Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • TheGGG
    Jediný, co se mi na novím W. nelíbí je jméno Johnny. Nenapadá mě jediná fantasy, kam by se hodilo podobný jméno. Možná tak městská fantasy, ale to sme někde jinde.
    • Myslim že překladatelé do češtiny to ještě změní (No, aspoň v to doufám)
      • Hm na Honzu. Což je ještě 100x horší.
        • A co takhle "Jeník", už to zní líp *1*
    • napis jim doporuceny dopis, treba te vyslysi a zmeni to
  • Vogon
    Někteří by mohli pracovat u IGN, vidí video a už tu hru prohlašují za nejlepší hru, jaká kdy vyjde.
    • #FirstWorldProblems @ur comment
  • Tak co hoši pořád Geralt ujíždí na solárku? CD Projett jsou babráci...
    • A ty jsi pořád ujíždíš na svých hloupých komentech?
      • hloupých? Máš pravdu, mně také připadá doslova hloupé, že CD Project neumí udělat správně ani hlavní postavu, což nechápu, jelikož Geratl je v knihách hojně popisován....
        • Ty máš hojně nahnojeno v chlebárně ... :)
  • mohla by to být dobrá hra, jen mi vadí hraní za zaklínače a celkove to slovanske "fantasy". mohli si vybrat jako predlohu jinou knihu než sapkowskeho, treba tolkiena
    • Copak fantasy her alespon inspirovanych Tolkienem je malo? Pomalu kazda druha....
      Zaklinac je pro me mnohem uveritelnejsi a navic se dotyka i "modernich" temat(tedy spise knihy nez hra)
    • Já naopak na fantasy moc nejsem, ale slovanskou mytologii jsem si díky knihám pana Sapkowského a CD Projektu ihned zamiloval.
    • Tolkienova fantasy naprosto postrádají uvěřitelnost a jsou to v podstatě pohádky. Nene, já mám radši Sapkowskiho a jeho uvěřitelné fantasy s politikou, intrikami, genocidami apod.
      • Tak Tolkien je samozřejmě někde jinde a jazykově už úplně někde jindem doporučuji Lotra v angličtině. Srovnávat je blbost jelikož to ani nejde, Tolkien má daleko lepší svět, jazyk, názvy, celé to vlastně vymyslel včetně rozložení - je tu i bible - Silmarilion jak to vzniklo. Že je to vznešené a krásně patetické to k tomu patří, ale svět Tolkiena je opravdu několikanásobně hodnotnější a kvalitnější než Sapkowsého a to říkám jako fanda Sapkowského tvorby..
        • So svetom mas mozno pravdu, ale co si viac cenim, su charaktery postav. Sapkowsky vie s nimi ovela hlbsie citit, nedeli ich na dobre a zle, aj ked nie priamo. Vie napriklad s upira spravit uplneho flegmatika a zo sto rocnej carodejnice sexi bombu. Lepsie zvlada humor a doplnit ho romantickym pribehom, casom az smutnym. Ked tomu dodas stredoveky slang, ktory je pre Sapkowskeho typicky, vznike z toho velmi osobny roman, s filozofickym podextom. Nemysli si, ze nemam rad Tolkiena, ale obidvaja maju svoj vlastny styl a kazdy z nich je niecim inym. Zatial co u Tolkiena sa mi to zda dokonale, u Sapkowskeho dojemne :)
        • To samozřejmě, taky jsem fanda obojího, ale jednou tady nějaký fanboy Sapkowskiho napsal, že zaklínač je mnohem hodnotnější, protože má propracovanou lore, kterou má prý tolkien až na konci knih v dodatcích, nevěděl jsem, jestli se mám smát nebo brečet. Zaklínač přes všechny svoje kvality má lore oproti středozemi ani ne co by se za nehet vešlo a u fantasy hledám jiné věci než snahu o realitu a rasizmus, který tu vyzdvihují všichni, co četli akorát zaklínače a level
          • Tak treba zrovna ja nejsem fanda nejakych vypiplanych lore. Naopak tajemno a nevyrcene veci jsou mnohdy ku prospechu knihy (a snad i hry).
            Stejne si clovek co knihy necetl,nikdy nemuze uzit hru na 100%.
            • V pořádku, ale na to člověk narazí i u Tolkiena, nevyřčené tajemno je super, zrovna čtu na kindlu zimní letopisy od M.S. Rohana. Ano je i kvalitní fantasy kromě tolkiena, zaklínače si vážím, ale nepovažuju ho za stežejní nebo revoluční dílo. Hry jsou fajn, i když se mi jednička líbila víc než dvojka, ale ty mají se zaklínačem společný tak akorát svět do kterého je zasazený, ať si říká kdo chce co chce, napsané je to kvalitně ale není to tak dobré, jako by to psal Sapkowski, který se od her distancoval. Na dialog s paní jezera, která chce aby jí Geralt polichotil ale nezapomenu *1*
          • souhlasím se s 100%. Vyšly dvě hry a najednou je tu spoustu expertů na fantasy a Sapkowskiho považuji za nějakého boha fantasy, přitom ty musíme v současnosti hledat za velkou louží, ale Sápek má rozhodně kvalitu tomu neubírám, ale konec je prostě zprasený tomu taky nikdo neodpáře - taková laciná vyvražďovačka, navíc všichni se těšili na Geralt vs. Bonhart a jak Bonhart dostane na prdeel a on to prostě takhle doslova zabil...
            • Knihzy o Zaklinaci miluji. Roman je o poznani slabsi a u me hodne ztratil ve chvili kdy zacaly postavy cestovat mezi dimenzemi a do toho pletl nasi mytologii.

              A zlousel jsem cist i tu trilogii z dob husitskych. Podle me je to paskvil. Kdyby psal historicky roman,asi bych mu to hltal,protoze ocividne vi o cem pise. Ale ty jeho fantasy postavy jsem od srdce nesnasel. Vubec se do knihy nehodily.
            • No konec byl fakt divný, ale jinak to byla docela slušná sága, ač zdaleka nedosahovala kvalit povídek, ale osobně mám raději sci-fi, protože ve fantasy se autoři nedokáží vymanit ze základů, které načrtnul tolkien, mají zručné trpasličí kováře a elfy se špičatýma ušima, ani sapkowski se toho nevyvaroval, to že tam dá rasizmus a drsné hlášky z toho nedělá něco jiného a víc. I když je pravda že u zaklínače jsem se zasmál, to se mi u pána prstenů nestalo, přesto jsem se bavil víc a ač jsem přečel něco k tisícovce knih a z toho slušnou část fantasy, lepší fantasy jsem nečetl a ani to není možné, dokud budou všichni více či méně úspěšně kopírovat tolkiena
        • Jstli to vyznělo, že nemám Tolkiena rád, tak to jsem napsal špatně. Tolkien je super čtení, ale jako předlohu na hry preferuju Sapkowskiho. Ale uznávám, že takový Silmarillion by mohl být zatraceně dobré RPG.
          • :) jasně každej má rad něco jiného, ale je pravda, že Zaklínač má o mnoho lepší hry než LOTR to je fakt...
  • Nevypadá to špatně, ale podle mě zcela rezignovali na předlohu viz. naprosto nepovedený look Geralta, postavy které by se v předloze nikdy neobjevili viz. Johny - takovou postavu bych tipoval do Dragon Age, dále tu máme plamenomet Igni - ok kdy má zakllínač v ruce plamenomet, používání střelných zbraní - WTF na gryfona ještě větší WTF - Gryfon je bajná creatura na úrovni zlatého draka či jednorožce - toho by Geralt nikdy nelovil - navíc atmosféra hry mě připadá taková jakási divná, kde je ta skvělá atmosféra z jedničky? Celá hra mě připadá strašně na efekt a už tam není takový ten respekt vůči předloze jako v jedničce, ten už ztratili ve dvojce, a kdyby tam nebyl Geralt, tak by mě nikdy nenapadlo, že ta hra patří do Witcher Universa...
    • Jenom toto demo je plné referencí na předlohu a v podstatě navazuje na knihy(vždyť budeme řešit Yennefer a Ciri!) takže tady brzdi a já osobně změny v zájmu hratelnosti rozhodně vítám. Igni plamenomet vypadá mnohem víc cool než ty ohnivý kouličky z dřívějška!! Geralt vypadá dobře a že je trochu jiný než jak ho Sapkowski popisoval mi vůbec nevadí. Hlavně že vypadá lépe, než v prvním díle. S tím Gryfonem máš sice pravdu, ale čert to vem, no tak se prostě Geralt rozhodl, že totoho uloví a hotovo. Střelné zbraně jsou super nápad. Jak chceš bojovat proti létající příšeře? Házet po ní meče? Nebo kamení? Geralt není moc na luky apod, ale malá jednoruční kuš naprosto dává smysl. Celkově tak nějak nechápu, na co si stěžuješ a připadá mi že se nějak moc snažíš aby se ti něco nelíbilo. S takovou se ti ta hra 100% libi nebude, ať bude sebelepší.
      • Vidím, že diskuze tu nemá cenu, tady i kdyby CD Project předhodil, že budete hrát za Johnyho Ramba, tak to budete kvitovat...Nesnáším lidi s nízkými nároky..
        • Diskuze má vždycky cenu ;o) PS: mijuli tě, pač máš vysoké nároky :) CD Projekt rulezzzz!!!!
        • Pokud jde o kvalitu TW3, tak mám vysoké nároky. Ale nehodlám si stěžovat na blbosti, které za to nestojí. To rád přenechám negativním pesimistickým tlamám, kterých je zde i beze mně dostatek.
          • Tvůrci jdou proti knihám, čili to nejsou blbosti, ale základní věci a pokud to někomu nevadí fajn, ale já si rozhodně postěžuji...
    • misho8723
      Práveže mne zase atmosféra príde strašne blízka jednotke, hlavne močiare a bojová hudba a takisto tie "ježibaby" pridávajú na tej slovanskej atmosfére.. toto je dosť odlišné či už od japonskej produkcie alebo od Západu.. tá kuša aj mne vadí, ale tak proste ju nebudem používať.. Igni sa mi páči - zase toľko to neodbieha od kníh - niečo sa musí obetovať tomu aby hlavne bojový systém bol zaujímavý a dobrý.. a ten plameňomet máš len vtedy, keď sa rozhodneš ísť cestou znamení a musíš si vylepšiť pôvodné Igni znamenie, čiže ak sa rozhodneš ísť cestou meča alebo lektvarov, tak asi ku plameňometu sa nedostaneš :).. Johny podľa mňa super postavička - taká akú často nenájdeš v iných fantasy hrách - čo je na nej, že by sa nemohla objaviť v knihách? Meno je trochu divné, ale to naschvál autori tam dali, lebo chceli takto prekvapiť ľudí - o tomto hovorili v jednom z najnovších interview.. ale čo sa týka Geralta môžem súhlasiť, vyzerá príliš "zdravo", opaľuje sa asi často :D a podľa mňa by mal vyzerať štíhlejšie, však po skončení dvojky je povedané, že dlhé mesiace bol len na cestách a tak by nemal vyzerať na tom lepšie ako v dvojke.. ale možno takisto ako v dvojke (tam totálne pomenili tvár Geralta od toho čo pôvodne ukazovali), tam možno CD Projekt RED ešte pomenia takéto veci, však ľudia im píšu o tomto na ich fórach a oni sú vcelku často na nich a odpisujú na niektoré veci..
      • Ten močál se mi také docela líbíl, ale podle mě jsou bahna v jedničce prostě atmosferičtější. To město už ne, fakt mě to město připomíná tou levnou architekturou Skyrim, jestli nezmění Geralta, tak to já budu mít osobně velké problémy vůbec rozehrát, když člověk čte knihu, tak si vytvoří nějak představu, jak bude vypadat - nejblíže tomu byl jedničce - a teď vidí tohoto avatara, tak si pokládám otázku: Čte vůbec CD Project ještě předlohu nebo už to vše zapomněl a co je vlastně k tomu vede?
        • Ono uz v prvnim dile byl odklon od knih. Treba chybejici jizva ve vystrihu Triss. Kdo knihy cetl vi,ze neslo o nejakou malickost ale jeji zivotni trauma.
          Ale jinak nechapu jak nova postavicka odporuje kniham? V knihach prece nepotkal vsechny existujici monstra a kouzelne bytosti. To chces porad dokola zabijet a potkavat jen utopence a trpasliky?
          S vizualizaci ti nepomuzu (i kdyz srovnani se Skyrimem vubec nechapu). Presne proto se kniham nic nevyrovna-kvuli fantazii.
        • kdyby melo vsechno vzdycky bejt presne podle predlohy tak nic nevznikne
          • Hmm hloupá omluva, když si vypůjčí svět, tak by měli aspoň základní stavební kameny dodržet.
            • Nemá cenu tohle řešit se stádem, stádo vždycky sežere co se jim předhodí a pokud něco namítneš, tak tě ušlapou svojí blbostí...
            • jeste hloupejsi reakce pokud to povazujes za omluvu :D
            • pletes si zakladni stavebni kameny s omitkou
    • Keyz
      Asi aby na západě čuměli jak to je cool.

      Je to méně věrohodné, když tam dávají podobné věci. Pak to trochu kazí ten zážitek, když se to posouvá někam jinam. Uvidíme jak moc tam takových věcí bude.
      Ale ME z toho asi nebude. Naštěstí.
  • ..ale ty 3 ženský nakonci to je mazec fakt, i ten Johny atd... postavy se jim fakt povedly... 10/10... jen prosím at je to pro mě hratelnější než 1 & 2 díl :) Na pořádný RPG čekám jak na milost, tohle vypadá hodně slibně (ale furt mám na paměti pro mě neblahý 1. a 2. díl)
  • Mě univerzum Bitchera sice nikdy moc nezajímalo, ale tohle vypadá zábavně. Opravdu. Jakžtakž. Ale beztak mi to PC neutáhne, tak nač se těšit. *16*
  • každý pořádný RPG se hodí... mě witcher 1 ani 2 bohužel nebavil, důvody zde netřeba rozebírat.. Tohle ale vypadá slušně, určitě to zkusim a doufám že se hra povede. Dole je moje konstruktiví kritika, to ani nečtěte a dejte rovnou mínus, dík.

    Co se mi uz z videa nelíbí - ty witcher senses... to neni nic jinýho než featura pro casuály. Jasně, nemuim to používat, ale hra je nadesignovaná k tomu, abych to používal, tak nevim...

    Kouzla - každý kouzlo má jen "ikonu" kerá ja nejakou variací na trojúhelník :) Jako nějaký "igni" si podle názvu zapamatuju, nicméně mám radši ikony, který se nějak vztahujou k tomu, co maj prezentovat.. nechápu:/

    Openworld - tahle hra pro me nikdy openworld nebyla, a i ten 3 díl podle me zatim jen maskuje, ze taky openworld neni. Mozna se pletu.

    Grafika - vypadá slušně. Ale nic uber. Např dohled resp. uroven detailu ve vetsi vzdálenosti je fakt zlá, je to videt např na krajince při příchodu do toho hlavního města. Nebo stíny se prepinaj do vyssiho rozliseni az cca 10m od hráče atd. To snad odladej, aby to vypadalo ok i kdyz nemá člověk GFX za 20k...
    • lol 15x minus a jedna tupá reakce, vy ste tu fakt nechuťáci :) ble
    • ikony znameni su pro casualy
      • dyk jo, měli rovnou secky kouzla označit stejnym bílým puntikem, to by bylo supr. Hlavne kdyz jich tam nakonci mas asi 15 nebo kolik. No snad to pude líp hrát na K+M, druhej díl mi přišel fakt neodladěný a spíš to vyzívalo k připojení ovladače k PC... asi další featura AKA Dark Souls 1 :D
  • Proč se rozhodli tvůrci vlastně nahradit Geralta tím tlustým dědkem? Geralt už nebyl tak výdělečný? Jinak co se nedozvím prý nejlepší RPG historie? Kde ten matroš berete lidičky? Do teďka vyšly docela průměrné dvě hry a z té trojky mám pocit, že je to otevřená dvojka, takže ty soudy jsou teda dost brzo....
  • Nechápu co furt mají všichni s tím soubojovým systémem. Podle mě je dobrý a určitě bude vyžadovat trochu skillu. Narozdíl od assassínů kde umře snad jenom retardér...
    • wenceslaus
      Dobrý - právě proto. V jinak skvělé hře trochu vyčuhuje.
      • I když bych lepší souboje ocenil, tak pro mě u Witchera tak velkou roli nehrajou. Žádná hra nebude nikdy dokonalá a vždy to nějaká část odnese.
        • lol to nemyslíš vážně. ten hype okolo Witchera všem už vymyl mozek nebo co???
        • Vogon
          Pokud pro tebe ve hrách hratelnost nehraje velkou roli, tak ti doporučuji takové vynálezy zvané film a kniha.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit