Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Obě dvě Metro hry jsou skvělý a tahle zmena v pojeti se mi libi. Hlavne to, ze pujde o cyklus celeho roku, kde se budou menit obdobi, ale s tim i lokace. Ja verim, ze to ukocirujou dobre.

    Preci jen na to meli i vice casu, nez mezi prvnim a druhym dilem, coz byly jen tri roky. Zde pet let.
  • To je jak z Cimrmana. Hamlet bez Hamleta.
    • Jack1947
      To už by se rovnou ani nemuselo jmenovat Metro co ? *12*
  • jamar28
    "Metro Exodus se obejde bez metra"

    Tady vidim velký špatný. Ale těším se pořád, třeba ty různé frakce zní skvěle. Náboženští fanatici, co uctívají obří zmutovanou rybu, jo, to zní dobře. *4*
    • Kompost
      stale sme sa nedockali uctievacov velkeho cerva a satanistov ktory nutia zajatcov kopat jamu do pekla...
      • To je pravda. Když jsem četl novinky o hře a viděl jsem "stoupenci velké..." čekal jsem taky, že to bude červ...a ona ryba :D. A taky se bojím toho, že Metro nebude v metru. Ta atmosféra tam dole byla úplně boží.
      • tady někdo četl knížku..
        • Asi jako většina z nás, že......
          • Johnny
            a že ne
  • Nevíte prosím, jak se jmenuje ta stránka, kde můžu zjistit, kolik hodin průměrně trvá, než dohraji určitou hru?
    • Jack1947
      Neni to ale nejpřesnější kolikrát se to liší ale nic jiného asi není...
      • Asi je relativne malo tech casu gameplay porad. Obecne mi prijde, ze je cas na dohrati "main story" spise kratsi nez realita. Super stranka, ze si clovek udela aspon predstavu, co ho ceka
        • Já se ve hrách "loudám", takže mi některé hry zaberou o pár hodin víc, ale jinak si myslím, že pokud by to člověk hrál podruhé (nebo aspoň já, tak by ty časy odpovídaly). Na Steamu jsou teď každou chvíli hry zdarma a pro orientaci se mi hodí, jak dlouho hra bude trvat, jelikož volného času na hry není až tolik.

          Chtěl jsem to teď třeba vědět kvůli Amnesia: A Machine for Pings. Kdybych si přečetl, že hlavní děj bude na 15 hodin, asi bych po té hodině, co to hraji, přestal hrát.
    • misho8723
      Myslíš túto? https://howlongtobeat.com/
      • Jj přesně tohle jsem myslel, díky. :)
  • Kallessin183
    Jako fanoušek knižní i herní série se těším, ale bohužel taky dost obávám... Přeci jen Metro bez hlavního protagonisty, tedy metra zní prapodivně...
  • Whoossain
    Tak hlavně, aby už opadla krypto-horečka, protože si potřebuju postavit nový PC a neni z čeho. Hromadí se mi hry, který si chci zahrát... *16*
    • Hele asi jo ja před půl rokem nakoupil HW za 150litru a zatím se mi vratilo 60 takže to zas takový terno jak kazdej tvrdí rozhodně není :D *11*
      • 60 bez prodeje HW :) Spočítej to i s prodejem :)
        • vzhledem ktomu ze bych tech pet 1080ti mohl ted prodat tak o pet litru vic a ještě by mi lidi rvali ruce tak asi mas pravdu :D ale to je vydelek taky diky tomu ze mam proud skroro zadarmo z fotrovi elektrarny ten kdo to ma doma za normalni proud je podleme blazen to sou vyhozeny prachy za HW..
          • Jack1947
            No jistě protože pracuje jako jeden z hlavních spolumajitelů čezu že...
    • Nevim co mate proti težení. nakoupíš grafiky a vydelávaš. EZ
      • Minule jsem tu psal, že to nikdy nebylo jednodušší...no, těch mínusek co jsem schytal. Holt, kdo nechce, ať nechá mě. :)
        • Jack1947
          Vy dva jste se fakt našli ;) dva trololové *6* *12*
    • zaty
      Jen ať neopadá. Za poslední rok jsem na kryptoměnách vydělal více, než prací (a to beru násobky mediánu). Když to ještě chvilku vydrží a bude dost hejlů, vydělám ještě několikrát víc.
      To, že si pár děcek nemůže dovolit koupit grafiku na hry, je mě srdečně ukradené ;)
      • Jak tu ty usmrkanci brečej že na nic nemaj a přitom se prostě jen brání přivydělat si. Pak všechny fóra plevejel tím svým fňukáním. Hřeje to na srdíčku. :D
    • Jack1947
      Já spíše nechápu proč bych měl dělat v nejbližší době upgrade když těch her co by za to stálo je málo, i když chápu že pokud budu chtít hrát tak až bude plná podpora DX12 tak mě asi nemine a u mě to bude muset bejt i výměna CPU/ a nejspíše i ramek které si furt drží cenu.
    • Já jsem se třebana novej PC vykašlal a koupil si konzoli jako svou hlavní platformu. Za ty prachy to byl parádní kup a stejně jsem si chtěl zahrát nějaký tyexkluzivity. Záleží na tvých herních potřebách, ale alternativa to taky je.
      • Whoossain
        Mám PS4, ale že bych na tom chtěl hrát hry, jako Metro, Pray nebo Deus Ex, to určitě ne. Navíc lokalizace je bídná a zrovna u her, jako Pray, se mi fakt nechce číst tuny textu v Angličtině na televizi. Last of Us bylo fajn, ale po pravdě, je to asi jediná lokalizovaná hra, která mě na tý PS4 zajímala...
      • Konzole se vždy nabízí na první pohled jako alternativa.. ale vem si, že ikdyž za ní dáš cirka 8 tisíc, samozřejmě záleží o jakou přesně jde, tak musíš si zaplatit za slušnou televizi, jestli chceš 4K, nebo slušné Full HD, za každou hru musíš platit víc než bys za ní platil na steamu/všeobecně na PC, to ani nepočítám možnost si hry stáhnout (nepodporuji to, ale dnes by se nenašel pomalu PC hráč, co by si nějakou hru nestáhl, protože peníze na vše nejsou, ale chuť na každou druhou hru ano), a na konzoli si musíš platit měsíční předplatné za přístup k Multiplayeru. Takže takhle si jeď čtyři roky a vyjde tě to na víc, než investice do jednoho dražšího PC a pak do všech těch různých PC her. PLUS záleží u člověka na preferenci, jestli rád gamepad nebo k + m.
        A teď upřímně, doufám že se tohle nezvrtne v další flame war, je to furt celé o preferencích a určo se najdou věci a komponenty k PC, které zase odporují mému tvrzení, že to výjde levněji, v tom je ten vtip, sestava PC je hoodně individuální narozdíl od konzolí a je to tam trochu jinak než u nich, ceny se mohou lišit. Ale za průměrný komp, co utáhne hry stejně dobře jako dnešní základní Xbox nebo PS, tak zaplatíš v dlouhodobém hledisku míň, než za konzoli + příslušenství + multiplayer členství.
        • to jsou plky, v současnosti jsou PS4 hry levnější nebo stejně drahé jako na PC... *13*
        • XO koupíš za nějakých 5 apůl litru, S4 za nějakých 6 litrů.
          Tak pořádná TV také není nutnost, já sám hraju na PC monitoru, co mám ke svému starému PC a celkem v pohodě.
          Dražší hry jsou v mém vykompenzované tím, že narozdíl od krabicovek na PC si je můžeš následně prodat a nic ti v tom nebrání. Člověk sice dá třeba 1300 za novou hru zatímco na PC by stálalitra a méně, ale po dohrání min. za 8 stovek prodáš, zatímco na PCčku ti tohle nejúžasnější Valve nedovolí.
          Nemluvě o tom,že mi přijde, že ty ceny her na PC a konzole dosti srovnávají, někdy třeba konzolovka je i časem levnější (člověk nesmí nakupovat na předražených obchodech typu xzone, alza).
          Warez na PS4 už do určitého FW jde taky a jsou už i v soukromí ahcky na nejnovějši FW, starší generace konzolí je prolomená taky, takže warezit můžeš.
          Předplatné na online ti dám jako argument, což pro mne nemá význam, když MP nehraji - také na PS4 je myslím ještě možnost zneužívat 14denní trialy PS+ a můžeš mít tak zdarma PS+ na jak dlouho chceš.
          • Jack1947
            PS4 ještě prolomené nemní jen vydali na konci roku jailbreak na starší 4,76 update a na začátku roku na 5,01 s tím že umí spouštět linux a homebrew a navíc aktivoval uzamčený PS2 emulátor ale jo už na to čekám kaýdou chvíly PS3 to trvalo 5let a ta doba se už přiblížila no.
        • Jack1947
          Taky si řikám " koupit si konzoli proto abych se nemusel starat" je trochu na hlavu - ale kvůlli hrám které bych si rád zahrál a není jiná možnost tak jo konzoli (PS4) je důvod si pořídit ale mít to jako hlavní platformu asi ne no.

          Navíc konzole ti pojede i na monitoru - není potřeba hned kupovat nejdražší tv teda pokud zrovna nechceš a tv většina lidí má doma. Ten placený Mp a placení si měsíčního/ročního PSN je celkem opruz. I když částka to není veliká a závratná. Mp na konzoli ostatně člověk hrát nemusí vůbec když nechce.
    • ta krypto horecka neskonci, mozna za par let, musis poprosit AMD nebo NV aby zlevnili grafiky nebo jich vyrabeli vice, nebo si sezen lepsi praci
      • Whoossain
        Co to má společnýho s prací? Já mluvim o tom, že nikde nejsou žádný slušný karty k sehnání. Trio, Lightning, HOF edice od GALAXu...pusto a prázdno.
      • Práci by si měla sehnat spíš AMD a NV aby toho mohli vyrábět víc.
      • Co to je za logiku? NV a AMD tu podělanou horečku neradi vidí, protože je to jen nárazový odbyt.... pokud to rupne, tak trh zaplaví obrovské množství použitých karet.. a tohle není absolutně o práci, jde o princip, že bych kupoval zbytečně 2x předraženou grafiku..
        • Myslis ze vyrobci karet nemaj radi velkou poptavku? Si hodne mimo.
    • Jack1947
      Co si chcete stavět nějakou 1080 gtx ? tak tam bude cena padat dlouho (vůbec) navíc ti by stačila za skoro poloviční cenu.
      • Whoossain
        Mám 4k monitor, takže určitě 1080 ti. Vono neni ale vůbec nikde nic slušnýho. Dokonce ani GALAX nemá nic. Když si představim, že na takovejch kartách někdo těží "bitkojny"... *13*
        • Jack1947
          Hmm zajímavé..nechápu co to je za debilitu myslel jsem že na těžwení stačí nákej starej krám z bazaru že je dokonce lepší.
          • Whoossain
            Nikdy jsem nezjišťoval, jak to funguje, ale vypadá to třeba takhle...

            https://youtu.be/Dq0CyIQWDrk
            • Jack1947
              No vybral sis asi blbou dobu no jinak nevím co na to říct :/
            • Whoossain
              Netušim. Já se o tom dozvěděl jen díky tomu, že jsem chtěl postavit nový PC a nikde jsem nenašel žádný dobrý karty. Tak jsem se samozřejmě zajímal proč. Během posledního týdne pak jejich cena na CZC vyskočila i o 5 tisíc s termínem dodání pořád "neznámý". Podobný je to i u konkurence a v zahraničí. Nejvíc nedostatkový jsou nejsilnější karty. Mainstream je celkem v klidu...
            • Jack1947
              To musí bejt sranda když jedna karta exne :D no jo ale je to USa tam s jejich cenou elektřiny to je v pohodě nicméně ta karta není snad ani určená ta těžení 24/7 navíc ten výsledek je fakt čím dál tím horší nebo ne a zase to je lepší ??
    • Nejsi sám, díky těm šaškům mám taky problém si pořídit new stroj... Čekám na další řadu GTX a snad do té doby opadne krypto šílenství.
      • homeles8
        po těhle komentech jsem rád, že jsem si novej krásnej počítač pořídil minulý léto *5*
      • Tohle je jedno z mala obdobi, kdy kdyz clovek chce pocitac se vsim vsudy, tak bych mu doporucil (hlavne tedy z duvodu dostupnosti) sahnout po uz postavenem pc. Ted udelam takovou lehkou reklamu, ale to jen proto, ze jsou jedini, s kym mam zkusenost. Doporucuji zkusit Wolfgad, nabiziji pomerne pestry vyber sestav (amd i intel) + modifikace. Cenove to vyjde velmi dobre, protoze pokud chce clovek legalni Windows 10 pro, tak za to vysoli nemale penize a dost to naboura rozpocet. Bez Win. vyjde lepe sestavit si pc sam. Taktez ta zaruka neni k zahozeni, kterou pri vlastnim sestaveni mas jen na jednotlive komponenty.
        • Slyšel jsi někdy o verzi w10 OEM ? Zas tak často člověk základovku nemění aby se nevyplatilo jít pouze do této verze.
          • 4000 vs 6000 O_o, stale jsou velke nasobky oproti te 500 pri koupi cele sestavy, ale tak proc ne no, koupe te grafiky se stejne odrazi i vice u gtx 1060 a vys, pokud teda clovek vubec nejakou sezene. Mluvili o tom i v podcastu o hw, kde kdyz si clovek odecetl cenu zbytku komponent, tak grafika vysla skoro na MSRP. At si kazdy ovsem s penezi nalozi jak chce, i ja jsem byl vzdy velkym zastancem vlastniho sestaveni, ale kdyz je situace jaka je?
        • legalni win10 pro je otázka max. 200 korun na ebay
  • WhySoSad
    Průser, to co dělalo Metro metrem je pryč. Klaustrofobický temný tunely, šetření náboji, vymýšlení postupu uzavřenými prostory. Strach z Temných za každým rohem. Bojím se další generické FPS, ale pořád věřím že se to podaří.
  • Lukass
    Spatny, spatny. Dopadne to jak posledni Shadow Warrior, openworld tomu proste sluset nebude. Su zklamane.
    Presne tohle sem cekal kdyz to oznamili
  • Jack1947
    No nevím nakonec aby to zas neskončilo jako tuctová openwerld hra... což by byla hrozná škoda *9*
    • Dnes je to samý open world a ztrácí se nám ta stísněná atmosféra tunelů a chodeb. To mi moc chybí na současných hrách všeobecně. Všechno venku a mega veliké... Kobky, dungeony to je atmosféra ...
      • Jack1947
        I když by to mohlo zrychlit dopravu, ale to bylo to poslední co byl u Metra problém wait... vždyt tam bylo jen pár úseků lol... paradoxně v Stalker tohleto mohlo pomoci více, tam byl ten prostor větší.

        No snad to nepokazí když už teda musí to cpát nutně do Openworld.

        Ta hra měla v uzavřených prostorech své kouzlo a byl to i tak trochu horor.
  • Metro bez metra... je jako metro bez metra.... ale doufám a věřím, že Metro bude opět dobrým zástupcem Metro série. *5*
    • Tak v prostředí kdy se tohle Metro odehrává už by ti pojízdné metro k moc věcem nebylo :)

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit