Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Ale může, mám pocit že už se to někde psalo. Stačí to upravit a škálovat podle prodeje. I těch 12% může být víc než dost u něčeho co má velké prodeje a to čeho se neprodá tolik tak nechat. Navíc pokud chtějí obří obchod musí mít infrastrukturu. To, že to budou dotovat zatím z prodeje hry pro děti není dlouhodobě udržitelná strategie.

  • XorxoxTalarius

    Jenze v tom je ten vtip. Epic ma astronomicky vedlejsi prijem z momentalne nejhranejsi hry vsech dob. narozdil od Steamu ktery je zcela zavisly na Steamu, jelikoz Valve uz nedela hry. Takze Steam nemuze jit tak nizko jako Epic.

  • XorxoxTalarius

    Jenze v tom je ten vtip. Epic ma astronomicky vedlejsi prijem z momentalne nejhranejsi hry vsech dob. narozdil od Steamu ktery je zcela zavisly na Steamu, jelikoz Valve uz nedela hry. Takze Steam nemuze jit tak nizko jako Epic.

  • Stačí když na to Steam reaguje úpravou provizní politiky a nikdo k ním nepůjde

  • XorxoxTalarius

    No pokud maji prijem 200 milionu dolaru mesicne (jenom z Fornite) a nevi co delat s penezma tak to dava smysl. Prece jenom ten obchod ma byt moderovany primo Epicem, kde chteji mit kvalitu nad kvantitou, takze by to mohlo byt zajimave. Navic pro ostatni vydavatele pak ztraci smysl mit vlastniho klienta kdyz si epic vezme jenom 12% (coz byl taky zajimavy argument) a nabidne kompletni zazemi.

    Ovsem to plati pokud vychazime z toho co nam rekli a co zatim vime. Ja osobne se necham prekvapit. A je mi jasne ze by to Epic neoznamoval pokud by nemel zadne hry ktere by tam prodaval.

  • 0011

    Co by tam  bylo, hry na UE4 ne? Já si taky o Fortnite myslím, že je to blbost, ale je to nejpopulárnější blbost na herním trhu. Btw doba minecraftu nikdy neskončila, sám ho zapnu jenom  občas, ale pořád frčí

  • speciesz

    a co na tom obchode bude? skiny a debilni tanecky do fortnite? 12ti lety deti si toho moc nekoupi ne?


    mozna mam predsudky vuci fortnite ale priujde mi to jak minecraft ve svy dobe.

  • 0011

    Fortnite je momentálně nejhranější onlinová hra která generuje obrovské zisky. Stačí jim udělat že nepůjde pustit mimo jejich aplikaci a udělat lepší shop, což není nic světoborného. Sám mám na Steamu přes 300 her, ale občas by potřebovali nakopat do zadku, jejich filtrace her je otřesná, je třeba takový problém udělat např. filtr cen jako to má pitomá heureka? Nepotřebuji kurátory aby mi říkali co mám hrát, stačí abych si to mohl sám najít, ale občas si připadám jako když chci koupit auto ale oni mi nabízí pomeranče😛 steam má dominantní postavení nepopírám ale těch ikonek mám na liště hodně, vlastně všechny, takže pro mě to bude jenom další ikonka, spoustě lidí je jedno, kde jakou hru má jenom když si jí může zahrát. Epic bych nepodceňoval a rozhodně ani tenhle trend, klidně se může stát, že si každý větší vydavatel udělá vlastního klienta a hry bude distribuovat jedině skrz něj, ale nejvíc na tom vydělá ten kdo bude agregovat tyhle klienty do jednoho správce. Tohle si nepřeju, ale není to vůbec tak šílené jak se zdálo když vyšel Origin.

  • speciesz

    Jako jo, budto muzes prodavat svoje... nevim... rekneme treba pomerance na namesti ve stanku a mas z toho vetsi CISTEJ profit. Nicmene kdyz prodas svoje pomerance kauflandu tak jich prodas proste vic :D

  • 0011

    Vzhledem k těmto okolnostem ano, a proč by vývojáři měli nepřejít, když tvůrcům v UE4 nabízejí lepší finanční podmínky. Když si vzpomenu na to, kolik skvělých her vyšlo na UE3 a kolik jich nepochybně na 4 v příštích letech vznikne, tak Steam má problém, neříkám, že ho to položí, ale myslím, že do smíchu jim teď není. Ano je tu Unity, ale spoustu vývojářů může přehodnotit, v čem chtějí dělat, když jim Epic dá víc než Steam.

  • speciesz

    ja mam tyhle ostatni programy, bohuzel i gog, jen jako nutny zlo pro hry co chci mit na gogu(jako witcher).


    Me spis pobavilo ze epic se svoji JEDNOU hrou chce delat konkurenci steamu :D

  • cheater ti nahackoval? 

  • XorxoxTalarius

    Ja kdyz muzu tak misto Steamu pouzivam GOG, takze pro mne je kazda dalsi konkurence Steamu vitana.

  • speciesz

    Konkurecne steamu prej! Ahahahahahahaahahaaaaaaaaaa

  • Jack1947

    Jp už vidím ja všichni se pohrnou do EPICu a opustí steam😬

  • MalyZeli

    Pokud budou mit stejne podminky vraceni penez jako steam, a hlavne moznost presunout uz zakoupene hry z uplayu, originu, kdyby Epic okouzlil EA a Ubi (protoze 12% revenue urcite bude vrtat hlavou ubisoftu, i EA, hlavni duvod odchazeni ze steamu je 30+% revenue), tak budu mit urcite Epic jako hlavni manager, s tim ze budu vedet ze mnohem vic mych penez jde zpatky vyvojarum. Ovsem staci aby steam slevil, a vyrovnal se planum Epicu, a muzou to zabalit. Ale nechci mit, co ja vim, 5 aktivne hranejch her na uplayu, a jine ubisoft hry na Epicu. Uz takhle me vytaci ze kazdej ca_b_an ma vlastni obchod, 10 softwaru nainstalovanejch abych mohl hrat 10 her je peklo, a jestli je tu sance ze se to zredukuje na 2 (Steam, Epic), tak jim preju hodne stesti. 

  • pan_josef

    Steam mi vyhovuje, když hra vyjde někde jinde, tak ji ani s největší pravděpodobností nekoupím. Nehledě na to, že všechny ostatní platformy mi už byly alespoň jednou odcizeny. :D 

    Super bylo ale vrátit se do GTA V po roce a půl :D mám tam šíleně peněz :D a skvělej gear. :D 

  • Carnage666

    Yes, taky jsem nad tím přemýšlel a Steam by nestíhal řešit refundace 😂

  • KrPa

    😀

  • Myslím, že jedním z důvodů proč F76 nevyšel na steamu je refund.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit