Přejít na výpis diskuzí

Kampaňová mapa Total War: Thrones of Britannia je obrovská, detailní a plná dobových názvů

12.12.2017 16:26
Václav Pecháček 19 příspěvků

Nejkrásnějším momentem každého nového přírůstku série Total War je pro mě prvotní průzkum kampaňové mapy. Je to jako otevřít obrovskou historickou bonboniéru s desítkami sladkými možnostmi. Za koho budu hrát? Kdo má jaké výhody? Kam se vydám, co dobudu a ovládnu? Po pár hodinách tohle opojení často...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Pokud vím ze stránek bude tento titul běžet na enginu z Attily: Total War ( rok 2015). Pokud nepředělali vývojáři mechanizmy, což pochybuji, tak mi to připadá, že bude jen větší mapa, ale herní mechanismy budou jen přebarvené ty, které se již objevily už ve zmiňovaném datadisku. Možná to tak nebude, uvidíme.
 • jamar28
  "když se s vámi nějaký obezřetný generál odmítne utkat v boji, obsaďte mu zlatý důl a uvidíte, jak rychle ho po žoldu bažící vojsko dožene k bitvě" - Kéž by to tak fungovalo. Koukal jsem na tu mapu zdrojů, měst a provincií a fakt bych uvítal, kdyby mělo nějaký smysl třeba vypálit zemědělské usedlosti protivníka, aby jeho lidé hladověli. Jenže série Total War tohle bohužel zatím nezná. Běžně vídám, jak si nepřítel s jediným chudým městem může dovolit vydržovat obří armádu. V Rome II hráče strašně omezuje produkce potravy, ale pak člověk vidí, jak má AI jedno město, obří armádu a žádné budovy pro produkci potravin. Bez postihů.

  Tak jako tak se ale těším jako blázen. Fantasy díly byly super změna, ale teď už je co se mě týče zase čas na nějaký historický díl. Btw mluvili už o ceně? Bude to levnější, nebo klasických 60 €?
  • Krescz
   odhaduji těch 60 éček....vem si jejich DLC politiku u TW: Warhammeru *15*
   ....co se týče obsazování dolů a pro provincii klíčových zemědělských oblastí, tak věřím, že se jim to povede a bude to mít nějaký smysl
  • V TW pokud vím tak na AI nikdy neplatila většina herních mechanik, ale pouze se řidila skripty kdy co udělat a jaké jednotky/budovy si vyčarovat. Nějaká ekonomika nebo spokojenost u AI nikdy nehrála roli, bohužel.
   • njn a to tady dostala hra devítku...
   • No právě. Místo nového enginu bych raději uvítal lepší AI a lepší animace jednotek při soubojích. Ono co si budeme povídat AI je špatná skoro všude. Škoda že na ni tak ..
    • jamar28
     Animace oni umí, třeba v Rome II nebo v Shogunu II byli celkem dobré. Až teď ve Warhammeru na ten perfekcionismus bohužel do jisté míry rezignovali. Asi že by museli udělat mnohonásobně víc animací kvůli tomu, že jsou tam různě velká monstra a několik ras s různou velikostí.Ale AI je bída, o tom žádná. I v jiných strategiích.
     • Ai je bída od té doby co si Darth udělal vlastní studio a dělá vlastní hry, ty jeho mody byly schopné udělat z toho novou hru, Radious zatím jestě tak daleko není.
 • deathfish
  Nechápu, má jít úplně o novou hru, nebo o přídavek k některé z již vydaných her?
  • Nová hra.
   • deathfish
    Aha, okay, dík *4* Těch her už je teda... chápu že chtějí vyzkoušet různé období, ale možná by bylo lepší, kdyby měli jednu hru a rozšiřovali ji. Není to už tak, že vydávají každý rok jeden Total War?
    • jamar28
     Oni na Total Warech teď pracují tři týmy, z nichž každý dělá vlastní hru. Jeden dělá další Warhammer, další pracuje na tomhle a třetí na dosud neoznámené hře. Já teda Total Warů nemám nikdy dost. *15* Souhlasil bych s tebou, kdyby šla kvůli tomu kvalita dolů, ale já spíš vidím, že jde nahoru.
     • deathfish
      Jo, to nemůžu říct, že by šla dolů, protože jsem naposled hrál Shogun 2 a docela rád bych vyzkoušel Attilu a Warhammery, ale podle recenzí to fakt vypadá, že to je lepší a lepší, takže asi proč ne *15*
      • Attila je docela dobrá hra a jediné co mi na ni vadí je, naprosto šílená Ai. Zde teprve poznáš co je opravdové nasrání u hrané hry. Ty buduješ armádu několik kol a tvůj nepřítel přesto, že má jen vesničku bez ekonomiky postaví třeba i armády dvě za stejný čas, nebo když tě smázne armádička o dvou jednotkách a ty máš armádu v maximálním složení. U téhle hry se TW opravdu nepovedl a mohu Tě ujistit, že tohle šílenství je i na nejnižší obtížnost....!
      • deathfish
       Jo, určitě zkusím s kámošem, díky *4*
      • jamar28
       Určitě zkus. První Warhammer už jsem v létě na Steamu viděl s 66% slevou a Atillu snad už s 80%. A zimní slevy začínají co nevidět, 21. prosince tuším. *3*
    • Když je kupec, proč by to nedělali. Asi si spočítali, že nová kampaň jako standalone jim vynese daleko víc než zabalená jako DLC k něčemu už vydanámu, obzvlášť pokud je za tím stejné množství práce.
 • Ktery odkaz vede na tu mapu? "Nasledujici" za textem jde na kartu hry.
 • Je příjemné, zas jednou na games.cz číst, že by autor za něco ve hře položil život.
  Tomu já říkám přístup!


  *3*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit