Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Vida. To by jednou mohli natočit dokument i o Air Control.
  • Robotron3
    Nechápu, proč se zrovna ET označuje za nejhorší hru historie. Zkoušel jsem ji v emulátoru a je divná a nedá se hrát, ale to mi upřímně sedí na hodně her na Atari 2600. *4*
    • Je to jednoduche ta hra bola spravena za tyzden. Vydavatelia nechali vyrobit miliony kaziet tejto hry a zili si s myslienkou, ze spotrebitelovi je mozne dat akukolvek sra*ku a on to proste kupi a bude nad tym travit cas. Co sa vsak stalo bolo, ze ludia to absolutne nekupovali. Uz v tej dobe to mal herny priemysel nahnute kvoli tomu, ze vychadzalo velmi vela v principe jednoduchych a rychlo spravenych hier (paralela s dneskom kedy sa snazia ludia monetizovat kazdu sprostost cez mikroplatby je len cisto nahodna :P) ET bola skor posledna kvapka (alebo mozeme aj ihla ktora praskla bublinu) kedy proste spotrebitelom dosla trpezlivost, vznikol velky flame rodicia aj decka boli nasr*ti a stratili doveru vo videohry ako produkt.
      • Robotron3
        Díky za vysvětlení. Akorát jedna věc se mi uplně nezdá. Přeci jen tehdy byly hry hodně primitivní a neexistovalo jako dnes, aby se na hře pracovalo roky, když Atari 2600 technicky dovolilo nejvyspělejší hry jako Pitfall, nebo nějaký Battlezone. Takové hry zvládnout asi nemohlo trvat nějak dlouho, srovnal bych to s html5, nebo flash hrami, které kdo to umí zvládne udělat slušnou hru za týden. Ale jinak samozřejmě chápu co je tím myšleno, a něco málo o herním krachu 80s jsem syšel, i když v té době jsem ještě snad ani nevěděl, že nějaké videohry existují :)
        • No vzhledem k tomu, ze ta vec mela pamet o velikosti 128 bajtů, tak se na to programovalo asi dost spatne. 8bity jsou oproti tomu megastroje. Podrobne info maji na rootu - http://www.root.cz/clanky/historie-vyvoje-pocitacovych-her-7-cast-osmibitova-herni-konzole-atari-2600/
        • nechces doufam tvrdit, ze programovat v html5 nebo flashi je srovnatelne s tim, v cem se pracovalo tehdy? to opravdu nebyla zalezitost na tyden probuh...
          • technická: neprogramuje se ve Flashi, ale v ActionScriptu
            • ktery je soucasti flashe ;)
          • Robotron3
            Nemám tušení v čem se pracovalo na Atari 2600, ale mám zkušenosti s programováním na 8-bitech. Na ZX Spectru, nebo C64 nevidim důvod, proč by takové hry nešly naprogramovat za týden. Ale klidně si to nechám vysvětlit...
            • - The development of Pitfall! began two years before its release in 1982 when David Crane figured out how to animate a man using the primitive tools available to Atari 2600 programmers.

              - The original design for Pitfall! took ten minutes for Crane to lay out on graph paper -- and then 1,000 hours to program.

              - The original version of Pitfall! only allowed players one life. If you died after 20 minutes, tough luck! It took two weeks to program the additional lives.

              http://www.ign.com/articles/2011/03/05/gdc-10-things-you-didnt-know-about-pitfall-and-activision
            • Robotron3
              Že jsem naivní mě přeci jen trochu uráží *3* Kdo s něčím nemá hlubší zkušenosti, nemusí být hned naivní. Ale prý tu hru za týden udělali, takže asi to šlo *3*
            • uf, tak to jsi bez urazky neuveritelne naivni. jenom ta snaha nacpat obsah hry do tehdejsich pameti zabrala neuveritelne casu, pak ta silena piplacka s vykreslovanim... a vsechno sis to musel napsat sam, neexistovala berlicka jako jsou dnesni standardy. ale zminil jsi pitfall, tak zkus vybornou prednasku jeho tvurce https://www.youtube.com/watch?v=MBT1OK6VAIU
    • MickTheMage
      Pretoze to bol jeden klinec do rakvicky herneho priemyslu v 80s. Velky videoherny krach - ring a bell? ;)
  • jindra.veliky
    to je to samy kolem ceho se bude tocit Angry Video Game Nerd: The Movie? Tak na to se musim kouknout pred filmem *4*
    • TheGGG
      *8* On žije *8*
  • Foxtrot_cz
    A já čekal AVGN :D

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit