Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • frag.ment
    Nejlepší je stejně Hellraiser od Cliva B. *3*
  • GlaDOS
    Už by se taky mohli inspirovat i jinými povídky, než je Call of Cthulhu. Lovecraft je ve skutečnosti daleko rozmanitější.
  • From Beyond a Reanimator ty povídky jsou opravdová kvalitka. Ale podle těžké, zejména u té první to provést jako film či videohru.
  • Která hororová hra není inspirovaná Lovecraftem? *1*
    • Devil inside, Omen, I have no mouth and i must scream, Resident Evil, System shock, Until Dawn, Sanitarium, Suffering, Fatal frame, F.E.A.R., Condemned... dal jsem si limit do 10, protože to můžu pokračovat tak do čísla 30 a možná dál. Takže "ne všechny horrorové hry jsou inspirovány Lovecraftem:"
  • S Lovecraftem je problém, že jeho vize nejdou moc přenést do vizuální podoby, protože psal hodně nepřímo, v náznacích, spíš budoval atmosféru, než že by popisoval napřímo. Když si namalujete Cthulhu, jak je popisovaný v povídce, tak vypadá spíš legračně. Zrovna tak chorobná geometrie, nepopsatelné barvy atd. Proto myslím všechny herní lovecraftovské pokusy většinou zajdou na úbytě.
    • V posledních letech se podle mého jeho vizím opravdu hodně přiblížil Bloodborne. Tam se sice Lovercraft vyloženě necitoval (a bylo to dobře), ale ta inspirace tam byla zjevná.
      • U mad? Rlly mad. S tvojí logikou je grapefruit neutronová hvězda.
      • Jack1947
        Dej už s tím pokoj !

        Souls série není jediná kvalitní hra, jsou i jiné.
        • A co to s tím má společného?
    • nemáš pravdu, hry Call of Cthulhu, Darkness Within - In Pursuit of Loath Nolder, Shadow of the Comet, Alone in the Dark vystihly lovecraftovskou atmosféru skvěle. Stejně jako Alan Wake perfektně vystihl Kinga a Clive Barker's Undying Clive Barkera :-)

      to že na lovecraftovi parazituje spousta herního braku je taky fakt. Prostě o hře prohlásí, že je lovecraftovská, aby si zvedli prodeje.
      • Alan Wake mi připadal jako poměrně nepovedený pokus o převedení Kinga. Chyběla tomu ta Kingovská představivost a troufalost, zvlášť v designu monster a charakterizaci vedlejších postav.
        • Jack1947
          Přitom to bylo hodně zajímavé téma...
  • Už začalo sucho?
    Nechci být moc negativní, ale celý tenhle článek mi přijde random af...

    Prolezl jsem si stránky o hře i jejich facebook, a v podstatě jsem nepochopil čím si zrovna tenhle, silně rozpracovaný projekt, si zaslouží pozornost oproti jiným projektům, kterých je v Indie scéně hromada?
    • Jack1947
      Jn největší taháky se vyplácaj přesně v Dubnu... nojo já myslel AAA :D

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit