Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Sallvator

    Next gen a vetsina her jede v 60ti jen znatelne osekana?? Sorry ale kdyz to ted poradne nedava 60fps tak co za rok nebo dva jeste kdyz ted uvedla nvidie nove grafiky ktere si mazou ps5 i xko na chleba

    Na co se tesim je dualsence, kdyby jeho funkce umely pak i pc verze her bylo by to fajn ted hraju na pc s ds4

    • Být tebou bych nedělal unáhlené závěry pár dnů po launchi a počkal bych, až se všichni seznámí s architekturou PS5 a hlavně až se na tvorbu PS5 her vrhnou mistři svého oboru, například Naughty Dog, Sucker Punch nebo Guerilla Games. Jsem si naprosto jistý, že všichni budeme valit voči ještě víc, než dnes při hraní Demons Souls.

      Chleba nech klidně ještě ve špajzu :-)

      • tak na pohled a hype to bude pro lidi vypadat dobre, protoze u TV to ani tak z dalky nekde v obchode nejaky tatinek nebo kluk nepozna. Problem te konzole je proste, ze ten HW je vybehovej, to mas ze vezmes starou grafiku a aby to jeste dalo kseft nacpes to do konzole. Kolem hype, marketing, lidi to nakoupi za celkem rozumnou cenu a udela to kseft, zbytek pak zivi hry a dalsi sluzby kolem :) Ze ma doma clovek nejake pseudo 4K dopocitavane, na stole toustovac s mizernou kapacitou na hry uz neresi, protoze tomu jednoduse nerozumi :)

        Skutecne 4K hrani bude tak mit PC. To se rozjede, doufejme jen konecne v HDR poradne TV s Dolby Vision a poradne HDR monitory a ne ten odpad co nam predvadi vyrobci :(


      • Veskoslav

        Tak dělá se recenze teď. Až vyjdou dané hry, můžeme se bavit o next genu. Do té doby to vypadá jako upgrade, ne generační skok. A přitom Demons Souls vypadá podle porovnání s Ps3 verzí nádherně. Ale 30 FPS je prostě katastrofa.

        • Počkej pár dnů na recenzi Demons Souls ;-)

          • Veskoslav

            Proč? Však už recenze hráčů i recenzentů jsou venku a téměř se shodují:)

            • Ano, shodují. Nextgen 🙂

              • Veskoslav

                Reakce na příspěvek:

                30 fps není next gen i kdybys povolal samotné boha Sony...

                • iSpirit

                  Reakce na příspěvek:

                  můžeš tedy poslat odkazy, kde se na tomhle recenzenti shodují. Děkuji.

                  jinak jsem nevěděl, že definice next-gen hraní je 60FPS. Takže kdyby zítra vydali na PC nejvíce fotorealistickou grafiku, ze které by všem padala huba na klávesnici, ale byla by zamknutá na 30 FPS, tak bys to taky takhle rychle odsoudil? 

                  Když jsme u toho, můžu tě poprosit o definici next genu a 60FPS, když jsi tak moudrý Tomáši. Určitě můžeš nějak doložit.

                • Reakce na příspěvek:

                  Upscalling na 4k.

                  A přesto místní profesionální recenzent o hře napsal: "okamžitě mě zcela uhranula naprostá plynulost v kombinaci s velmi působivým a VELMI ostrým vizuálem. Demons Souls mi v konkrétních momentech naprosto vyrážely dech."

                  Myslel jsem, ze hry hrajeme právě proto, aby nám vyrážely dech. Ne kvůli čísílkům.

                  • iSpirit

                    Reakce na příspěvek:

                    Veskoslav ty hry nehraje, jen kibicuje. Bloodborne hrál pět let na Games.cz. To byly příběhy o PS4 a jeho otcovi, člověk by z toho sestavil knihu. Víš, jak ho musí štvát, že Demon Souls od Sony má na MT kolem 90%, všichni tu hru adorují a MS má.... má... Gamepass. 

                • Reakce na příspěvek:

                  Demons Souls má 60 fps.

                  • Veskoslav

                    Reakce na příspěvek:

                    Ale pak nejede v 4k, ale jenom 1440, ne?

                    • Reakce na příspěvek:

                      A naprosta vetsina rika, ze prakticky nepoznas rozdil, rozhodne ne, pokud je nemas vedle a i potom to je v podstate jen neco, ceho si vsimnes pokud se zastavis a na vzalenejsich objektech si vsimnes lehce ostrejsich detailu apod.

  • Lukass

    Ehm,  Days Gone je jedna z nejlepsich her minule generace,  a jedine open world co sem byl schopne za posledni dobu dohrat

    • victor

      Právě to Open world mne děsí natolik ,že Days Gone šlo mimo mne plánovaně :/...

    • Mám to stejně. Days Gone jsem dohrál minulý týden a musím říct, že je to jedna z mála her, co mě totálně pohltila. Nejen v rámci PS4 exkluzivit, ale obecně. Navíc tam nejsou absolutně žádné agitky a podobné nesmysly. Vůbec nechápu tu totální polaritu názorů na tuhle hru. Dobrou zprávou je, že jí prodalo docela dost, takže nás snad čeká druhý díl. Deacon mi dost přirost k srdci.

      • Lukass

        Jo je to skvela hra,  super napsany ppstavy,  vsechny v pribehu me bavili. 

        Dokonce sem tam splnil i hromadu  nepovynech aktivit,  coz nikdy nedelam. 

        Budu si ten pribeh pamatovat na furt.  Ke koncu se hra nevyhla tradicnimu natahovani,  nastesti to netrvalo moc dlouho. 

        Akorat ty hordy sem cekal ze budou tezssi,  daval sem je s prstem v nose

      • Jack1947

        Mě jenom zklamalo že hlavní záporák Je už posmrti protože ho otrávila tvoje žena

        Hru jsem nehrál, ale příjde mi to takové lepší State of decay. No místama i horší... ten grind mi u hodně her dneska nechybí když je ta možnost.

      • Souhlas. Nechapu hate na tuto hru a zaroven naprostou adoraci TLOU2, ktere si naopak hate zaslouzi z cele rady duvodu.

        • TLOU 2 je hodně kontroverzni , ale mě se to líbilo... 

  • skream2

    Nový Spiderman a Demon Souls ve 4K jen s 30FPS. To je podle tiscali next gen?? :))

  • Slavik_Jenda

    Ty zmínky o nahrávacích časech mi přijdou slušně řečeno úsměvné... Takový fakt jen aby bylo o čem psát... 

    Stačí zmínit, že je tam rychlé SSD a nahrávací časy jsou výrazně kratší... 

    Sám se na PS5 těším, ale koupím ji až s GT7... Předpokládám, že v té době už budou k dispozici NG updaty pro všechny zásadní PS4 hry a samozřejmě, že bude na trhu už dostatek exkluzivních PS5 her... Vydat konzoli bez her, ano současný stav je bez her a to na obou platformách, a bez dostatečně velkého počtu kusů skladem, je prostě fiasko... Nicméně kdo si počká, ten se dočká... 

    • PCMR

      Holt se to musí oslavit. Ve světě konzolí je rychlé SSD malým zázrakem. ;}

      • victor

        Jen se ukazuje , že s tou rychlostí SSD je to docela papírové vytězství ...Spíš než rychlost SSD se ukazuje že je rozdíl jetli tam SSD vůbec je nebo se jede z HDD ...a obecně klidně bych tu rychlost oželel , když budu moci nainstalovat nextgen na  klasický HDD :/ .

      • to je i ve svete pc...

    • Ja to udelal tak, ze jsem si spoustu her schoval, protoze jsem jeste nemel poradnou obrazovku s HDR a par her jsem nechtel hrat v 30fps. Takze ted to vypada tak, ze jsem next gen ready, naprosta vetsina her, ktere jsem si schoval, nejake to vylepseni na PS5 dostala (akorat Naughty Dog mlci :/ ), takze mam i hodne co hrat, ale bohuzel asi budu par mesicu cekat na krabici.

  • Technomagg

    Nevím co Vám k tomu napsat - flame že konzole nezvládá 4K s plnými detaily a RT ? vždyť to nezvládají kolikrát ani grafické karty co stojí dvojnásobek ceny té konzole - poskládejte si PC v ceně té konzole a vsadím se že na tom nepustíte s 60FPS ani v 1080p většinu her na plné detaily a to tahle konzola dává s prstem v nose. Kvalita za ty peníze je prostě neuvěřitelná. 

    Upřímně nečekal jsem takové zlepšení, mám PS4 PRO asi rok, před tím jsem vždy hrál na PC, ale po zkušenostech z konzole už prostě do PC nebudu investovat, dát za pořádnou grafiku skoro 2x tolik co chce sony za celou konzolu ? A kde je zbytek PC, sraní se s widlema apod. Díky už nechci - asi stárnu - je mi skoro 40 a nemám náladu se ve všem hodiny hrabat, raději přijdu, zapnu a chvíli si zahraji.

    Na konzoli pro mne je největší překážka absence klávesnice a myši, když vidím syna jak mu to jde s gamepadem tak jen tiše závidím, ale díky němu vím že je to jen v rukou a ne že je ten ovladač horší nebo lepší - je to o zvyku.


    PS: Teď mi končí morální životnost PC (Ryzen 2700, 1060 6GB, a 16GB Ram), myslel jsem že ho ještě upgraduji, ale ceny grafik a CPU jsou dneska fakt těžkej úlet ve srovnání s konzolí.

    • Technomagg

      A ještě jedna věc - osobně mám na PS4 Pro 49" 4K televizi, ale prostě nejsem schopen poznat na 2-3 metry rozdíl mezi 4K a 1080p když se obraz hýbe a mám zapnuté HDR. Když ho zapauzuji a zaměřím se na detaily tak ano, ale jinak vážně ne. Spíše subjektivně jak to v 1080p jde na PS4 plynuleji tak mi přijde hezčí mít 1080p než 4K - hlavně pocitově je menší imput lag. Takže flame že to nejde v 60FPS na 4K vážně jde mimo mne, pokud bude umět běžet na plné detaily v 1080p tak bude dle mého obraz vždy hezčí - hlavně pokud to umožní zapnout i RT.

      • Jack1947

        Sední si blíž na 4k potřebuješ aspon bejt metr 😛 2-3 metry to máš super zrak... já když hraji musím být blíž abych ti malé písmenka vůbec rozluštil.

      • To je věkem, že to nevidíš.

        • Duncan66

          Na metrove televizi ze tri metru ten rozdil jednoduse poznat prakticky nejde. Kdo tvrdi, ze vidi na tri metry jednotlive pixely v rozliseni 4k, ten akorat lze.

          • Poznam skutecne takove lidi co jim vadi 27 monitor a FullHD 1080p, vidi prej mrizku - rastr a museli dat monitor pryc :(

            • Pokud jde o práci, byl bych asi jeden z nich. Vždyť fullHD na 27" je 82 PPI. Teď koukám z 80 cm na 137 PPi a netroufl bych si tvrdit, že písmo je hladké (škálování Win 100 %). Vyloženě rastr nevidím, ale je prostě vidět, že to není ostré jako třeba na telefonu.

              Na hry je to samozřejmě v úplně v pohodě, zvlášť když člověk hraje s gamepadem a sedí od toho dál 

            • Jack1947

              Mám 32" a Fullhd už několik let ale je pravda že nemám srovnání krom teda tv...

          • Veskoslav

            u Youtube videa hned poznáš rozdíl mezi 4k a 1080...

            • Duncan66

              si to 4k video pust na fullhd a 4k monitoru, divej se z metru a nepoznas rozdil ;-)

            • Tam je to dano hlavne bitratem, zkus si porovnat poradny FullHD a 4k encode filmu z Blu-raye.

  • A je to tu zas. Myslím hádky o rozlišení a FPS...


    Zapomeňte na 4k 60FPS. To tu bude jen chvíli (Stejně jako nativní fullHD na minulé generaci). Časem se bude upscalovat z nižšího rozlišení a budete rádi, když to bude držet stabilních 30 fps.

    PS5 má nevýhodu, protože je o něco pomalejší než Xbox, takže tady se to projeví víc (opět, zapomeňte na to, že by to rychlejší SSD zvrátilo, pamatujete na superrychlou ESRAM, nebo jak se to jmenovalo, co měla výkonnostně zachránit Xbox v minulé generaci?). Na druhou stranu ty rozdíly budou minimální. Takže s žádnou konzolí neuděláte vyloženě chybu.


    Já jsem hlavně rád, že je tam HW podpora raytracingu = akcelerace neuronových sítí, protože od téhle technologie ještě čekám hodně (nejen "vyhlazování" raytracingu, k čemuž se nyní převážně používá)


    • Jack1947

      No vidíš a já tenhle GIMMICk bych třeba na těch Amperech vypnul jen se potvrdilo že to bere FPS.

    • U konzole jo, u PC ne, tam jelo davno FullHD 1080p / 60fps zatim co PS4 se jeste placalo nekde na 720p :D

      Takze proste konzole pro zabavu fajn, Last of US asi ok, ale pro lepsi kvalitu, stinovani, nastaveni kvality terenu bude porad konzole orezena a to je treba rict aby spotrebitel nebyl klaman :) Upscale neni asi uplne idealni cesta, razi ji Samsung az do 8K ale je to zubate. Lepsi je nativni.

      Podobne to mapuje web tady https://4kmedia.org/real-or-fake-4k/2/

      jen pro predstavu :)

    • tuco

      No jo no, tak to vypada, kdyz nekdo misto Ingmara Bermana proziva Avengers. Pak se resi vizualni spektakly a ne umeni samotne. 

    • Souhlasím. Kecáme tu o ptákovinách. Ty hry prostě vypadají tak, jak vypadají, a podle toho je třeba si je užít. 

  • Jack1947

    No čekal jsem výslednou známku ale nevadí 😛, mě by spíše mrzelo že tam není zásadní Launch titul. Tímhle se povedlo s Xboxem vyrovnat síly😉

    • Kosac

      Vidím to podobně, tak nějak bez všeho co Sony launchuje k nové PS5 dokážu žít. :) Hopsačku Morálese vnímam jako fanservice pro afroamerickou část zákazníků z gameplay mně absolutně neláká. Remaster Souls.. no.. bezva no.. a co dál.. ehm.. vlastně jsem si ani nezapamatoval co tam je dál. :D 

      • Jack1947

        SPiderman into the spiderverse bylo super a nevnímám to jayko "fanservice" Afromerčanům. Jinak chápu, spíše zjistili že nemá smysl jít exkluzivitě naproti když to beztak koupí hodně lidí má radši se válet na gauči netrápit se s laděním.

  • Grey_fox

    Velmi pěkně napsáno :-)

  • 0tecFura

    Šílená diskuze tady. Nechápu tyhle věčný války konzole vs pc. Myslím si, že každý tady v diskuzi moc dobře zná výhody a nevýhody hlavních herních platforem. Každý hraje na čem vyhovuje jemu. A nevím proč bych jako pc hráč měl hustit do někoho, že hraje na PS. Prostě někomu vyhovuje tohle a někomu zas tamto. Smirte se s tím lidi. Hlavne jsme všichni hráči a o tom to hlavně je ne? 

    • Thanquol

      Oni z toho mají dopamin.. chudáci. Idealně na všem hledat chyby a proč? protože sami stoji za howno a moc pochvaly a uznaní v životě nezažili, tak to neumí a jejich svět se smrskl na tyhle výlevy.

      Druhá věc je, že trpí nazorem, že nazor se musí konzolidovat. Protože sami jsou zvyklí, že nemají v životě moc tah na branku, tak si hledají tyhle vyroky druhých a pak je chodí papouškovat a doufají, že dostanu lajčík, protože mají ten subjektivní fakt, to video, toho streamera co s něma souhlasí. 

      Třetí věc budou finance. Oni takto přežívají fakt, že nemají peníze. 

      A jak řekli v Black Flag. Lidi chtějí slyšet, co si mají myslet. To je jak uvažují, to je jak podle chtějí a vnímají svět , tak jim to přijde správně. Prostředky světí účel. 

  • Dotaz na Pavla (nebo kohokoliv kdo ví)

    Je možné mít svou ps5 aktivovanou s primárním účtem a zároveň mít s totožným primárním účtem aktivovanou ps4? 

    Když svou ps4 věnuji svému mladšímu bratrovi, aby měl přístup ke kompletní knihovně her?

    • victor

      No mne spíš jde o to že primárně budu dál na PS4 ale chci bonusy pro PS5 , jen nevím kde si je mam aktivovat  když PS5 nikdo v okolí nemá a mít jen tak asi nebude ...:////

    • jack

      You Can Play PS5 And PS4 On The Same PSN Account At The Same TimeOne cool feature of the PS5 is that it's a standalone thing. Like PS4 before it, you can play on your last-gen console and your new one from the same account simultaneously.

      Dle https://www.thegamer.com/you-can-play-ps5-and-ps4-on-the-same-psn-account-at-the-same-time/

    • Tohle by mě celkem taky zajímalo.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit