Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Aristarch

    Ryzen už dávno prekonáva Intel... čo sa týka pomeru výkon / cena. Kto by aj v pri vydaní Ryzen 7 2700X kupoval napríklad  Intel i7-9700K za 600€.. keď za tú cenu mal Ryzen 7 2700X aj s hernou matičnou a pripadne aj RAM? A rozdiel vo výkone tam bol tak 6 fps v hrách?

    To nehovoriac o bezpečnostných problémoch Intel CPU... a nebol jeden.. kde bezpečnostné záplaty... niektoré CPU od Intelu spôsobil zníženie ich výkonu až o tretinu? O teplotách sa rozpisovať radšej nebudem... 

    • patr
      ja som ryzen kupil aj z dovodu nedostupnosti Intelov.  chcel som i7 8700k, alebo i7 8086k ale ta cena potom vyskocila cez 500eur.  

      Ten Ryzen 3900x si asi zozeniem 
      • Jack1947

        Tak Intel je spíše pro větší hráče co neváhají dát více ( ono i deska kolem 5k)

        AMd ztase bylo vždy poměr cena/výkon. Ted se to jen potvrzuje ale zase lepší modely se cenou +- vyrovnali Intelu.

  • risa2000

    Jediné, co vypadá divně, je rozdíl mezi Ryzen 7 3700X and 3800X. Rozdíl v boostu jen 100 MHz a nárůst 40W na TDP. Jsem zvědav, jak se to nakonec vysvětlí, protože těch 100 MHz za 40 W (a 70 USD) rozhodně nestojí.

    • Ten max. boost je vzdycky jen na jedno jadro, o kterem ti TDP moc nerekne. TDP ti spis rekne neco o tom, kolik bude procesor papat pri dlouhodobe zatezi. Takze dejme tomu (strilim od hlavy) u 3700X se pri vytizeni vice jader frekvence ustali na 3.8 GHz, zato u 3800X treba az na 4.2 GHz a u 3900X, tim ze ma stejne tdp, ale vetsi pocet jader, se frekvence ustali treba uz na 4.0GHz.

      • risa2000

        To by dávalo smysl. Akorát moje zkušenost zatím je, že moje dva Ryzeny (Ryzen 3 2200G a Ryzen 5 2600X) jsou oba schopny boostu na všech jádrech v podstatě nepřetržitě.

        • Jde hodne i o zakladni desku (viz Intel) a chlazeni, kdy Ryzen boostuje podobne jak graficke karty, tedy s nizsi teplotou dovoli vyssi takty. Ta deska zas ovlivni power limit, takze desky s kvalitnejsi napajeci kaskadou casto porusuji tdp pro lepsi vykon, ale to vetsinu zakazniku trapit nebude.

  • FarkyJTV

    super v  septembri si stiknem tu 3900x a rychlo strelim 4790k

  • Tohle je peklo. Ty Ryzeny jsou parádní poměr cena/výkon, super cpu. Ale já hraju Armu +občas Squad/Post Scriptum a ani jedna z těcho věcí si s amd nerozumí, kdo to hraje pravidelně tak musí mít intel.. (na KOTH v Armě má i7 60 fps, Ryzen 2600x má 30..) 

    Dilema.

    • spoock

      ArmA má zastaralý engine, proto potřebuje vyšší takty, což více svědčí Intelu. 

      • Vyšší takty ne..moje amd jede na 4,6GhZ ale i i5ka na 3,5GhZ tam vytáhne o dost vic fps. Prostě 4GhZ u amd a u intelu nejsou to same. Vzdycky to tak bylo..

        • To se deje u her, ktere tezi z nizsi latence v procesoru diky monoliticke architekture Intelackych procesoru, jenze jak pise kaledan, tohle se nedeje u vsech her. Ovsem i tuhle vecicku mozna AMD dosti osefuje, protoze Zen 2 ma spolu s novym chipsetem umoznit velmi dobre pretaktovani RAMek a jelikoz rychlost infinity fabric je ovlivnena prave frekvenci pameti tak i latence by mela jit o dost niz. Fakt me zajima, jak se tahle architektura bude chovat s pameti na ~4000 MHz i u tehle starsich her :)

          • týjo, díky za kvalitní obsah! tak teď mě to zajímá taky 😀 asi si budeme muset minimálně do července počkat

        • mozna v zastaralym enginu army


          v normalnich hrach na stejny frekvenci je rozdil do 10% danej nizsim ipc

  • iSpirit

    R.I.P. Intel.

    • Row

      rest in pieces... muzou si za to sami, bricha nacpany z premrstenych marzi a invence temer zadna, pridavanim instrukcnich sad a HW kodeku ted uz nikoho neohromi :)

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit