Přejít na výpis diskuzí

Německo povolí hákové kříže a další nacistické symboly ve hrách – ale ne ve všech případech

10.8.2018 18:52
Václav Pecháček 17 příspěvků

Počítačové hry v Německu budou moci obsahovat hákové kříže a další symboly spojené s nacismem. Ty byly ve hrách doteď plošně zakázány coby „symboly protiústavních organizací“ a ve hrách byly buď mazány, nebo nahrazovány upravenými variantami. Cenzura občas dostala až absurdní rozměry, jako když byl...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • victor

  Budou německé hry po létech plnohodnotné ?  Bude o takové kousky větší zájem po  bazarech ? 

  Tak či onak možnost výjimky u hákových křížů a Adolf ještě neznamenají , že by německá cenzura počítačových her vůbec jakkoli polevovala .  

  • Jack1947

   Kéž by začli vycházet Německé hry s tím že by se opravdu hrálo za Němce, zájem by určitě byl. No ták...

 • Jack1947

  Více takových článků... když už nic jiného tak alespon návětěvnost a hlavně komentáře jsou lepší 😉 a to se vyplatí.

 • a ten knírek to je v Německu taky nacistický symbol?to u nás jsme už dál- u nás když někdo nakreslí kosopčtverec tak je to hned "zástupný fašistický symbol" juj!!to se to pak soudí!!

 • V těch komisích je generace lidi která počítačové hry nehrála.... 😁😁 Tudíž tomu nerozumí jo?? Nebo co si tím chtěl říct??? Když jsou hráči starší tak tak jsou na vyšších místech a můžou něco ovlivnit??? 😁😁😁😁 Kdyby neudělali nového Wolfa tak  by na ně člověk Zapoměl... Díky dílů The new order je budu mít zase na pár let v hlavě........ 

 • Hákové kříže ve hrách je ten nejmenší problém, co teď němci mají. Nezávidím jim, kam je jejich politikové každých pár desítek let dovedou. Teď to není jiné. Opět nějaká realitě vzdálená ideologie zbytečně oslabuje stabilitu německa a s ním i evropy. 

  • ja_nic_nevim

   Jeden z britských ministrů prohlásil, že ženská v burce vypadá jako poštovní schránka a najednou je z něj veřejný nepřítel č. 1 .... Realita multi-kulti světa.

 • Jack1947

  Kriste pane !

 • CRYPT

  Ne ze bych chtel obhajovat dobu nacistickeho Nemecka, nebo rikat, ze jsem stoupencem Adolfa Hitlera, ale jednou je to soucast dejin Nemecka, tak by se to melo brat tak, jak to je. Tyto slunickarske vylevy, jako cenzura apod jsou smesne. Nebudu ventilovat svuj nazor na soucasne Nemecko a jejich vitacstvi cmoudu, ale jakmile se jedna o hru, ktera muze bavit, ucit, nebo cokoliv jineho, pravidla by mely byt stanoveny trochu jinak. Navic se jedna o hry, ve kterych (bohuzel???) nemuzete hrat za Nacisty, jen je nicite....

  • JamesFaith

   Tohle nemá nic společného se "sluníčkářstvím", jak se teď s oblibou u všeho říká, ale s prostým faktem, že německá legislativa zaspala dobu a dlouho u her odkládala podrobnější pravidla, jaká jsou už dávno u filmů, kde ty výjimky zíáskat lze. 

   • Takže žádné slunícká ale byrokrati kterým trvá 20 let než se rozhodnout něco změnit. I v německu je holt byrokracie.

    • ja_nic_nevim

     To nejsou byrokrati ale kořenová politika levicových vlád => všichni jsou si rovni = dělnická třída. Ti si dnes říkají "liberálové". Pravicové vlády by měly zastávat národní tradice = těm se dnes říká "populisti".

     • Další důkaz že většina lidí zde po půlstoletí vymývání mozků komunistama ani neví co znamená levice a pravice. Ale nebojte se, v zahraničí to není moc odlišné.

      • ja_nic_nevim

       Levice = zdanění podnikatelských subjektů, podpora sociálních projektů

       Pravice = stát by měl mít pouze výkonou a zákonodárnou moc, jinak by vše mělo fungovat "jako firma"

       Levice = smazává rozdíly ve společnosti

       Pravice = podporuje podnikající subjekty a tržní hospodářství


       Tak to je primitivně zjednodušený pohled na levici / pravici. Fakt by mě zajímalo, co o politologii víš ty?

       • victor

        Reakce na příspěvek:

        Bohužel , i když nás učí že nic není jen černé či bílé , politika se ráda uchyluje k pravolevému  populismu . Jediné co tu slyšíme jsou varování před krajní pravicí/levicí , ale síla středu se smrskla do prospěchářských bezskrupulózních unií s údernými hesly - Ano bude líp .

    • JamesFaith

     Spíš stejný problém, jaký je u her i v jiných státech - v těch komisích jsou lidé z generace, která ještě nehrála a počítačové hry přehlížela jako něco okrajového, a mění se to postupně až teď, když už jsou hráči starší a dostávají se do vyšších pozic, kde mohou něco ovlivnit.

  • Kompost

   bohuzial to nieje novy "slnieckarsky" trend. nemci chytili tento svizel v momente ked projeli vojnu a nova administrativa sa rozhodla ze za tym proste zavre dvere.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit