Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Může mi to někdo poradit jaký dlc mají češtinu? Už mam 3 DLC s češtinou ( sunset invasion, the sword of islam a legacy of rome) . Chtel bych vyzkoušet další, ale moc mi angličtina nejde, takže si to anglicky moc neužiju, může mi někdo poradit?
    • Magister_Peditum
      Pak už je jen Republic, z těch velkých DLC, ale jestli už na něj je čeština netuším. Hraju v anj. Pak už tam jsou jen samý lepší portréty, editory postav a hudba. K tomu češtinu nepotřebuješ.
      • aha, díky moc, to jestli se můžu zeptat, já si pamatuju jak dříve v ck2 šlo dát vazalům uzemí a pořád ti sloužily, teď to už nejde? Ptam se jen protože když jim to území dám tak odejdou a už mi neslouží.
        • Aby ti sloužili, musíš jim dát pouze titul nižší než je tvůj tj. pokud jsi kníže (duke) můžeš jim dát titul hraběte (count - 1 území), pokud jsi král (king) můžeš mu dát knížecí titul atd. Takže pokud máš třeba jen dvě knížectví, tak je nikomu nedávej, jinak už nebude tvým vazalem.
          • Promiň, ale zas tak v to mse nevyznám, to mu musim nějak přeupravit ( ubrat tituly)?
            • Teď mě napadlo, že duke je asi odvozeno od latinského dux, takže překlad vévoda je asi lepší. Poučení zní, google translator má vždy pravdu. *3*
            • Magister_Peditum
              L.P. - Já to takhle interně přeložil podle slovníku. Jinak je to podle mě jedno. Vévoda/vévodství nebo kníže/knížectví pro anglický překlad ve hře duke/duchy. Paradox to musel hlavně poněkud s titulama sjednotit, protože to by tady musel být třeba ještě markrabě, kurfiřt, arcivévoda, velkovévoda atd atd. Takže podle mě je to jedno.
            • Jinak jak je to s těmi tituly, měl jsem za to že duke = kníže, ale zdá se, že se to překládá jako vévoda a kníže = prince. Já osobně bych nezávislého "duke" překládal jako kníže a vazalského jako vévodu. Nikdy jsem totiž neviděl třeba Bořivoje I. jako Prince of Bohemia, ale vždy jako Duke of Bohemia...
            • Aha, takže mi už jen zbývají peníze :), já jsem si zapoměl změnit zákony a když moje postava zemřela tak se území rozdělilo :D takže jsem vedl válku proti dvou mím bratrům ( ani to táhly spolu :( ) takže jsem trošku vyšťavený :D
              Díky moc :)
            • Magister_Peditum
              Ve středu horního okraje obrazovky by měla být ikona, že můžeš získat nějaký titul. Jinak se do toho menu dostaneš tak, že klikneš na tvůj erb vedle tvé postavy - objeví se tam seznam zemí, které vlastníš a možnost vytvoření nových. Pokud chceš někomu dát/odebrat titul, tak klikneš na něj a přepneš do diplomatického menu, kde by to měla být jedna z prvních možností v nabídce (grand landed title). Ale nejdřív se staň tím vévodou - to by neměl být problém, jestli už vlastníš 7 území (tj. skoro polovinu Irska). Pokud si hrál za Earla z Dublinu, tak bys už od začátku hry měl mít možnost získat jeden vévodský titul a po nějaké době, kdy ti umře otec, bys měl získat nárok ještě na jeden. Se 7 územími ti chybí jen jedno další na to, abys mohl vznést nárok na titul krále Irska.
            • No já začal hrát za dublin, a už mám 6 území okolo něj, ale prý je to moc velký vlastnictví na mě a měl bych to rozdat. Bohužel nevim jak se právě dá povýšit nebo něco v tom smyslu :( .
            • Magister_Peditum
              Jestli si earl, tak to zatím nemáš vévodství (duchy), co? Pak by přidělení titulu znamenalo, že by tvůj vazal získal stejné postavení, jako máš ty. Podívej se, jestli nemáš nárok na titul nějakého vévodství (stačí mít pod kontrolou 50% území vévodství dle práva (de iure), abys mohl vznést nárok). Jako vévoda (duke) pak budeš feudálním pánem opět ty. Jinak odebráním titulu si dotyčného dost pohněváš a taky ostatní vazalové tě nebudou mít moc v lásce. Dobré je zkusit vytvořit komplot za účelem získání nároku na jeho panství. Sice pak riskuješ vzpouru, ale zase když ho porazíš, tak získáš jeho území a u ostatních se mínění vůči tvoji osobě nezmění.
            • Jinak jsem Earl
        • Magister_Peditum
          Ehm, double post.
        • Magister_Peditum
          Sloužit by ti měli i nadále, ale bacha, aby se nějakým způsobem (nejčastěji svatbou) z vazalství nedostali. Takto jsem jednou nechal svého mladšího bratra oženit s vévodkyní Kuronskou a o pár let později jsem docela koukal, když mi naskočilo, že Hradec (bratrovo území) se vyčlenil z Českého království a stává se samostatným územím v rámci Svaté říše římské. No, tak jsem překecal papeže, aby bráchu exkomunikoval, a pak jsem to území prostě jménem krále (sebe) zabral. *14*
  • Milovnici CK2, poradte mi, vubec se do te hry nemuzu dostat. Mam rad hry od Paradoxu, ale v CK2 mi neco chybi - nebo naopak prebyva.

    Bud se "nic nedeje", protoze zaber hry je preci jen jinde nez valka a vyvoj jako u HoI, a ja jen cas od casu neco postavim. Nebo nekomu poslu dar/ucinim z nej cisnika, aby me mel rad.

    Anebo naopak jsem doslova zahlcen skutecnosti, ze mam sto vazalu, coz ovlivnuje dalsi veci (koho vybrat na uceni ditete! jak s nimi udrzet dobre vztahy, abych mohl delat politicka rozhodnuti! atd.).

    Poradite neco vhodneho pro zacatek? Aby si clovek tu hru nejak osahal a uzil. Rozumim tomu "co jaky cudlik dela", ale misty mi unika "proc". At uz proste a jednoduse z nedostatku nejakeho duvodu, nebo kvuli neuveritelnemu navalu moznosti.
    • Dublin v Irsku. Jako první cíl si stanov sjednotit pod sebe celý Irsko, skrz války hlavně, později skrz diplomacii, potom expanduj třeba do Anglie, vážně se parádně za Irsko hraje.
  • Rok 864 no páni uz se tesim az budu valčit proti franské řiší
  • Konečne si budu moct za hrat za aztéky které jsem si kupoval *1*
  • No až tam nebude Veľká Morava a namiesto nej tam budú stále maďari tak nech si ma neželajú!
    • victoria II. Najprv rozklad madarska potom hras za slovakov dobijes cechov a vytvoris CSR a mas vystarane. Dobijes Podkarpatská Rus, zoberes nspatek Matru a vino. A podstate si hotov :D
    • Magister_Peditum
      Tak snad by takovou botu neudělali. Maďaři se usadili v Podunají až cca 30 let po začátku tohohle DLC. *3* V Paradox mám ještě stále důvěru.
  • Perfektní, zrovna včera jsem si říkal, že bych si docela rád zahrál za pohany... *1* zatím mám všechny DLC co vyšly a rozhodně toho nelituju... tohle pořizuju na 100% *15*
  • Tak to je opravdu zase dobrá zpáva, škoda že to brzdí překlady. Tuhle hru měl vydavatel přeložit!!
    • Není nic jednoduššího, než se naučit základům cizího jazyka. *4*
      • Kozy
        Zrovna CK patří ke hrám kterou si radši zahraju v mateřštině a určitě nejsem sám.
        • Ne, to jsme dva. CKII je velice obsáhlá hra a aby do toho člověk pronikl musí znát více, než jen cizí jazyk. Kdyby to vydavatel vydal v češtině, klidně bych si připlatil. Ale díky alespoň fandům za amaterské překlady...
        • Mě by bylo líto toho specifického nepřeložitelného humoru, který se sporadicky vyskytuje v anglických mutacích paradoxích her. Ale aby člověk tyto jemné variace postřehl, musí zřejmě umět jazyk dost dobře, aby nemusel vědomě překládat slovo od slova. Chápu, že i lidé, kteří se dobře domluví, se nemusí v tomhle cítit úplně pohodlně. Já bych to taky nechtěl hrát ve francouzštině, i když jsem více méně schopný francouzsky číst.
          P.S. Přivádí mě to na myšlenku, že by bylo dobré udělat parodický český překlad. Ale já na to bohužel nemám čas. *4*
    • Já jsem dostatečně spokojený s amatérským překladem... ano není to hned po vydání DLC, ale rozhodně se snaží a překlad je kvalitní... Prostě po vydání nového DLC chvíli hraji v angličtině, hra se podstatně nemění a novinky se člověk rychle naučí i bez češtiny... a alespoň mám vždy důvod to rozherát zase znova když vyjde čeština... *2*
  • Magister_Peditum
    Paráda, zahraju si za Velkomoravskou říši. *15*
    • na to se taky těším jak malý Jarda :D
    • Pohanská Velkomoravská říše, která ovládne evropu, také se těším... *1* *1*
      • Magister_Peditum
        Bacha, na začátku DLC budou už Konstantin s Metodějem skoro rok hnít na Velké Moravě, takže u nich možná budeš muset provést "assassination". *1*
  • hm už se těším

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit