Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Nechápu tady to kopání do EA. Začal jsem FUT poprvé letošní ročník, nedal do toho ani korunu a získal jsem jedny z nejdražších hráčů v pohodě. Jasně, začátek je těžkej a člověk tomu musí obětovat ten čas, ale o tom je snad každá hra. Pokud se to někomu nepodaří, tak chyba bude 100% v jeho rukách a hlavě. 


    Pokud někomu vadí, že na začátku nedostane to nejlepší možné, tak to je jeho problém a možná by měl zkusit jinej obor. 

    • tuco

      Jiz samotny princip FUT, kdy vsichni hraci nemaji stejne podminky,  je proti zasadam fair play. Mozna to neni system predatorsky, ale zcela jiste motivuje k tomu, aby si hrac koupil neferovou vyhodu. To je jak kdybys o fotbale rekl, ze kdo obetuje cas a usili, tak si muze koupit lepsi kopacky, coz je samozrejme nemyslitelne. 

      K cemu se system FUT prirovnat da je klubovy fotbal z pohledu manazera ci vlastnika, kdy ten kdo je bohatsi si muze koupit lepsi hrace. Jenze FUT tim neni, neni to predevsim soutez manazerska, ale soutez mezi hraci, ve ktere si nemaji pomerovat penezenky, ale hracske - potazmo manazerske - umeni. 

      Jisteze ten kdo hraje casteji, trenuje, tak asi bude lepsi nez ten kdo netrenuje, coz je v poradku, ale i ten ci ta kdo netrenuje si muze vyhodu koupit, coz podle mne v poradku neni. 

      Existuji studie naznacujici, ze hrac ktery ma vuci ostatnim nefer vyhodu sve vyhry takove vyhode nepripisuje, ale povazuje je za vysledek vlastniho umu. A prave na takovych mechanizmech jsou balicky, potazmo FUT, zalozeny. Mechanizmech vyuzivajicich ci zneuzivajicich lidskou psychiku ci lidskou prirozenost. Kazdy rad vyhrava, respektive nikdo nerad prohrava.

      • Pěkný, ale to se dá i otočit. Co lidi, kteří nemají čas trávit u Fify 2 hodiny denně a chtějí si zahrát FUT? Takový lidi by neměli šanci čístě z důvodu, že mají max gold tým a nastoupí proti týmum, kde jim borec s Mbappem bezprobému proběhne hřiště a dá 6 fíků do poločasu. Kdy začne boj za práva těchto lidí, co? 


        Tvůj postoj je více diskriminující než současné nastavení lootboxů. Pokud nemáš peníze, obětuješ tomu čas a dostaneš pořád víc, než člověk, co tomu čas nemůže obětovat, ale obětuje tomu peníze. Protože, pokud bys měl např. můj tým zaplatit real money, tak bys asi musel prodat auto.  

        • tuco

          Muj nazor je ten, ze fer reseni - v tomto pripade - v podstate neexistuje. 

          Jiste, pokud nekdo cas nema a rozumim tomu ze ho nema, ale ma disponibilni prostredky, tak asi jina cesta, nez takove prostredky pouzit na to aby mohl byt konkurence schopny, neni. S tim problem v principu nemam. 

          Moje reseni je to, ze uz FUT proste nehraju, protoze ho nepovazuju za vhodne prostredi k soutezeni. Mozna to ma neco docineni s tim, ze jsem v mladi byl - cemu se rika vrcholovy - sportovcem a smysl pro fair play mi byl vstepovan. Ale to je vedlejsi, to asi jen machruju /cringe Sam jsem za balicky jednou utratil asi 15 tisic.

          Myslim, ze misto balicku/loot boxu by byl vhodnejsi model zminovany v clanku o Overwatch 2. Prodavat konkretni veci/hrace za konkretni castky.

    • Derp_1337

      "získal jsem jedny z nejdražších hráčů v pohodě...Pokud se to někomu nepodaří, tak chyba bude 100% v jeho rukách a hlavě."


      To je zajímavá mentalita: "mě RNG v lootboxech dalo dobré hráče = všechno je v pohodě" ... "Jiným lidem RNG v lootbxech pravidelně dává špatné hráče = očividně je to chyba v rukách těch lidí a nebo jejich hlavě". 😂

      Sorry, ale asi jste vůbec nepochopil systém, jak fungují lootboxy.

      • Jde vidět, že nevíš o čem mluvíš. Mně to samozřejmě dalo mnohonásobně víc naprosto nepoužitelných hráčů, jako každému. Ale asi nejsem naivka, abych čekal, že ze 3 balíčků složím útok, obranu a zálohu z Ikonických karet. 

        Ten systém je nastavenej tak, že pokud vyvineš dostatečné úsilí, tak ti ty hráči postupně padnou, nakoupíš je za měnu nebo je získáš splněním nespočtu úkolů, které FUT nabízí. Je to prostě něco za něco a ten systém je dle mě velmi solidně vyváženej. 

        Nakočil jsem do toho v půlce sezony a za 2-3 měsíce jsem měl naprosto konkurenční tým. Ten hejt je úplně mimo. 

  • sugyn

    Husty, tady lidi obhajuji fifu. Ja se taky rad nachlastam ale ne takhle.

    • Psychotic

      Protože chtít po EA, aby se zbavila lootboxů, je jako chtít po Hollywood Undead, aby začali citovat z Das Kapital.

      Klidně by mohli monetizovat ještě agresivněji, zvlášť když na fotbal mají monopol.

    • Derp_1337

      EA: "je to fér, protože hráčům dáváme možnost utratit peníze".

      Je to "fér" tak akurát pro peněženky akcionářů EA. 😂

  • Psychotic

    Souhlasím s EA. Ultimate Team jsem hrál naposled ve dvacítce, minimálně tehdy byla hra vybalancována tak, že lootboxy nebyly nijak predátorské a zobrazovaly pravděpodobnosti typu karet.

    Kdokoli hrající pravidelně a řekněme na úrovni divize 3 poskládá dobrý tým i bez lootboxů, reálně má nevýhodu tak 1 bodu na hráče.

    Není to žádná zhůvěřilost jako Diablo Immortal nebo tak.

    • Derp_1337

      "Kdokoli hrající pravidelně.... poskládá dobrý team"

      To je tak trochu problém. Člověk to musí hrát pravidelně a věnovat tomu dost času, aby dokázal poskládat ucházející team (o hvězdách si může hráč nechá zdát).

      Pokud ale jsi "casual" hráč, který hraje jednou za čas, tak zahrát si online je utrpení.

    • MalyZeli

      Když někdo souhlasí s EA, je někde problém. Nutí lidi utrácet když hru dělají tak aby bez utrácení bylo skoro nemožné dosáhnout toho co chceš. Kvůli takovému myšlení je herní svět v takovém stavu v jakém je. A je jasné že se to nezmění.

      • JohnyTheZik

        S EA se da nesouhlasit v leccem, ale zrovna ve FUT mi nastaveni loot boxu, potazmo jejich potreba, nikdy neprisla nijak predatorska.

        Je otazka, jak se to zmeni, pokud z toho bude ciste F2P hra s FUT, jakozto hlavnim modem, ale do ty doby ma Psychotic pravdu. Fifu hravam nepravidelne od 14ky, nikdy jsem do toho penize necpal a stejne jsem se vzdycky celkem snadno dostal do prvnich divizi. Paradoxne to vetsinou byli sasulove s nejlepsima hracema, ktery bylo jednoduchy porazet.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit