Přejít na výpis diskuzí

Nemorální budovatelská strategie Frostpunk vyjde na konci dubna

12.3.2018 13:13
Václav Pecháček 16 příspěvků

Vývojáři z 11 bit studios si moudře uvědomili, že v tuhé zimě všichni radši myslí na teplé kraje než na zmrzlou apokalypsu, a tak Frostpunk vydají až koncem dubna. Tehdy už by snad mělo zavládnout dostatečně slunečné jaro na to, aby lidé dostali chuť na budovatelskou strategii říznutou survivalem zasazenou...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Hoja.bude to v češtině?
 • Morálka je luxus. V těžkých dobách si ho zkrátka nelze dovolit. Tak to prostě je.
 • Předobjednáno, ale prvně zapařím Surviving Mars, který vyjde 15.3 :)
 • Veskoslav
  "Morálka je postoj, který si osvojujeme vůči lidem, které osobně nemáme rádi."

  Jinak co je na hře nemorálního, to by mě zajímalo:)

  P.S: Frostpunk - Victorian Edition za 650, není co řešit. Další měsíc pak vychází Ancestors Legacy, co měsíc, to strategie mého zájmu:)
 • XorxoxTalarius
  Hra jako takova vypada dobre, ale jednu vec mi hlava nebere. Ty otevrene ulice. Prece jenom, pokud je tam takova zima, bylo by daleko logictejsi kdyby meli uzavrene ulice, nebo by se vubec pohybovali pod zemi, uz jenom z toho duvodu kolik tepla by usetrili.
  • Veskoslav
   Země je zmrzlá, takže by jsi to musel vyhřívat tak jako tak. Stačí se podívat na sibiřské města, kde mají klidně i -40. Ale uzavřené ulice nemají.
   • Vyhledejte si třeba Montreal Underground City.
    https://en.m.wikipedia.org/wiki/Underground_City,_Montreal
   • XorxoxTalarius
    Jenze neziji v postapokalypticke oblasti, kde teplo znaneman prezit. A nemusi posilat deti do dolu aby tezili uhli pro jeho vyrobu.
    Beru to ciste s pragmatickeho a fzykalniho hlediska, pokud by jsi vsechny ulice zastresil, tak by jsi usetril kvanta tepla. Kdo vi, treba tam ta moznost bude.
    • Veskoslav
     Problém je, že by ti to nemuselo udržet to teplo. A ono mít tři měsíce v roce rozpětí -15 až -60, tak to je o přežití. Ale samozřejmě ne v takovém měřítku. Ale zastřešení nic neřeší. Extrémně by ti stoupla spotřeba tepla a pokud nemáš geotermální zdroje a dostatek dětí na těžbu uhlí, tak to neutáhneš.
     • To není pravda. Pokud by měli ulice pod hromadou sněhu, tak okolní teplota bude mít jen 0°C a ne např. -40. Díky tomu dost ušetří na vytápění. Třeba eskymáci žili x tisíc let v iglu, které je z ledu, aby se vyhnuly venkovním extrémním podmínkám. + je poučka, jak přežít extrémní počasí na horách -> udělat si ve sněhu stabilní úkryt, co nejvíce se zasypat (ale samozřejmě aby byl přívod vzduchu *1*) a počkat dokud se počasí nezlepší *3* . Takže Xorxovo příspěvěk/postřeh je správný *4* .
     • XorxoxTalarius
      Jenze to je ta krasa, ty zastresene ulice by sluozili jako izolace, jelikoz s kazdym vylezenim na ulici cast tepla ztracis a takhle by jsi tudy mohl vest rozvody, takze by tam sice nebylo libive, ale urcite by jsi to dostal nad nulu.
      Ale jak rikam, jde tady o moznost a zasadni problem je material, takze bych si neco takoveho dovedl predstavit v pozdejsi casti hry a jako takove postupne reseni, kdy z celeho mesta udelas takovy velky bunkr
      • Veskoslav
       Ono záleží, jaké města bereš. Není Úlové město jako Úlové město. Pokud vím, jsou ve 40k i tzv. chudinská úlová města, která jsou spíše jedno velké odpadkové blef než město, kdy ani keramitové zdivo a bývalé generátory štítů neplní svou obranou funkci. Navíc spousta úlových měst jsou pozůstatkem ještě z dob Horova kacířství. Tady to nahraď kilometrem ledu a hned si představ, jak tam vrtáš a stavíš podzemní město a jako štít ti poslouží právě led:)
      • walltar
       No nevím, jestli by banda přeživších co staví ze starýho železa a rozlámanejch krabic zvládla postavit kopuli, nebo vykopat podzemní město. Přece jenom postavit domeček a přivést do něj vytápění je o dost jednodušší.
      • Veskoslav
       To už máš pomalu jako úlová města z W40k:-D
 • Nemorální budovatelská strategie... postavím kostel a proti němu bordel. nakřivo.
  • Lepší bude postavit kostel a v něm otevřít bordel. Uvidíš, jak se najednou začne obyvatelstvo zajímat o spasení své nesmrtelné duše.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit