Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Tak tak treba oslabit ten monopol Steamu niciaci herny trh...steam zlavy znicili predaje hier za plne sumy takze vyvojari na PC celia stresu z mizernych ziskov a krachu. Protipravne ovarova hlava zakazala legalny predaj hier do bazaru pre hracov co maju u zadku hromadenie veci. Hromadne zaviedla DRM na slobodnu platformu. Teraz sa snazi blokovat regiony a dokonca predavat mody. Nezabudnime ze kvoli zartu na twitri znicil karieru mlademu vyvojarovi a celemu tymu stiahnutim ich hry, zaviedli predaj nedokoncenych hier co sa nikdy nedokoncia ako Miner Wars a dalsie v podstate za plne sumy, oklamali verejnost so Steam machine, oklamali ludi s Half Life epizodami...atd atd....Hnus velebnosti
    • Ničící herní trh? Nebýt Steamu, tak je PC herní trh dávno v рrdeli. Většina lidí chce hru elektronicky a hrát v okamžik vydání a ne řešit nějaké krabičky v obchodě.
      • Hmm ... a co stim ma spolecnyho steam? Kdyby vydavatele/vyvojari nebyli dmenti, a hodili hru na svuj web nebo na torrent, a prihodili k tomu odkaz "tuhle nam poslete $$$", vysledek bude ten, ze dostanou nespis mnohem vic s mnohem mensi namahou.

        Sak kdyz sou lidi ochotny platit za slib ...
        • Máš problém s chápáním psaného textu? Steam právě umožňuje hru zakoupit pohodlně elektronicky a hrát hned v okamžiku vydání. Prý kdyby nebyli vydavatelé/vývojáři dementi, tak to dají na torrent a "pošlete nám $$$" :-D Kolik lidí myslíš, že by něco poslalo? Navíc by to tam museli dát bez DRM, tj. další důvod nemuset jim nic neplatit. A kdyby to dali na web, tak musí mít dostatečné kapacity, když bude např. 30GB hru stahovat miliony lidí. To co jsi napsal, může opravdu napadnout pouze dementa.
    • "steam zlavy znicili predaje hier za plne sumy" to vývojáři určují kdy a za kolik půjdou jejich hry do slev.. -.-
  • Když zavedou achievmenty, multiplayer a další komunitni nesmysly plno lidi tam bude pecena varena 24/7. Funkce na premerovani pindiku mají vždy uspech at je to jak chce, liid si kvůli tomuhle internetovymu fenomenu nechaji navliknout na krk klidne i ostnatej drat, jen aby se mohli poměřovat.
    Steam na tomhle stoji a pada uz jen takova malickost kolik ma kdo her na Steamu je velmi často citovana zalezitost všude mozne.
  • Kedaro
    Zkouším AvP mulťák, moc lidí nechodilo, protože to bylo v uzavřeném testování, tak zkusím teď.
  • Lukyz
    Určitě to prubnu kvůli patchům na třetího Zaklínače, protože stahovat je ručně bude ze začátku pěkný opruz. BTW přišel Vám někomu email s odkazem na stáhnutí klienta? U mě zatím nic...
    • mne ano, ale na gmaili mi to hodilo do zalozky reklamy
  • Jack1947
    Snad to neskončí jak Steam...
    • Jacku, ty jsi opravdu čím dál vetší pitomec. Protože jsi si nikdy nic nekoupil, znamená, že steam je něco špatnýho?
      • Jack1947
        Vždyt jo máš pravdu naklikej si víc. *3*
        • Ani nemusím klikat. Všichni tady vědí že jsi naprostej pitomec.
          • Jack1947
            Akorát ty tu tak moc bulíš... Zzz Ty seš v-l navíc co by rád naklikával kdyby věděl jak. Nic takového jsem nenapsal. Nadáváš do pitomců ale blbec si asi jen ty. *7*
            • Jacku... Já tu alespoň jak retardér nepíšu jak jsem kde co ukradl a dohrál. A opravdu není potřeba ti naklikávat mínuska... Oni ti je s chutí naklikaj ostatní.
    • A jak skončil steam?
      • Asharak
        U hrabání peněz na prvním místě. *2*
        • Zatímco GOG to dělá z lásky k herní scéně? *6*
    • Přesně, jen ať to nemá deítky milionů aktivniích uživatelů a jen ať to nepatří k nejpoužívanějším programům vůbec *7*
  • XorxoxTalarius
    Takze z popisku to chapu dobre ze kdyz ja mam treba Earth 2140 a muj kamarad ma Earth 2140. Tak si muzeme spolu zahrat multiplayer, kterej je normalne bezi jenom pod DOSem? :D
  • Na strance pisou ze jedna z featur budou achievementy (ne ze by me to nejak extra bralo) ale zajimalo by me jestli je budou pridavat i do starych her, to neni tirivalni zalezitost, jak to budou delat? Udelejte s nima rozhovor do levelu nebo neco.
    • Trivialni to naopak pomerne je. Vetsina her ma save => staci vyzkoumat co kde je ulozeno (coz uz prevazne nekdo udelal) a z toho si nacitat, co si kde ve hre udelal a primastit k tomu nejakej ten achievement.
      + samo takovy ty "prave si odehral 10 000 hodin, aneb si ingame stravil vice nez rok svyho zivota".
    • alladjex
      Rozhovor do Levelu je výborný nápad. Za ten bych se moc přimlouval.
  • Držím jim palce, kdyby se to stalo trochu víc masovou záležitostí, klidně bych pak Galaxy považoval za svou primární herní knihovnu.
  • Ještě více tříštit svoji herní knihovnu, když 99% už mám na Steamu? Ne, děkuji.
    • XorxoxTalarius
      Uprimne musim rict ze kdyz si mam koupit nejakou starsi hru, tak radsi sahnu po GOGu nez po Steamu.
      Napriklad ted obe dve sluzby nabizeji obri mnozstvi Star Wars her, a uz ted vim ze je koupim vsechny a ze je koupim na GOGu. Prece jenom kdyz mi hra nebude fungovat, nebo s ni budu mit problemy, tak mi GOG vrati penize. Kdezto na Steamu mam proste smulu.
      Navic mam u Steamu pocit ze jaksi neresi v jakem stavu hra je a jestli na mem systemu pojede, kdezto GOG ano.
      • palver
        Naprostý souhlas. Oba KOTORY jsem teď koupil na GOGu, i když byly skoro dvakrát dražší - pro mě ten rozdíl, jestli hru mám a můžu použít kdy a kde chci je důležitější.

        Na Steamu se snažím mít jen hry typu posledního Maxe Payna - při vydání drahá, dobrá na jedno zahrání. Klasiky raději na GOGu
    • navic hry na steamu jsou nekdy taky bez drm, spoustu z nich spustis i bez nej, treba terrarii
    • Ale na GOGu to mas bez DRM, na Steame mas DRM a musis ten Steam aj pouzit.. sice osobne tiez nevlastnim nic na GOGu, len na Steame tak stale vidim dovod, preco ludia radsej kupuju na GOGu. Osobne by som tam tiez kupoval, keby tam vydavali aj nove hry a nie len vacsinou tie stare. Aj ked sa to uz postupne lepsi.. vid Zaklinac 3.
      • "na GOGu to mas bez DRM, na Steame mas DRM" - boze, vzpamatuj se. Na nejaky DRM uplne se*re pes a steam se vubec neda brat jako DRM.
        • Spis se prober ty, na steamu ti klidanko muze hra proste zmizet a mas smulu. Nebo ti klidanko muzou zrusit ucet a mas smulu taky. Navic ses povine smirovan. Na gogu si proste gamesku calnes, sosnes a je tvoje. Je tvoje i za 20let, stejne jako za 40let. Muzes si ji nainstalovat na svuj starej PC, na novej PC ... proste kam chces.

          A jako bonus, dost pravdepodobne ti ta hra bude fungovat i na novsim OS, protoze ji gog bud nejak upravi nebo k ni aspon priflakne nejakej emulator (dosbox ...)

          Je ti UPLNE U RITE jestli gog za 2, 5, 10let skonci. Kdyz skonci steam, ses v loji. A ze se to nestane? lol lol lol ...rika ti neco kodak? Jo to je ta firma, ktera vyrabela fotaky a fimy. 131let ... mno ... uz nevyrabi. Behem nejakych 10let krachla. Internetovy firmy muzou krachnout klidne z hodiny na hodinu. A nemusi to byt kvuli technologickymu vyvoji. Staci nejakej vetsi pohyb na burzach ... a ... protoze ta firma defakto zadnej majetek kterej by mel realnou hodnotu nema.
        • XorxoxTalarius
          Porad je to DRM, koupim hru a musim na Steam, chci zapnout hru, musim zapnout Steam ... na GOGu si muzu vsechny hry stahnout na disk a mam klid *3*
          • "musim pustit steam". A to te nejak omezuje? Ja steam poustim zcela dobrovolne hned jak zapnu pc, a to jdu hrat treba hru kterou na nem ani nemam. Mozna bys mel prestat brat steam jako "nutny zlo pro spusteni hry". Zajimalo by me co budes delat az ti ten uzasny gog instalator ktery ,mimochodem, je vetsi DRM nez celej steam, blbe zkopiruje nejakej soubor.
            • XorxoxTalarius
              Stahnu si package z netu a hraju, nebo se podivam na svuj zalozni disk a tu package si nainstaloju odtamtud ;)
  • "Nejdůležitější ovšem je, že GOG Galaxy je (zatím) věrná základní myšlence celého serveru a instalace klienta tedy nutná."
    JE nutná a nebo NENÍ nutná?
    • Asharak
      Bez klienta si MP přes GOG nezahraješ ;)
      • Jak je teda možné, že bez klienta hraji mulťák AvP z GoGu?

        Instalace nutná není.
        • Asharak
          Dobře, dobře máš pravdu. :(
        • to je mi putna
    • schválně, co myslíš? *7*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit