Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • ALHAZRED

    Celý Nintendo je trapný. Dneska ty smartfóny mají větší výkon než Switch a taky není problém propojit smartfón s TV, tak o čem to je ? Že jsou lidi blbý a kupují to, jenom kvúli dvěm Zeldám ? A ještě se budou navážet do emulátorú...aspoň by si to lidi skusili na jiném zařízení a dělali by reklamu, pokuď bude ta nová Zelda tak boží...ach božínku...😛😂

    • To propojení phonu na TV myslíš jakou technologií? Jen se ptám kvůli tomu, jakou to má latenci a zda je to na hraní vlastně vůbec použitelné?

      A ano... lidi to kupují kvůli hrám, protože už z principu na Switch se dělají hry s normálním ovládáním (dělané nativně na gamepad), zatímco k phounu gamepad teoreticky připojíš, ale kolik těch her ho reálně podporuje?

      Ono si můžeš odpovědět sám - kolik znáš lidí, co hrají mobilní hry v TV modu z gauče? A proč žádného?

      • ALHAZRED

        Myslím tohle :https://satelity.ellano.sk/40526/google-chromecast-3.html

        My to používáme v kuchyni na sledováni Skylinku, nebo Netflixu, ale v pohodě se dá zrcadlit smartfón, takže no problém...upřimně dcerka hraje na mobilu, ale zatím nás ani nenapdlo přepojit to s TV, asi skusím. Akorád včera sem přišel na to, že múžu přepojit smartfón s TV a poslouchat  hudbu...Ani nevím co všechno ty moje zařízení dovedou...😛

        Já jenom tolik, že když jsou lidi dneska ochotní dát třeba 800€ za smartfón a to jakože jo...proč by si ještě měli kupovat trapnej Switch, když tu hru jednoduše utáhne, nebo třeba dnešní tablety...jestli se dá přepojit gamepad s mobilem, přez bluethot, nevím, ale mobilní hry ho nepotřebují. Brácha hraje na mobilu CoD ko jako nic...

        Starou Zeldu sem skusil emulovat v PC, připojil jsem Xbox gamepad a voe... co tomu chybí...taky na android je pár emulátorú, ale možná že je jednodužší koupit Switch...😉

        Takle: Já bych tu Zeldu třeba děckám koupil...Ale Switch teda NE...!

  • Já bych je poslal k šípku – jednou jsem vlastníkem své konzole a můžu si s ní dělat co chci. A stejně tak si můžu vyvíjet, co chci.

    Nintendo akorát na sebe vrhá špatné světlo.

    • "A stejně tak si můžu vyvíjet, co chci."

      Tohle máš nějak právně ověřeno, nebo je to jen výkřik do tmy? :-D Prosím prosím vezmi vývoj emulátoru pod sebe pak pošli nintendo právníky k šípku. Chci vidět, jak uspěješ :-D

      • Říká se tomu svoboda. Dokud nikomu neubližuješ, tak by neměl mít nikdo možnost tě trestat. Já vím... ideální svět.

  • roman2277

    Ubozaci.

  • To jako, že budu muset v roce 2023 hrát Zeldu v 720p a25 fps? God save the emulators. 🙂

  • ááá. Proto ten review bombing snad na všechny nedávné Nintendí hry :-D

    Tak jak dopadne Zelda? 98% z normální recenzí, 46% user reviews? :-D

  • Horst_Fuchs

    No jo, typický Nintendo. 

    Místo toho aby konečně vydalo nějakou konzoli s moderním hardwarem tak radši bojuje s emulátorama, na kterých se pochopitelně takovej šrot emuluje a navíc vylepšuje  jedna báseň.

    • No jo no. Ale když on se ten starý šrot prodává líp, než ty moderní konzole :-( A ještě na něm vydělávají a nedotují to jako některé z těch moderních konzolích. To se jim pak blbě argumentuje, že to dělají špatně :-D

  • Nintendo jako Poslední Mohykán konzolových exkluzivit..

    V době, když už i Sony pouští se zpožděním svoje hry na PC, je to podle mě dost zpátečnický přístup.

    Na druhou stranu, když prodávají Switch jako rohlíky (tuším něco jako 120M+), tak jim těžko argumentovat..


    • Proc by sis pak kupoval hru na jejich konzoli, když na jakýmkoliv PC (po optimalizaci Nintenda) by to běželo nesrovnatelně lépe? 
      Switch je strašně starý hardware a jediný důvod, proč by na to někdo koupil novou Zeldu je právě díky exkluzivitě. 

      SteamDeck by je bez exkluzivit vyšachoval. 

      • Nejsem si jistý, jestli by Steam Deck porazil Switch. A i kdyby ano, byla by to škoda. Steam Deck je sice fajn, ale rozhodně to není kapesní konzole, kterou vytáhneš během desetiminutové jízdy tramvají (na méně jak dvacetiminutovou cestu vsedě o tom ani nepřemýšlím). Když je vidíš vedle sebe a vezmeš je do rukou, tak zjistíš, že jde o úplně odlišné kategorie. O tom, že by Switch potřeboval pořádně posílenou novou verzi, se bavit nebudeme, to je jasný fakt.

        • Ale to není to, proč se switch prodává. Prodává se, protože má dobrej marketing na normíky. Nebo kolik z těch 120+m prodanných switchů je switch light (přenosná verze)? 😀 Na switch stejně potřebuješ batoh (a neříkej mi, že ty switch nosíš v kapse, to bych se smál), takže tam už je rozdíl se steam deckem nulovej. Navíc chtěl bych vidět, jak na tebe budou lidi koukat v tramvaji když to vytáhneš (ať je to switch nebo SD, já osobně jsem v životě nikoho takovýho neviděl), tohle dneska zastupují mobily (dřívější gameboye, pspčka atd...). Switch i SD je tak do vlaku na delší cesty třeba. Ale hlavní rozdíl je v tom, že je uživatelsky přívětivější. Dej tomu pár let a PC konzole budou víc populární než kdejaký nintendo garbage.

          • No vidíš, já viděl Pavla Makala jak hraje v metru na Switchi. To že jsi něco neviděl, někde nebyl, něco nechápeš nebo od něčeho nemáš klíče opravdu není relevantní 🙂
            Hlavní rozdíl je v tom, že nintendí exkluzivity na Switchi dobře fungují v hanheld módu zatímco většina těch velkých titulů, které jsou tak skvělé na PC downscale na malou obrazovku a malej gamepad moc nedávaj. 

            • A to, že ty si viděl Pavla Makala jak hraje v metru na Switchi je relevantní? Absolutně stejný argument, akorát opačný co jsem dal já, au už se klidím. Ten druhý odstavec nechápu, sorry. Jakože většina velkých titulů nefungují na SD? Pokud si to myslel takhle, tak to dál trochu rozveď, nehodlám tady komunikovat v hádankách.

              • Reakce na příspěvek:

                No jak to říkám, věci primárně navržené na relativně velkou obrazovku moc nefungujou na malém displeji handheldu. Ne že by nefungovaly technicky, ale nejednou se mi stalo, že jsem hraní na SD vzdal a dohrával na PC.

                • Reakce na příspěvek:

                  Někde si nemohl přečíst text nebo si špatně něco viděl? Mě osobně se to teda nestalo. Pochopil bych špatné nebo nevzvyklé ovládání, nedostatečný výkon na určitou hru, nepřehlednost nebo chyby v textu, ale tvůj problém teda moc ne. Osobně mám problém třeba s tím, že mi hry často padají a pak se třeba neuloží save (teď se mi to stalo u Yakuza 0). Ale z toho co píšeš to chápu asi tak, jako že spider-man je navrženej na PS4 s velkou TV, takže na malym monitoru si to nezahraju. Ale fakt mě zajímá, s čím si měl problém, třeba jsem akorát na takovou hru ještě nenarazil.

          • 0011

            Haha ten byl dobrej. SD není originální a ani nejlepší koncept, různá zařízení se marně snaží prosadit v mainstreamu roky. Ti co mají částečný úspěch se soustředí na levné low end emulátory na staré generace konzolí a 3 mega prodaného dotovaného hw o výkonu menším než low end herní notebook za víc než rok není na bouchání šampaňského. Roky tomu dám, ale imho v lepším případě se Valve vykašle na hw a bude vyvíjet steam os na handheldy od konkurence a v tom horším to podělá jako ostatně doposud všechny hw počiny, do kterých se pustili.


            • Za prvé nikdo nemluví o originálnosti, to si cucáš z prstu. Za druhé nikdo nemluví o nejlepším konceptu, jenom prostě ve srovnáví se switchem a to i když bude switch 2.0 v tý době už dávno bude handheld PC menší, rychlejší, uživatelsky přívětšivější než switch. "různá zařízení se marně snaží prosadit v mainstreamu roky" To jako co? Tyhle zařízení, jestli teda myslíš handheld PC nebo herní netbooky (doufám že nemyslíš rapsberry pi emulátory, protože to je úplně mimo), tak ty držel šachu hlavně hardware, vzhledem k tomu, že se prostě nevyvíjel. Ale teď když se vidí poptávka (překvapivě HLAVNĚ díky steam decku, který ti tak leží v žaludku), AMD samotný už má svojí divizi a produkt APU Z1 série přímo pro handheld PC (takže už to není jenom vývoj APU pro notebooky) a to je jenom začátek. Valve tohle může stačit, nemusí dělat další SD, už takhle jsou průkopníkem (znovu opakuji, to nutně nesouvisí s originalitou) a peněz jim to vydělalo víc než dost 😉.

              • 0011

                Reakce na příspěvek:

                RP jsem nemyslel, na jednom konci spektra máš levné hanheldy s emulátory od NES po Gamecube, na druhé straně spektra máš gpd win, aya neo a teď se chystá asus, který bude o trochu dražší, ale výkonnější s větší vydrží baterie než SD. Dále pokud nejsi účetní Valve má tvoje tvrzení, že jim zrovna, opakuji znovu dotovaný hw, vydělal absolutně nulovou hodnotu. Jasně neco jim možná i vydělal, ale jestli vůbec a navíc tvrdit že hodně je to z čeho obviňuješ mě  - cucání z prstu. O nějakém průkopnictví se můžeme bavit v budoucnu a hodnotit ho až zpětně, ale už teď tvrdit, že koncept, který je tu od dob Atari Lynx bude najednou populárnější než 3. nejprodávanější konzole všech dob mi přijde hodně předčasné a taky nerealistické a to obzvlášť s jejich dosavadními "úspěchy" a totální absencí exkluzivních titulů. Pohřbili všechno hw, index se neprodává, poslední známý údaj o prodaných kusech je katastrofa, Steam controller je dávno mrtvý, stejně jako link a machine, ať radši zůstanou u sw, to jim jde, já chci pokračování jejich her nebo novou IP, něco co mě donutí postavit nové pc, Valve průkopníci dávno jsou, totiž byli, dělali legendární hry, teď už jenom provozují klienta s eshopem a dělají technicky impresivní ale finančně katastrofální hw...

                • Reakce na příspěvek:


                  Jenomže tyhle hříčky, i když v handheldu, jsou stejně pořád na bázi RPi (i když samozřejmě postupem času výkonější a výkonější) emulátorů. Stejně tak čínský high end handheldy jsou zase druhý extrém, ale ani jedno z těhle jmenovaných se nesnaží prosadit v mainstreamu. To dělá až teď SD a daří se mu to. Tak stále čekám, kde jsou ta zařízení, co "se marně snaží prosadit v mainstreamu roky."

                  A rozdíl mezi mojim odhadem toho, že jim SD vydělal už dost peněz, protože lidi co si koupí Steam Deck následně nakoupí další hry ze Steamu a toho, že ty začneš slovy "SD není originální a ani nejlepší koncept" o čem jsem znovu opakuji nepsal, je evidentní. Ale asi ne pro tebe. Jinak srovnávat Atari Lynx se Steam Deckem, to už chce hodně silnej matroš. Nebo teda proč je Switch 3. nejprodávanější konzole, když jede taky podobný koncept jako Atari Lynx? Absolutně nelogickej argument.

                  Tady zase " bude najednou populárnější než 3. nejprodávanější konzole všech dob", píšu snad někde najednou? Psal jsem za pár let a je to samozřejmě můj názor a ne nějaká všeobecná pravda. Nechápu jak to s tím souvisí.

                  No a nakonec, průkopník může být někdo i tím, že nějaký koncept nebo produkt přinese do mainstreamu, nejenom někdo kdo příjde s novým nápadem... A argumentovat tím, že každý HW od Steamu stál za starou belu, tak i SD je na nic (opakuju po roce, kdy už je vidět, že lidi tohle chtějí), je dost zpátečnická myšlenka.

                  • 0011

                    Reakce na příspěvek:

                    Napsal jsem doposud, dále to že jsem zmínil že SD není originální je proto, že se o podobné snaží např. Gpd dávno nikde ti nevnucuju žes to zmínil.  Zbytek tvojí dojmologie, bro trust me plz a další  nepochopení psaného textu ani komentovat nebudu, měj hezký den a s takovouhle důvěrou ve firmy s průserovou historií produktů prosím nikdy do ničeho neinvestuj.

                    • Reakce na příspěvek:

                      Aha, doposud. A pak si taky zapomněl na tohle "Pohřbili všechno hw, index se neprodává, poslední známý údaj o prodaných kusech je katastrofa". Tohle už zavání demagogií.

                      Jasně, když první věta, kterou reaguješ na můj komentář, je: "SD není originální a ani nejlepší koncept", z psaného textu lze chápat, že tím reaguješ na někoho, kdo napsal, že SD je originální a nejlepší koncept. Tady se ani s užitím tvojí extremní mentální gymnastiky prostě nezachráníš.

                      Dojmologie je celá tahle konverzace jak z tvojí, tak z mojí strany, takže je zajímavý jak se najednou kroutíš. Hele o tvoje rady fakt nestojím, ale díky za popřání hezkýho dne, tobě taky. 😉

          • Switch nemám, ale kolega mi ho půjčoval a je to fakt něco úplně jiného než SD. Switch (i ten původní větší) se pohodlně vejde do zadní kapsy malého batohu a vytáhneš ho v zásadě kdekoliv. Je mnohem lehčí, takže nevadí, když ho držíš ve stoje delší dobu. Oproti tomu je vybalování SD (ten mám a na cestách ho používám) docela proces (nechceš ho nosit v batohu bez pouzdra mezi ostatními věcmi).

            Neříkám, že PC konzole jednou nebudou populárnější, jen mi přijde jako škoda, pokud tu nebude opravdu malá konzole (třeba na PC platformě).

            • Hele GPD win 4 je stejně velký jako Switch OLED, ale všechny tyhle handheld PC bych dal do kategorie batoh včetně SD a Switche. Ano ten je sice 2x lehčí, ale stejně to má člověk opřený o nohy nebo ty hraješ na Switch jako na PSPčku (a to že s PSPčka hodně bolely ruce)? A fakt hraje někdo na Switchi ve stoje v tramvaji? 😀 Tomu fakt nevěřim.

              Switch 2 bude už teď bojovat tak maximálně cenou nebo exkluzivitama (ale tady třeba zase Nintendo táhne na normíky s jejich party hrama, jinak tam toho moc není), ale jak znám Nintendo, tak se o to ani moc pokoušet nebudou, takže to akorát bude prů*er (pokud to teda nevydají ještě tenhle rok).

      • MalyZeli

        Přesně tak, a tohle by byla ideální hra na SD do práce. BOTW už jelo špatně na Switchi, podle videí, osobně sem to nehrál, tohle na tom nebude o nic lépe, na SD bych koupil oba díly hned. 

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit