Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • ucho
    Co se týče konkurence, je to možné.
    Unravel jsem koupil na PS4, ne na PC. A teď počítám koupím i The Thalos Principle (který snad vychází cenově i trochu lépe než na Steamu). Takže na té konkurenci možná něco bude :)
  • přilejme trošku oleje do ohně... ja zastávám názor že každý konzolista je buď lempl nebo lenoch. Dnešní PC dokáže složit každej, krom lemplů, ale i těm nekdo může poradit a ti co říkají ze je to drahý to je ta druha sorta lidí... bežte sakra do práce misto brečeni ze HW je drahej!!
    • Draken69CZ
      Tak zase jsou lidi kteří dají 60 papírů za kolo a konzole jim na hraní stačí, nemusí to být jen o penězích a pokud máš víc koníčků ne každý má na to všechny provozovat na (nej)vyšší úrovni.
      • 60 není moc za nový - za to máš tak Ninju, který praská zadní stavba a je často osazenej Suntourem (ač jde za posledních pár let nahoru) dobrej sjezdák se pořad drží alespoň na 90 papírech a to buď skládáš, nebo využiješ služeb třeba od Canyonu, který má vcelku slušný ceny za komplet osazenej bike. A zase to zachrání bazar, kdy seženeš za 30-40 slušný Demo, M6, 720, V-10 atd.
        Koníčky tu máme asi většina, co se vyjadřuje.....a od mala :) jen má většina z nás trochu rozumu a nepořídí jednoúčelovou srajdu :-P
        • Jako vyrobci PC grafickych karet si za to mužou sami. Drahy je to, treba ty novy GTX 1070-80 a naco bych si to kupoval !! Jo pred 5 rokama sem měl všechny rady radeonu protože grafickej vyvoj šel kupredu, tak sem do toho vražel penize, proč vyrobci grafickych karet nedotujou vyvoj her, nebo se neohradi priti downgradu grafiky kvuji konzolim, protože vyrobci konzol to tak chteji, aby nahodou nebyla grafika na PC lepši jako na konzoli, to by pak nevypadalo hezky, a kto nevi že se tohle deje patri do jinyho stoleti tvl...naco kupovat ty novy prodraženy grafiky ??!! 4k to neutahne a na FHD mi bohate stači moje AMD HD 7970.
      • Jo a nekteri lidi maj tolik koničku, že nechtej vyhazovat penize ani za konzoli, a hraji na mobilu, nebo na tabletu že...ale srovnavat to muže leda MAGOR *1*
        • Ale ono to tak prostě je. Kupříkladu mě je 36, zažil jsem tedy herní "zlatá devadesátá" spolu s kamarády. Ještě před pár lety nikdo z kamarádů nedal na PC dopustit, ale jak postupně zakládají rodiny, tak přecházejí na konzole, protože nechtějí do PC investovat tolik peněz. Vyšší ceny her jim nevadí, protože nejsou zpovykaní puberťáci, kteří by musel hrát novinku v den kdy vyjde a za pár měsíců je novinka za pár šupů v bazarech. A protože nemají na hraní tolik času, jako když byli svobodní študáci, tak těch her ani nekupují tolik.
          Já a ještě jeden kamarád jsem zůstali u PC, ale jen z toho důvodu, že k práci potřebujeme výkonné PC (vývoj v Javě a .NET¨) a koupit si jednou za 2 roky mainstreamovou grafiku za 5000 bez DPH není tak zásadní investice navíc, když už kupuju co 3 roky nové PC za cca 40K bez DPH. Kdybych to tak neměl, tak už si dávno na práci vystačím s nějakým business laptopem s dokovací stanicí a hrál bych jen na konzoli. I tak si tu konzoli koupím, i když ne hned. PS3 jsem si kupoval těsně před vydaním PS4, zahral na ní par her a poslal ji dal v rodiěe a PS4 si koupim, až bude dost exkluzivek, které mě zaujmou. Ale chápu, že ne každý měl to štěstí, že si před 18 lety vybral Informatiku ze které se stal lukrativní obor.
  • Konkurence pro PC? No ani zdaleka. Ale jinak je PS4 hezký doplňek k PC, na kterém si zahraju těch pár zajímavých exkluzivek (zatím jen Bloodborne). Nic víc, nic míň.
    • Možná Horizon / GoW4...
      • GoW je pro mě nuda, od druhého dílu se to pořádně nikam neposunulo (a taky nemám rád QTE). Na Horizon jsem zvědavý, tam vidím jistý potenciál, ale bojím se, že zůstane nevyužit.
  • Jasne, takze mechanika neni potreba :D A kde tu hru pak vezmu? Stahnu z netu i zaplacenou? *1*
    To je vtip dne? Pri dnesnim internet pripojeni typu domacnosti VDSL asi tezko *1*
    Jednak pri vic hrach to bude x GB dat coz nedovoli operator, zavolam vam a rekne ze uplatni silnou agregaci a net vam spomali *1*
    A to pozor jen u blu-ray, treba kde film ma 20-40GB. U 4K to asi nekdo ze Sony upad na hlavu *1*
    4K film ma jeden treba 150GB, takova slusna hra bude mit pomerne dost pokud by byla skutecne 4K.
    Tudiz po streamovani par her, muze clovek cekat rovnou snizeni rychlosti a nebo odpojeni. Jsme v CR *14* Sam reditel O2 se vyjadril ze prumernej vovcan projede 30-50GB dat *3*
    • mechaniku jsem uz od dob PS3 nikdy nepouzil, doba je preci jen uz nekde jinde......
    • Paulcz
      Nikdo ale nestreamuje Blu-ray v plné kvalitě, možná tak 2 GB komprimovaný cosi. A u 4k to pak bude třeba 6 GB rip nebo nějaký upscale :) S tím, že si divák počká až se to stáhne.

      A co se týče internetu u nás, není problém mít 100 Mbit/s za 300 - 500 Kč nebo u rodinnýho domu 25 Mbit/s za podobnou cenu pokud nebydlíte na samotě.
      • Pokud je tam optika je to jina trida... pokud je to ale VDSL nebo nejakej mistni wi-fi i treba se 100Mb/s tak uz to problem bude. Vsak to staci zkusit, nechat neco jet at se projede za mesic 600GB a cekat na telefon. Pripadne staci zmena majitele.
      • Tak on je venkov a "venkov". Na tom opravdovém venkově jsou lide mnohdy rádi za 10 Mbps od místního poskytovatele, bez možnosti pořídit něco rychlejšího, i kdyby dražšího. Z pohledu obyvatele většího města, kde je UPC, Netbox nebo podobný poskytovatel se do dobře říká, ale realita je mnohdy jinde. On totiž "satelit" u Prahy, nebo Brna, není venkov :)
        • Tady na venkove v Praze *1*
      • No, asi jak kde
    • Ja projedu tak 1tb mesicne pri nejmensim ale nemam o2 nemuzu soudit
      • Tak ja ti neco povim, at si to tu nekdo precte jeste. DOBA JINDE NENI! Treba takovej net prave od O2 konkretne VDSL2 rychlost 41MB/s a up 4Mb/s kolik mysli kdo ze s tim se da projet za mesic? Klidne 500GB dat. Ja to delal par let, zavolala me operator, ze bud A) pridas 500czk to jest budes platit mesicne 1050czk nebo B) bude uplatnena silna agregace... nesouhlasil jsem. Tak uz jdu rychlosti dolu a jsem momentalne na 32Mb/s *1*
        Predstava ze budu denne koukat nebo mit pustenou TV jak to bejva v rodinach, treba celej den jen tak a tam se bude stremovat video i zminenych s kompresi 8GB tak nevim nevim...a nebo dokonce 4K.
        A pokud to je tak brutalni komprese, nelze pak prilis mluvit o blu-ray nebo 4K ale jen degradaci. Na film blu-ray koukam proto, ze chci skutecnou, poradnou kvalitu! Ne proto abych pak koukal kompresi film /3GB *9*

        Tudiz vyuzivat internet pro cloud, predstava ze tam uzivatel da vse a jeho PC je jen terminal je absolutne mimo. Uz vidim jak nahravam x TB uploadem *8* By me driv operator vypovedel a vypnul net. Jo a jen dodatek, ta vesnice se jmenuje Praha - centrum *1*
        • Proto musi clovek odpovedet ze to rusi a ze jde k upc zrovna v centru prahy by to nemel byt problem kdyz mam optiku i v nasem mensim mestecku :D kazdopadne kdyby mi vyhrozovali z o2 tak hned ukoncit
  • Lidi vezmou konzoly uz proto, ze to je malicky, pichnou to do TV, hraje to. Nemusej resit kupu kravin kolem. Hru muzou koupit z bazaru nebo nekde na ebay za par korun kor pokud maj nak konzoly odemcenou a jdou tam i hry z USA.
    Navic konzole stoji 8-10 000. PC je fajn vec, ale poradne draha a za 5-6 let je to sunka do popelnice.
    Ne toto nepisu ze jsem konzolista, je to nazor od lidi, hracu z fora. Ze proste za PC treba dam 27 000czk to urcite jo a i dnes aby to hralo nak slusne, vydzelo vubec tech 5 let.
    Levnejsi toho moc nerozbeha. To me rikaj ze aby to jelo treba slusne na 60fps a nekleslo tak jen grafika stoji dnes 8000czk! a pokud lepsi do new pc tak 13 000czk!
    Lepsi procak aby daval i vic na jadro to mame hned 7000czk!
    Deska naka normal 4000czk
    chladic pro nejaky to navic oc to mame taky cca 2000czk
    a zbytek? Dobra ten ani nepocitam, budu predpokladat ze to clovek doma ma nekde ze starsi sestavy jeste pouzitelny.
    Alespon me to vyslo kdybych ted chtel delat upgrade PC.
    Takze zde konzole je i vyhodna, pokud clovek nespecha, koupi sem tam hru a neresi zda mu to jede 30fps v 1080p.
    • A myslis ze co, PS je za 10 tisic? =D navic s tema cenama meles nesmysly, vzdelej se na http://www.logicalincrements.com . A zda se, ze nejak opomijis fakt, ze PC za 12 tisic je vykonnejsi a univerzalnejsi, nez konzole za 8-10. O televizi, aby to nevypadalo jak rozmazly ho*no ani nemluvim, to jses v tom za 22 tisic a za to uz mas komplet sestavu i s reprakama, stolem a kreslem, ze kteryho te narozdil od gauce nebudou bolet zada. =D
      • za 12 nic nesložíš a to ještě beru, že to máš s nelegalní win. PS4 Pro nabízí za ty prachy slušný výkon, který nikdy nesložíš v PC podobě...
        • 2 lolo
          Synku plácáš z nevědomosti páté přes deváté. To že nerozumíš HW není nic špatného, to že neznáš
          cesty, jak si za slušné peníze postavit funkční PC také ne. Né každého to baví a né každý to umí
          a proto mají konzole tak širokou hráčskou základnu.

          Jen pro malou ilustraci: jistě že bude stát za pendrek kancelářské PC od Dellu, kde je vcelku nelogicky silný procesor, ale už chybí grafická karta a paměti pracující na rozumné frekvenci - i takový počítač může stát klidně 15 000kč, což je dost, ale pro práci sekretářky bohatě stačí.

          No a pak máš v kapse 10 000kč, co s nimi? je to vlastně žalostně málo, ale i s nimi můžeš zahrát
          docela parádu, když rozumíš HW. Není zas tak těžké poskládat velmi slušné PC (netahejte mě za slovo - PC blázni co nehrají pod 120 fps, vy jste další extrém :) ssd disk, procesor i5, 8 GB RAM, 7890 + nebo GTX 770+ a máte doma funkční PC. Investice? asi 6 až 8 tisíc v bazaru.Výkon a možnosti? na úrovni stávajícího Playstationu 4. Přitom je to 6 let stará sestava. Kdo chce pohodlně hrát a nepřemýšlet - koupí konzoli a je to super. Kdo chce hrát i pracovat a neposere se a nevyskočí z okna, když mu náhodou spadnou Windows - koupí PC. Je to jednuduché. Docela by mě zajímalo, na čem tu píšou příspěvky uživatelé konzolí??? Při představě že freneticky klikají analogem na joypadu, nebo syslí textík na 4,7 displeji telefonu, jdu smíchy do kolen :-DD
          • Cenově je PS4 Pro výhodnější, ale PC má zase výkonový strop někde jinde, když si připlatíš. Otázka je taky, jak dlouho ta cenová výhodnost vydrží. Vzhledem k vývoji hardwaru na PC bych tipoval, že moc dlouho ne.
          • Uživatelé konzolí píší příspěvky na nějakém svém počítači nebo notebooku jako každý jiný, konzole jim slouží potom na hraní jejich oblíbených her. Nepochybuji o tom, že pro vás pracovité a chytré a respektující majitele vlastních mašinek, co nemají zjevně problém ani se zácpou, je to nepochybně revoluční a překvapivá myšlenka...
          • mohl bys mi tedy nalinkovat ty součástky z těch bazarů, abych si složil kompl za 8 tisíc s i5. Víš o tom, že k PC je potřeba i zdroj a MB, že ano?
          • GTX 770 :D

            PS4 pro má Radeon 470 a to je trošku jinde. Na práci deskop je úplně na pikaču, normální člověk prauje na laptopu :D

            Deskop je přežitek.
          • Draken69CZ
            Takže nová PS4 Pro vs. bazarová vykopávka s neznámou historií a stavu hmm hmm no fakt nevím nevím co bych si vzal :D
            • Draken69CZ
              Co? Aha, tak určitě :D
            • Už jen to, že se bazarová vykopávka PC a nová PS4 potkávaj na stejnym hřišti neni pro Sony nic moc reklama *7* *2* *1*
        • PS4 nabízí za ty prachy podprůměrný výkon, ale pokud si někdo neni schopen připlatit, musí se holt spokojit s herním trabantem - konzole, to je takové PC pro chudé *4*
    • a aby tu nekdo zas nerikal ze to lze na nakym stroji za 15 000kc jako nic... tak uvedu mam PC starej 6 let z roku 2010.
      Core i5 4jadro 750 3,2Ghz (novej chladic, oc by dalo tak 3,8Ghz), grafiku Ati 5770 1GB, 16GB DDR3....
      chtel jsem k tomu kartu Nvidia GTX 1070, ale nema to uz smysl jelikoz ten procak a tento PC uz stejne vse brzdi. A davat kazdy 4-5 let znova 30 000czk to kazdej nechce.
      Ackoliv jsem s PC spokojen, hraje me, ale lidi rikaj ze to tezko da 60fps.
  • Vzhledem k omezenému množství času na hraní nemá pro mě smysl mít víc herních platforem. A pokud mám vybírat tak je sice pár zajímavých her které jsou exkluzivně na konzolích a nejsou na PC (např. Red Dead Redemption bych si vcelku rád zahrál) ... ale kvůli těm velmi málo hrám si opravdu konzoli pořizovat nebudu. Zato jsou naprosto neskutečná KVANTA různých indie her (od průměrných až po neuvěřitelně kvalitní ... a ještě větší kvanta různého "odpadu" ve kterém se ale taky dá občas objevit něco zajímavého) které si konzolisti nikdy nezahrajou. O cenách AAA her na konzolích vs PC radši ani nemluvit, navíc s přidanou hodnotou toho že ty hry dost často vylepší (a nebo rovnou opraví) spousty různých modifikací. Strávil jsem mraky času u her které ve "vanilla" verzi byly docela odpad nehezky odfláknutý vývojáři ale s pár nainstalovanýma modama se z toho vyklubala skvělá hra. Opět, konzolisti mají smůlu. V tuhle chvíli výhody konzolí (velmi omezené) nemají v mém případě moc šancí převážit nad nevýhodami. A může se Sony s Microsoftem třeba přetrhnout ale pokud nedojde k nějaké opravdu zásadní změně celého konceptu konzolí a konzolového trhu (jak hardware tak her) tak prostě PC vyhrává.
    • Jo ja bych si rad zas zahral hru Until Dawn pro PS4 *3*
      • To dohraješ za večer skoč ke kámošovi co má PS4 nebo si jí na víkend puč a Until Dawn máš vyřešený, kvůli tomu bych taky fakt nekupoval
    • Můžu tě uklidnit, RDR jsem dohrál a je to silně přeceňovaná hra, kvůli tomu opravdu nemá cenu kupovat konzoli
  • Cože? Já myslel, že PC je mrtvé.
    • Zjevně jsou mrtvé konzole *1*
    • Jo je stejně jako jazz a punk
      • U mrtvém jazzu jsem teda ještě neslyšel. *1*
  • Ja nedavno koupil dum, sedacku, planuju TV a rikal jsem si co mi jeste chybi. Konzole. Ale pak jsem prisel na to ze tam nevychazi zajimave hry, tak hraju dal na pc... :(
    • Dům, sedačku a tv? Že ty jsi zkoušel hrát The Sims *1*
    • No pokud tě nebaví exkluzivní hry na konzole tak je konzole zbytečná pokud máš slušné pc ale dost pochybuji že tě nezaujala ani jedna
      • Fakt ne, zaujalo mne akorat killzone pro ps3
        • No tak to jsi celkem náročný, co tě baví za žánry pokud se můžu zeptat?
          • p.s.
            ješe mam rad kvalitní rpg ze starý školy
            • No tak to se nedivím že tě konzole nezaujali to jsou přesně typy her co se na gamepad nehodí. Při představě že bych dělal zprávu skupinky třeba v bg2 pomocí gamepadu me rozbolel hlava
          • hraju hlavne strategie, nejaky onlinovky, ted treba hraju wow
  • konzole, lol
  • MickeyMutant
    „PlayStation 4 se pohyboval někde kolem čtrnácti milionů kusů prodaných kusů.“

    To není fér statistika, když se ty prodané kusy ještě trhaj na menší kusy, aby jich bylo víc.
    • Navic to ani neni cesky

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit