Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • vyborne retro, pre mna jednoznacne najlepsi herna relacia. som uz starsi rocnik a ked vidim tieto klasiky, tak si len s usmevom spominam ake to bolo super.
    Dnes som si kavu vychutnal naozaj peckovo, rozoberali ste hru, ktora je famozna, aj ked dnesny hraci to neberu, lebo obrovsky svet, niekolko moznosti ciest ako sa dostat ku cielu, skilovanie, to uz dnes nie je in.
  • corfer
    Skvělé retro u něhož je příkladně vidět, že to jde ještě lépe. Olejník s Dobrovským jsou famózní, ale čas od času mi u jejich videí prostě chybí pocit, že hrajeme vážně legendární hru. Na Lukášovi je tenkokrát opravdu znát, jak moc velký dopad na něj hra měla, jak zná každý detail a jak má hlavně retro bezchybně připravené. V zásadě nemám moc námitek ani u provedení, jakého se nám dostává od Pavla s Honzou, ale zejména u Dobrovského je někdy opravdu až přespříliš vidět, že už chce být někde jinde, že už to chce mít za sebou a to je vážně škoda hlavně u her definujících jednotlivé žánry. Ono někdy prostě nestačí se usmívat... Chce to taky vidět ten zápal v očích, jak nám u tohoto retra předvedl Lukáš. Díky.
    • jnsCZ
      Díky za pochvalu, ale věř nebo ne, ona nás každá hra třeba úplně nezasáhla. A i když ji respektujeme jako významný titul, tak se při hraní nebudeme rozplývat se slzami v očích, jak to bylo tenkrát boží - zjednodušeně řečeno. Některé hry jsem třeba já tehdy (šok!) vůbec nehrál, ale přesto si myslím, že stojí za to je ukázat.

      Myslím, že máme natočeno už přes sto dílů, což mimo jiné znamená, že ty hry, které jsem si chtěl doopravdy zahrát a s chutí o nich popovídat, jsem cpal co nejvíc na začátek - protože jsem se na ně sám těšil. S postupem času se nabídka legendárních titulů pomalu zmenšuje, případně zůstávají tituly typu KOTOR, které prostě nejde jen tak z Voleje (ha ha) zahrát. To chce nějakou přípravu.

      Zkrátka je potřeba počítat s tím, že některé retro natáčení bude takové víc "od srdíčka" a jiné méně. V obou případech se ale vždycky snažíme doplnit hraní co nejvíce informacemi, aby se diváci i něco zajímavého dozvěděli. A tak, i když neuvidíte zápal v očích, tak aspoň uslyšíte, proč ta konkrétní hra je něčím zásadní :)
      • corfer
        A právě proto píšu, že v zásadě nemám nic ani proti klasickému tandemu. Jen se díky tomu zápalu, který je čas od času v retru cítit, sám můžu lehce přenést do doby, kdy jsem danou hru hrál. Když to je bez těch ,,emocí", tak si, když to hodně přeženu, můžu pustit walkthrough na youtube. Info je super, rozhodně ho nepřestávejte sypat. Podstatné místo ve videích ale rozhodně má i ta nostalgická nota. Proto nějaké retro nemůže dělat třeba takový Jirka Král, vypadal by trapně a bylo by to nemístné... V nejlepším případě by na nás vyblil moře informací, ale stejně by to znělo směšně s efektem ,,vyrostl jsem na Minecraftu, ale hraju tady Dune II".

        Vy jste povolaní, tak to nenechte spadnout do rutiny, protože kvalitnější pořad o hrách, bez prdele, neexistuje.
        • Fordzy
          Jirka Král nemůže dělat retro, protože většina jeho diváků by to nesledovala. Stejně nechápu jak někdo může sledovat youtubery při hraní, když většina z nich jsou naprostí amatéři, kteří dělají akorát trapný humor.
          Jinak, souhlasím že Volejník, Dobrovský a Grygar jsou naprostí masteři, profesionálové, mimo jiné bohové herní žurnalistiky. Jen tak dál pánové. Předně díky za informaci, že se na vývoji podílel i Gabe Newell. A samozřejmě zrovna poslouchám Dance Party (asi už po desáté). *1*
    • Meow
      Jak nemám Grygara v oblibě, kousek jsem se podíval a tohle je pravda
  • Nikoho obracet na víru nebudu, grácii a skutečně věcnou vyřídilku svého otce ale Lukáš zatím bohužel postrádá, to je celé...
    • Zagro
      Tvoji rodiče toho taky zřejmě hodně postrádají, hlavně inteligentního syna.
    • Už si starej Grygar udělil bludný balvan za celoživotní dílo?
  • Femto
    Super GamesPlay super hry. Grygar je sympaťák a Olejník je jistota. Dobrá dvojka!
  • Tím zobecněním, vylitím vaničky i s dítětem, sis, Lukáši, nastavil nelichotivé zrcadlo. Zkus se prosím takových věcí vyvarovat, už ti není dvacet. Nikdy si nebyl můj oblíbenec a podobný lapsus se od tebe dá očekávat, ale nevzdávám se naděje, že třeba začneš opravdu tříbit myšlení a vkus diváků... Protože koneckonců sklízíte, co sejete, pánové...

    Jen dobrá rada...
    • Festival floskulí?
    • No jo, poradnej yntelechtual tady chybel...ted uz nas tady jenom zacit obracet na viru.
  • Bylo to fajn, dokoukal jsem do konce - naprosto chápu proč se to protáhlo. Nebavilo mě Lukášovo zobecnění konspirací kolem 11.9., protože tady nejde jen o zhroucení věží - tady jde o jisté konskevence kolem, které si nezaslouží být hozeny do jednoho pytle, nicméně odkázal dále na Rosse, který tyto věci patřičně nakousnul, a tak mu odpouštím.

    Díky...
    • Snas nejsi jeden z těch bláznů co věří podobným konspiracím?
      • Lukyz
        • Čistě technicky, tenhle argument byl použit u Afghanistánu, nikoliv u Iráku.
  • Btw, je někde na netu ta recenze z LEVELU?
  • vdaka za zaujimavy retro gamesplay. najcennejsie su inside informacie o vyvoji a zabavne su tiez citane retro-recenzie. par tipov na dalsie retro hry:
    1) little big adventure
    2) bioforge
    3)gun
    4)steel panthers
    5)combat mission beyond overlord
    • Akorát by mě zajímalo, odkud ty informace čerpali. Tvrdí, že vývoj začal v roce 1998, přitom sahá až do roku 1994, kdy už měl Spector koncept, následně dělal hru (už nebyl v Looking Glass) pod jiným jménem - Junction Point (která měla hodně nápadů z DE), ale byla zrušená. Pak ho přijal John Romero do ION Stormu a dal mu volný ruce, kde začal v roce 1997 dělat na DE.

      Díky Romerovi mohl vzniknout Deus Ex, což je docela překvapivé zjištění. Nakonec měl ten chlapec přesto jaký byl svojí důležitou roli v herní historii.
      • Junction Point mela byt onlinovka - mozna s nejakymi prvky, ktere se objevily v DX, ale jinak bych tam souvislost nevidel.
    • LBA bylo
      • ahoj, dakujem. nevsimol som si. uz pozeram:) *13* 9be
    • Paulcz
      A kdyby na ty Steel Panthery a Combat Mission dotáhli Rybku.. :)
  • celej táta, uplně stejnej xicht :D
    • To bych tvýho fotra teda nechtěl naštvat *1*
  • Ten typek na obrazku vypada mnohem vic cool nez ten novej hrdina

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit