Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Oheň čistí, krev myje!
  • Už je to ke koupi na steamu. *1*
    • Sháním češtinu na remake... Neví někdo o něčem...
    • Kromě celkové zabugovanosti a zastaralosti je asi nejhorší grafické ztvárnění postav a jejich strnulost. Šok a utrpení zažívám i při zobrazení soubojů. Doufám, že zachovali to skvělé ověřování vlastností postav v běžných i extrémních situacích. Skalním příznivcům RoA doporučuji počkat na opravy bugů a potom hrát s jedním okem zavřeným nebo hrát tu samou hru z GoG.com ve starém kabátě. Novým hráčům to vůbec nedoporučuji. Mohli by přijít k újmě na duševním zdraví a navíc bez celkových znalostí herního mechanismu to bude pro ně i tak utrpení. Masochistům a maniakům to plně schvaluji. Budou maximálně spokojeni. *3*
  • Šmarjá, štípněte mě někdo! Tak toto je naprosto super. Ještě aby k Mac verzi přibyla i Linux verze, ale to chci asi moc :))
    • Tedy otázka jestli Mac verze bude, ale ostatní hry portují, tak snad.
  • no, nezlobte se na me, ale nejak tyhle remaky "25 let starych her tak aby vypadaly jako 15 let stare hry" nepobiran
    • A on ti je nekdo nuti?
  • Star Trail, Blade of Destiny a Shadow over Riva jsou pro mě herní klenoty. Tvorba postav pro pokročilé je ňamka. Gameplay: Mirena jde lovit, Maeve sbírá byliny, Roghir má hlavu jako ve vatě, první hlídku bere Iris .... *1*
    • Robotron3
      Já teda nevim, možná to bylo tim dabingem, ale Shadow over Riva mi přišel už docela čajíček. Star Trail, to byl hardcore.
      • jj přesně tak *4* ... Objevili jste stezku vysoko v horách ... Cesta se výrazně zúžila. Co uděláte? Půjdeme dál. ... Cesta se dále zužuje. Musíte se skalní stěny přidržovat rukama...Borondil se bojí výšek, má závratě a odmítá pokračovat v cestě. Co uděláte? Přesvědčíte Borondila, aby to vydržel. .... V úzkém místě nad propastí Borondil zavrávorá a padá dolů. Tak tak se zachytne za skalní výčnělek. Co uděláte? Pokusíme se mu hodit lano. Lano nemáte. Co uděláte? Jarvik použije jako lano svou kouzelnou hůlku a vytáhne Borondila nahoru... Jdete dál. Došli jste k neznáme jeskyni. Co uděláte? Vrátíte se stejnou cestou zpět nebo půjdete prozkoumat jeskyni? Jdeme do jeskyně. "Tak tohle je ta orčí jeskyně, o které nám pověděli v hostinci", prohlásí Jacinda. ... *1* Asi si to zahraji znovu *1*
        • Tak jest :) Zrovna nedávno sem opět díky GoGu rozjel blades of destiny...no než sem poskládal partu (samozřejmě prolouskat manuál co je co atd.) tak byl pracovní týden pryč.....
  • Dvojka Arkania (Star Trail) byla pro mne z celé trilogie nejlepší. U Shadows Over Riva jsem se bohužel malinko zbláznil a koupil na doporučení nějakého časáku "skvělou česky dabovanou verzi."
    Ta dodnes drží na mém žebříčku nejvyšší příčku za nejhorší herní dabing všech dob.
    Jak hned na začátku nějaká dáma hlasem notně opotřebované ženy z Perlovky rezignovaně prohlásí "Chtěla bych k vám promluvit, stateční rekové..." tak z té představy se mi zvedá kufr ještě dnes. Originálka (čeština bohužel nešla přepnout na angličtinu) skončila u tehdy nezletilého bratrance.
    I když jsem se několik měsíců na to dostal k normální verzi, už jsem ji pak nikdy nedohrál a antipatie k dabovaným hrám i filmům ve mně od té doby přetrvává :).
    *1* *1* *1*
    • Toho dabingu tam bylo tak malo, ze se to dalo prejit mavnutim ruky. Horsi tam pak bylo vyplodit v cestine u nejaky sochy heslo s diakritikou, coz se mi za zivyho boha tenkrat nepodarilo. Nedavno jsem to zase rozehral v eng a pro zmenu jsem se nedostal z lodi Even star, protoze vsechny moje postavy neumely plavat ( nepomohlo ani vyhozeni vsech veci na hmotnost 0 ) :P
      • Heslo se nějak muselo napsat bez diakritiky a šlo to. Ještě dnes si je pamatuji *4* Jo plavani je dobré mít aspoň na +3 a ještě nekoho, kdo je o hodně lepší, aby ostatním mohl pomoci. Také se poprvé topili, chudáci.
  • eeeee
    Ta uprava hernich prvku zni desive, snad to neznamena upravu hernich mechanismu, ale jen nevinnosti typu uprava ovladani inventare. Aby to nedopadlo jako xcom.
    • Tak toto tusim nie je cielene na konzoly a nepotrebuje zaujat masu. Takze dufam nie je potrebny pristup v style xcom ;-)
    • smejki
      xcom neni remake
      • po jeho prejdeni s tebou suhlasim *4*
        • smejki
          to bys moh i bez prejdeni
          • nedal som na recenzie, dal som na osobnu skusenost
    • Myslim, ze to bude spise jen uprava ovladani a nejspis i zmena GUI a inventare. Kazdopadne je to zajimavy pocin a docela se tesim.
  • ishar byl výrazně lepší než shadow over Riva.
    • Robotron3
      Ishar byl uplně jinej, to se nedá srovnávat.
      • to je pravda, že to byl jinej typ rpg. Ale mě se líbil víc. Mohu mít prosím svůj názor?
        • Rozhodne muzes, otazkou je proc by mel byt lepsi - dohral jsem vsechny 3 Ishary a i vsechny 3 ROA a nemyslim si to. Hlavne psycho na Isharovi, byly vztahy. Pamatuji si, jak mi v 3 dilu zustala jedina postava, protoze vsechny ostatni nenavidela a musel jsem je propustit, a presto jedineho koho mlatila byla ona sama a ne protivniky
  • Líbí se mi, že grafika je dost věrná originálu. Moc se těším.
  • Nevite kde by se dala sehnat ceska verze Stinu nad Rivou? :)
    • Nevím, jak to funguje nebo nefunguje, ale zkus třeba tady: http://www.game2k.cz/pocitacove-gameboy-hry/raritni-hry/3_.html
    • Inquisitor
      Dobrá smazáno. Jsem netušil že je to ještě někde k sehnání.
      • a co tak linkovat www.gog.com? tam ma trilogiu za smesny penez
        • Za směšný peněz, ale bez češtiny. A právě na tu češtinu se ptal. To je jak s hlupákama tady...
          • z ulozto to je nelegalne bratm, a nadavaj si vies komu, aspon si nelinkujte v diskusii take linky
          • Robotron3
            Na všechny tři díly by se měly dát sehnat na netu češtiny do hry, takže se dá zakoupit i ta trilogie z gogu.
    • Bohemund
      Kdysi to vyšlo jako plná hra ve Scorečku, ale to už je hodně dávno.
      • Ta placka mi leží ještě dnes na poličce. To byly časy *2*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit