Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Neříkaj tam cyborgové metal to battle? *1*
    • Hanzales
      Podle mně "your memo, your memo" :)
  • Tak tohle retro bylo nic moc. Ze jste ukazovali originalni verzi mi nevadi, ale ten amatersky zpusob hrani, to byla ostuda. Je pekne, ze zminite, ze se postava muze vyklanet, ale proc to ve hre nepouzivate? Hranim rambo stylem a spoustou smrti jste tu hru a jeji atmosferu ukazali jinou, nez by mela byt.
    • No tak hlavně hrát to ve studiu, věnovat se komunikaci s diváky atd. nepřidává soustředění a hru rozhodně nehraješ tak, jako v klidu doma. To nejde, i kluci z Games jsou jenom lidi. *1*

      Ale navíc, že by měla být jedna správná atomsféra vyplývající z jednoho správnýho stylu hraní? To přece né. *3* Ideální hra má mechaniky umožňující hráči užít si hru ve svým stylu, aniž by se tím jiným stylem hraní stala výrazně lehčí. Nemůžeme vědět, co přesně se tvůrcům honilo hlavou, když hru vyvíjeli, ale stejně bych řekl, že při vývoji System Shocku neexistovala myšlenka o správným stylu hraní, naopak mi kolikrát přijde, že byl záměrně designovanej tak, aby bylo možný najít se v něm se svým stylem hry. A to říkám jako hráč, kterýho SS neoslovil, ale z jiných, teď nedůležitých důvodů. Vpravdě genialitu tý hře upřít nemůžu už právě proto, že tohle umožňuje.
  • Sorry, ale tohle retro je dost slabý. Vy jste si SS enhanced nevyzkoušeli předem, jestli vám dobře šlape? Co takhle si připravit do zálohy alespoň mod "ss portable" pro cd verzi? (=enhanced verze z gogu) Jinak na 8.1 funguje hra bez problémů.

    Taky by nebylo špatné ukázat trochu pokročilejší fázi hry, ale to byste to museli chvíli hrát mimo kameru, co? Je fajn, jak od boku machrujete se jmény tvůrců, ale tohle retro se vám moc nepovedlo. Lidi co SS neznají to muselo spolehlivě odradit :(

    A to nezmiňuju Pavlovi nesmysly o tom, že Shodan zabil vše živé - hájky jsou života plné...

    Mrzí mě, že s tak skvělou hrou jste si nedali trochu víc práce..
    • frantisek_nejezchleba
      přišlo mi to v pohodě. SS jsem přitom nikdy nehrál. Kluky bych naopak pochválil za to, že vlastně po celou dobu říkali různé zajímavosti k vývoji či hře samotné – aspoň na mě to tak působilo.

      A na tom, že nakonec skončili na původní verzi hry nevidím nic špatného. Ale souhlas, vyzkoušet předtím si to měli... Vina je ovšem i na straně GOG, pokud kopii enhanced verze měli odtud.
      • Mne to na Windows 8 funguje, takze bych problem na gog nesvaloval.
  • Kluci dik za popularizaci tohohle herniho skvostu.

    Jen technická: zatim také jedu na 8.1. Hra jede v pohodě. Neobhajuju MS, jen tyhle plky jakoze za to muzou ty windowsy jsou k vasemu veku trochu nedustojne.
  • úžasná hra, úžasná atmosféra, a to jak SS1, tak SS2. Ano, grafika je sice zastaralá, ale mně se celkem líbí, je hezky barevná, má smysl pro detail. S tím vylepšeným ovládáním si rozhodně myslím, že tuto hru má smysl zahrát si i dnes (kvůli atmosféře, které většina dnešních her nedosahuje), a dvojnásob to platí pro SS2, i když někteří tvrdí, že jednička je lepší. Kam se na to hrabe ubohý Bioshock, který si chtěl hrát na duchovního nástupce těchto mistrovských klasik.

    Mimochodem, nedávno když jsem zjistil, tak že hru remasteroval GOG (ehm, použil to, co udělali jiní), tak jsem neodolal, a nainstaloval jsem ji do svého Netbooku, šlape tam jak hodinky, stejně jako Half-Life 1, Hexen, Dark Forces, Doom
    • ale doom jedine brutal, protoze pri vsi ucte, ten puvodni jsem dohral na klavesnici i na nejtezsi obtioznosti *5*
  • koho by odradila grafika a UI jednotky, dvojka je skvela a graficky/zvukovo o generaciu dalej, dnes stale este v pohode.
    • jenom abych vyvolal trochu flame se zarytými fanoušky Dooma (mezi které nepatřím), teda s výjimkou hororové trojky

      Doom1 (1993) System Shocku 1 (1994) nesahá ani po kolena: full 3D SS1 vs pseudo3D Doom1, propracovaný příběh (který v Doomu v podstatě neexistuje), daleko větší množství zbraní, vylepšení, e-mailové logy, které provázejí hráče hrou. Doom je jenom engine + mapy, myslenka zadna, postrádá hloubku, je to bezduchá (pro některé zábavná) střílečka. SS1 je mnohem víc než bezduchá střílečka, je to adventura s hádankama, s hloubkou, cyberpunková sci-fi hra.
      • del0
        Srovnáváním System Shocka a Dooma žádný flame fakt nevyvoláš. Maximálně ze sebe uděláš hlupáka. *7*
      • Doom a System Shock jsou dvě naprosto odlišné hry, které mají společné asi jenom to, že jsou ve 3D a že se tam střílí. Při vší úctě k SS, ta grafika podle mě zastarala víc než u Dooma, ačkoliv v té vylepšené verzi ve vyšším rozlišení vypadá slušně (až na nepřátele, kteří jsou takoví rozplizlí jako v původní verzi). A Doom také mnohem lépe šlapal, engine SS byl už tenkrát takový neohrabaný a jakoby zpomalený. Nicméně obě se zapsaly do herních dějin, i když Doom je asi známější, a nemá cenu řešit, jestli je lepší ta či ona, obě jsou dobré, ale pro jiné hráče.
      • promiň, nechtěl jsem na tebe reagovat, chtěl jsem to postnout samostatně *3*
  • Ten to hraje jak totalni drevo :D
    • Ono se to hlavne tak snadno jako dnesni hry nehralo.. driv jsi skutecne musel klikat treba na toho panacka na koukani nahoru a dolu. V te virtualni realite slidovat neslo, clovek se musel jen natacet a neslo to zrovna extra rychle. Samozrejme jak rikali na zacatku, slo o zvyk, par hodin hrani a clovek v tom byl pekne zbehlej.

      Kazdopadne SS1 byla naprosto super hra, mam na nic dobre vzpominky, ale nechci si je znechutit tim, ze bych si to zahral znovu, protoze vim, ze bych to prirovnaval k soucasnym hram a nebylo by to ono. Holt, necham rad nektere veci historii :).

      SS2 bylo taky super, ale uz to nebyl takove jako jedincka.
      • Mam cd verzi, ale pred 2 lety jsem znova rozjel tu portable [po 17 letech] a zadnej problem jsem v tom nevidel, slo to ovladat dobre.
    • nightborne
      Jo no, měl bys jim to tam jít předvést ;). Ale moc to tady nerozbaluj, ať ty nebožáky neztrapníš.
      • to je sám Arnoštek vole! *1*
      • species
        11/10 :D
        • 99/10? *3*

          http://s27.postimg.org/wkc0n386b/image.jpg
          • species
            hezkypekne!!!! Original mam jen dvojku ty jo! Zavist, tohle je klenot
  • vonTossis
    Nemůžu se dočkat na to, s čím Levine přijde příště. A samotný Retro GP klasicky výborný. Jen pořád ten Supaplex nikde. :(
  • species
    opet skvely retro gameplay!!!! Tahle hra je pro me srdcovka, dokonce vetsi nez deus ex, sorry :(
  • to heslo 451 zevraj nemalo nic spolocne s farnheitom.

    nedavno ste davali gameplay s vyvojarmi deusex a tam to warren spector rozpraval
    https://www.youtube.com/watch?v=aTVBSxnwiCo#t=12m30s
    • jnsCZ
      Aha, tak tohle mi uniklo... prakticky všude po zadání system shock 451 vylezou odkazy s informacemi, že je to podle Fahrenheit 451, dokonce je to snad i na oficiální wiki. Díky za upozornění.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit