Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • MickeyMutant
    Samozřejmě že mají smysl. Hlavně z ekonomického pohledu. To je snad jasné, jinak by je nikdo nedělal. Pokud ale člověk od hry očekává něco nového, zajímavého, tak ho dnešní remasterová vlna asi neuspokojí. Prostě tvůrčí cesta zpět, kupředu ni krok.
    • Pro mickey mouse.Představ si,že to už dávno víme.Použij více svého intelektu,jestli na to máš.. *15*
    • presne to jsem chtel napsat, smysl to nedava, ale asi se to vyplaci, ferova by byla zpetna "kompatibilita" jako chystaj na xbone

      remaster bejva vylozene jen lehka kosmetika, pro pametniky uplna zbytecnost, o vyznamu pro soucasniky taky silne pochybuju (o vyznamu remaster > original)
      • Alucard
        Zpětná kompatibilita 10 let starých her v 720p bez hd textur nebo remaster? Jasně že Remaster. Kupovat ve slevě za půl roku ale remaster je dobrá věc.
        • videl jsem tu gamesplay nakyho remasterovanyho resident evila a kdyz tam mas hranaty panacky,tak to zadny novy textury nevytrhnou
          • Alucard
            já hrál Remaster Last of Us a teď demo jedničky Uncharted a rozdíly jsou obrovské, takže nevidím důvod proč nedělat pořádné remastery. Samozřejmě šílenosti jako remaster Dishonored je neskonalá troufalost a tohle vydat hraníčí s podvodem
            • mimochodem "remasterovat" hru z roku 2013 v roce 2014, to jako vazne? to se ti zda v poradku?

              to akorat na stary konzole osekali a na novy tomu po prepnuti v nastaveni z ultra low na medium rikaj remaster
            • heroes 3 remaster, taky naprosta zoufalost
  • gesto
    Pěkně no a to pak zase budou s ps4 předělátat hry na ps5 ? a tak postupně až dokud nezapomenou jak se mají dělat dobré hry,,, btw pár studiím se to už stalo viz. Ubisoft,Activision,EA atd ... a na studio co dělá rezident evil už taky sedá prach
  • Problém není v remasterech samotných, ale v tom, že současná generace konzolí neměla dlouhou dobu dostatek nových her, které by vyvážily desítky remasterů. Lidi dali 400$ za novou konzoli, aby pak zjistili, že polovinu her měli už na předchozí generaci.
    • Docela poděl od sony
  • Takže ten pravý čas ke koupi konzole přijde s PS5, budu mít celou sérii Uncharted pěkně kompletní.
  • Žádná takhle mladá hra remaster nepotřebuje, vždyť je to stejná obchodní výmluva jako "nová a ještě lepší receptura." Hon na peněženky. Kolik her na GOGu je graficky remasterovanejch? System Shock a možná ještě něco, ale je toho málo. Patnáct, dvacet i víc let starý hry a žádnej grafickej remaster nemaj a pořád táhnou. Potřebujou jenom zajistit funkčnost na současných systémech, to je všechno. Fajn, vím o několika málo už fakt starých hrách, u kterých by se mi nový grafický kabátek líbil, ale vyloženě ho nepotřebujou. A už vůbec ho nepotřebujou hry jako Last of Us a Uncharted, to je jenom vymejvání mozků.
    • ZvacA
      Jak si četl, pro hráče má remaster takových her hlavní význam a sílu v kompatilibitě na současný systémy, ne zákonitě v jejich podobě nepodobě, to je jen povrchový a módní bonus, který se přirozeně nese s možnostmi nového stroje. Sony si prostě takhle, ať už si to může okecávat čímkoliv (třebaže místní po dušínovsku nezapomenou hned erudovaně odhalit, že jsou to prostě flákači a skrblící) řeší svou vlastní věc se zavedenou nekompatibilitou playstationů. Je to je jen jeho problém a nastolený byznys, který se ani nedotýká ostatních platforem. Nabídnout ale jako tahák hru, která se zapsala dříve na minulé generaci případným zájemcům o jejich nejnovější platformu, je logicky vzato naprosto normální přístup. Jediný kdo si tady mohl namlít držku nejsou totiž samotní chudáci hráči, ti z toho můžou jen těžit, ale právě firma, která se o to pokouší. Prostě tu máš kohouta, nabízíme starší hru tak nějak přizpůsobenou na nový přístroj, protože je to kritikou a hráči dobře přijatá hra, tak si ji vyzkoušej. Hrál si? Fajn, nikdo tě nenutí. Nehrál si? Kup si, budeš-li chtít a vyzkoušej. Pro hráče vlastně žádný problém.
    • Je rozdíl mezi remasterem a remakem a jelikož na Playstation 4 není zpětná kompatibilita her, tak je přeci fajn, že se hry "portují" tímhle stylem na novou konzoli. No ne?
      • pro novy hrace urcite, ale pro majitele puvodni verze je to jako harkonenskej plivanec do tvare
        • i pro ty nove je to plyvanec jak stehno, oprášená hra co se dávno zaplatila a má cenovku jako novej kousek *12* *16*
      • No jasně - jak říkám, zajistit funkčnost na současných systémech určitě ano. Ale jak se do toho pletou výkřiky typu HD remaster, nové a ještě lepší textury, ještě černější tma... *1* To už mě vytáčí.
  • Uvažuji že koupím ale pořád na mě "z dálky" tahle série působí děsně genericky, hlavním hrdinou (včetně dabingu) počínaje, dějovým zasazením a samotným herním žánrem konče
    • Odpovím na to tak, že já jsem byl vždy jen PCčkář, ale pak jsem si pořídil PS4 a první hra kterou jsem si chtěl zahrát byl remaster The Last of Us a byl jsem z toho nadšený stejně jako většina lidí co to hráli. Pak jsem uviděl na E3 video z Uncharted 4 a říkal si že tohle bude pecka a tak nějak jsem si všiml že Naughty Dog ty hry fakt umí je to přesně ten typ her, který má zajímavý příběh s perfektním smyslem pro filmovost, který se mě osobně líbí. Teď vyšel remaster pro Uncharted a po zatím pár hodinách hraní jedničky jsem zjistil, že tohle to v Naughty Dog uměli předtím a jsou v tom dobrý. Takže teď je jednoduché odpovědět si sám, jestli máš rád takové hry. Pokud ne tak nemůžeš objektivně ohodnotit tuto sérii, pokud ano nebo ti to je jedno, tak přeji skvělou zábavu.
      • Uncharted je super hra, když se povzneseš nad drobné chybičky, které tu a tam vykouknou (A.I., koridory) je to opravdu "must have" i pro zarytého pcčkáře. Jednoduše senzační dobrodružství...

        Alespoň já se bavil (pcčkář)...
  • Tak snad z toho nevznikne nějaký celosvětový vývojářský trend. Herní historie je totiž plná her, kterou současná generace nehrála :/

    Sorry, z mýho pohledu tohle je jen sprostý dojení, kde nekompatibila platforem funguje jako berlička a omluva pro vlastní úpadek.
    • ZvacA
      Už dávno předtím se remasterovalo a remakeovalo. Každopádně není nic šokoujícího na tom, že pro tvůrce a vydavatele je to především možnost navýšit kapitál, který může třeba pomoci budoucím projektům. Ale i pro hráče si tenhle trend uchovává jednu zásadní výhodu. Nelze o tom sice mluvit u Sony exkluzivit jako je Uncharted a LoU, které vznikají a šíří se pořád v rámci stejné značkové platformy, ale v případech, kdy dojde k remasterovaní starých her, které se tím zbavují své exkluzivnosti a nabývají mutliplatformnosti, to je jen dobře. A užít si takovou hru, třebaže postarší, na všech platformách, to už remastery a remaky dostávají jnačí smysl.
    • BangMeInBangladesh
      U starsich her se toho netreba bat, puvodni studia uz vetsinou neexistuji a prava vetsinou drzi nekdo treti, nebo nekdo, kdo o tom treba ani nevi. Ale kdyby nekdo remasteroval Resident Evil 1.2.3 tak to by bylo zradlo *15*
      • Já myslel, že RE1 remaster má, nebo si to s něčím pletu ?
  • BangMeInBangladesh
    Kdyz se mi hra libi, tak si ji koupim a kdyz je opravdu dobra a vim ze ji jednou budu chtit dohrat znovu, tak si ji necham. Prodavat hru po dohrani je moda v zahranici (UK,USA), kdy ji retezce odkoupi od vas z5 za snizenou cenu a ten ji opet proda jako temer novou.
    Problem muze byt v pripade, ze prodam i starou konzoli, napriklad pri prichodu nove generace. Ale to lidi nikdy nedelejte, je to velka chyba *5*

    Samozrejme jde o penize a o nic jineho, co je jednodussi nez predelat hru z 720p do 1080p a vse pretahnout kvalitnejsimi texturami a prodavat to za cenu "neremasterovane" hry.
    Take se tim castecne lepi dira na trhu, her na novou generaci konzol je stale malo.

    Je to moda poslednich let, nepamatuju si na zadne remasterovane PS1 hry na PS2 *15*
    • ZvacA
      Mezi PS1 a PS2 mám dojem toho moc nebylo, pokud vůbec něco, ale jestli tam nesehrálo roli i to, že mezi těma konzolema nějaká ta kompatibilita existovala. Nevznikaly sice tak ve velkým remastery v rámci konzolí stejné značky, ale existoval naopak úlet s remakama stejných her, které se stávaly exkluzivními jen na jednu platformu (což mimochodem byla asi stejná situace, u které se taky "zalepovaly" díry po hrách). Šlo navíc o platformy, které nebyly domovskými takových her. Třeba díl prvního Resident evilu "Remake" se až do tohoto roku ohříval jen na Gamecube. To samý třeba Metal gear solid twin snakes, co vím. Z PS2 na PS3 se pak už remasterovalo vesele.
      • BangMeInBangladesh
        Vsechny PS1 hry co mam, hraju na PS2 slim, tech co nejdou je jen par a ne ze by to neslo spustit, spise jsou to problemy s ukladanim hry na memory card.
    • nj ale predstav si že by si na celem svete jeden človek koupil jednu hru a tu si pak všichni pujčili. Hry by pak zkrachovaly. Na pc je to líp tam muže hrát jednu hru jen jeden človek. A stejne pc nevydelava tolik jako zole. Diky piratum... *7*
      • BangMeInBangladesh
        Ja to neobhajuji, takhle to proste chodi a dokud se nezavede DRM, tak to tak bude chodit dal.
  • Trochu mi to zni jako když něco moc nejde ale vždycky se najde clovek co bude vykřikovat ze to jde super, protože je za to placenej.
    Jediny dva remastery z PS3 co znam a měli skutecnej uspech je Last od Us a ted novej Uncharted. Jinak další spis zapadly a nektere totalne propadly (dead or alive, devil may cry, dishonored, risen 3 atd)
    remasterovat z konzole minule generace je podle me nesmysl z hracskeho pohledu, ovšem z pohledu výrobce to je snadna práce za malo penez, takze to proste delaji.
    z vlastní zkusenosti muzu potvrdit ze remastery si z 80% kupuji hraci co uz hru hrali na minule generaci, novych hracu je minimum.
    • ucho
      řekl bych, že ta "vlastní zkušenost" nebude dostatečně vypovídající vzorek, ze kterého můžeš takový závěr udělat.
      • To nemyslim, když se nejaka hra hodne prodava ve svete tak u nas v obchode to je stejne, prodava se taky dobře. Takze muj usudek ohledne remasteru nebude tak daleko od svetove ,,pravdy,,

        Ona většina novych majitelu PS4 kteří nemeli nikdy PS3 reaguje podobne jako v tomhle prikladu.
        A co mate za dobry hry?..No mame tady třeba Devil may Cry (prodavac vysvětluje o cem to je) ta hra vysla kdysi na PS3 a tohle je vylepsena verze s veskerym obsahem pro PS4. zakaznik odpovida..Aha a něco nového nemate?
        Asi tak..
  • Proc se nikdo nezamysli nad tim, kdy skutecne má Remaster smysl? Je to skutecne nyní, u her, které jsou stare jen několik let. Pokud by byla zpetna kombatibilita, máte možnost si hru preci kdekoli zakoupit. Copak je problem navstivit jakoukoli prodejnu, bazar a hry, které jsem minul si dokoupit na zaklade pozitivnich reakci hracu. Hry preci jak na PS3 tak i na PS4 běží ve vysokém rozlišení 16:9 a tak je přeci jedno jestli hrajete Remaster nebo originál verzi. Pokud Remaster tak jedine kultovni hry z PS2 jenže to by bylo již moc práce. Navic zpětna kompatibilita by mi zajistila i veškerý digitální obsah včetně indie her, ktery bych si chtěl uchovat. Takhle si musím uchovat pořád 2 konzole.
    • Však to je byznys, jim nejde o to aby někomu udělali dobře, potřebujou cash aby mohli dál fungovat. A proč se nenapakovat na třetinové práci když to lidi koupí.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit