Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Nikdy není na škodu si osvěžit paměť co se historie (nejen) vlastní země/národa týče. A škola hrou? Tleskám a stahuju, jako by to jistě učinil i pan Komenský :) Náboženství-nenáboženství, tohle JE naše minulost a vědět něco o minulosti neznamená "nic víc než" mít možnost líp zacházet s přítomností a nadcházející budoucností.
  • Jack1947
    Ze zvedavosti, zkusim ale jinak pfuj a cirkev takovej hnuj at se dou sr-t jinam. Ne do her impoten-i. *4* *11* *12* *16* *10* *13* *9* *8* *7* *6*
    • Jack1947
      Toz, 1,4GB a 4patche, to to neni mozne - Je to pomerne dost i na naucnou bejkovinu jako je tohle, zkusim ale citim se silne tim znepokojen, hlavne doufam ze mi zde nebudou se snazit narazait do hlavy sve moudra. *4*
      • Jack1947 - ty v tý hlavě fakt nemáš vůbec nic a ještě si hraješ na chytráka a drsňáka. A neumíš napsat ani správné y/i, "vůči církvi" se píše měkké i. Ach jo...
        • Jack1947
          To jo no, zase ale tak da se to u tebe chapat moc mne neznas tak nevis o me dysfunkcni poruse, DYSLEKCII. *3*
          • Tak nepiš když neumíš psát..
            • Jack1947
              To nepomuze, psat budu... dokud budu moci. *3*
    • Já teda církvi taky neholduju, ale pochopils, že se jedná o vzdělávací hru?
      • Teda pokud to nemá primárně sloužit jako propaganda...
        • propaganda čeho??? :D je to příběh o příchodu věrozvěstů a tom, proč máme vůbec po nich pojmenovanej státní svátek... nehledejte za vším pořád ňáký drama :)
          • Propaganda to být může. V ČR má církev pramalou popularitu (jednu z nejmenších na světě). Může se jednat o pokus, jak to změnit.
            • Jack: Co máš pořád s těma Jehovistama, prosím tě? Bylo to udělaný na zakázku pro muzeum a náboženství se tam vyskytuje, protože (možná tě to překvapí) je úzce spjatý s naší historií. Jako pramen všeho zla by se dal označit jakýkoliv tvůj diskuzní příspěvek, na který jsem narazil.
            • Jack1947
              Tak ja kdyz si v jednom prispevku, o jehovistech precetl. Nedalo mi to abych verejne, siril svou nenavist vuci tem Bezvercum a Cirkvy jako takove, pramenech vseho zla. *3*
          • A myslíš že ji dělali normální nezaujatí lidé nebo co? :D Máš ty vůbec rozum, hlupáčku? :(
            A i kdyby, nikdo vás do týhle kraviny nenutí
          • Jack1947
            To je docela fuk, stejnak to ma i kdyz Skryte poselstvi , ani ne tak drama jako poradne promyslenou kampan. Ja uz neverim nicemu. Dneska ... *7* a temhle pokusum o priblizeni cesty nejakych zverozvestu jakbymet. Z tohoto hlediska ne. *7*
            • Doufám, že takových zabedněnců, co mají být "pilířem" naší země (rozuměj mladých lidí) tu moc není. Poseltství je tam jediný - přiblížit naši minulost zábavnou formou. Nehledal bych v tom nic dalšího. Samozřejmě, kdo hledá, najde a kdo chce psa bíti, hůl si vždycky najde :D
            • Robotron3
              Má to poselství přiblížit naši historii zábavnou formou. Jak může proti tomuhle někdo něco mít, to opravdu nechápu.
          • Vysvětluj to negramotům...
  • N7N7
    To snad ne, že už by jehovisti začali fušovat i do her? *2* Děkuji, nechci ani zadarmo. *11* Stačí ty jejich křestanské magazíny, či co to cpou lidem od domu k domu. A taky zadarmo... *2*
    • smůla, no... zrovna lidi, kteří vůbec nevědí, o čem mluví, a proto by potřebovali se trochu vzdělat, se tomuhle dílu vyhnou obloukem... a populace dementní ;)
      • kubajz - přesně tak...
    • N7N7@tiscali.cz - jsi trouba... *11*
    • Robotron3
      To nemá s Jehovistama vůbec nic společného, jak jsi na to přišel?
      • Přišel na to ignorancí a nedostatkem motivace mít přehled. Možná za to může i výchova.
        • Jo a geny...
  • jindra.veliky
    nj lol, tak to je uplnej must-have *15*
  • Robotron3
    Super. Doufám, že to poběží pod Wine :)
  • conflig
    nemá slov.. než hrát tohle to radši budu měsíc hrát My little pony, jezdit v růžovém smartu a přitom by mně někdo bodal nožem *11* *11* *11*
    • Robotron3
      To by bylo opravdu strašný, kdyby ses něco dozvěděl o historii.
      • conflig
        nic proti historii, ale k té slovanské plné křesťansví a obdobných náboženství má odjakživa odpor

        Ale pokud to má někdo rád ať si to klidně zahraje to nikomu neberu.. jen sem řekl svůj názor
        • config - myslím, že zrovna tobě by prospělo se něco naučit, hlavně jaké se píše y/i...
        • Robotron3
          A proč? Civilizace a náboženství vznikaly vždycky ruku v ruce. Nevim, proč se každý Čech proti křesťanství tak vymezuje. Mělo i dobré stránky. Např. právě Konstantin a Metoděj, to byli největší borci v tý době. Vděčíme jim za hodně.
          • Kdyby u nás zavedli po vzoru Německa církevní daň pro věřící, pak bys teprve viděl, jaký je vztah Čechů k náboženství. Konstantin a Mětoděj a určitě i pár dalších nějaký význam rozhodně měli, ale jinak byla odjakživa církev jen banda vyžírků a příživníků pod rouškou Boha.
          • conflig
            já se z tebou nehádám máš pravdu. Bohužel já nad tím nedokážu jen tak mávnou rukou a říct co bylo bylo.. můj názor.

            Jen poslední rýpnutí.. videl si někdy jakž žijí lidé třeba v Alabamě? Taková nesnášenlivost, nedokáží připustit nic jiného než svoji víru.. a to musí uznat každý, že to už je přes čáru.. sice jsem odběhl docela daleko, ale tahle země můj názor na náboženství vždy utvrdí..

            Ano je spousta slušných lidí, kteří vyznávají jakoukoliv víru, ale znáte to jeden špatný případ převáží sto dobrých
            • Tak to mas potom padny duvod nenavidet jakoukoliv hru oslavujici Alabamsky narod. Nic vic. Nema to co delat s jejich barvou kuze, oci, virou, delkou ukazovacku a uz vubec nic s historii euroasijskeho kontinentu.
            • Ono i to 'muj nazor' ma neaky vyznam a nemuzes to pychnout za vsechno a myslet si ze budes vypadat jak cool tolerantni typek. Totiz ne všechno je 'muj nazor', neco je proste kravina... nebo zbabelost.
              Historia magistra vitae!
            • Robotron3
              V Alabamě nežiju, takže nevim jak to tam vypadá, ale jestli se někdo s někým nenávidí, tak to přece je věc těch lidí, ne víry.
          • conflig
            Můj hlavní problém je v tom co byly a jsou lidé udělat kvůli náboženství. Lidé byly hromadně upalování jenom kvůli tomu, že nabídly alternativní možnosti, které jen vzdáleně zpochybňovali boha.. a proč? ano správně peníze! Jak? Nechceš platit desátky? bůh tě potrestá.. zabil si někoho? zaplať bůh ti odpustí.. a pokud vypustíte boha, tak jak ty lidi jinak zastrašit?
            A ano máš pravdu náboženství má i své světlé stránky.. bohužel ty stinné já osobně nepřekousnu
            • Ale tahle hra není o bohu. Takže co se tu kurv@ řeší? Je to vzdělávací hra, kterou vyrobili nejaký archeologové pro jedno museum. A nikdo ně nenutí věřit v boha.
            • Jo, ty kašli na nějakou historii a radši se nejdřív pořádně nauč český jazyk. Stejně bys tomu takhle nerozuměl ;-).
            • Penize huh? Bylo doma moc smutno ze komunisti nevyhrali? Co tak vytahnout na hrad s kalisnickym praporem za spevu kdoz su bozi bojovnici jim tam vysvetlit jak jim falesny smysl zivota zavira vsechny chakry. Aaa vlastne, mas to prilis daleko kdyz jsi ten kazassky pastevec smenujici vlnu a mleko, pokorne zijici dle toho, co uroda da. Money talks, now more than ever
            • Robotron3
              conflig: To bys stejně tak mohl říct, nemám rád lidi, protože dělají špatné věci a vymlouvají se na náboženství. Ovšem takovéhle soudy jsou k ničemu. *3*
            • conflig
              L. P. Tak nevyjádřil jsem se uplně přesně, zabití bylo samozřejmě odpuštěno jen těm výše postaveným, kteří neměli hluboko do kapsy.

              A já neobviňuji náboženství jako takové.. hned první co jsem napsal bylo, že nemám rád náboženství kvůli tomu co jsou lidé ochotni kvůli němu způsobit..
            • Koukám, že když jste probírali historii, tak jsi zrovna chyběl. Hromadné upalování? Napadá mě jen čarodějnictví a to byli většinou jednotlivci. Za zabití pouze pokuta? Tak maximálně ve starověku a pouze za vraždu otroka. Nesnášenlivost nehledej v náboženství, ale v lidech samotných...
            • Hra není o náboženství ale o archeologii:)
            • Robotron3
              A ty dnes něco takového pozoruješ? Vždyť je to historie, uplně jiná doba, uplně jiné souvislosti. Historie je tu právě od toho, abychom se z ní poučili a ne jen něco odsuzovali, aniž bychom pořádně věděli víc než několik extrémních případů.

              A mimochodem Konstantin a Metoděj měli sami problémy s církví a různými mocenskými vlivy v té době, kteří se jich chtěli zbavit, aby nemohli vyučovat na Velké Moravě. A oni přesto obětovali celý svůj život tomuhle poslání. Jestli něco symbolizuje to dobré z víry a křesťanství, tak právě oni.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit