Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • tieto online sluzby su fajn, ale ma to velke ALE. ako autor clanku uviedol - 5Mb linka je optimalne minimum. a musim vam povedat, ze nie len stredna europa ma problemy s internetovym pripojenim, ale aj vyspely zapad!!! dokonca je tu problem si za normalne peniaze zaobstarat 3Mb linku (do 40 euro).

    a k tym krabiciam. ma to aj jeden prakticky problem. ak niekomu kupite hru pod stromcek uz v novembri a pri ovoreni darceka (na Vianoce) dotycny zisti, ze disk (medium) je chybne, nikto vam tu hru uz nevymeni (iba ak si zaplatite poistku)!!!!!! Cize hru ste si zaplatili, ale nove medium vam nikto nechce dat - ani za poplatok!!!
    • http://speedtest.net/result/2223696907.png

      Neni to zas tak hrozny na tom Zapade. Mesicne platim $120 za internet a HD kabelovku.
  • "bude služba během obyčejného browsování zkoumat vaše připojení"
    Dekuji nechci. Uz jsem zvracel.
  • Nevíte někdo prosím, zda je ten "Dave Perry" zmíněný v článku ten Dave Perry, který založil cca před 7mi lety "Shiny Entertainment", autory MDK 1+2 a Messiah? :) Rád vidím, že ještě žije, kluk ušatá :)
    • Drom
      ano, Gaikai opravdu spoluzaložil ten David Perry :) zas tolik slavných vývojářů neni, aby měli stejná jména *1*
  • Hm, svuj vlastni prispevek nemuzu editovat...
    • Drom
      nejsi registrovany
      • Ale jeste nedavno to slo *4*
        • bizi
          Slo to par minut po spusteni editace a slo o chybu. Takze prakticky ta moznost nikdy u anonyma neexistovala.
          • Nicmene tam porad makro "upravit" mam (a to i v pripade, ze najedu na posty od jinych neregistrovanych uzivatelu), coz je trosku matouci.
        • Drom
          web je v betaverzi = featury se mohou stale menit a balancovat
          • Chapu, jen jsem konstatoval :)
  • Je rozdil mezi prohlizenim stranek a stahovanim/hranim her. Na to spousta net pripojeni jednodusse neni dostacujicich. Casem mozna, ale buhvi, kdy to bude v takove mire, aby to pokrylo drtivou vetsinu hracskeho trhu.
  • Drom
    Některé příspěvky mi tady připomínají to, co se událo před pár lety s digitální distribucí. Každý druhý šmoula tvrdil, jak se to neuchytí a dnes by pomalu krabice ani nemusely být. Služby jako onlive nebo Gaikai jsou pro vývojáře to nejlepší pod sluncem. Je prakticky nemožné hru zpirátit, pokud ji někdo neukradne přímo ze serveru, kde běží a poté ji rozchodí na pirátském, což se dá sledovat a lehce postihnout. Éra zpirátěných nových her tím víceméně skončí.

    Je jen otázka času než bude na většině obývaného území USA a Evropy dostatečné pokrytí masivní internetovou sítí několika nezávislých zdrojů a potom se tyto služby rozjedou naplno. Minimálně demoverze už se brzy ani jinak vydávat nemusí.

    Internet bude v budoucnu stejně důležitý a pokrývající jako elektřina, bez té si taky nezahrajete.
    • Je rozdil mezi prohlizenim stranek a stahovanim her. Na to spousta net pripojeni jednodusse neni dostacujicich. Casem mozna, ale buhvi, kdy to bude v takove mire, aby to pokrylo drtivou vetsinu hracskeho trhu.

      Co je ale vetsi problem je, ze spousta lidi - hracu chce mit doma tu lesklou krabicku s DVD a navodem. Proste i neco ve fyzicke forme, co se pak da treba vystavit. O sberatelskych edicich obsahujici nejruznejsi veci spojene s hrou ani nemluve.
      • Drom
        Nevim jak gaikai, ale onlive uz ted bezi u nas a ty hry jsou hratelne. (Z vlastni zkusenosti) A to se hraje na US serverech s pingem ktery je 3x vyssi nez by byl na evropskych. Nejvetsi prukopnici budou dle meho nazoru ciste multiplayery a MMOcka, kde jsou lide stejne pripojeni k netu a nikomu to nevadi.

        Krabicku s DVD chce pouze generace lidi, co si hry kupovala od roku cca. 95 do roku 2005... to mel krabicovy prodej nejvetsi uplatneni... ted uz to proste neni ono. Akorad to doma zabira misto, prasi se na to a ani svou sbirku kloudne nikomu neukazes. Napr. na GOG mas svou virtualni vytrynu, kam se ostatni mohou kouknout. Co se tyce navodu, tak beztak ke kazde druhe vyznamne hre existuje 10x propracovanější wiki nebo specializovany web a krabicove manualy jsou mnohdy uplne na nic a v mnoha pripadech je pridavaji v i pdf na samotnem DVD.

        Chapu, ze pro sberatele to neco muze znamenat, ale bezny hrac neni sberatel plastovych/papirovych krabic. Decka co ted zacinaji s hranim uz na krabicovy prodej ani nepomysli. Na netu je spousta casual her a pozdeji proste prejdou na sluzby jako steam a GOG a nakonec uz jen onlive a gaikai, protoze komu se chce stahovat celou hru, kdyz ji muzu hrat hned?
        • Souhlasim, ze tyhle sluzby maji velky potencial (coz jsem ale nikde nevyvracel). Spis jen nesouhlasim s tim, ze by krabicovy prodej mel v budoucnu umrit uplne.
          • Drom
            ano, bude to asi jako s nastupem automobilu... na konich se taky porad jezdi, ale v jakem meritku a na co se pouzivaji *3* krabice budou mit jeste dlouho sve misto, ale pokrok nezastavis
      • Se podivej na pokryti a kapacitu internetu 10 let zpatky. Si pamatuju, ze v te dobe jsem mel nechutne drahej a omezenej 56k, kde jsem se bal byt pripojeny prilis dlouho. Za tu dobu pokryti i kapacita vzrostly celosvetove cca 100 nasobne a cena vyrazne klesla. Za dalsich 10 let bude internet bezne ve stovkach megabitu a bude uplne vsude (stejne jako je TV signal uplne vsude). Dostupnost nebude sebemensi problem.
        • Jinak ta druha poznamka, o leskle krabicce, je uplne irelevantni. Jednak tady mluvis za siroky okruh lidi, ktery rozhodne nemas podchyceny a nemas na to zadnou studii. Znas tak maximalne par lidi kolem sebe. Kdyby ta spousta lidi to tak milovala, tak Steam nema sanci, a to se zatim jedna jenom o jednoplatformni sluzbu (jeste k tomu PC). Je to jako se vsim, jak strasne lidi milovali hrani na PC a bum, najednou tady jsou stovky milionu konzoli s ohromnymi prodeji, kterym PC hrani nemuze konkurovat. Lidi stejne zjisti, ze nejaka krabicka je stejne uplna kravina. Zivotni priority na tom nestoji, tak to rozhodne neni zadna jistota.
          • Jak je to tedy s temi studiemi a podchycenim? To funguje jen jednostranne? Jako, ze ja abych vyjadril urcity nazor, tak to musim mit podlozene urcitou studii, zatimco ty tu tvrdis veci, o kterych jsi ocividne skalopevne presvedcen bez jakekoliv nutnosti to nejak podlozit? To je dost zvlastni logika, nemyslis?
            • A my snad vedeme pravnickou diskuzi, ze povazujes za hlavni nesmysl, kdyz jsem prilozil vetsi vahu druhemu pripadu? Pokud ti to udela radost, tak si priloz vetsi vahu prvnimu pripadu.
              Me jen dostalo, ze svuj subjektivni nazor musim mit podle tvych slov podlozeny nejakou studii, zatimco ty sve subjektivni nazory (teda v pripade, ze nevidis lidem do hlavy - pak ale pozaduji nejakou studii!!!) podlozene mit nemusis.
              Vsimni si, ze tvuj nazor o dostupnosti internetu nijak nevyvracim, sam jsem naznacil, ze casem bude dostatecna, jen jsem vyjadril pochybnost o tom kdy to bude. Porad se ale ridim pravidlem, ze cim min zavislosti (v tomto pripade internet + elektrina - za oboji se samozrejmne plati), tim lip.
            • Oznacit pak za vetsi problem nepritomnost krabicky nez nedostupnost sluzby je ten hlavni nesmysl, ktery jsem se snazil atakovat.
            • Nikdo nepopira, ze krabicka nekoho muze bavit, kazdopadne to neni podstatou = lidi zjisti, ze krabicka neni podstatou (kravina, expresivne). Tim padem to ani nemuze byt determinantem. Ostatne to same je v uvodnim prispevku. Empirickymi daty jsou rostouci online prodeje (Steam, DLC, existence onLive, apod.).
            • 2 Karel: "Lidi stejne zjisti, ze nejaka krabicka je stejne uplna kravina." Ja mluvil spis o tomhle. Ze je Steam uspesny nepopiram, nikde jsem se ani nezminoval o konzolich vs. PC. To porad nic nemeni na tom, ze tu muzou byt hraci ktery tuhle "kravinu" radi vlastni, a ze to mas (ne)podlozene fakty uplne stejne jako ja.
            • Data o poctech konzoli jsou vseobecne znama a poznamka o breceni PC hracu zde ma byt ekvivalent tveho breceni, ktere je nicim nepodlozene a vychazi ze stejneho sentimentu. Logic fail. *7*
  • Na ja to zkoušel na koleji kde je celkem slušný net, ale stejně mě to vyhazovalo kvůli pingu ale parkrát jsem si zahrál. Takže mě Onlive funguje ale s problémem.
    • sorry to měla být reakce na Paula
  • Při cenách našich operátorů za internetové připojení na cesty a jejich rychlostech je to tady zbytečné zavádět ...
    • Ty hraješ dema výhradně na cestách?
      • Nesuď podle sebe laskavě *1* To že sedíš doma na zadku a tvoje "cesta" pro tebe znamená jet autobusem deset minut do školy neznamená, že to tak mají všichni. Existují taky třeba pracovní či služební cesty, studijní pobyty, kde strávíš pár dní mimo domov a kam si vyloženě své pokojové PC vzít nemůžeš... to je jedna varianta uživatelů, které se Gaikai snaží oslovit. Nicméně v mém případě jsem si právě pro tyto účely pořídil herní notebook na kterém rozhodně nechci hrát něco ve špatném rozlišení s rozmázlými detaily a pomalou odezvou...
  • calwin
    čim dlhšie to tu bude... tým viac prachov do toho polezie a bude to lepšie... ale trochu ma zamrzí že ak to pôjde týmto smerom... hranie bude čoraz nákladnejšie a drahé... raz aby som svojim deťom za hranie platil... bude z toho bolieť peňaženka... zatiaľ čo dneska je tu warez... nerád obhajujem ale koľko tisícov by som už do hrania vyhádzal... veď len 50 éčok ma stojí jeden nový titul na PS3
  • Na OnLive se dá hrát už dneska v ČR celkem bezproblému, a kupodivu to vypadá docela zajímavě. Na zkoušení her (i těch co jinak nemají demo) a koukání na ostatní hráče super.
    • OnLive je hlavně na ten spectate...hrani je silene za chokovany...ze ctyr ruznych pripojení se to nechovalo koretne ani na jednom...,ale idea je to zajimava a sledovani nekoho jak hraje tu ci onu hru je mnohdy lepsi nez recenze....

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit