Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Vyborna vec odklad z leta na podzim me sice mrzi ale co uz :) jinak neplanuje Games recenzi na Alea Jacta Est? vypada to dost dobre a mohlo by stejne dobre jako Crusader Kings navic z Rima coz je pro me ohromne plus a verim ze pro hodne lidi take
  • Jo, beru :) V pořádku, chyba mi se člověk učí :)
  • ZvacA
    Werdes

    Rozhodně taky dává okusit problémy spojené s vojenstvím, důsledky politických rozhodnutí, vedení hospodářství a pochopit tak interpetaci dějin, událostí i chování postav obecně. A ačkoli je to v nějaké míře systém zjednodušený a stále věc pod herními pravidly, není to zlá paralela s tím, jak funguje problematika výše zmíněných v reálu. Aneb člověk se přesvědčí, že vést válku téměř 300 let bez viditelného výsledku je ekonomická ždímačka a dopad snižující se morálky na tvoje obyvatelstvo a hlavně i tebe samotného, jakožto lídra dané frakce je tu docela znát. Přičemž konflikt neskončí ničím jiným, než pod finanční krizí a demoralizovaným vojskem opuštěním svých limes v severovýchodní Africe a evakuace všeho římského zpět k Sicílii, než se k přístavům dostanou egyptské formace, které moje pěkně dotovaná a povýšená města přeměňují v prach a jatka. A to všechno jen proto, že jakýsi pra pra pra pra pra.... předek se chtěl jen pomstít za zavraždění svého syna, ovšem vytáhl proti nepravým, takže moje špatné politické rozhodnutí.

    Je zajímavý podobné zkušenosti aplikovávat ( samozřejmě s kritikou ) i na reálnou interpretaci politických a velkých dějin - v některých směrech to pomáhá větší pochopení problematiky. Takže, nebál bych se říct, že TW ( ale obecně podobně robené hry ) mají co naučit, byť jsou to takové prkotiny a pro větší přehled tě knížka nemine. :)
    • Ano,

      plně s tebou souhlasím. Je pravda, že již od samotného počátků měst a prvních vlád byly války tím posledním řešením a často to bylo rozhodnutí vládnoucích rodin a mělo to následky pro desetísíce, až klidně statisíce lidí.
      A také je pravda, že série TW dokáže ukázat ten princip, jak to fungocalo ve skutečnosti. A určitě nebudu tady sám, že se mě velice často stávalo, že jsem měl co dělat, abych se netopil v dluzích a nemusel bych rozpouštet své veterány. Ano u TW je podmínka, že člověk by měl hrát celou série TW na obtížnoust těžkou a více :)

      Je, to prostě super, jak historie a i TW :D:D
  • knihi zasadne nečtu
    • Pilgrim66
      Je to poznat.
    • Mládeži bez knich a uchovávání inforací a vědomostí, bychom byly opravdu někde asi stále ve středověku. Díky knihtisku se naši předci dokázali rozšířit učení i pro "obyčené lidi" to bylo pro bohatší kupce (jejich děti) A díky tomu, že můžeš chodit do školy a naučil jsi se naučit číst a psát a další věci, tak si radši zamysli co tu píšeš.
      • Magister_Peditum
        "Knich", ale no táák! *15*
        • Nemám zde účet, tak nemůžu upravovat své komentáře :D Doufám, že jsem ti nějak psychicky neublížil :D
          • Magister_Peditum
            Jen mi to nepřišlo úplně košér vzhledem k obsahu tvého komentu. *3*
            • ve slově "knihtisk" to má správně, takže prvně se jednalo o překlep v rychlosti psaní, to se stane každýmu kdo je zvyklej psát rychle...nebuď takovej pedant...
            • Magister_Peditum
              Však já s tebou souhlasím. Tu opravu ber jen jako přátelské dloubnutí. *4*
            • Nechtěl jsem přímo vytáhnout vidle a zapálit pocohndě, ale když někdo napíše, že někdy nečtu knihy a bohužel je to pravda, tak si nemůžu pomoci. Zachvíli budeme psát ve zkratkách, ale to je nice jiného .)
    • to máš blbí *15*
    • PreidaQ
      Knihy tě ani nepotřebují, to mi věř.
  • no pokud vím, tak už v nějakém videu předběžně vývojáři mluvili o podzimu 2013.. oznámení nějakého spisovatele co má napsat povídky nebo knihy spjaté s RTW2 nebude asi o nic víc směrodatnější
  • Na samotné histori je krásný ten fakt, že se stále dozvídáme nové informace, měníme poznatky a hlavně si můžeme představit, jak žili naši předci. A proto jsem rád, za hry typu Total War.

    Je pravda, že pořádná knížka o histori je pořád lepším zdrojem, ale série Total War je také kouzelná .)
    • Magister_Peditum
      Kouzlo série TW je hlavně v možnosti měnit dějiny (ostatně jako u každé historické strategie). Vzhledem k tomu, že AI moc nespolupracuje se tam reálné dějiny moc praktikovat nedají. *4*
  • to nevypada vubec zle :) Sem zvedavej co se z toho vyklube
  • pokud to nebude blbost jako renesance z AC2 ,proč ne.
    • proč blbost jako renesance z AC2 vždť AC2 byl nadstandartní luxus
      • Magister_Peditum
        Jestli byla pro tebe AC Renesance nadstandardní luxus, tak toho asi moc načteno mít nebudeš, co? *15*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit