Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • JohnnyBaneCZ

    1. Ezio Měl obrovskou výhodu 3 her. Mladý playboy navlékl plášt ne z víry v ideály Assasinu ale jako prostředek pro vykonání pomsty. Brotherhood zlatý věk formování řádu a nakonec Revelations které na mě zapůsobilo asi nejvíc ve vztahu k postavě. Úplně jsem cítil jak Eziovy ujíždí vlak, doba se posunula, jiná kultura, síly dochází, krásná úvodní melancholická skladba podtrhující finále jeho cesty. Proto mi snad ani nepřijde fér porovnávat ho s ostatními kteří mají "handicap" jedné hry.  

    Ostatní postavy většinou nevýrazné někdy světlé momenty nebo jeden či dva zvraty v jejich prokreslení ale jinak nic pro mě zapamatovatelného. 

    Naopak postavy které se mi vryly do paměti jako vůbec nejhorší jsou Deamond se svými operátory a sourozenci Freyove. 

  • romando

    Za mna Altair. Ten jeho nerozhodny mix hrdina/anti-hrdina a tajomnost su super. Navyse celu seriu odstartoval.

  • Derp_1337

    Tak za těch X let hry a jejich hráči prošli určitým vývojem. To, co člověka bavilo před 12 lety, ho teď nemusí bavit stejně. Tehdy to jako "obyčejná revenge story" nepůsobilo.


    S tím vývojem hráčů uvedu příklad: třeba film Borat 2. O kvalitách toho filmu se dá dost polemizovat, ale jedno se musí uznat: Sacha Baron Kohen udělal v určitých momentech dobrou parodii na tehdejší politickou situaci v USA (Trump). Člověk se u toho dost zasmál. Nicméně vám zaručuji, že za pár let ty vtipy na Trumpa už nikomu vtipné nepřijdou a sledovat ten film bude do určité míry trapné.

  • Thanquol

    Tak to klobouk dolů paní. Slušný maraton. Já už bych se nedokopal ani k té dvojce. Naopak jsem zjistil, že 4ka Black Flag je parádně hratelná i dnes. Connora v remásteru mám ještě v plánu a snad se na to i brzo vrhnu... mám teď hrozně otevřenejch kousků, jako Borderlands 3, Baldurs Gate 3.. naložil jsem si toho nějak moc.  😯

    S tím Eziem to vidím stejně a s tím držení se starých vzpomínek, to lidi velmi rádi. Hrozně patrné je to na serii Star Wars a to jsem hlavně pozoroval mezinárnodní scénu. Originalisti jsou odpůrci prequelů, prequelisti zase sequelů. Přitom to jsou pěkný pohádky. Asi je to lidská přirozenost, jak mysl pracuje se zkušeností a jakmile si jednou mysl myslí, že u něčeho postavila základy, tak už ji nechce stavět zase znova. - to já jsem rád za každej novej díl skládačky. každou novou stíhačku, jednotku, frakci, myšlenku.. chci víc dílků!

  • 0tecFura

    Oslovení slečno se používá, když ta žena není vdaná ne? S tím jestli má nebo nemá potomka to nemá nic společného. I slečna může mít dítě ne?

  • Thanquol

    Nejsem Špaček, ale použil bych mladá paní. Slečnu bych použil možná tak na slečnu z mekáče, pakliže to bude pískle 15-20, co se pohybuje ve společnosti a nevidím důvod nějak samovolně zdůraznovať, že 35ti letá paní nemá potomka. To mi příjde jako nějakej blbej komunistickej zvyk, kdy nezbouchnutý holky byly spolupracovníky považovány za coury. 

  • QueenBee

    Loni jsem si udělala téměř kompletní maraton AC her (kromě prvního dílu), a Ezio i AC2 skončili na dost horší pozici, než co jsem si pamatovala před deseti lety. I takový nepopulární Connor mě bavil více než floutek Ezio, který si prošel obyčejnou revenge story a nějak nerozumím tomu, co na něm kdo vidí, leda by se lidi drželi svých starých vzpomínek.

  • 0011

    Já se rád bavím o etiketě, v práci mám skoro samé kolegyně a po těch letech si tam bohužel připadám že jsem jediný kdo nějaké zásady dodržuje. Ale fakt bych to rád věděl jak si nechá říkat, asi nečte diskuze, no nedivím se jí, ale občas dokážeme být slušní, dokonce po zavedení registrací si troufnu tvrdit většinu času.

  • Ezio je asi jasný a vedle něj bych dal Aveline z trestuhodně opomíjeného spinoffu AC: Liberation který vyšel na PS vita a později i na PC. Nejlepší ženská hrdinka imho... no a pak mně napadá ještě Jacob s Evelyn ze Syndicate. Poslední dva jsem nehrál. 

  • 0011

    Těch 20 let bylo k tykání na internetu. Špačka si vážím, ale to co říká nebo si myslí není svatá pravda a už vůbec nedotknutelná. Tak starý nejsem ale uvedu příklad - pokud ti je 60 a oslovíš 35 letou ženu, o které víš, že není vdaná slečno, nedopustíš se tím automaticky společenského faux pas.

  • Thanquol

    Tak to jsi to delal 20 let blbe... Všechny ženy oslovujeme „paní“, bez ohledu na to, jsou-li vdané, či nikoliv.

    „Á, co jste pro nás připravila, slečno?“ 

    Tak takové oslovení si dovolíme jen vůči velmi mladé dívce - anebo když si o to žena sama řekne. Oslovujeme totiž vždy tak, jak si to dotyčná osoba přeje.

    L. Špaček: „Jak se daří, paní Vávrová?“

    Vávrová (jistě šedesátiletá dáma): „Slečna, mladý muži, stále ještě slečna!“

  • Thanquol

    Jo asi to ma nejakej vliv. AC II jsem hral cirka pred deseti lety a BF, Rogue, Valhalla jsem hral nekolik mesicu zpatky. Asi ma taky nejakej vliv, ze jsem u Valhally nehledal simulator Vikinga, ale dalsi AC typu vylez, zavrazdi, porubej a Eivor mi v soucasnem stavu mysli prijde blizsi, jako takovej bohamilnej, premyslivej, dospelej Drengr, kdezto Ezia mam stale zafixovaneho jako vtipkujiciho pubertalniho podrezkrka. Jasne dalo by se rict, ze tam byl vyvoj do podobne myslici postavy pres ty 3 dily, ale za to Valhalla nemuze a i tak  byl Eivor charakterove nyni uspokojivy uz v tom jedinem dile. Taky Eivorovi asi pomaha fakt, ze tam bylo dost Ano/ne, kde si to clovek poupravil k obrazu svemu + spousty lidskych vedlejsek, kde se dalo zase trochu splynout s tim charakterem, ktery by hrac chtel byt. kdezto ACII byla tusim jen "bonmoty" nabita hlavni linka a vedlejsky pouze typu zabij. 

    Tedy Ezio byla fajn postava vtipneho, schopneho zabijaka/lamace zenskych srdci a delici linka mezi osobne dobrym AC charem a spatnym, ale v tuto chvili odprostim li se od historie a od toho, jak by meli v Ubi pro serii AC ztvarnit vikinga, zajimavejsi a blizsi postava i co se vedlejsich dialogu tyce. 

    Kdybych resil pribeh a scenar tech postav tak i zde jsem nyni na strane Valhally, ktera mela uz konecne nejakou "filmove beckovou" uroven i co se zakomponovani a ztvarneni "Alien" predku do Vikingske kultury tyce. 

    K Eziovi bych se asi uz i nerad vracel a to i kdyby vydali nejakej dnesni prequel, ale kdo vi, ikdyz spis mi vyhovuje to skakani v historii, postavach, pohledech a mistech. Docela uz se tesim na dalsi info o novem AC. 

  • Jo souhlas...nechtěl jsem z toho dělat přednášku. Jen že u ní nevíme a neznáme její preferenci,  tak mi paní přijde vhodnější. Slečnou se taky nic zkazit nedá.

  • 0011

    To řekl/napsal kde že okolo 20? Pokud si pamatuju dobře tak o věku nemluvil, pouze že tak oslovujeme mladé děvče, což oproti mě ona je a nebo pokud si tak dáma sama přeje být tak oslovována a to bez ohledu na věk - ale k tomu se za ni nemůžu vyjadřovat. A co my víme, třeba to tají a je opravdu už paní a nechala si dívčí jméno... 😉, ale což, ať máme jasno, tímto bych rád poprosil paní/slečnu Trojanovou aby se vyjádřila k tomu jak chce být oslovována mimo internetové kolbiště, kde je obecně zvykem si se všemi tykat? 

    Já jsem zvyklý na internetu si tykat si se všemi už přes 20 let, ale kdybych potkal Alžbětu nebo Šárku ve skutečnosti, tak bych je oslovil slečno + příjmení. Nechci soudit Taskoo, ale vždycky když potkám někoho, kdo na komunitním fóru vyká představím si velmi mladého člověka který nepamatuje dobu, kdy se na českém internetu formovala ranná netiketa, ale možná to vykání myslel ironicky, to se z psaného textu špatně pozná, ale určitě by jí tykání vadilo míň než nařčení, že nemá vkus. 

    Jinak Ústav pro jazyk český akademie věd, což je pro mě autorita, narozdíl od Špačka (který ale umí etiketu podat zábavnou formou, ne jako suchaři akademici), se k tomu staví tak, že výraz slečna skutečně ustupuje, možná jsem opravdu staromódní. 

  • Derp_1337

    To bylo hlavně tím, že kvalita příběhu od AC3 šla velmi strmě dolů a stal se z toho typický Ubisoftí vývar. Ubisoft moc neumí dělat příběhy.


    Ezio je jednoznačně na prvním místě. Pak dlouho dlouho nikdo. A pak bych snad dal Altaira a Edwarda Kenwaye. Altair byl sice v prvním díle absolutně bezcharakterní, ale podstatně to zlepšil děj Revelations. A Edward mě zaujal kvůli pirátskému prostředí. Zbytek hlavních postav nemá ani smysl zmiňovat, protože si nezaslouží zapamatování.

  • Derp_1337

    A nestojí ta tvá obliba Eivora v tom, že Eivora máš čerstvě v paměti?

    AC:Valhallu jsi dohrál nedávno, zatímco AC2 (+Brotherhood) jsi hrál už velmi dávno v minulosti?

    Mě osobně se Eivor moc nelíbil, taková sluníčková parodie na Vikinga. Moc mi do toho zasazení neseděl a působil nepatřičně.

  • Derp_1337

    Jak napsal malacandra.

    Ženy nad určitý věk (25?) nemají v lásce oslovení "slečno". Prý to na ně působí jako kdyby je někdo oslovoval "děvče".

  • OT: Ladislav Špaček, český guru etikety, říká: "Oslovení "slečno" si necháme jen pro velmi mladé dívky nebo servírku, která nás obsluhuje. Všechny ostatní ženy, jakmile jim je kolem dvaceti, oslovujeme "paní"." 

  • Ezio první, pak dlouho nic a pak zbytek. Tím netvrdím, že ostatní postavy byly vyloženě špatné, ale ve srovnání s Eziem prostě smůla.

  • uher

    Žebříček v podstatě k ničemu. Krom Ezia si nevybavuju nikho, kdo by vůbec stál za řeč...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit