Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Row

    Jak pise Ales o tom kratkem shiftu... a ja mel kdysi davno presne opacny problem... mel jsem klavesnici s kratkym (na hrani o klavesu vic pekne po ruce!) a dostal jsem klavesnici s dlouhym a pekelne dlouho si na to zvykal a lamentoval nad tim u hrani. Na psani pisu na ledascem kde jsou obe varianty a nikdy jsem s tim problem nemel (asi ze muj navyk je na shiftu se drzet v te leve pulce :) ).

    Na druhou stranu z fotek musim konstatovat ze Lenovo nezklamalo se svym zvykem delat alespon nejake obskurnosti s rozlozenim klavesnice a myslim si ze to co provedli je Alesuv kamen urazu (a mozna nevedomost ohledne konfigurace).

    Kdyz kouknete na obrazek tak levej shift a velkej enter jsou prilepeny k sousednim klavesam bez mezer tak, aby obrys daval dohoromady jak dlouhej shift tak do L tvarovanej velkej enter. Predpokladam proto, ze v biosu nebo obsluzny lenovo aplikaci bude moznost si je "virtualne" spojit do jedne velke klavesy. Tohle spojeni pak ale dela naopak bordel, pokud jedete po hmatu. Troufnu si tvrdit ze kdyby Ales pod malickem tu sparu na shiftu poradne cejtil, tak rapidne ubude preklepu. Jestli tam ovsem moznost virtualniho spojeni tech klaves neni, tak toto reseni vubec nechapu.

    • jiri.svak

      Je to kvůli šetření nákladů. Udělá se jeden plošný spoj klávesnice a jeden kryt na něj a podle toho, zda chceš ISO nebo ANSI layout, dosadíš klávesy.

      • Row

        Tak pokud je to tak, tak to je dost nestasne reseni teda... kdyz uz tak mohli udelat tu pricku pri vyrobe vlozitelnou... no to uz je jinej pribeh o setreni na spatnych mistech :)

        A fakt to ale nejde nekde v biosu nastavit? Nektere ty jejich preslapy s prapodivnyma a nestandardnima layoutama totiz obcas obejit sli obejit potisku klaves navzdory. 

  • Veskoslav

    První věc, co Vám v Lenovo odejde? Za půl roku to byl SSD. Používají ty naprosto nejlevnější křápy, co se dají sehnat...

  • renoraines

    Hlavně lidi neblbněte a při nákupu výkonných notebooků odstraňte z výběru značku Lenovo. Firma, která dlouhodobě má problém udělat notebook, který se po čase neusmaží za živa. Super je, že notebook s určitou specifikací od Lenova podává nižší výkon než notebook od jiné firmy s úplně totožnou konfigurací. Ještě aby ne, když Lenovo se nedokáže řádně uchladit a dochází tak k velkému podtaktování procesoru, aby nedošlo k přehřátí. A to nemluvě o tom, že po čase notebook je hlučný jak proudové letadlo. Sice většinou tahle značka vyjde cenově výhodněji, ale rozhodně to nestojí za to ty ušetřené peníze.

    • renoraines

      Teď ještě čtu předešlý článek. Vtipná je zmínka o teplotách přesahující 90 °C, jak kdyby to bylo úplně pohodě :D Jen tak mimochodem, tohle jsou teploty, při kterých se výrazně snižuje životnost komponent. Navíc je to ten případ, jak už jsem zmínil, kde dochází k podtaktování procesoru. Tudíž notebook má nějaký potenciální výkon, na který bohužel reálně nedosáhne, díky těmto teplotám.

      • jiri.svak

        Nechci tady nějaký stroj obhajovat, ale zase mi nedá věci trochu osvětlit, takže to vezmu obecně. Dnes se notebooky navrhují tak, aby při svých omezených rozměrech zvládly poskytnout specifikovaný výkon a přitom zůstaly pro uživatele pokud možno v pořádku použitelné. To v překladu znamená, že použijeme maximálně tolik železa (aka chladič), aby notebook v zátěži neomezoval takty procesoru a zároveň aby nepálil svým šasi. Jestli má procesor 90 °C nebo 80 °C, je prostě fuk. Tjunction mobilních CPU je většinou až 100°C, takže dokud mašina drží své takty a spodek nepálí do stehen, je to z pohledu výrobce v pořádku. Notebook je spotřební zboží, takže můžeme i pominout, že vlivem vyšší teploty uvnitř dostává čouda baterie. Ale než na kapacitě spadne natolik, aby nebyla použitelná, uživatel zařízení vymění. Takže proč dělat nějaký naddimenzovaný stroj, když to stačí takhle a lidi o nějakých 200 MHz menší takt nepoznají? V mainstreamu výrobce raději přiškrtí takty ještě víc, aby mohl ztišit ventilátor. A uživatel bude spoko, protože má tišší notebook. Takže šmahem říct, že pokud ntb nedosáhne max boostu, je to špatný stroj, je těžké. V době konfigurovatelných TPD a výšek šasi pod 2 centimetry je třeba se na to podívat trochu s odstupem. Neříkám, že mi tento přístup úplně voní, ale to je realita.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit