Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • tenhle film neměl vzniknout.
    je to tragika a špinení hry
  • Holldir
    Ten film v americe propadl hlavně proto, že nejvíce hráčů wowka je především z ameriky. To nikoho jako netrklo? Já hned poté co jsem to shlédl jsem to věděl. Jsem fanoušek wowka a warcraftu a jsem taktéž jeden z těch kteří toto odsoudili jako paskvil scénáristů....Film sám o sobě byl pěkný. Povedený děj i styl, herci a výkon fajn. Po této stránce nemohu říct jediné křivé slovo, ale.....je tu jedno zásadní ale. Jelikož jsem fanda tak to porovnávám s knihami. A to je právě kámen úrazu. A jsem toho názoru, že když už dělám něco podle něčeho jen v jiné podobě (točit film dle knihy. Ne na motivy, ale doslova natočit děj jedné specifické knihy) tak to udělám tak jak to je v námětu. Oni zfilmovali jednu z knih warcraftu. A stejně jako měl film eragon a některé z posledních filmů Harryho Pottera negativní odezvu tak se tomu nevyhnul ani právě tento paskvil zvaný warcraft. Člověka by ani tak moc nesraly malé detaily. Těm se nelze vyhnout. Nikdy to nelze udělat do písmene stejné. Mnohdy se musí film krátit o děj aby se vešel do času a podobně....ale jsou některé zásadní detaily kterých by se měli ve filmu držet. Když v knize autor popíše elfy jako hubený lesní šašky se špičatýma ušima tak je přece nenatočim modrý s ocasem. A to je přesně problém v tomto filmu. V knihách byli orkové popsaní nějakým specifickým způsobem. A ve filmu udělali právě v tomto několik fatálních chyb které jim fanoušci neodpustí. Jo vzhledově je udělali skvostně....ale orkové byli například popisováni v knihách jako čestný národ který na první místo žebříčku hodnost staví čest a morálku. A pak ve filmu natočí scénu kde jeden klan bezdůvodně vyvraždí jiný klan? Něco co v knihách bylo naprosto nemyslitelné? Kdo četl tak ví co myslím. A co je horší ještě před koncem filmu najednou zvítězí čest a morálka a pošlou warlocka do háje kvůli cti? To si jaksi protiřečí. Ale to jsem popsal jen svůj názor na film. Mnozí to vidí asi jinak

    Samotný film jak jsem již psal se docela povedl. Když nebudu řešit malé detaily které nejsou podstatné tak se to i relativně podobá předloze. A pokud bude někdy další díl tak doufám, že se poučí ze svých chyb a dají scénář fanouškovi který četl celou serii. Poněvadž fanoušek by tohle nikdy nenapsal. V takovém případě by ten film měl šanci. V opačném případě doufám, že ho nikdy nenatočí
  • hmm warcraftik... pre nas meganadsencov este od cias war2 je to vec, ktora ma neskutocny potencial, obsah, silu, energiu.... tento pojem si zasluzi minimalne bud megaserial na urovni game of thrones alebo filmovu seriu pozostavajucich z mozno aj 8dielov..... mno a samozrejme rezisera nejakeho warcraftoveho srdciara a myslim si ze by to prekonalo uplne v klude aj pana prstenov, hobbita ci game of thrones.... len je to proste megasústo momentalne asi ... uplne by stacilo aj keby okopirovali dej z warcraftu III a mali by o 50% lepsie ohlasy ako mali teraz..... ale film bol ok dost som si ho uzil... povedzme si narovinu.. mohli ho pokafrat poriadne , toto bolo good ! ....... tento film/serial si ziada meganadaneho cloveka rezisera a ako som pisal war3 srdciara.... potom sa mozu zacat lamat rekordy a odpadacky v kínach :)
  • Jestli chtějí dobrý film podle hry, musí vybrat hru s dobrým příběhem. WarCraft má dobrý příběh, ale jeden film je prostě žalostně málo na pouhé uvedení do děje - jasný důkaz, kdy já jakožto lore trochu znalý jsem po filmu musel další hodinu vysvětlovat přítelce, proč, co, kde, jak...
    • To je problém s konverzí z her nebo knížek do filmů a nebo naopak. Co totiž funguje (a je žádoucí) v jednom typu zábavy, nemusí fungovat v jiném typu.

      Např. knížky si libujou ve velkém množství postav, scén a dialogů, ale ve filmech je na škodu větší množství postav, protože se s nima v tak krátkém období (1,5-3 hod) nedokážete sžít. atd. atd. atd.
      • Blue.Shark
        Souhlas. Třeba v případě Warcraftu by mi bývalo vůbec nevadilo, kdyby to byl trojhodinový moloch, kde bude trochu víc času na vstřebání různých událostí.

        Proto mi vstávají vlasy na hlavě ze zpráv o zfilmování Kantosu Hyperionu nebo remaku Duny.
  • tak za me warcraft docela v pohode..war hraju od dvojky a i film neurazil ale ani to nebyl zadnej BOOM ... a co se tyce tech ostatnich filmu v clanku tak

    1: lara ma dost spatnou herecku se zirafim krkem
    2 :na duke nukem se tesim jeste kdyz tam bude jonh cena
    3: rampage vypada na klasickej popkornak ,ktrerej si nejspis taky uziju .. the rock je dost dobrej :)

    ( https://www.youtube.com/watch?v=Au7UYaqpJw8 ) podle toho je film rampage :) ?
  • Johnny
    Mě je třeba nějakej svět Warcraftu uplně u zadele, a film sem si užil...
  • Ten film mel hlavne jednu velkou chybu a to ze vysel pozde v dobe kdy wowko uz nekolik let postupne umiralo vyjit film v dobe druheho datadisku byla by to bomba
    • Říká se že umírá už takových let a furt nic. Divné.

      Jde oto že warcraft jako značka táhne spousty lidí, ikdyž už třeba z tohodle univerza roky nic nehrají. Tím chci říct že aktuální počet aktivních hráčů wowka má pramalý podíl na úspěchu filmu jako takového
    • Jack1947
      Tak všichni ví že slavné Wowko mu bylo velkou inspirací... i tak ten film komerčně nepropadl a přítáhl k tomu lidi co i nehráli.
      • Blue.Shark
        No...vlastně s tím WoWko nemá nic moc společného. Film mapuje počátky herní série a bere informace i z knížek (Posledním strážcem jsem si jistý, nevím, jestli použili ještě nějakou). Děj WoWka se, jestli se nepletu, odehrává až po Warcraftu 3.
        • Kompost
          no skorej by som povedal ze z vacsej casti film mapuje ako sa to presne nestalo v knihe Posledny strazca. ten film je v pohode, len ho clovek musi brat ako volnu adaptaciu. co ma ale desi je ze vydali predtym knihu Durotan ako prequel k filmu ktora uplne preorava co sa stalo v Zrode Hordy. docela overkill.
          • Neřekl bych že Durotan nějak extra překopává to co bylo zmíněno ve Zrodu hordy. Zrod hordy mapuje podobné dějové období ale z pozice přímé konfrontace s Plamenou legií, Durotan se zabývá pohledem outsiderů ke vzniklé situaci. Samozřejmě že si pak novější přírustek upravuje děj oproti příběhu načrtnutém v roce 2006, kdy neměli tolik dodatečných detailů a vazeb pro lepší vykreslení historie.
            • No ale ber to tak že spisovatel dostane nějaké zadání a základní náčrt stavu věcí, což se v průběhu času stále zpřesňuje a přidávají se postavy, které sou v určitém vztahu s již vytvořenými postavami. Příkladem z poslední doby jsou třeba sestry Sylvanass, jména už byly dohledatelné od dob w3, ale veškeré info o jejich životě či současném pobytu byly jen poskládané střípky od fanoušků a často to mělo logické mezery. Až s příchodem warcraft kronik se začalo vytvářet něco jako pevný lore ( nebo aspoň už se od té doby přestalo zpětně šahat do lore aby vše navzájem sedělo na nově vydaný obsah ) Nicméně souhlasím že si některé věci mohli ve filmu odpustit, třeba jako souboj durotan vs guldan.

              Ale jinak musím říct že se mi Durotan knížka dosti líbila jako vykreslení doby kde se sice vládlo silou, ale také se ctily tradice a stále fungovalo určité spojení s přirodou, dalo by se říct že to byli takový indiáni Dreanoru :D . V ledasčem sem si při čtení vzpoměl na knížku Vládce klanu.
            • Kompost
              dostatok detailov? Zrod hordy je 9. vydana kniha, WoW uz bolo vonku nejaky ten piatok. Durotan je absolutne zbytocna a nezmyselna kniha pre samotne univerzum Warcraftu. akurad tak vytvara podhubie pre film. obom by prospelo keby sa volali co ja viem "Utok orkov" a odohravali sa inde.
  • Ta první scéna,jak aktivnou portál a Guldan tam "vysaje" spacegoaty je imho fakt velmi dobrá.O to víc bolí, že jak projdou portálem tak je to neuvěřitelnej Céčkovej brak až do konce...I když je to furt o dost lepší než The Last Jedi. O tom žádná *1* *1* *5*
  • TheGGG
    blizzard toho za svou existenci moc dobrého neudělal, sice kradli kde mohli, ale pak to stejně pokazili svou omalovánkovou stylizací, takže jakýkoliv potenciál byl zabit. Jediné hry které nevypadají vyloženě směšně jsou archaické diablo 1 a 2, takže možná kdyby natočili dark brutal fantasy horor řezničinu s vinem dízlem ala diablo 1, mělo by to nějakou úroveň. Ale sledovat plastikové orky mečující se s platikovými směšně vypadajícími rytíři, to velký úspěch nezažije. Že se to líbilo lidem v asii zas až tak moc neznamená, tam mají své bojovníky lítající stometrů vzduchem s bambusovou tyčí a dělající wun šunt, takže tam baští cokoliv. Ostatně transformátoři se tam taky chytaly.
    • Jack1947
      Museli by udělat desně kůůl temnej Dark skouls like Horor aby se zavděčily i lidem jako seš ty *5*
      • TheGGG
        no ne každý je na plastikové omalovánky a 3+ mickeyho klubík atmosféru, ale zase se na to můžeš dívat i se svou babičkou *5* *5*
        • Jack1947
          Třeba někdy zvikne nějakej ten podobnej film do té doby budeš muset ignorovat a nebo uskrkávat jupík s babičkou na kanapy *12* *5*
          • TheGGG
            naštvaný warcraft fanboyz jako ty mě nepřestanou bavit. Samozřejmě že odpad budu nadále ignorovat, ale budu také plně využívat svého práva na svobodný projev, bez ohledu na to, kolik neckbeardů kvůli tomu dostane třasavku. Až vyjde kvalitní film určitě se podívám. Do té doby budu hrát kvalitní hry jako dark souls a číst kvalitní knížky jako malaz. PS: moje babička si myslí že warcraft je odpad a radši čte witchera a black company.
            • Prej Malaz... tobě tak bude někdo věřit, že si schopnej přelouskat Malaz. Určitě to čteš v angličtině, že?

              Pomíjím fakt, že cpeš knihy do fóra o hrách, kde je řeč o filmu. Ty tady něco povídej o boostování ega anonymku.
            • Jack1947
              Nic proti a já jsem poslední člověk co by mohl bejt "Fanboj" Warcraftu páč sem ho ani nikdy nehrál :D

              Byla to jen taková nenásilná legrace na tvojí adresu.
            • Dark Souls je takový Mickeyho Klubík po japonsku, oni japonci jsou obecně mistři nevkusu, vždyť celý anime styl je založený na kýči *
            • smrkáček bez vkusu se tu snaží kázat o kvalitě? uvědomuješ si vůbec, jak jsi směšný?
    • Blue.Shark
      #sestimsmiř
  • Udělat komplet CGI svět a do toho narvat herce je pěst na oko. Měli to udělat komplet animované.
    • Animovat to celé tak se ten film nezaplatí už vůbec :D

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit