Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Jo, duna jednička a warkraft jednučka to jsou ikony, ovšem ageII, stojí ještě o pomyslný stupínek výše...Dokladem budiž třeba i to, jak bylo řečeno, že funguje stále multiplayer s řadou hráčů....
  • Supr hra a kdyz jsem byl mladsi, stravil jsem s ni spoustu casu, at uz single nebo multi. Pozdej kvuli X vecem jsem vzdy preferoval single player u her obecne. A tady je kamen urazu. Asi s tim ma zkusenost vic lidi. Proti pc napr death match, pc po prvnim velkem utoku bylo tak nudne, ze uz se nezmohlo na vytvoreni vetsi armady a dalsi mohutny utok, ale jen posilalo v kratkych casovych sekvencich miniaturni utoky o poctu jednotek vojaku... Stacilo jen postavit par vezi a hradby, za nima par lucistniku a jen se piplat se stavenim, tezenim a vyvojem. Je to asi zevseobecneni popisu, ale takova byla realita. Pc = jeden velky prvni utok a pak uz nic... *16*
    • Tilwaen
      Jiná starší RTS by možná mohla tvůj problém vyřešit (≈ Tiberian Sun). Na easy obtížnost na tebe AI posílá celkem obstojné vlny a pokud tě chytí na švestkách, máš solidní problém. Jakmile se jí ale probojuješ do základny, máš vyhráno. Na normal to hrají jen masochisti. A na hard si to dáš, když máš málo času - víc než 5 minut stejně nevydržíš.
      • Walldstein
        1. Právě sem zjistil, že jsem masochista
        2. C&C:TS = *14*
    • Tak se nauc hrat proti lidem. *3*
      • umim, jen me to nebavi a ve 32 letech mam jine starosti a nemam cas na hrani s ostatnima lidma *3* kdyz jsem byl na stredni, tak si pis, ze jsem hral proti lidem. Jen pak po nekolika letech, kdyz jsem si chtel zavzpominat na hrani, jel jsem jen single a tam byl ten problem, co jsem psal.
  • Ačkoli to mnoho hráčů neví, AoC zažívá opravdu pěknou renesanci. Díky klientovi Voobly a stránce AoCZone.net vznikla ohromně silná komunita hráčů všech úrovní. Co chvíli se hrají nejrůznější turnaje - mistrovství světa (SY Nations Cup), Masters of Arena, Clan Invitational, War is Coming - s celkovým prize poolem 120 000$, Balance of power, celosvětová LAN party v Belgii a mnoho, mnoho dalšího...

    HD verze přispěla k vytvoření nové komunity (přitáhla nové hráče a nepřetáhla je z Voobly jak by si někdo mohl myslet). Přesto zůstává faktem co je již psáno v recenzi. Na Voobly hrají hráči mnohem lepší, pilnější a cílevědomější. Dokládá to i rating. Když máte v HD verzi rating 1600+, na Voobly nejste ani 1300+, a to jsem ještě hodně jemný.

    Přesto "Ejdž" je prostě skvělá hra poskytující kvanta zábavy a u mnohých i srdcovka číslo 1!
  • Boží hra, ten soundtrack je nezapomenutelný!
  • TheGGG
    age of empire je sice už prastará hra, snad z počátku tvorby her jako takových (alespoň podle grafiky), ale vyšlo na to pár dost dobrých modů, tak se to drželo při životě dlouhou dobu... ale dnes... kdo dnes eště vůbec hraje hry co jsou starší víc jak 6 let?
    • To je ale blábol zase ...
    • Třeba já :D
      https://www.youtube.com/playlist?list=PLsEnhV6SqEgJo63XCwL5y275XkNdsXKDu
    • Nekrmte trolla.
      • TheGGG
        to mi děláte na nový rok radost...
    • sakra, tak už si Dark Souls asi nezahraju. Vyšlo v roce 2010 a dnes je 2016. Navíc grafiku to mělo hnusnou už v době vydání, natož tak dnes, ne?
      • TheGGG
        nice try, ale první Dark Souls už nikdy hrát neplánuji a naposledy jsem ho hrál někdy v roce 2014...
        • možná za 10 let, až odpaříš další desítky nových her, z nichž většina bude průměrná, si uvědomíš, že možná lepší než hrát pořád průměrné hry je si zahrát některý z těch starých klenotů.
          Já to tak třeba mám s Planescape Torment nebo s Baldurs Gate. Hrál jsem desítky RPGček, ale stejně jsem pořád nenašel nic, co by tyto hry sesadilo z trůnu. Možná to je tím, že jsem z jiné generace, která ještě hrávala stolní hry na hrdiny (Dračí doupě), takže celý systém DnD pravidel a celý ten svět je mi mnohem bližší. Z mého pohledu je Witcher 3 docela průměrná hra, která ve mně nezanechá žádné větší stopy. Odehrál jsem a vracet se k tomu nebudu.
          • del0
            Drizzt: "Hrál jsem desítky RPGček, ale stejně jsem pořád nenašel nic, co by tyto hry sesadilo z trůnu."

            To bude možná tím, že PT nabízí takovou svobodu role-playe, že proti tomu dnešní rádobyrpg působí jako tunel, kde sbíráš exp a equip. Ale jinak to "herně není nic extra". *7* Ale tak, dá se pochopit, že pro někoho, kdo má rád spíš akčnější hry, to asi nebude nic extra. *1*
          • JJ, pravda. Naštěstí vyšel 18.12. Underrail, který vrací atmosféru skutečně "oldschool" RPG. Už 2 týdny to hraju a chrochtám blahem.
          • TheGGG
            naštěstí retrofilní chorobou netrpím, stále vycházejí mraky luxusních her a pokud budou následující roky stejně bohaté jako rok 2015 tak nemám ABSOLUTNĚ žádný důvod uchylovat se k nějakým rozplajzlím retro wanna be hardcore ohavnostem... díky, ze mě se herní hipster nestane...
            • TheGGG
              oooh někdo má problémy tolerovat cizí názor... a taková sprostá slovíčka
              incoming ban TOT 10 mikes
              BTW:
              and calm down m8 než ti rupne...
              EDIT: pěkně jste ho smázli hulváta...
          • Tak třeba první Baldurs je nuda, Torment má zase špatný combat - a herně to není to nic extra, Kotor 1 je pohádka, dvojka je zase nedokončená. Všude je něco. Jinak máš pravdu s W3, to je profesionálně odvedená hra, bohužel po konci jsem sotva mrkl a od té doby jsem to nezapl
            • del0
              Vytýkat Tormentu špatný combat je stejná hloupost asi jako vytýkat Doomovi, že tam nejsou větvený dialogy, promakaný vývoj postav a super sofistikovaný příběh... *15*
            • KOTOR už jsem dohrál asi 4x, naposled tak před 3 rokama. Je to opravdu dobrá hra, jediný problém je, že je příliš lehká, nedají se tam nastavit žádné obtížnosti. Projel jsem to za Consulara hrajícího za temnou stranu nebo za světlou stranu atd. Bohužel obtížnost je fakt strašně snadná. Hra co je KOTOR nejpodobnější je Jade Empire (vypadá stejně, hraje se stejně, má stejně skvělý příběh) a Mass Effect. Jo, jsou to masové hry pro casualy, ale mě baví.
            • já jsem nedávno vracel jak k Tormentu tak ke KOTOR. Torment jsem tentokrát už nedohrál, opravdu to má naprosto zastaralé herní mechaniky a pokud už znáš příběh, tak ta motivace není valná, ale KOTOR mě bavil i po letech a combat je dle mého pořád super, hned jsem si dal potom dvojku.
            • tak uplně dokonalá hra asi neexistuje. Záleží spíš na tom, na co který hráč klade důraz. U mně je to příběh a propracovanost světa, což určuje, jak se do té hry dokážu ponořit, takže jiné nedostatky odpustím.
              souhlasím že první Baldursy jsou přeceňované, je to nakupení spousty map vyplněných náhodnýma questama (podobně jako Witcher 3), až dvojka měla opravdu ten epický charakter - velký svět a příběh. Souboje jsou nejspíš z pohledu dneška taky trochu nudné. Ale ne pro mě, protože jak jsem hrával Dračí doupě, tak jsem byl zvyklý počítat všechny ty statisticky ručně, takže vím co je THAC0 apod. A KOTOR je asi pohádka (a souboje jsou taky nic moc), ale pořád 1000x lepší pohádka než Síla se probouzí.

              BTW, i dneska je spousta starých her, které jsem schopen si užít víc než ty dnešní, a přitom je hraju poprvé. Třeba staré RPGčka ze SNES nebo Silent Hill 2

              http://www.giantbomb.com/profile/admanb/lists/games-worth-playing-no-matter-how-old-they-get/44417/

              BTW, udělej si na sobě experiment a zkusi si zahrát Diablo 2 nebo Titan Quest. Uvidíš, jestli budeš schopen s hraním přestat :-) Ty hry jsou sice dost debilní, ale stranšě návykové
      • PS. Dark Souls vyšlo v roce 2011 a na PC 2012, takže limit šest let ještě stíháš...
      • Dark Souls vypadá pořád krásně *3*


        http://postimg.org/image/tfuc0ygwx/full/
    • Spíš se divím kdo dneska skočí na ty Early Access Ethernal nebo pre-Order aby pak zjistil, že jediné co se zlepšilo byla grafika a všechny ostatní herní mechaniky zjednodušené a osekané, aneb jak se parazituje posledních pár let parazituje na zavedených značkách... recenze to moc neřeší, téměř nikde není srovnání s předchozími díly. Pokud je, tak povrchní. Viz Tropico 5 nebo nové Anno, v obou přípdech je starší díl lepší :( ale evidentně se tu nejde pár jedinců, kteří posuzují pouze vizuální stránku.
      • co bys po těch recenzentech chtěl? Těch her je tolik, že nemají šanci je všechny hrát. Myslíš že jsou lidi, co mají odehrané všechny díly nějaké série? Co taková Final Fantasy nebo COD nebo Assasin?
        • Nechceš mi snad tvdit, že je v pořádku, když někdo udělá recenzi na hru, kterou ani nehrál.
          Pokud jo, tak si jiné recenze ani nezasloužíme
        • TheGGG
          já mám odehrané všchny díly CoD a znám týpka co má odehrané všechny díly assassina
          • BangMeInBangladesh
            Krutopřísný!
            • Tak to už je velkej chlap ;)
            • TheGGG
              a jsme víc HC než šici ti 8biťáci...
        • Jestli takhle smíší většina dnešníh hráčů, tak se nedivím stavu herního průmyslu. Takže podle tebe je lepší napsat blábol než nic?
        • Aby to psal ideálně někdo, kdo tomu rozumí. Takhle to pak má nulovou vypovídací hodnotu. U některých je i vidět kolik "práce" si s tím dali. Screenshoty z tutoriálu + první 30 min. hraní + info opsané z krabičky a webu. Her je hodně, ale každý nehraje všechno a není jen jeden recenzent, takže si nemyslím, že by byl problém sehnat někoho kdo o té serii ví nejvíce a tomu recenzi nechat. Taky bych si netroufl psát nic o novém NHL, když poslední co jsem hrál bylo 2002.
          Dost špatně se čte, jak někdo chválí na hře něco, co už bylo dávno v minulých dílech, jako naprostou novinku a stěžuji si že něco není možné, i když to lze, jen to během pauzy na oběd, když psal recenzi neodhalil...
          • Mart9
            Tak to pozor, ta recenze na nové NHL by pravděpodobně byla nejlepší na netu. Mě sere, že tak fantastický hokej je kritizován za to, že byl skvělý i v minulých letech. Já mám letos první NHL na konzoli a nemůžu se ho ani po měsíci nabažit. Každý takový díl by měl být recenzován jako nová hra od nuly, právě kvůli nemalému počtu lidí, kteří ji budou hrát poprvé. Recenzenti si neuvědomí, že je pak hodnocení strašně zkreslené, když to nesmyslně srovnávají s minulým ročníkem.

            Třeba na hrej letošní ročník dostal chabé 3/5 od člověka (lamy), který v letsplayi nebyl za hodinu schopen dát Jardovi M. gól *1* *1* *1*
  • No nevim, mam tuhle hru uz od jejiho vydani, medium porad lezi nekde ve skrini. Pamatuju se, ze v dobe vydani byla zbugovana a nesla dohrat. Pro me asi jako nejlepsi stare RTS zustanou Duna 2 a Warcraft 1, ktery jsme hrali proti sobe pres seriovy port.
    • ten bug byl ve tvé hlavě, za to hry nemůžou
  • michaliuz18
    no sry ale u mna je nejlepsi rts red alert 2 a tiberian sun
    • elwiscomeback
      Každý měsíc pláču nad hrobem Westwoodu
  • Ejdže.. vážně takhle v prvním pádu?
  • AOEIII s datadiskami na jedno prejdenie kampane nie je zlé :D ale inak súhlasím s názorom článku...

    HD mohlo byť dobré na oživenie komunity a vlastne aj na grafické vylepšenie ale keď tam chýba taká základná vec ako nastavenie rozlíšenia tak to ma trochu nasralo... no a v dobe vydania (nevim ako teraz) za to chceli 12 či 13 eur? :D bitch, please...
    • PreidaQ
      Podle mě to také není špatná hra, ale prostě někoho napadlo přidat do už tak fiktivního příběhu takový fantasy patos a nebylo to už ono. Ztratilo to hodně autenticity.
  • Kr.Pa
    To je zase nějaký reklamní článek?
    • Blue.Shark
      Podle čeho tak soudíš? Podle toho, že se tam mluví o konkrétní hře? OK. Zakažme tyhle články a dostávejme obsahově něco na styl: "Vyšla nová strategie; je dobrá".
    • Mart9
      proč myslíš?
    • Nahodou clanek je super, prestoze to nehraju. Ty remcale.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit