Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Bobrkola

    Mám recenzovanou kartu a jsem s ní víceméně spokojen. Respektive jsem spokojený s jejím výkonem ve standardních hrách. Bohužel ve VR je to o něco slabší... Hry ve VR se hrát dají, ale oproti zážitku z herny, kde byla 1080 se to srovnat bohužel nedá. 

    Každopádně řeči o tom, že je karta hlasitá jsou dost liché. Karta je opravdu hezky tichá (ostatně jako všechny karty v této sérii). Hlučná je levnější fatboy edice. Celkově mi karta přišla opravdu zajímavá, ALE nyní bych asi šel do nově oznámené RX 2060, která má za stejnou cenu vyšší výkon :).

    • HarY_cz

      Taky tuhle kartu mám asi měsíc a určitě těch peněz nelituji. Pořídil jsem si ji jednak protože mám freesync monitor, tudíž Nvidia pro mě není, a jednak protože jsem si nadělil Oculus Rift. No a na to, že zbytek PC je už dost letitý (AMD FX6300, 8GB DDR3...) tak VR běhá docela na pohodu. Hry z Oculus storu běhají dobře, "velké" hry že Steamu jako třeba Project Cars 2 se taky dají hrát v pohodě ale je pravda, že už se musí trochu sáhnout na detaily. Jinak spotřebu moc neřeším, protože na hraní mám tak 2 - 3 hoďky denně. Ale ten chladič je hodně povedený, při běžné práci větráky stojí a při hraní umí být hodně potichu. No zkusil jsem taky test větráků a na plný pecky je to pěknej hukot :D

    • PreidaQ

      Já mám tuhle kartu taky. A ačkoliv jsem s ní velmi spokojený, opravdu dělá v zátěži velký rámus. Asi jako tišší vysavač a navíc ještě docela protivně bzučí. Naštěstí hraji skoro pořád se sluchátky (i když otevřenými), takže se to dá docela snést. Ale asi to bude kus od kusu.

      • unicz

        Před více jak deseti lety jsem si postavil custom vodní okruh a jen pod ním měním CPU a GPU. Nevím co je to hlučnost, za deset let jsem neutratil jedinou korunu v chladíči (dobře, kecám, předloni jsem přehadičkoval😊). Pohoda, jazz😋

    • Veskoslav
      Někdo si plete 1160 a 2060...
    • skaven

      ked zozenies rtx2060 za 270€(7000Kc), zober aj mne jednu :)

      • Bobrkola

        Jaj... Tak jsem se koukal na ceny a nějak jsem si špatně zapamatoval cenu. Myslel jsem, že je o 100 USD nižší :D.

  • Lupulin

    já mám 1060 a sem spokojenej, kamarád má RX590 a je taky spokojenej....akorát mě teda překvapilo jak RX hřeje, má z PC dá se říct přímotop, zato moje 1060 topí minimálně....

  • Čuchám, čuchám zavádějící informace!

    Výkonově byly orovnávány karty Sapphire Radeon RX 590 Nitro+ Special Edition vs. MSI GeForce GTX 1060 6GT OC. Je to tak? Je! Ovšem cenově byly srovnávány Sapphire Radeon RX 590 Nitro+ Special Edition a ASUS DUAL-GTX1060-O6G. Já se ptám proč? Není to tím, že na trhu stojí MSI GeForce GTX 1060 6GT OC cca 7 tis. Kč? V takovém případě není poměr cena/výkon tak v výrazně v neprospěch RX 590.

    • jiri.svak

      Je to pravda, započítal jsem špatnou edici karty. Tímto se omlouvám a jdu to opravit.

      • Děkuji za rychlou reakci.

  • Draken69CZ

    Recka v poho, jen jsem si říkal jestli, když už nemáte fotokoutek, by nebylo lepší použít ofi fotky od výrobce než mít sice svoje, ale s tím "bordelem" na pozadí.

  • Wolfcastle

    jasně že je výhodnější 1060 sice RX590 je o chlup výkonější, ale má o 95% větší spotřebu tedy je nejméně 2x HLUČNĚJŠÍ ! A popravdě jestli mi hra pojede 100 fps nebo 107 fps, je mi ouplně u zádle oproti tomu mi u zádlele není hlučnost + vyšší cena a peníze za elektřinu....

    • unicz

      Ale no tak, zase to s tou spotřebou nepřehánějme😉 Např. jsem na 580ce teď dohrál v 60fps AC4:BF, průměrná spotřeba GPU cca 65W. Co jsem koukal na soudobé testy, nVidia pro stejný výsledek baštila přes 200W😊

      Nyní hrají RoTR, GPU má  spotřebu 109W při rock stable 57fps (netuším proč nejede v 60fps, ale s Freesync je mi to jedno).

      Takže to strašení jakousi dvojnásobnou spotřebou... 

    • Zase tak zelene bych to neviděl...

  • unicz

    Ten nadpis je lehce zavádějící, už každá RX 580 je výhodnější než 1060, podobná otázka u 590 je vlastně irelevantní 😊

    • skaven

      a ked sa porovna XFX RX 590 fatboy za 6500Kc, tak ten pomer/vykon s gtx1060 je trosku o inom.

      je fajn porovnavat najdrahsiu nereferencku 590tky s priemernou gtx1060 a vyhodnocovat, co sa oplati a co nie


      • jiri.svak

        6500 je stále více než 6000 ¯\_(ツ)_/¯

        Úprava: nespočítal jsem si v hlavě procenta. Pak by to vycházelo podobně. Bohužel, fatboy za 6500 Kč v eshopech, ze kterých beru ceny, není. Tam je za 7k. Neberu nejnižší cenu, co mi vyplivne heuréka, už jsem to v recenzích popisoval.

        • skaven

          jasne ze je 6500 viac ako 6000 :) ale za 6K ako vidim dostanes jeden model, asus dual nieco, co je velmi zla nereferencka. ako pozeram, vsetky normalne nerefencky zacinaju na 7K (msi gaming/armor/ asus rog...) z toho pohladu je rx590 lacnejsia ako gtx1060


          • jiri.svak

            Udělal jsem chybu v ceně. Bral jsem nejlevnější GTX a ne OC model. Opravím to.

  • skaven

    ak tu kartu este mate, viete skusit pri OC aj UV karty? +50% PL a dat P6 a P7 na 1100mV


Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit