Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Jack1947

    8/10

    Je to prostě jiná hra ne špatná ale jsaou tam věci co mě dost štvali souboják blbej z Mafia3 a to se vším všudy a vylepšenej engine taky  nic moc na Mafia 2002 to nemá ani omylem, není tam nic revolučního, líbí se mi že jakž takž zachovali příběh ( dopařeno za 2 dny )

    Muzika a dabing docela ušli ale kdyby to dabovali jiní herci bylo by to myslím i jedno, navíc scénář a postavy a atmosféru víceméně zmákli už tehdy Illusioni, těch 12 docela blbě řešenejch frustračních misí alá extrémní jízda žádná sláva a mohli si odpustit ukazatele ve hře ( když už byl na mapš a ta čára z dvojky je lepší)ale jo v tom hrozném dnešním balastu je to dobré, jen to není Mafia nikdy nebyla je to nová verze.

    HW náročnost super, počítám že ještě sjedu na 770GTX Cyberpunk 2077( pak pujde do kelu jako PS4 dneska má jít :D)

    Jo achyběli tam psi, trochu, nevím patřili k pc verzi mafii tak odjakživa.

    Ještě že demoliční model si vzali z Mafia2 aspon ale trochu chybělo, že už se nedá zabít po nárazu do auta nebo veřejného osvětlení a nemluvě o tom skákání z mostu který pro jistotu radši uzavřeli spadlým stromem.

  • Tak jsem to dohrál a vzhledem k tomu, že jsem od toho moc nečekal, tak mne to bavilo. Co bych vytknul je příklon ke skriptování a občas natahování. Viz hned první honička - místo jednoho auta a pouze Ai se za vámi spawnuje jedno auto za druhým a k tomu máte rozestavěné úseky silnice, kde se skriptově pronásledovatelé vysekají. Občas je to strašně přehnané - např. obrněné auto. Oproti tomu ubylo méně akčních pasáží, které ale v původní hře měly kouzlo (např. objíždění informátorů - tady vám to vykecá hned ten první). Trochu zamrzelo, že vypustili nutnost učit se odemykat auta od ralfa (měl jsem pocit, že by tam ani nemusel být) a lukase. Původní invetář a kapacita munice byla taky lepší. Tady mi přišlo blbé, že nemůžu mít víc jak jednu pistoli a k ní navíc jen 3 zásobníky a do dlouhé zbraně jen 2 a přitom je úplně jedno jestli to je 50 buben nebo 5 klip do pušky. Volná jízda je bohužel nevyužitý potenciál. Když už dělali celé město a venkov, tak tam není co dělat - ani vozit lidi taxíkem. Krycí systém mi přišel fajn, stejně tak garáž. Konverzace v autě před misí mi přijde také pestřejší a je vidět, že se hlavně soustředili na animace a příběh. Je tam daleko víc příběhových detailů a dialogy jsou delší.

    • Jack1947

       Dle toho co píšeš by těch mejch 7/10 bylo tak kolem 6/10. To důležité co dělalo MAFIA Mafií bezostyšně vypustily ! 🤮😈

      Volná jízda, vůbec se tam tankuje nebo to tam taky není... mě už by vadilo to že destrukční model je ten tam ještě byl trochu v Mafia2 dá se vůbec zemřít za jízdy ?!

    • 0tecFura

      K té volné jízdě. Vždyt tam jsou mise ve formě vzkazů v salieriho baru (tam je vždy popis místa, kam když dojedeš, dostaneš misy skrze tel. budku jako v prvních gta) a u lukase na nástěnce jsou fotky míst, na kterých hledáš speciální auta. 

      Tohle jsem zatím našel. Snad se tam dají najít i jiná tajemství. 

      • Ano, to tam je, ale je to strašně málo. Respektive to město mohlo být interaktivnější. Navíc mise od Lukase jsou bohužel vykuchané z půvdní hry a tady je nahrazuje pouze to, že hledáš auto, které si ukradneš do sbírky. Původní mise byly lepší.

        • Jack1947

          EXtrémní jízda !

        • 0tecFura

          Na mě to působilo, že o těch misích atd. nevíš. Moje chyba

          A je tam i něco jiného, kromě toho co jsem psal? Jakože dá se tam ještě něco najit (kromě sběratelských předmětů) ? Nevíš? 

          Jj ty původní mise s Lukasem jsou lepší. Souhlas. 

          • Nic navíc tam není. Což je škoda. Já tenkrát strávil hodně času taxikařením a na volantu to byla pecka. Škoda, že to ze hry kromě kampaně vykuchali. Navíc celkově to město je strašně neinterkativní. V původní ti mohl dojít i benzín a čerpací stanice fungovaly. Tady prostě žádná interaktivita s městem v jízdě není, krom toho že si může dojet pro schované auto nebo hrát mise, které jsou šité horkou jehlou a vůbec mi do hry nepasují. Je to jak mise z Mafe 2 DLC Jimmyho, ty jsem nedohrál, protože to bylo oproti kampani a Joeovi strašný a tohle působí stejně nepatřičně.

            • 0tecFura

              Tak jsem včera zjistil, že jsou ve hře fungující benzinky. Ve volný jízdě je mise, kde musíš dovést auto na místo určení a po cestě musíš alespoň 2x natankovat, abys dojel. 

            • Jack1947

              Jimmyho mise mě bavilo (Soukup a střílení se neomrzí) a Joe dobrodružství vyškrtlí ze hry to bylo vidět že tam ten úsek měl bejt místo toho tam bylo ne moc záživné vězení.

            • 0tecFura

              Já vlastně taky tenkrát jezdil v mafii na volantu. Úplně jsem na to zapoměl. 

              Tjn s tou interaktivitou toho města i okoli mohli něco udělat. V dnešní době to docela bije do očí. 

              Za mě ale celkově velká spokojenost se hrou. Je mi jasný, že za to může hlavně nostalgie, ale příběh jsem si vyloženě užíval. 

              • Jack1947

                Reakce na příspěvek:

                Spíše přehajpovaný a vlastně i spadli za ty léta herního hajpu a degenerace nároky, ale no neberu ti to každý jsme nějaký! 🙂

                • 0tecFura

                  Reakce na příspěvek:

                  Přiznám se, že u mě strašně moc dělá nostalgie. Díky tomu dokážu hře odpustit a prehlidnout nějaké nedostatky. 

                  Navíc. Já o sobě vím, že jsem,, nenáročnej,, hráč. Dokážu si užít i průměrné hry (to ale není případ mafie). 

                  Nemyslím si, že by hry nějak degenerovali. Právě naopak jsou dokonalejší a dokonalejší. Nejsou tak obtížné kvůli mainsteramu (aby hru dokázal dohrát kdokoliv), ale to často vyřeší zvednutí obtížnosti. 


                  • Jack1947

                    Reakce na příspěvek:

                    Přístupnost = postupná a nefalšovaná degenerace!


  • exoslav

    Může tam člověk nasednou do tramvaje nebo do nadzemky, stejně jako v původním díle? Nebo tohle zařízly stejně jako ve dvojce?

    • ne

  • Jack1947

    9/10 ano jako originál před 17 lety ale je to skutečně tak dobré ? to asi sotva. Zjednodušené, opravdu jedině grafika za to stojí a nejsou tam ani pořádné bouračky, auta hned jdou do kopru v plamenech... hofdně zjednodušená verze Mafia pro dnešní hráče, ale já tohle čekal kdo jiný ne ?

    • Je to určitě lepší.

      Vyjít před 17 lety vedle sebe původní mafie a tahle verze (s tím, že by hypoteticky fungovala přesně tak jak funguje dnes), tak o kterou by byl větší zájem? ;-) Myslíš, že by se na tuhle nadávalo, že sice vypadá líp, ale že to nikoho neohromí a že je to jinak horší? :-D

    • 0tecFura

      Takže tě to nebaví? Nebo i přes zjevné nedostatky si hru užíváš?

      • Jack1947

        Předně jsem to ani nehrál, ale to mě tolik nepálí... zahrál jsem si ted po půlroce od vydání Warlords of new york teda spíše koupil a těch peněz je investovanejch líp jak do tohohle.

        • 0tecFura

          To je ten datadisk k division 2?

          • Jack1947

            Joo

  • Horst_Fuchs

    Nechal jsem se zlákat recenzema a koupil, a špatně jsem udělal. 9/10
    tomu může dát jen někdo kdo v životě starou Mafii nehrál a netuší o čem
    původní hra byla.

    Po pár misích misích můžu říct jen, že hra
    vypadá hezky a je i poměrně hardwarově nenáročná.  město je dokonce
    rozlehlejší než originál a ten příběh má i po letech stále něco do sebe a
    zabaví.

    Ale to jsou asi tak všechny klady, příběh a pěkná grafika jsou opravdu to jediné čím tahle hra zaujme, jinak autoři
    zprasili co mohli. Ve zkratce, tohle je taková zjednodušená, lehká verze Mafie
    pro líné americké hráče. Odstrašující příklad kam až může zajít
    zjednodušování a napovídání hráči.


    • 0tecFura

      Já jsem z remaku nadšený a 9/10 bych tomu dal z fleku. Ale chápu, že pro nezaujateho hráče a kor cizince, který původní mafii nehrál to zase nebude taková pecka. Pořád ale minimálně 7,5/10 si to zaslouží. 

      Ale k tomu zjednodusovani. Celkem mě nastvalo (ani nevím proč), že POZOR SPOILER: v misy v docich jste museli ustrelit podložky na kolech u vagónu, aby se rozjel a zničil vrata. Tenkrát jsem se u toho na dlouho seknul. Prostě mě to nenapadlo. A v remaku vagon uvolnite pákou, ktera je označena žlutou šipkou a ještě vám hra píše ,,uvolněte páku,, 

      Jinak ale maximální spokojenost. 

      • Jack1947

        Jestli myslíš tu misi s Bratrem Morela ?  tak to na pS2 ani nešlo mířit na to odstřelit nějakej vagon  :D ale na pc to mohlo bejt lepší...  tam jsem snad i skončil na pc jsem vlastně hrál jenněkteré mise se savem. Tohle asi taky nebyla úplně nej mise co tak čtu.

        • 0tecFura

          Jj. Přesně tahle mise. 

          To jsi první člověk o kterým vím, že hrál mafii na konzoli. Tam byl taky cesky dabing? 

          Protože i když mafie sama o sobě byla dobrá hra. Myslím si, že kultovní status u nás získala právě kvůli tomu dabingu. 

      • Jen ze zvědavosti - proč tě naštvalo zrovna tohle? Jak píšeš - v originálu jsi se u toho úplně nesmyslně zaseknul (což je v takovém případě většinou známka špatného gamedesignu), takže to zní spíš jako úprava směrem k lepšímu. Neříkám, že bych si to nedokázal představit lépe (neukázat šipku na páku, ale hráče nakopnout nějak jinak ,aby mu to neunilo), ale pořád je to lepší než řešení v původní hře.

        • 0tecFura

          Ne že by mě to přímo naštvalo. Spíš tak trochu jakoby zklamalo. Jako že to zjednodušili až moc. 

          Ale přesně jak píšeš. Mohli hráče spíš jen tak trochu popostrcit, aby na to ,,přišel sám,,. A když tak nad tím přemýšlím, tak máš pravdu i v tom, že řešení v tom remaku je lepší nez v originále (i když zjednodušene až moc). 

    • A stará verze byla nějak komplikovaná a náročná komplexní dítě? Vždyť jsem jí několikrát dohrál i jako dítě. :-D Tohle si 9/10 úplně v pohodě zaslouží.

  • Phillios191
  • Český dabing je překvapivě velmi dobrý, nechápu tu kritiku některých jedinců. Hra předčila má očekávání a třešničkou na dortu je fakt, že ji zatím nelze hrát nelegálně.

  • Dohráno a je to super. Zůstal příběh. Zůstalo to"dna" té hry (pomalá auta, souboje kde snadno umřete - rozhodně to není reskin trojky), ale je to prostě hezčí a hraje se to líp. Myslím, že jen těžko to mohlo dopadnou lépe.

    • 0tecFura

      Po 10 hodinach mám zatím stejny dojem ze hry jako ty. Pro někoho, kdo miloval původní hru je to prostě nářez. 

  • Dohráno a spokojenost. Mafie konečně vypadá tak jak si zaslouží. 

  • TheGGG

    původní hra byla ok, ale nikdy mě nepřišla jako nějaký extra velký klenot. Pokračování pak byla jen horší a horší. Tomuto dám někdy šanci, ale dle ostatních recenzí a videií je tedy 9/10 trochu moc. No a ten český dabing je tradičně naprosto otřesný.

    • MC user score 8.7. 

      Dabing je dobrý, není perfektní, ale rozhodně není otřesný. Spíš by mohly být zajímavěji napsané dialogy. Na hlášky ze dvojky to nemá. 

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit