Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Jack1947

    AMD bohužel i Ryzen a přesto že má jen 65tpw tak prostě dost topí, to byl problém AMD už odjakživa snad. Takže lepší větrák a hned se i těch 2000 promítne.

    • Duncan66

      Pretaktovana 9900k si dokaze vzit 2x tolik watu a topi 2x tolik. A kdyz je to 7nm, takze plocha k odvadeni tepla je mensi, nez u predchozi generace, tak proste vykonny procesor bude topit a bude slozitejsi ho chladit. Zadny podobne vykonny procesor, ktery by netopil dnes neexistuje, takze to neni problem AMD, ale je to zcela logicke vyusteni situace.

  • tuco

    Ano, radeji si za usporu poridit lepsi chlazeni:

    Coolers & Cases Really Matter for Ryzen 3000 CPUs | Thermal Scaling & Frequency - https://www.gamersnexus.net/news-pc/3492-ryzen-cpu-thermals-matter-coolers-and-cases

  • Super napad dat do tabulky odtiene modrej a potom rozmyslat ktory graf je aky CPU. Tolko farieb existuje a blbec to urobi najviac hlupo

    • WalkingWad

      Označit někoho za blbce, to je fakt dosti nešťastné. Aktuálně si myslím, že jediný blbec seš tu ty..

    • jiri.svak

      Tak jsem to přebarvil, aby to šlo lépe vidět ;-)

    • StarejKokos

      Tak nastesti ty sloupce jsou ve stejnem poradi, jako nazvy CPU dole v legende.... ale pravda, videt je to blbe. Nicmene, nez nekoho nazves blbcem, tak si zkus vydavat tak relevantni benchmarky jako  Guru3d...



  • StarejKokos

    Je to nejlepsi budget cpu... 200usd za cpu, 65usd za motherboard a mate kombo na roky.

    • tak v ČR je to sice 250USD za 3600ku, a alespoň 100 USD za B450 desku, ale i tak je to fajn cpu. když nehrajete Armu 😂

      • Duncan66

        Arma3 potřebuje více vláken, nebo nemá ráda AMD procesory a lépe to šlape na Intelu?

        • Jack1947

          Dayz mi na Ryzenu5 jede celkem dobře.

        • arma právě nejvíc těží z výkonu jednoho jádra. plus pro AMD má špatný (vlastně nemá žádný svoje původní) alokátory paměti, v podstatě i na sebevýkonějším cpu od amd jede mulťák army jako blitka 😀

          • Duncan66

            Co jsem videl nejake srovnani na netu, tak i starsi AMD zvladali ARMU3 docela v pohode a nejnovejsi generace ma vykon na jedno jadro v podsatte na urovni Intelu, takze to asi nebude takova hruza...

            • no, single funguje v pohodě na všem, ale mulťák na amd je doopravdy hrůza - ryzen 5 3600 v zóně na skoro plnym serveru padá pod 30 fps - youtube link

              lepší intely (9600k nebo 8700k se většinou drží nad 40, spíš i nad 50)


              • Duncan66

                Reakce na příspěvek:

                ok, diky za vysvetleni a objasneni. Cekal bych, ze narocnejsi bude naopak single resp. mod, kde je vice npc. To musi mit nejak divne udelany engine, ze multiplayer hodne zatezuje procesor.

      • StarejKokos

        ..a me by i ten vykon v arme docela zajimal. Nicmene ten engine.. to je tragedie no.

        • zatím jsem z KOTH našel jen videa od Krazybee, má Ryzen 3600 a v zóně to občas padá k 30 fps.. https://www.youtube.com/watch?v=TOFngVa5T0M

          tuším že 3600x bude mít tak o jedno fps víc 😀

          je to pěkně naprd, protože bych rád šel do novýho Ryzenu, kromě army se mi moc líbí. ale já to hraju dost 😐

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit