Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Jack1947

    XBONE X ale to je jeho jediná přednost což je teda docela naprd.

  • Honzajs

    Když to shrneme tak asi takto:


    Pro RDR2 je co se vzhledu a framerate týče nejlepší Xbox one X

    Pro multiplatformní hry(Xbox, PC) je nejlepší PC

    Xbox one X potažmo Xbox one nemá žádné dobré exkluzivity, takže nákup této konzole trochu postrádá smysl zvlášť, když Microsoft přidává podporu klávesnice a myši. Raději bych koupil PC.


    No a pak tu máme PS4 ve verzi PRO. V RDR2 o něco horší FPS i rozlišení, ale to vem čert. Vzhledem k pořizovací ceně 8500,-kč s DPH(ve slevové akci) a vzhledem k exkluzivním hrám bylo pro mě pořízení této konzole jasná volba. 

  • To je jako se dohadovat jestli je lepší jet do číny vlakem nebo busem...  Já radši letadlo (PC)

    • Nojo, jenže do tohohle místa letadlo neletí, zatímco busy a vlaky ano, tak se porovnávají tyto způsoby dopravy.  🙂

  • Johnny

    jednoduše.

    PS4 lepší než Xbox One

    Xbox One X lepší než PS4 Pro

    • ravux

      Logika maleho ditete, ktere porovnava auta podle toho, kolik maji "na tachaci".

      • Johnny

        Ne. tak to prostě je. Logicky RDR2 vypada nejlip na nejvykonější konzoli... a tou je XONEX

        já sám mam starou PS4, bracha má XONEX a kamoš PS4PRO takže to mam z vlastního porovnání.

        Když nevíš tak nekomentuj.

        • Derp_1337

          Ravux tě asi moc nepochopil, zatímco ty jsi shrnul grafickou stránku, tak on si myslel, že celkově porovnáváš "užitečnou hodnotu" konzolí.


          Sice graficky hry na Xbox One X vypadají lépe, ale zase PS4 (a PS4 Pro) mají podstatně lepší herní nabídku, takže celkově většina lidí ohodnotí PS4 lépe.

          • Johnny

            Tak to samozřejmě. Já bral v uvahu pouze a čistě RDR 2 ;)

  • jack

    Gta V jsem si koupil na ps3, pak na ps4 a i na PC 😉, kde to nakonec hraju nejvíc. Teď už si počkám rovnou na 3. iteraci.


    Na konzolích mě stvalo to neskutečně dlouhý nahrávání uložené pozice.


    Je to u RDR2 podobné?

    • Loading je delší jen při spuštění hry (což ti díky rest módu konzole stačí udělat jednou). Pak jsou v pohodě a je jich málo, takže no problem.

    • na druhou stranu, po prvním načtení máš už celý svět a interiéry bez loadingu, Bethesda se má co učit 

      • Co Bethesda. Ale Arkane s jejich Prey nebo Cyan a jejich Obduction, které je kvůli loadingům víceméně nehratelné, protože v pozdějích fázích hry berou loadingy víc než gameplay.

        • on i ten Pathfinder je docela loadingové peklo 

    • twicer

      První načítání je horší, pak už je to klasika jak u jiných her. Myslím že GTA na tom bylo znatelně hůře.

  • Johny666

    hele je zajímavý, jak jeden z hlavních arguemntů pro konzole je, že si koupíš konzol a 5 let nemusíš řešit výkon, všechno jede jak má, atakdál.  proč teda pak vycházej verze  +, pro +x+  dalších 1000 prdů? ok, já si jednou za 3 roky koupim grafiku za 10, a konzole vycházej po půl roce nový celý, kde nevyměníš aniu prd.. jsme zas u toho....

    • nemusiš řešít výkon, protože se vše seká už v základu 🙂

      • a po celou životnost konzole máš filmový zážitek 25 fps😉

        • jak u kterých her, ale zrovna u těch od Rockstaru jsou propady fps skoro pravidlem, pak jsou tu ještě hry od Bethesdy, které na konzolích nejdou hrát skoro vůbec 🙂

    • Dyť tě nikdo nenutí kupovat hned novou verzi. Standartní PS4 i XO všechny hry přehrají a Pročko a X ti nabídne o něco lepší grafiku. Prostě je fakt, že si s původníma konzolema také vystačíš a nikdo tě nenutí kupovat novou.

      Ty nové konzole vyšly právě pro lidi, kteří chtějí za velmi slušné eníze o něco lepší zážitek. Jinak ale opravdu ti stačí i základní verze.

      • O něco lepší grafiiku, jen pokud jsi už přešel na 4K TV nebo pořídil VR. (a ani jedno ještě zdaleka není mainstream). Bez toho rozdíl v grafice ani nepoznáš.

        • ucho

          souhlas, mel jsem celkem dlouho klasickou PS4, presel jsem na Pro, a rozdil nevidim prakticky zadny. ono ani u tech srovnavacich videi na  youtube neni videt zadny rozdil (ale tam zkoumat grafiku nema moc smysl) a kdyby se udelal slepy test, potvrdilo by se to.

          • Derp_1337

            To záleží na zraku člověka. To, že někteří lidé mají horší zrak a za běhu nevidí žádný rozdíl, neznamená, že ten rozdíl neuvidí všichni.

            Samozřejmě ne každý je na tom fyzicky a zrakově tak dobře jako třeba piloti stíháček, ale v populaci jsou prostě dost velké rozdíly ve ostrosti zraku. Proto taky člověk v diskuzích vidí dost rozporuplné názory, kde jeden člověk si stěžuje, že je obraz neostrý, zatímco druhý trvdí, že to je nesmysl a on nevidí žádný problém.

        • Derp_1337

          Trololol


          Rozdíl samozřejmě jde dost dobře poznat i na klasické FullHD televizi. Hodně her na PS4 Pro a nebo Xbox One X načte detailnější textury, lepší antialiasing, ostřejší obraz a nebo zvládnou 60fps.

          • Hodně jich fakt není. A ty kde to poznáš okem při hraní (a ne jen po nazoomování srovnávacích screenshotů na digital foundry), ty spočítáš na prstech jedné ruky dělníka s cirkulárkou.

            Když koupíš PS4Pro a zpaneš nějakou náhodou hru, tak si fakt neřekneš "jé to vypadá hned líp"

            • Derp_1337

              "A ty hry kde to poznáš okem při hraní, ty spočítáš na prstech jedné ruky"

              To, že máš špatný zrak a nevidíš rozdíl, neznamená, že ten špatný zrak musí mít všichni.

              A jak tady Nikz napsal. I stabilní 30fps framerate je obrovský rozdíl oproti framerate, který se v náročných scénách neustále propadá.

            • Jen takovy mensi seznam her, ano, rozdil v grafice je casto maly, ale nejvetsi rozdily byvaji ve stabilite frameratu, kde zakladni ps4 dropuje v kazde druhe hre, zatimco pro drzi. Tohle ja velmi ocenim, protoze hraji na 1080p monitoru a ten supersampling treba u takove hry jako Uncharted 4 dela taktez divy.

              https://www.resetera.com/threads/all-games-with-ps4-pro-enhancements.3101/

              • ucho

                Reakce na příspěvek:

                Uncharted 4 jsem dojel na zakladni verzi a naprosta pohoda. lidi to obcas s tim dropovanim trochu demonizuji, ale ta hra jela 99 % casu paradne.

                prislo mi, ze Last Guardian na PS4 Pro dropoval vic jak Uncharted 4 na zakladni verzi. ale tohle neni o konzoli, to je o schopnosti vyvojaru.

                • Derp_1337

                  Reakce na příspěvek:

                  Jo, zrovna Uncharted 4 se mi zdál dost dobře optimalizovaný a nevšimnul jsem si žádných propadů.

                  Ale třeba ve Far Cry 4, když se ve scéně hodně střílelo, tak ty propady FPS byly na klasické PS4 občas cítit.

    • No vidíš. Koupíš co 3 roky grafiku za deset a uteče ti kvůli tomu hromada her. Co si místo toho v jednom cyklu koupit konzoli za osm a další grafiku až pak a mít všechno?

      • Derp_1337

        Proč ti vadí, že si někdo kupuje grafiku co 3 roky za 10k?
        Jestli na to člověk má prachy, tak ať si klidně kupuje grafiku za 20k.

        • To je odpově´´d na mě? Nebo překlik do špatného vlákna, kde někomu něco vadilo?

          • Derp_1337

            V top případě jsem špatně pochopil tvůj matoucí příspěvek. Pokud bylo podle tebe všechno ok a nelíbilo se ti, že mu "kvůli tomu uteče hromada her", tak proč jsi mu nabízel "lepší" variantu, jak kupovat grafiku?

    • spoock

      No, on to tak velky skok neni, snad jen u Xboxu, kde S je dost bidna konfigurace.

      Mam zakhladni PS4 a nic me nedonutilo prejit na Pro verzi, lepsi framerate, grafika se tyka jen nekolika novych titulu a za chvilku je tu stejne PS5.

      RDR2 grafika neni nejhezci, ale vesmes si toho clovek vsima ve 1st persnu nebo v cutscenach, ale i tak, ty obliceje vypadaji furt lepe, nez mela GTA V, takze za me furt dobre a krajina s nasvicenim je hezka vsude.


      Suma sumarum, upgrade na vyssi konzoli je mrhanim penez, ktere clovek muze usetrit na next gen. 

      PS: samozrejme, PC verzi RDR2 chci, GTAV jsem nechtel, ale RDR2 pojede na PC urcite mnohem plynuleji

  • species

    Pro RDR asi Xbox, ale PS ma lepsi exkluzivky imo :D

  • i586

    Žádná zmínka o tom, jestli už opravili to dojebané HDR u obou verzí?

    • ucho

      ne, tohle je o tom, že má autor článku 4k televizi.

      • i586

        Lol... ucho v akci. Právě proto se ptám. Protože 4K televize mají HDR...

        • Derp_1337

          To není žádné pravidlo. Ne každá 4K televize má HDR.

          • i586

            "To není žádné pravidlo. Ne každá 4K televize má HDR."


            Většina má. Mimochodem, bavíme se tady o nové hře staré sotva měsíc, pod článkem, kde se porovnávají 2 nejvýkonnější konzole a kvalita obrazu na 4K TV v době, kdy se podpora HDR stává standardem u konzolových her. Tvoje sáhodlouhé teoretizování o tom, kdo co má nebo nemá doma je tady naprosto irelevantní. Stačí si dát do Googlu RDR2 a HDR. Dost lidí si na to stěžuje.


            Podle tvojí logiky by tenhle článek ani neměl existovat, protože většina lidí má základní PS4 a ne Pro verzi nebo Xbox One. Sakra, většina lidí ani nemá 4K TV...

            • Derp_1337

              Zase to nepřeháněj a nevkládej mi do úst něco, co jsem nikdy neřekl. Tohle tvé překrucování faktů a odvádění pozornosti je komické.

              Sice se podpora HDR pomalu stává standartem, ale ještě tomu tak pořád není. I tady Luky napsal, že i u současných nejnovějších modelů 4K televizí má HDR pouze 77-80%.


              Samozřejmě jinak v zásadě nic proti tvému dotazu o zabugovaném HDR nemám, ale nemůžu si pomoct opravit chybu v tvém předpokladu, že 4K televize musejí mít HDR.

          • Lukyz

            Pravidlo to není, ale řekněme standard už ano, viz rychlej check:

            CZC: 255 4K TV v nabídce z toho 198 s HDR (88%)

            Alza: 441  4K TV z toho 351 s HDR (80%)

            • Derp_1337

              Ano, na konci roku 2018 stav na trhu s novými televizemi došel k tomu, že nové 4K TV v cca 80% případů už mají HDR. Jenže reálné zastoupení v domácnostech toho procenta rozhodně nedosáhnou.


              Největším důvodem nízkého zastoupení HDR v domácnostech bude ten, že 4K televize jsou v obchodech mnohem déle než HDR standart. Za ty roky spousta lidí nakoupila 4K televizi a teď přece nebudou vyhazovat plně funkční TV jenom aby si mohli koupit 4K TV s HDR.

              Navíc jednu dobu dělali zmatky některé firmy jejich různými marketingovými triky jako "HDR ready" atd., takže situace je mnohem komplikovanější.



              Shrnu to: Když člověk zmíní, že má 4K televizi, tak nemůžete automaticky předpokládat, že má HDR.

            • ucho

              198 z 255 neni 88 % ale 77 %.

              • Lukyz

                Reakce na příspěvek:

                Chybka, pardon. Bohužel, příspěvky nejdou editovat, takže to neopravím.

  • ravux

    X-LOL si muze poridit jen nekdo, kdo tomu absolutne nerozumi.

    • Johnny

      Máš ho viď :)

  • residentevilfans

    Rly? Každý kdo se trošku zajímá víc o hry, tak zná Digital Foundry a jejich rozbory. Takže už dávno víme, že to je Xbox One X. Kde hra jede nativně ve 4K. Já sice hraju na PS4 Pro, ale občas to slabší rozlišení jde prostě vidět (65" uhlopříčka).

    • Derp_1337

      Tu uhlopříčku máš už dost velkou, takže se není čemu divit, že si občas toho rozostření všimneš.

      Jinak ani u Xbox One X to 4K není žádný zázrak. Sice to dává "nativní" 4K, ale dávají to jenom díky tomu, že šetří na texturách a podřadném antialiasingu. V porovnání s PC je ten rozdíl u spousty her fakt vidět.

      • residentevilfans

        Sedím od toho cca 1,5m, takže to je trošku pravda, ale AA na nativní 4K postradá docela smysl, pokud teda nesedíš 20cm od TV. Jinak všimli jste si, jak postavám prosvituje kůže?Tyhle detaily jsou neuvěřitelný.

      • obličeje postav a vlasy to má hnusný, ale zas krásnou krajinku, tedy až na stromy, ty se moc nepovedly

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit