je způsob, jak říct: jsem elitář bez kontaktu s realitou
          • Žádnej Fallout nemá uvěřitelnej svět. Ale zrovna trojka je relativně střízlivá co do obsahu a to ji dělá o chlup realističtější. Ukazuje postapo svět v jeho běžné bezútěšnosti, šedivosti, špinavosti. Taky bych řekl, že klade větší důraz na vyprávění prostřednictvím prostředí. Třeba jak jsou v domech umístěné kostry, co mají v rukou, kam se dívají... Člověk může jen tak bloumat a domýšlet se, jak strašný to muselo bejt, když spadly bomby, a dny a měsíce potom. U ostatních dílů mě tohle nenapadalo. Mám proto trojku rád. Ale s chutí jsem si zahrál všechny díly a kromě čtyřky mám taky všechny dohrané minimálně třikrát. *4*
            • DWORKIN: To je správnej přístup.
  • Ty blaho New Vegas za 50% j ho kupoval 2010 za plnot a ta hra je zadarmo draha. Proste obsidian.
  • flash789
    Ja ti dam nedokonale rpg, Pechacek. Oblivion kdyz vysel byl zjeveni a odstartoval dnes jiz celkem standartni modni vlnu open worldu. Je to naprosto zasadni hra v moderni herni historii. At uz prhledneme k prvnimu masovemu nasazeni systemu DLC nebo prvnimu poradnemu pouziti HDR a k asi dalsim x vecem ktere dnes vetsina vyrobcu her opakuje jako kolovratek. Bethesda vzdycky nastavi standarty pro x pristich let. (Ok, z Falloutem 4 jim to zas az tak nevyslo.)
    • Fordzy
      Takže chceš říct, že máme děkovat Bethesdě za to, že tu dnes máme předražená DLC... ala brnění pro koně za 2 doláče. Fakt díky...
    • Oblivion byl skvelej prvni 3 dny hrani, nez vam doslo, jakej to je mess. Posledni dobrej TES byl imo Morrowind.
    • Co si pamatuju ja, tak oblivion to byla takova bug show. Vlastne to bylo naposled, co jsem dal sanci Bedhesde. Pravda morrowind jsem dohral, ale bud se tam nahravala cestina nebo patche, to uz si moc nepamatuju, ale vim ze jich to aplikovalo snad kolem tisice.

      Co tak koukam, tak bethesda se od ty doby nezmenila nebo si to aspon vetsina mysli a vetsina vyrobcu se pridala na tu jejich "moni vlnu"
      • flash789
        Tak kdyz si to moc nepamatujes tak radsi mlc, diky.
  • 50% je docela málo a každou chvíli, na to aby to stálo za článek, když i u těchto her mívají běžně 75%-80%
    • skaven
      je to drm free, a ta hra ti na gog patri, narozdiel od steam
      • Nepatri ti nic.
        • skaven
          na gog ano, narozdiel od steam
          • nepatri precti si podminky
            • no co bych si predstavoval, ze mi to patri(ale stale to neni moje), tak kdyby to bylo napriklad pod jednou z tehlech licenci BSD license, MIT license nebo Apache license.
              Ve zkratce, muzes s tim nakladat jakch chces, upravovat, preprodavat jen musis zminit autora nekde v kreditech.

              Jinak co si ty myslis, ze hraj je tvoje, je ve skutecnosti jen licence na jeji pouzivani jak uz tu nekdo nademnou psal.
            • skaven
              a zase, keby z nejakeho dovodu ti steam blokol ucet, tak uz nikdy nic legalne nenainstalujes. na gog to neplati, vsetko co mas stiahnute mozes instalovat kolko chces
            • Hry a obecne software jsou pouze licence na dany program, a jeho uzivani. Takze hra samotna ti nemůže patrit.To zasadni rozdil. Rozdil mezi GoG a Steam je jen ta DRM ochrana. Ale uprimne tu hru muzes hrat i na steamu bez steamu a offline.
              Zasadni rozdil muze byt opravdu max, ze by jsi to chtěl nainstalovat na zarizeni, které je nekde v divocine bez pripojeni k internetu a i tam to musí byt hra, která nevyzaduje pripojeni k netu (a nemyslim tim ochranu).
            • Fordzy
              Je to bez ochrany, můžeš si to stáhnout a vypálit třeba milionkrát a nainstalovat na milion PC a nemusíš používat GOG Galaxy. Tak jak by si ty definoval, že ti to "nepatří"?
      • a nezapomen si dát alobal na hlavu proti mimozemštanum
        • skaven
          uz nosim, chranim sa proti LV a Bob
  • GOG nechci *6*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit