Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Kinet1c
    Ja si myslim, ze aj ako indie rpg hra, moze zaujat viac ako toto dost minimalisticky pojata hra, napr. bastion aj ine co som hral, nespomeniem si hned, mzono shadowrun returns, skratka hra sa si myslim da urobit aj v ovela vkusnesjsej grafike ako toto, kde vidim behajuce stvorceky, urcite nostalgicky feeling stoho srsi, ale napr. aj taky baldurs gate je uz 16 rokov stara hra a vyzera ovela lepsie, na to sa da pozerat, viem casy ked bola moda takyto typ super grafiky je uz fakt davno za nami. Obcasny navrat jednej ci druhej hry ok, ale tych hier je priliz vela a zacina ako tu uz viacery naznacili byt toho az moc. Hram hry uz ani neviem od kedy, dokonca som hral hry na nejakych pc ku ktorym boli pripojene este nejake monitory co mali iba 2 farby mozno tri ci styri ked ratam ciernu, bielu, zelenu a slabozelenu :D. Viem, ze ake to bolo a viem ake to je a tie casy my fakt nechybaju, az mozno na vynimky. Ja si myslim, ze sa da vytvorit aj v slabsom grafickom kabate premakana hra. Nie zas v takto uzasnej. Pozrime si novy Wolfenstein, grafika tiez mozno nie je spicka, ale vyzera dobre, hra sa dobre, pribeh my pride spadovity rychli a zabavny, skratka hra ma vela a ponuka vela, samozrejme, toto je nieco uplne ine, tam na hre pracovalo o mnoho viac ludi, omonoho vecsi rozpocet atd. Na druhej strane tu je Legends of Grimrock, co si myslim, tiez nesrsali peniazmi a mnohopocetnym tymom, ked dobre viem, pracovali na hre 4 ludia a hra je to (aspon pre mne) neskutocne kvalitna aj viac menej po grafickej stranke. Vsetko zalezi na sikovnosti ludi a nie iba vyhradne na financiach a dalo by sa samozrejme povedat, ze tyto tvorcovia schvalne robia hru v takejto zastaralej grafike. Mozno je to pravda a mozno je to takto ovela jednoduchsie a rychlejsie a urcite si to najde par ludi. Ja som sice velky RPG fanatik a hram vsetko mozno ked ide o RPG, teda je toho dost, ale aj ja mam svoje hranice a tato hra moze mat vsetko sakramentsky skvele a vymakane, tzn vyvoj postavy, komunikacia medzi nimi, dalej komunikacia medzi npc, questy, inventar, crafting system, bojovy system atd, ale jednu vec ma priliz slabu a tou je grafika. Si mysim, ze v sucastnej dobe existuje o mnoho rozmenitejsi sposob ako hru vyrobit, nie je dovod podla mna robit takto casto hry v tejto pixelatej grafike a tak isto nie je potrebne robit hry v BF4 ci Crysis 3 podobnej grafike skratka, ked hra ma vecsinu veci skvelych len grafika KUS pokulhava, nic sa nedeje, ked ma vsetko hra skvele, ale grafika je priserna tak je to v podstate pokazena hra a ked je pokazene vsetko tak tie hry si ani nevsimnem. S bastionom to bolo u mna tak, ze grafika pekna omalovanka a hovorim si ah, ne, ale som si precital par komentov od ludi co to hrali atd a neodolal som kupil som zahral som a tak aj teraz a nadalej budem sliedit po podobnych aj ked graficky slabsich (samozrejme bastion grafika je inak unikatna) hrach. Toto nezaradim do nich, toto je az priliz slabe, keby to malo aspon aku taku atmosferu nieco co stoho sveta vlezie a vkradne sa do srdca, ale ee, skoda, nazov ma zaujal, po pozreni videa uz som len chcel aspon nechat svoj nazor.
  • Ať se na to koukám jak chci tak tam inspiraci baldurem nevidím a při tolika dohráních bych jí sakra poznal. To můžou napsat, že se inspirovali tetrisem a to jim uvěřím spíš
    • MickeyMutant
      Interakce v rámci skupiny nebo perky a vývojový strom třeba? To nemusí být vidět na první pohled.
      • vývojový strom? ty si baldur's gate nikdy nehrál viď? a interakce v rámci skupiny je tak obecný pojem že to je jakákoliv hra kde máš 2 a vice postav
        • MickeyMutant
          Hrál, ale už je to pěkně dávno. Měl jsem na mysli věci, které z traileru nepoznáš. Interakcí rozumím složité vztahy, které můžou způsobit třeba i rozkol, nebo naopak pevné přátelství. Ostatně na Kickstarteru píšou: "Watch your choice in personalities result in conflict, friendships, wisecracks... romance?"
          • tak to je jediné co se blíží balduru, to jo, jinak samozřejmě v baldurovi vývojový strom není, ale možná je v dark aliance, to jsem nehrál takže můžeš mít pravdu, ale to byla konzolová rubačka která určitě neměla interakci mezi npc protože si hrál za jednu postavu a to za drizzta do urdena(kterého v bg 1 vždycky sejmu abych měl nejlepší meče ve hře)
            • flash789
              v dark aliance byl Drizzt jako bonusova postava, a ta hra je klasicka ala diablo hra, nutno rict ze velmi dobra, ale s původními BG na pc ma spolecne jen velmi malo
  • Hnisavec
    už len z traileru ma oči rozboleli....čo je moc, to je moc...taký Ridley Scott, tiež už dnes točí na 3D ultra hd kamery a nie čiernobielo, nemé filmy...nechápem tu hráčskú nostalgickú vlnu, akoby všetko moderné bolo automaticky zlé....akonáhle to má 5x5 pixelu, tak to je hneď o kus lepšie sa mi vidí...
    • Veskoslav
      Ano a proto Prometheus propadl, Robin Hood byla slátanina...Ne vždy se vyplatí mít nejmodernější technologie, když ten zbytek stojí za houby.
      • Hnisavec
        konzultant bol výborný...samozrejme nie pre jednoduchého trolla, čo trávi 1000 hodín pri Dote a podobných PC vypatlanín
        • Veskoslav
          Ty mě nadáváš do trolů? Jediný člověk s doživotním banem ze sektoru? A ano konzultant je silně průměrný snímek, který hraje na efekt. Nic víc.
          • To máš za to, že se s tím narcistickým pixelfobem vůbec vybavuješ.
        • MickeyMutant
          Vidíš, a v tom jsi zase v menšině ty: Konzultant má na CSFD 55 %, IMDB 54 %, Metacritic 48 %, Rotten Tomatoes 35 %.
        • Konzultant byla typická "rádoby-filozofická" slátanina, která má v průměrném divákovi vzbudit wow pocit.
          Dovolím si vypůjčit výrok pana Grygara a označím to jako "filozofii pro čtenáře Blesku"...
    • MickeyMutant
      Zrovna jako všechno moderní není automaticky zlé, tak taky není automaticky zlé všechno retro. Tobě se to nelíbí, 1 600 sponzorům + pár redaktorům herních portálů se to líbí. Nekupuj, nehraj.

      A poslední tři filmy Ridleyho Scotta (Robin Hood, Prometheus, Konzultant) byly možná "3D ultra HD", ale jinak obsahem všeobecně moc nenadchly.
  • maros.goc
    Ked som videl tu grafiku tak ma az naplo... Predstavte si to na fullscreen na monitore 22... Ble
  • flash789
    další tucotva indie two pixel graphic hra..jsou jich stovky...koho to zajima..
    • GlaDOS
      Pixel artovek je hodně, her se stejnou hratelností ne. Zajímá to minimálně všechny lidi, co přispěly.
  • Zní to až moc dobře, jen se bojím toho, aby 90% obsahu nebyly souboje.
    • Tak Polacek se na nejakou rovnici nastesti vykaslal a hned prvni vec v komentech je dalsi matika?!? 0MG

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit