Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • twicer

    Chápu že endgame, který je podmíněn hru nejprve celou 2x dohrát nezní hernímu novináři zavalenému hrami zrovna vábně, ale bylo by fajn kdyby se tam alespoň jeden z vás dostal a sám posoudil očem to tedy skutečně je, přišlo by mi to jako docela objektivní posouzení toho jak tento legendární dinosaurus skutečně funguje ve světle dneška. Není to totiž (minimálně při prvním průchodu Hellu) otom že běháš stále to stejné dokola, ale také otom, že musíš opatrně rozvážně vkročit do každých dveří, aby se člověk nedostal jednou prdou neviděného démona přímou linkou na hřbitov. V kombinaci, kdy je každé monstrum kompletně imunní na jeden typ elementu, to vytváří úplně jiné tempo a napětí než když bezmyšlenkovitě kosíte stovky nepřátel na normal. To ohrnutí nosu bez vlastní zkušenosti, pak na mě působí hloupěji, než by bylo nutné.

    A vyzdvihovat Grim Dawn který je vlastně úplně stejný, či Chaosbane který je nastavením systémů vývoje postavy a odměn o několik tříd níže než obě Diabla, mě jen utvrzuje vtom že jste do tohoto žánru vlastně nikdy skutečně nepronikly, což je naprosto v pořádku. Ale je to něco jako soudit zápas ve fotbale, když ani nerozumím všem pravidlům dané hry. Kdo to nezná, nic nepozná, ale pro zasvěceného působíš jednoduše jako kašpar.

    PS:  Diablo2 mod Median XL značně povýšil jak v obsahu tak ve kvalitě. Koho zajímá alternativa k PoE, rozhodně mrkněte.

    https://youtu.be/oSso6IdmbrQ

  • Podobně jako recenzent Aleš Smutný. Mně už s vyšším věkem málo která hra dokáže nadchnou, ale hlavně je problém, že mně skoro žádná nedokáže déle udržet. Hrál jsem za poslední roky spousty her, ale i ty co se mi zdáli zpočátku perfektní, tak po kratším čase mě přišly stereotypní. Ale je to asi dost dáno i povahově.

    • Derp_1337

      Občas to cítím podobně. Některé herní žánry mě taky nedokáží udržet až do konce. Dalo by se říct, že můj vkus dospěl.

      Ale zase na druhou stranu musím přiznat, že jsem občas vyzkoušel něco nového a zjistil jsem, že herní žánry, které mě předtím moc nebavili, si najednou dokážu pořádně vychutnat.

      Např. jsem si v posledních letech oblíbil arkády a Akční RPG. Jinak hraji FPS, strategie a RPG. U těch 3 žánrů je to takový "hit and miss" , kdy u spousty her nevydržím až do konce.

  • goyim

    D2R není a nemělo být konkurencí pro moderní ARPG, tím bude D4 a PoE2. Je to pocta legendě a sakra dobře řemeslně provedená - D2 obsahuje neskutečný množství assetů a kdo se trochu orientuje ve 3D grafice musí vidět, že tohle něco stálo. Jen těch 30 minut komplet nových CGI potvrzuje vážnost s jakou to uchopili. Že zachovali gameplay (i s neduhama, kterýma trpí) bylo pointou, hardcore fanoušci to ani jinak nechtěli - a Blizzard během alphy a bety pečlivě naslouchal. Měnili každou blbost od odstínů barev až po ikony v inventáři. Dokonce i spolupracovali se streamerama D2 a slíbili, že pokud hra bude aktivní po vydání, tak jsou ochotní jí dál ladit, přidat nějaký obsah, udělat radikálnější změny (pravděpodobně pod samostatným odděleným módem hry), které si přála ta neortodoxní část komunity, takže je tu snaha zavděcit se všem. Prioritou ale bylo kvalitně postavit ten základ. A to se podařilo. Celé se to tváří jako upřímný fan service. Zřejmě se poučili z W3R fiaska.

    Blizzard prostě po letech udělal něco správně, naslouchá komunitě a místo pochvaly tady redakce rozjímá nad tím, že je 20 let stará hra už tolik nebaví, po tom, co v ní utopili stovky hodin. To mě po.. ;} Holt kdo chce psa bít...

    • Maxianimal

      Vážně mám Blizzu tleskat za remaster hry, která už je několikrát překonaná a ve svý podstatě nedává smysl? Ale no tak. Jo, asi se to povedlo a pro lidi, co si potřebují nostalgiky vzpomenout na starý dobrý časy a nad ty současný asi ok. Nic víc, nic míň. A to že to někoho už tolik nebaví? Tak to je snad naprosto normální. Příště míň fanboy a bude to dobrý.

      • twicer

        Tak nějak nechápu co jiného očekáváš od remasteru, remastery nejsou dělány stím aby překonali modernější díly vlastní série. Diablo je přeleštěný dinosaurus, stejně jako Resident Evil, Age of Empires 2, Crash Bandicoot , Spyro, Demon's Souls a kupa dalších.

      • Aristarch

        D2 ešte stále hravá veľa hráčov. Preto starú verziu po vydaní D2R nevypli. Prečo by sme si tú skvelú, kultovú hru nemali užiť v lepšej grafike? Navyše, hry, ktoré vymenovali ako moderné a lepšie veľa hráčov nebavia.... a často sa k nim po prejdení príbehovej časti už nikdy nevrátili. Za to D2R bude živé aj o desať rokov. Je to hra pre tých, ktorí chápu nekonečné možnosti tejto hry. Nie je pre všetkých. To nie je ani Elite Dangerous... ale veľa hráčov v tej hre má nahratých tisícky hodín a ďalšie tisícky ich čakajú.

    • Derp_1337

      Hele, každý má právo na svůj názor.

      Ty si třeba myslíš, že by jsme všichni měli Blizzard chválit za to, že konečně udělali něco, co zajímá hardcore fanoušky.

      Ale zase na druhou stranu, kdyby ta firma poslední roky nešla do hnoje a nestal se z ní "zlý" korporát, tak by žádné takové PR kroky nemusel dělat. Snesla se na ně velká vlna kritiku, a tak teď logicky dělají různé PR kroky, aby se zase udobřili s fanoušky. Otázkou jenom zůstává, jak dlouho jim to vydrží než zase naběhnou do starého modelu...

  • romando

    Takto: Je to furt D2, baví ma to a je to graficky velmi vkusne zlepšené. V podstate som dostal to, čo som očakával. Jediné čo mi malinko chýba je plná podpora 21:9 monitorov, ale našťastie je to "aspoň" 19:9. U mne dobrý!

  • Pro mě má D2 jednu zásadní vlastnost, kterou u moderních hack'n'slash nevidím - na úrovni HELL je spousta resistencí a imunit a hra mi dává pěknou kombinaci skillů, zbraní, vybavení, runovejch slov a hirellings na jejich prolomení. Je to docela těžký, udělat tu postavu tak, aby na HELL fakt fungovala, chce to zkoušet, bádat, hledat dobrej loot atd... Fakt neznám jiný hack'n'slash který by tohle nabízelo. Hrál jsem Grim Dawn, Wolcen, Path of Exile, D3, tak 30-50 hodin na každou hru. Na každý se mi něco líbí, ale podobnej systém jako má D2 jsem nenašel... po čase se to změní v nudnou klikačku, u který člověk vůbec nemusí přemejšlet a koumat. Jestli někdo víte o hře s podobnym systémem, tak sem s tim!!! 

    Sice úplně jinej žánr, ale podobnou srandu jsem si užil v Mass Effect 3 MP - taková spousta skillů, zbraní, vybavení, komba, ta radost prolamovat brnění, štíty, bariéry, aaaaaaahhhhhhhh, herní extáze!

    Dík redakci za tohle, dobrý téma na pokec :-)

    • Rudy

      Jojo, až na HELL je Diablo 2 ta správná zábava. Cokoliv před tím je nůďo. Trochu se tomu v D3 blíží ty Tormenty, ale tam se jen škálujou čísla takž je to jen taková hloupá samohrajka - zvýším DPS, zvýším Torment, zvýším DPS, zvýším Torment...

      Zábavnost v D2 vždycky spočívala hlavně mulťáku a ve zkoušení různých buildů které nešlo za pochodu měnit jak je libo. Člověk tak měl důvod rozehrávat nové postavy, nechat se protahovat k Baalovi, nebo naopak pomáhat ostatním s jejich buildy čí směňovat výbavu.

  • Chadzi

    Za mě naprosto perfektní. Přesně takové jako kdysi, jen v hezčím kabátku. Dali nám přesně to, co slíbili. Nic víc, nic miň. Po letech konečně něco, co mě zase baví. 

  • 0011

    #Vašekgang s tím, že mám rád všechny 3 díly, ale trojku jsem kupoval až po vydání prvního datadisku takže na ní nemám hořké vzpomínky jako ti, co zažili dobu aukční. Nejvíc ale u mě u her vždycky působí atmosféra a z žánru klikacích H&S v mých očích ještě žádná hra nepřekonala dodnes děsivou jedničku. Co se týče grafiky remasteru tak mi přijde že některým základním monstrům nesedí, někomu naopak přidává - třeba Diablo mě nezklamal. Peněz nelituju, ale nezlobil bych se kdyby to vydali později a přihodili k tomu remaster jedničky.

    • J.V.Stalin

      Já jsem taky hrál trojku až po aukcích a stejně mám hořké vzpomínky, protože to byla strašná hra. Vlastně takové pohádkové Diablo. V podstatě jeden velký omyl, ale tou dobou už stejně Blizzard nestál za nic, takže jsem to asi měl čekat. Hra, ve které mi ostří meče rozhoduje o tom, jak silné poškození bude mít váza kterou házím to snad ani nejde slušně komentovat...

      Zpětně mě mrzí, že jsem za to vůbec platil.

      • 0011

        100 lidí 100 chutí, já mám trojku i na switch a tenhle remaster na něj koupím taky, ale až půjde nejen crossprogress ale i crossplay. Mě ve trojce naopak spoustu věcí vyhovuje včetně takových nepodstatných detailů jako že konečně je vidět všechen gear.

        • J.V.Stalin

          Jak říkáš, každý máme jiné chutě. Mě prostě jen trojka pije krev tak moc, že mám potřebu její nedostatky pořád někde ventilovat 😀

          Jako třeba zcela směšnou obtížnost, kdy jsem při prvním průchodu nepoužil jedinou (!!!) lahvičku na léčení, protože mi každý nesmysl doplňoval HP. V té hře prostě nešlo umřít, protože dmg, který mi způsobovali nepřátelé, byl nižší než HP, které jsem získával. Parodie na gameplay...

          Stylizace a všechno kolem jí je výsměch sérii. Atmoféra kompletně spláchnutá do kanálu. Samotný Diablo vypadá jak kdyby vylezl z nějakého dětského komiksu.

          Příběh o kterém se Blizzard kasal, jaká je pro něj teď priorita mi přišel koncepčně mnohem horší, než v prvních dvou dílech. V jedničce na svoji dobu dostačující, dvojka s retrospektivním vyprávěním taky dobře šlapal. Ve trojce vidíme směšný útok na nebe, vykastrovaného Tyraela atd...

          A dodnes mi nikdo nevysvětlil, proč postavám dávám do rukou zbraně, které vůbec nepoužívají 😀

          • FanatiXX

            Souhlas, D3 bych ani nepočítal do Diablo serie. Je to taková arkádová hacknslash šaškárna. Vanilla byla herně ještě vcelku ok a opravdu tam byla i výzva, pak už to šlo strmě do kytek. A vzhled už jsi popsal, Diablo jako ženská spíš budí usměv než hrůzu.

  • Inquisitor

    Já jsem nedávno dohrál orig. dvojku s median xl mod a pořád jsem se příjemně bavil. Zatím nemám důvod investovat do téhle verze. Tak možná časem až dostanu chuť si dát znovu Diablo. Ale spíš si počkám na plnohodnotné pokračování.

  • Já tady musím pochválit Blizz za open betu, kde jsem vyzkoušel a zjistil , že mě ta hra už asi prostě nebaví a to jsme dřív přes lanku na tom strávili stovky hodin.

  • Gulivera84

    Ja se tu v praci tak bavim, ti co to tenkrat nehraly sou uplne bezradni, zadny otaznicky, zadny tecky ke qestu, a von nemuze najit Malus, v Tristamu necha Decana v kleci ani si ho nevsimne😇😂 A to jim rikam, a chlapi to nebylo tak, ze se ted podivas na video, to se po kamosich sirily ruzny teorie, kupovaly se casaky, a sem tam si mohl o vikendu na modem....ja si to nostalgii uzivam plnymi dousky, a bavi me jak to ostatni objevuji, s otevrenymi usty, a tak rikam proto je to nejlepsi Diablo....

    Ale to je jen muj nazor a pocit....neni to presveceni...

    • to je hodně sebevědomej, ostatní-shazující názor. Já to tenkrát nehrál, ale naopak mi to přijde snadný, po přehrátí většiny soulsovek vlastně jen ohromná klikací nuda.

      • FanatiXX

        Dej si solo a skompletuj hell a pak mluv o snadným. Chtěl bych vidět někoho bez zkušeností jak to dá :)

      • Tak staci to hrat na HC

      • Gulivera84

        Ale ne..., me se pave libi jak to chlapi objevuji  nachazeji ti niance....to ja nijak neodsuzuju, jasne ze sou solovky lepsi, jen se mi libi ten sok, ze je to nevodi za rucicku, sou to 50tnici 40catnici, anglicky moc neumi, a ve svy dobe proste nehraly, znaji az PS4....proste fajn nostalgie, jednou to projdem a zase najdem jinou hru....toz tak

        • radim.zaty

          Tak je pravda, že ženy to tehdy moc nehrály.

          Já teda ve svých 42 letech anglicky umím celkem slušně, ale hlavně umím česky ;)

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit