Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • V současnosti je to docela drtivé pro Japonsko, za rok zase to může být jinak. Vzpomínky na ICO a Okami jsou asi ty nejlepší vzpomínky. Naopak FF série mě moc nebavila. MGS naopak top, asi to nejlepší v tomhle žánru. Je to subjektivní.
  • Ja bych mel byt asi zaujatym, ale pokud uz bych si mel vybavit nejakou Japonskou hru, ktera by dokazala konkurovat vzpominkam na Planescape Torment, KOTOR, Fallouty, Mafie, Gothic, Mass Effect....tak me napadne akorat prvni Mario, ktereho jsem hral, nebo pozdeji Mario 64, Final Fantasy a z novejsich her Soul Worker online
    • Dark Souls, Resident Evil, Silent Hill, Tenchu: Stealth Assassins, Shadow of the Colossus atd.
      Na Fallout, Gothic, Torment, Lands of Lore a Baldur 2 u mě má jen Dark Souls a možná RE + SH v té době. Jiné žánry stárnou jinak.
    • tak zrovna první KOTOR má neskutečně sračkoidní příběh. Když už tak dvojka. Jinak Chrono trigger je příběhově absolutně top. Možná nemáš vzpomínky, protože jsi hrál jiné hry?
      • Chrono trigger je příběhově top? Já ho teda nedohrál. Nabral jsem žabáka, robota a dál už nepamatuju. Skoro žádnej příběh tam nebyl a to co tam bylo, nebylo nějak extra originální. Dojem jež mám z téhle hry jsou jen otravné souboje s respawnujícími se nepřáteli. Možná tak někdy na začátku 90 let pokud měl člověk jen konzoli, tak to mohlo bejt dobrý - v konkurenci běžných arkádových her co se na konzole dělaly. Jinak ale nic moc.
    • Třeba série Metal Gear Solid nebo Final Fantasy? Chronotrigger? Spousta VN má taky skvělé příběhy. Namátkou třeba Steins:Gate. Z adventur třeba Catherine a z horroru Clock Tower, Corpse Party nebo Resident Evil (jenom první 2).

      Ono taky ty hry, co jsi jmenoval, měli často dost velkou produkci, kterou si v Japonsku mohou dovolit hlavně velká studia, která spíše udělali nějakou bojovku, která jde dát na automaty nebo něco skromnějšího na epičnost, která často stojí hromadu peněz. Epické příběhy přenechávali spíše RPGmakeru a VN.
  • Ohledně japonské herní produkce bych řekl že je pořád na špici. Když se ohlédnu na minulé roky, tak pořád v mnohém západní produkci předčí. Ne každý rok vyjde nový Zaklínač i když Xenoblade Chronicles X (samozřejmě náležitě ignorovaná redakcí games) bylo v některých věcech lepší.
    Letos bude pravděpodobně hrou roku také japonská záležitost (nevím co by mohlo Personu 5 ohrozit, možná NieR: Automata).

    Tím samozřejmě nechci nic naznačovat, hraju hry bez ohledu na zemi vzniku, ale u japonských je často nějaká přidaná hodnota...
    • frantisek_nejezchleba
      Personu 5 by nemělo ohrozit nic.
    • Říct, že nějaká Xenoblbost je lepší než Zaklínač je opravdu na facku. To, že ty jsi zatížený na japonsko, neznamená, že jejich hry jsou nejlepší.
      • Napsal jsem že bylo v některých věcech lepší. Nejdřív se nauč číst, než ze sebe budeš dělat blbce. Ono už napsat "Xenoblbost" značí dost o tvé "inteligenci" - malá otázka, hrál jsi tu hru vůbec, nebo tu píšeš o blbostech na základě nějakého videa a děláš tu ze sebe ještě většího pitomce? :D

        Jen tak mimochodem (a tohle si přečti raději aspoň 2x aby zase nedošlo k nedorozumění :D). Já naopak na japonskou produkci nijak zatížený nejsem. Z počátku jsem se o jejich hry vůbec nezajímal, protože mi na první pohled nepřišli ničím zajímavé, jenže pak jsem si je (na rozdíl od tebe) skutečně zahrál a světe div se, bylo to velké překvapení.
        Ono se říká, že se člověk musí nejdřív probrat kupou hnoje než konečně najde pořádnou kvalitu...
      • No jasné, svätý Zaklínač ! Ďalší hlupák, ktorý nedokáže pochopiť, že jednoducho sa to mnohým ľudom nepáči. Tá hra je (pre mňa) jednoducho nudná a vôbec ma nič neláka to hrať ďalej. A to tuctové fantasy prostredie tomu tiež nepomáha. Pôsobí to, ako keby ten svet vymyslel nejaký poľský alkoholik...
        • Bohužel, Japonské hry nikdy nedosahovaly kvality západní produkce, tehdy ani teď, to je bohužel též fakt :)
          • Ak myslíš kvality herné, tak to ťažko súdiť. Každému sa páči niečo iné a hry z Japonska sú často značne iné ako tie západné. A ak myslíš produkčné tak to hlboko nesúhlasím. Napríklad hry od Square boli v druhej polovici 90. rokov vizuálne aj prezentačne o level vyššie než západná produkcia. Ale každopádne čo si napísal je hlúposť od ignoranta/nevzdelanca, ktorý o hernom biznise vie veľké h*vno.
            • Zažil si FFVII, keď to vyšlo? Ja áno, a vtedy to bola naozaj topka. Ako si to vyvrátil? Však to intro stále vypadá dobre, teda až na ten framerate, ale to bol technický limit u PS1.
            • "Úplne točíš mimo témy"

              LOL. Mimo téma, protože chci po tobě důkaz tvýho vlastního výroku a protože reaguju a vyvracím ty tvoje super animačky FF7 jak od Pixaru, což je opět tvůj vlastní výrok.

              Takže ještě navíc totální guma... to celkem sedí....
            • Ok, takže žádný důkaz, jen kličkoání. Ok, takže sem měl pravdu, kašpárek, pohádkář a fanatický japanboy, který ještě mě bude cpát, že já sem nějakej xenofob lol.

              Holt si napsal blábol, tak se s tím smiř a přestaň brečet. Žádný hry od Square v 90 letech nebyly vizuálně lepší, jak západ. Blábol a lež, tak zalez a běž si to vyprávět někomu jinýmu, kdo ty hlody bude žrát..
            • Úplne točíš mimo témy, vykrúcaš sa a úplne si sa zamotal do svojich bludov. Mal si hneď napísať, že si xenofób, ktorý nenávidí všetko nezápadné.
            • FF7 intro:
              https://m.youtube.com/watch?v=JujtlsiqZ-E

              Starcraft 1:
              https://m.youtube.com/watch?v=ob4hQsTkWLg

              Fakt to zabal kašpare... ani ty animačky nebyly lepší.
            • Solidní backpedal... nejdřív se baví o hrách Square z 90 let, který byly údajně vizuálem o level výš než západ (blábol) a pak vytáhne Amigu z 80tek a animačky Squaru. Takže díky za pobavení. Očividně ti ta japanofilie vlezla na mozek. Pozná se to přesně takhle, plácání lží a kličkování.

              Teď fakticky, konec plků. Ukaž mi tu hru z 90 od Square, která je vymakanější, než cokoliv západního tý době.

              Čekám na tvůj důkaz, jinak si jen za dalšího kašpárka, co si **** do úst.
            • To on porovnával FFIV a Ultimu. A nie, PC nemali vždy navrch. Popri Amige v jej zlatej ére vypadali PCkové verzie hier chudobne. Lenže PCka vítazili nižšou cenou, čo im pomohlo konkurenčné systémy zlikvidovať.

              A čo je blábolom na kvalite Square hier? Na pomery HW PS1 to boli doslova zázraky. PC RPG vtedy mali krátke renderované videjko na začiatku a na konci hry v priemernej kvalite. Hry ako FF VII-IX mali FMV dlhé videá v kvalite filmov od Pixaru. Dnes také kvalitné videá do hier robí vo veľkom asi len Blizzard.
            • Pěkně si stáhnul ocas Buržuj. O tom, jaký hw měl kdo k dispozici nebyla řeč, naprosto irelevantní. Bavil ses o vizuální a prezentační kvalitě a tam mělo PC vždy navrh.

              "Napríklad hry od Square boli v druhej polovici 90. rokov vizuálne aj prezentačne o level vyššie než západná produkcia."

              = blábol.
            • Ako hovorím, o hrách nič nevieš. Porovnávať možnosti aké mali vývojári na SNES HW a to čo mal k dispozícií Spector asi netreba komentovať. Už s tebou nebudem strácať čas.
            • No a pak je tu otázka hratelnosti, já si např Final Fantasy VII užil, je to skvělá hra, ale na svého západního současníka, Fallout, zkrátka nemá a u mě ani nikdy mít nebude, graficky, hratelností, příběhem ani rpg systémem
            • Bohužel, opět vedle jak ta jedle, když Spector dělal 3D Ultimu Underworld v roce 92, Square dělali Final Fantasy IV, které vypadalo nějak takhle, gaficky a technologicky to projeli na celé čáře, v první půlce devadesátek i v té druhé.

              https://en.m.wikipedia.org/wiki/Final_Fantasy_IV#/media/File%3AFf4wiki.PNG
      • frantisek_nejezchleba
        bohužel, dneska to tak je. Deal with it.
        • To by musel být fakt, aby se s tím někdo musel smiřovat. Naštěstí je to jen tvůj subjektivní názor, se kterým se nikdo samozřejmě smiřovat nemusí. Takže... deal with it.
    • Hmm, záleží v jakých žánrech. Obecně tohle tvrdit je nesmysl. Hrál sem za 20 let stovky her, od Dooma, Diabla, Planescape, BG, Fallouta, Quaka, Starcrafta, Half-life, Deus Ex až po FF hry, Tekkena, MGS, Star Ocean, Chrono Trigger, Zelda, plus nějaký mmo a že by něco bylo lepší než druhý si nemyslím. Každá hra má něco do sebe i nějaký mouchy. Na obou stranách jsou tituly, který přinesly revoluci. To, že nějakej rok mělo pár her lepší hodnocení na meta vypovídá o hovně. Jen fanboys to berou vážně...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit