Přejít na výpis diskuzí

Ruská stolní hra paroduje útok novičokem v Salisbury

25.1.2019 14:07
Václav Pecháček 28 příspěvků

V minulém podcastu jsme probírali, zda je vhodné vytvářet hry na základě současných tragických či kontroverzních událostí. Každý jsme se k tomu stavěli trošku jinak a došli k tomu, že jde o celkem složitý problém, ale zaměstnanci moskevské firmy Igrolend se takovým dumáním asi moc netrápí. Vydali stolní...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • KronosDeret

  TWL to je odporný cynický eklhaft. Můžem udělat deskovku kde si budem hrát na střílení školních dětí v Rusku? To je přeci taky ohromná švanda. Pif paf seš mrtvej Voloďo, cha chá.

  • TheGGG

   rusové se ale ve hrách střílejí pořád.... co je proti tomu jedna stolní hra, kde jdete "zlikvidovat" nějakého udavače... člověče nezlob se se Skřípalem... no to aby zasedla celá slavná OSN

   • KronosDeret

    mno hezky tu ukazuješ svůj morální kompas...

    • TheGGG

     říkat fakta a pravdu je snad špatné ty hejhulo...? To ti moc nevoní co?

     • KronosDeret

      vskutku, pach hnijící duše mi nevoní, taky je to velmi smutný pohled. Přemýšlím nad tvými rodiči, jak tě hýčkali v peřince a doufali v to nejlepší a pak z toho vyroste tohle...

      • TheGGG

       hahaha, naštěstí já nikde v rodině ani v okolí nemám podobné existence jako jsi ty, takže jsem v klidu... chudáci tvojí rodiče, asi doufali v nějakého chytrého chlapce a on jim vyroste expert na páté až osmé pohlaví co hledá čínské špiony pod postelí... hodně hořká pilulka.

       Každopádně nějak ti dochází argumenty, rád bych věděl, v čem je jedna stolní hra se Skřípalem horší jak všechny ty propagandistické filmy, hry a seriály s über zlými ruskými teroristy na odstřel a podobné bláboly, které mohly být aktuální tak maximálně za studené války...

       • KronosDeret

        Reakce na příspěvek:

        Ale já jsem chytrý chlapec :) A lidská sexualita mě fakt nesmírně zajímá, pravě proto že není jednoduše binární, ale složitá, zapeklitá a fascinující. Příroda miluje exoty a vyrábí jich neustále spoustu a stojí za studium. Čínští špioni už to dotáhli zpod mojí postele na hrad a nikdo je moc hledat nemusí. 

        Ona nemusí být nutně horší... moment ona je horší, protože si cynicky střílí ze skutečných lidí a jejich utrpení a smrti. Že existují i jinačí hry nebo filmy tuhle skvrnu ze sebe nesmyje. A žeby současné Rusko byl nějaký ráj na zemi kde se žije svobodně, to si snad nemůžeš myslet ani ty... nebo žeby....?

        • ja_nic_nevim

         Reakce na příspěvek:

         Ty máš bubáky v hlavě?

         P.S.: Ona není pravda, že se značná část populace USA stěhuje do Kanady?

        • TheGGG

         Reakce na příspěvek:

         ano, já věděl že se zabýváš hloupostmi a řešíš nesmysle, oni pochopitelně pohlaví existují jen dvě, tady není moc co řešit, každopádně že se najde hodně exotů s tím souhlasím (viz diskuze s podobnými woke lidičkami jako ty)

         ono pochopitelně kdo v dnešní době nic neumí, musí se stát buď profesionální obětí (tzn. vymyslet si nějaké nové pohlaví nebo orientaci a pak když si někdo před ním zaklepe na čelo, hrát si na utlačovanou menšinu), nebo woke aktivistou přisátým na nějakou zbytečnou neziskovku... to pak můžeme mít takového multi experta jako ty, co zná všechno, ale neví nic.

         já tedy myslel že zeman je ruský špion, nějak to má mainstream popletené no, ale až nadělá alespoň tolik škody ČR, jako ti češi co proti nám hlasují v evropském parlamentu, pak se ozvy.

         jistě co se nehodí o tom nemluvíme, pojďme jednostranně brečet nad zlým človeče nezlob se, kde jdete "zabít" odpadlého špiona a ignorujme všechny ty propagandistické hry, kde se střílí do rusů

         a moje představy o rusku jsou rozhodně méně pokroucené jak ty tvoje o západě, východu a vlastně celém světě

         • KronosDeret

          Reakce na příspěvek:

          cool hypotéza, a když má někdo XXY, XYY nebo jinačí nestandartní sexuální chromozomy, tak je co? není člověk? Co hermafroditi s obojím pohlavím? A co chimery z různopohlavních dvojčat? Ne obravdu nejsou jen dvě pohlaví.

          Propagandistické hry kde se střílí do rusů :) Já tě fakt miluju a co teprve ty kde se střílí do jistě hodných nacionáních socialistů? že? :)

          • Zaho

           Reakce na příspěvek:

           Dobrý nápad jak rozpoutat společenskou diskuzi. V každém případě u Skripala západní propaganda selhala a to mi přijde mnohem zajimavější než celá kauza. Snad se z toho do budoucna poučí.

          • ja_nic_nevim

           Reakce na příspěvek:

           Mě teda na univerzitě učili pouze chromozomy XX a XY

           • KronosDeret

            Reakce na příspěvek:

            tak to tě učili špatně: viz. https://en.wikipedia.org/wiki/Klinefelter_syndrome a podobné :)

            • ja_nic_nevim

             Reakce na příspěvek:

             Říct profesorovi něco s odkazem na wikipedii...není lepší způsob jak někoho takového naštvat. Zkus to znovu.

          • TheGGG

           Reakce na příspěvek:

           srovnávat moderní rusko s nacistickým německem může jen oslík tvého formátu... 

           samozřejmě existují pouze dvě pohlaví, to je věda... rád bych aby jsi mě vyjmenoval ty ostatní, pokud nesouhlasíš... že se někdo narodí jako hermafrodit, neznamená že se jedná o další pohlaví, jde prostě o genetickou poruchu a odchylku a je to rozhodně nešťastné a není důvod takové lidi odsuzovat, ale rozhodně to není další pohlaví.

           To je jako když se narodí dvouhlavé tele, je to odchylka, ale rozhodně to neznamená, že věda akceptuje dvouhlavá telata jako existující nový druh zvířete

           • KronosDeret

            Reakce na příspěvek:

            škoda že s tebou skutečná věda nesouhlasí :) chce toho číst víc ...

 • Meow

  Jo, to bych si i jednorázově zahrál. :-D

 • michaelfoucault

  Etika neetika, nápad na deskovou hru je to skvělý. Příště bych si dal nějakou kooperativku za Rudé Khmery. 

 • jenda84

  politika + hry = Kotaku a to chceš  😉 

 • XorxoxTalarius

  Pokud bude ta hra dostatecne vtipna, tak proc ne. Napriklad karta "smichal jsi spatne ingredience a tak posla jenom kocka" muze hru okorenit.

 • Kompost

  ja uz len cakam kedy pridu miestne ruske podrztasky ospevovat ten raj na zemi...

  • TheGGG

   no když už jsou tu eurohujeři z brusele... a obdivovatelé strýčka rozvraceče sama....

   agent orange se ve hrách rozprašuje běžně a nikdo nebrečí nad vražděním běžných obyčejných vietnamců, kteří dodnes umírají na rakovinu ve zvýšeném počtu...


   • KronosDeret

    agent orange se ve hrách rozprašuje běžně... nějaký příklad? nebo si to taháš z trenýrek?

    • TheGGG

     nikde jsem nepsal že ho rozprašuje hráč, ale vidět byl naposled např ve FC 5 dlc hours of darkness z vietnamu, hře která glorifikuje zabíjení vietnamců...


  • ja_nic_nevim

   Já si to neodpustím.

   KGB a lze předpokládat že i FSB používá k vrazdam jedy z přírodní říše. Jednak jsou vysoce toxické a účinné, ale hlavne nespadaji pod kategorie ZHN (zbraně hromadného ničení), které jsou pravidelně mezinárodními organizacemi kontrolovány.... 

   Salisbury je jedno velké divadlo. Respektive pravdu se nikdy nikdo nedozví. 

   • Kompost

    uhm, a operacne postupy tajnych sluzieb si ziskal ako zjavenie v noci s rukou v nocniku?

    jasne ze sa slutocnu pravdu nikdy nikto nedozvie pretoze je zahrabana v tom strasnom bahne medialnej masaze, falosnych sprav a politickych prestreliek. to samozrejme nic nemeni na fakte ze RF je pekny cynicky bordel.

    • Coffin.Corner

     Na případu Skripal je zajímavé, že ať už v něm byli Rusové namočení, nebo ne, nemuseli tentokrát spouštět nějakou dezinformační kampaň, protože to za ně udělala britská, potažmo prozápadní média sama. 

     Dodnes si s úsměvem vzpomínám na článek odborníka na chemické zbraně z Technetu s titulkem: Proč nemají Skripalovovi sebemenší šanci na přežití, (nebo tak nějak).

     Neuběhlo ani dvacet čtyři hodin a světová média hlásí: Julia Skripalovová bude brzy propuštěna z nemocnice a Skripal se probral z kómatu...  :D
    • ja_nic_nevim

     A já neříkám že ne. Knížek, zpravodajských zpráv, vyjádření odborníků... materiálů je hodně. Pavučina lží v kterých se skrývají střípky pravdy... Jinak praktiky CIA, MI5, KGB, Mosadu... jsou veřejným tajemstvím, stačí se jen trochu zajímat.

     Nejsem rusofil, ale ani nezeru výkaly, kterými nás tu krmí Britové a Amici. 


     PS. : Třeba k Sýrii... Nervove paralyticky látky působí v kontaminovanem místě zpravidla 12-48 hodin. Nikomu nepřijde moc divné, že 3 hodiny po "utoku" se v krateru nechá fotit typek v sandalech, s rouškou na puse a steteckem v ruce cosi zameta.... No počítá se vždy jen hlavní titulek ve zpravach, pravda už dneska nic neznamená. 

     Hrajte hry a bavte se. 

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit