Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • jedna vec co mi lezi v hlave...mesic je k nam bliz nez mars a jine planety...tzn. proc do ted se tam nikdo nevypravil..jak z financniho hlediska a k vyvraceni ruznych teorii..dekuji
    • Dostat kilo nákladu na oběžnou dráhu Země stojí zhruba kolem 10-20 tisíc dotarů (klidně i polovinu nebo dvojnásobek - záleží to na konkrétním nosiči)

      1.Dostat se z oběžné dráhy na cestu k Měsíci stojí 2x -3x tolik. Je totiž potřena k rychlosti 8 km/s (nízká oběžná dráha) přidat 3 km/s (elipsa, dotýkající se dráhy Měsíce). K tomu je potřeba zhruba tolik paliva, kolik se tam dopravuje nákladu.

      Dál už se nedá používat tak výživné palivo jako u Země (kapalný vodík), protože by se jim cestou vypařilo. Takže další manévry jsou na palivo ještě náročnější.

      2. Zabrzdit u Měsíce na jeho oběžnou dráhu (0,8 km/s), stojí palivo, které cenu zvedne o polovinu. Přistát na Měsíci stojí tolik paliva, kolik nákladu (do kterého se počítá i samotná loď a palivo na návrat) má přistát. 3.Osdtartovat z Měsíce stojí tolik paliva, kolik nákladu má létat kolem Měsíce. 4. Opustit oběžnou dráhu Měsíce stojí zhruba polovinu toho, cose má vydat k Zemi.

      U Země se už brzdí o vzduch, takže palivo prakticky netřeba. Když to všechno pronásobíte, dostanete se k ceně zhruba 10-30 násobku letu na oběžnou dráhu Země - a to už z ceny vynesení paliva. "Vylepšené" je to navíc o riziko nemožného návratu v průběhu cesty.
  • Každej, kdo věří na konspirační teorie o přistání na měsíci naprosto nepřemýšlí. Pokud si myslíte, že ano, tak napište jak přesně to zfalšovali. Od začátku do konce. Jak oblbli tisíce lidí, jak zfalšovali měsíc, komunikaci atd. atd.
  • Mart9
    Jedinej článek, kterej mě na nedd.cz zajímal aspoň natolik, abych na něj vůbec kliknul a hodilo mě to na games *1* *1*
  • Anonymovi, který píše o "šíleném hazardu": Ano, jistě to byl "hazard", ale přesně stejný jako Kolumbova cesta při níž objevil Ameriku, Hanzalkovo a Zikmundovo cestování po Africe v osobním autě s vybavením, jaké měli, ale určitě i první Gagarinův let do vesmíru. Byly to ale všechno hazardy smysluplné, které posunuly dopředu jak lidské poznání, tak i samotnou techniku, která tyto a následující cesty umožnila. To na rozdíl od spousty jiných šílených hazardů, kterých se jako lidstvo dopouštíme (nebudu vyjmenovávat - stačí vyjet autem na naše dálnice a potkáte spoustu ještě šílenějších hazardérů, jejichž cesty ale nic nepřinášejí...)
  • http://trodas.wz.cz/index.php?act=ST&f=5&t=421

    Tohle je hodne dobre pokec, kde se misto vasnivych debat z obou stran diskutuje+ uvod do problematiky. Asi nejrozsahlejsi zdroj na ceskym netu + odkazy. 62 momentalne stranek na diskusnim foru a zadny lamy.
    • Paralelně je ta diskuse na
      http://pauza.zive.cz/viewtopic.php?f=610&t=605968

      Na rozdíl od výše zmíněného fóra tam jsou všechny příspěvky bez prokonspirační probírky.
  • K čemu je grafická karta která je stejně drahá jako konzole když na PC už nevychází žádný pořádný hry
    • Zagro
      Stav se sem, až si na konzoli zahrajes takový Elite Dangerous ve virtuální realitě s pořádným HOTAS ... *6*
      • Já nemám konzoli, mám (i7 16gbRam GTX750Ti) ale říkám si jestli si mám kupovat tuhle novou grafárnu, když hry co bych chtěl hrát budou jen na konzole. *7*
        • Zagro
          Ale to, že jen čistě pro tebe nejsou hry na PC zajímavý, ještě neznamená, že to tak je i pro ostatní. V tvým prvním postu, to totiž zevšeobecňuješ. A je to samozřejmě hloupost, protože na obou systémech jsou dobrý hry.
        • ma pravdu ten chlapec. Grafarna poradna neni levna vec. Na druhou stranu kdo ma na 2 high end graficky karty + nadupanej zbytek co 3-4 roky, ten ma asi i na konzoli, kterou si proste koupi treba az zacnou slevy.
  • Nový Adblock už blokuje i hlášku o neblokování reklam adblockem na games. :) Super!
    • tak hlavne to tu hlas, aby to opravili co nejdriv. Ale je to divny, me na palemoonu- firefox- mam aktualni adblock a ne. Zkusim odinstalovat nainstalovat
  • Není pochyb o tom, že na Měsíci přistáli - ale až dnes se dozvídáme jaký šílený hazard to byl, technika byla na hranici tehdejších možností a teprve nedávno jsme začali na Měsící pozorovat prachové bouře (velmi silné výboje statické elektřiny), které coby poměrně častý jev, mohly kteroukoli posádku Apolla zahubit. Ano, jeví se to neuvěřitelné, ale je to tak, a teprve když si to člověk uvědomí, dojde mu v jak šílené situaci se tehdejší svět nacházel - byl ovládán naprostými šílenci...
    • Právěže pochyby jsou.. http://www.youtube.com/watch?v=CMBqvQvF_LI *4*
  • Udelat pristani na mesici jako podvod by bylo mnohem jednodušši tak proč by to tak neudelali?
    • Protože projekt Apollo měl být jen předstupeň k ještě lepším kouskům-

      Stručně zde- http://cs.wikipedia.org/wiki/Apollo_applications , více info je na anglické verzi článku.
    • ucho
      No vidíš to, a představ si, že se pleteš :) Udělat to jako podvod by tehdy bylo něco nepředstavitelného. Samozřejmě dnes by to byla brnkačka.
      • C-BEAM
        "Samozřejmě dnes by to byla brnkačka. "

        skôr si myslím, že dnes by to bolo možno ešte ťažšie.
        • ucho
          no myslel jsem spíš jen tu část audiovizuálního záznamu. ne ty další věci kolem.
  • Taronyu
    Buzz Aldrin to vyriešil po svojom https://www.youtube.com/watch?v=wptn5RE2I-k :D
    • Kozy
      A to chce aby přísahal na bibli, tak kdo je tady lhář.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit