Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • ALHAZRED


    Nejako sa neviem stotožniť s tym smiešnym panačikom, a to prostredie, ma tiež velmi nenadchyna, čo sa tyka metitačnej hudby, tej je hafo na ytb, no a že by som si zahral, nezda sa mi. Keby to niekto ohodnotil ako best idie tvorba, OK ale dať tomu desať ako hre, ale neni to skôr o tom že konzolove exkluzivky sa vždy nadhodnocuju, a ked to pride na PC, tak už to nie je taka šupa, a to sa tyka aj inych hier napr. Draugen, a celeho Tiscali...že.

    Beriem, že hra ma atmosferu a niekto ju vie viac menej oceniť, a potešilo by ma, keby bolo aj v inych hrach viac umenia ako remesla, ale BEST OF to rozhodne nie je...

  • Artorias

    no koukat na to😂 na youtube a dělat závěry? 

    Ta hra je meditativní záležitost. Do toho se musíš ponořit a samozřejmě mět i poetickou duši. Je to klidná záležitost, která dokáže zlepšit den, navíc je tam i krásná interakce s ostatními lidmi a do toho hraje fenoménální OST. Je to spíše zážitek než hra. Takže bych to upřesnil. Je to jeden z nejlepších herních zážitků všech dob. 

    • K tomu abych se rozhodl, jestli to koupím a budu chtít hrát mi to přijde dostatečné, abych si udělal závěr, obzvlášť, když je to tady vychválené, jako nejlepší hra všech dob, a už chybí udůvodnění. Hru v tom nějak postrádám. Navíc chápu, že třeba u složitějšíh RPG s otevřeným světem to každý bude hrát úplně jinak už jen výběrem postavy, takže tam každé video bude úplně jiné, s jiným zážitkem, ale toho je lineární hříčka na hodinu kde je veškerá hratelnost omezena prakticky jen na průchod prostředním.

      • Artorias

        nechápu, proč zcela ignoruješ můj text a píšeš pořád to samé dokola. Snad jsme ti popsal, v čem je ta hra unikátní. Pokud je pro tebe hra jen nějaké RPG a otevřený svět a uměleckou tvorbu ignoruješ, tak to není problém té hry ale tvé omezenosti v rámci herní scény. 

        • RPG si občas pustím, ale spíš mám radši strategie a management hry, respektive něco co má alespoň nějakou znovuhratelnost. Na relax jdu radši do přírody. A pokud to bereš takhle, tak umělecká tvorba je dneska i černý zarámovaný čtverec, to mi taky nic neříká.

          • Artorias

            jsem rád, že jsme zjistili, co máš rád a co ne.  Ve finále jsi prostě pod hrou, která tě nezajímá a je mimo tvé zorné pole. Tvá frustrace je jen z toho, že hra je tu tagována jako jedna z nejlepších. 

            • Frustrace ani ne, jen v tom v první řadě nevidím hru.

              • Artorias

                Reakce na příspěvek:

                interakce s prostředím, interakce s ostatním hráčí(coop), řešení jednoduchých puzzlů. V čem přesně nevidíš hru? Co definuje hru? 

                • Cvicme_v_rytme

                  Reakce na příspěvek:

                  Hra to samozřejmě je, jen třeba pro mě osobně je většina her mnohem zábavnějších a lepších než toto. A přesto má tahle hra označení "jedna z nejlepších her všech dob".

                  Jen náhodný výčet toho, co považuji za mnohem lepší hry: Duke Nukem 3D, Blood, Shadow Warriror, Doom, Resident Evil 1-6, Uncharted 1-4, Last of Us, Tomb Raider všechny díly, The Witness, Diablo, Fallout 1-4.

                  Tohle všechno jsou pro mě hry o několik tříd lepší a zábavnější než Journey. Že u ní někdo dokáže meditovat a relaxovat? To nikomu neberu, já medituju a relaxuju klidně u Dooma. Můj názor je, že je to dost přeceňovaná a nadhodnocená hra a ozna¨čení "jedna z nejlepších her všech dob" jde mimo moje chápání.

  • Štítíme, ale nějak nechápu to nadšení a absolutní score. Tyhle walking simulatory jdou úplně mimo mě. Proklikal jsem celý walkthrough 01:22 h a nějak to nezaujalo, podobně jako jejich přechozí Flower ("herní" doba pod hodinu i s 10 min. cerdits a intrem), taky jsem po velmi kladných ohlasech mrknul jako to vypadá a na mě je tam hrozně málo "hry", je to spíš artový interaktivní film.

    • Jack1947

      Je to dost odvážné tvrzení ale dá se napsat třeba v roli experimentálních her, to už by se dalo, konekonců v roce 2009 ještě tolik podobné hry nebyli ( na pc už vůbec).

    • madPav3L

      Po přečtení článku, jak je to nejlepší hra všech dob, jsem také chvíli koukal na let's play a musím souhlasit, nechápu proč...

    • Cvicme_v_rytme

      Souhlas. Taky nechápu, čím si tahle hra vysloužila označení "jedna z nejlepších her všech dob". Je to jen taková relaxační jednohubka s poměrně unikátním prostředím. Ale herně nijak nevyniká. Prostě se jde/letí z bodu A do bodu B. A během cesty se prakticky nic neřeší a nedělá.

  • Corvus

    A je v knihovničce! Stejně jako všechno od Quantic Dreams. Bůh žehnej Epicu za exkluzivity na PC! :-)

  • Jásot... a zklamání. Nu co, doufám v časovku.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit