Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • clovicekO

    Grafický karty se mi obecně zdají brutálně předražený ... v roce 2017 jsem si koupil za 4 300 Kč GeForce 1050 Ti a překvapuje mě, že cena od té doby prakticky vůbec neklesla ... né že bych to řešil, bohatě mi to stačí mi to na vše, co hraju. Jako příští PC už ale budu chtít jen 2v1 dotykový notebook, a na hraní Nintendo + asi PS. Ale to až bude hotový barák :)

    • Veskoslav

      I když se podívám na předraženou Alzu, tak prostě kecáš. Nejvýkonější 1050 TI tam mají za 4199 a ta původně stála 5100. Navíc 1050 TI je prostě křáp a už v době vydání bylo lepší si připlatit 2000 a mít 1060.

      • clovicekO

        Já prostě miluju tu tvou nevinnou hloupost, jak vždycky někam přijdeš a plácneš nějakou očividnou hovadinu :D

        https://ibb.co/89d3zbr

        • Veskoslav

          Na Mironetu mají 3619 Kč. Takže cena je o 800 nižší, což je rozdíl ceny 15 %. To není nepatrná změna. Já jsem netvrdil, že nemáš 1050, není důvod lhát o takové kartě. Já jsem prostě jenom napsal, že kecáš, že tam není prakticky žádný pokles.  Moje stará 1060 stála 10 450, teď je za 7200 (poslední obchod). Takže ceny klesají. Navíc 1660 Ti je prakticky za stejnou cenu na úrovni mezi 1070 a 2060.



          • clovicekO

            Klaun, je to klaun, křičely děti :D 

  • Marines

    Musím souhlasit, také mi to připadá na kartelovou dohodu, ale kdo se o to nezajímá, nepálí ho to....

  • V žádném případě se u GTX 1650 SUPER nedá mluvit o kartě střední třídy, nýbrž o předraženém low-endu, byť jakkoli se dnes jeví relativně výhodně. Verze od Asus ROG-STRIX-GTX1650S-A4G-GAMING 90YV0E11-M0NA00 se prodává za 5376 Kč vč. poštovného, což je v aktuálním kurzu 211,28 EUR. To je naprosto nehorázná cena. Měla by stát maximálně nějakých 130 EUR. Hold nvidia a AMD se společně kartelově rozhodli zvýšit ceny grafických karet, zpomalit vývoj a čekat, co na to zákazník. Ten reagoval jednoznačně, NEKUPUJE VŮBEC NIC, dokonce ani použité grafické karty.  To je výhoda pro nás, kteří jsme koupili grafické karty s PASCALEM za stále ještě solidní peníze. Já konkrétně ASUS CERBERUS GTX 1070 8 GB za 10 789 Kč. Dnes má ta karta hodnotu kolem 6200 Kč, ale neprodám ji.

    • Duchino

      Osobně taky nedám na Pascaly dopustit. Byl to konečně velký skok kupředu a zrovna 1070 je doteď velice slučná karta. Navíc cena 5 tis. a více už mi příjde jako solidní střední třída, která by (a to i vzhledem ke konzolím), měla bezpodmínečně disponovat 8GB VRAM. Cena za lowend 1650S je prostě směšná a doufám, že si s ní Huang bude moct doma vytapetovat.

    • jiri.svak

      Pominu obsah zbytku příspěvku a jenom se zeptám: proč by měl někdo kupovat použitou gtx 1070 za 6200 Kč, když si může za stejnou cenu koupit novou, prakticky stejně výkonnou gtx 1660 Super?

      • Třeba proto, že má o 2GB RAM víc? A je pořád výkonnější? A dá se sehnat už za 5k (sám jsem ji koupil za 5.5k Gaming X verzi). To je 2k rozdíl oproti té samé verzi 1660 Super. A nebo proto, že koupí bazarové nedám ani korunu nenažrané nVidii? Důvodů je opravdu spousta.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit