Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Je to prosté. Hry za 50E se už tolik neprodávají. Ekonomové tedy velí: rozsekat na díly a prodat za stovku... Ale možná to nakonec bude mít jednu výhodu - přes "Free to P(l)ay" se nám vrastně oklikou vrátí dema *1*
  • tak nápad to je v podstate dobrý, ale radsi bych si teda koupil krabicku a mel peknou sbirku ... muj nazor
  • jasně... hráči si sami vyberou.. hlavně, že jsme měli možnost si na steamu předobjednat DA2:SE!!! ...maximální demence z EA..
  • Digitální distribuce je fajn.Letos jsem si počkal na vánoční slevy na Steam a koupil od každého žánru co mě baví jednu hru.Mám na rok co hrát a za pár stovek.Už můžu říct, že hry jsou dostupné i pro méně movité občany.Pravda, že s tím moc nepodpořím vývojáře, ale od toho je tu většina mladších a bohatších. *3*
    • jakou kartou jsi platil me steam pise ze mi banka blokuje kartu Visa *9*
      • claymen
        možná na té kartě nemáš povolené platby přes net, nejlepší je zajít si do banky pro tu papírovou, kterou platíš jenom přes net a nikam ji nenosíš :D
  • nezájem
  • MrSanta
    Mikrotransakce nebo zaplatit jenom za část produktu - proč ne. Třeba u her typu CoD by se mi líbila možnost koupit si SP kampaň bez možnosti hrát MP třeba za 300 Kč. Ale doufám, že zůstanou i krabicovky pro staromilce jako jsem já. Přece jen hru která mě hodně láká mám raději v krabičce a rád si připlatím i za sběratelskou edici. Snad mi možnost nákupu krabicových verzí nevezmou.
    • Byli doby kdy bych to u CoD take uvital ale ted uz mi je sumak hra jako celek. *5*
  • no ja bych tenhle model docela bral u Warhammer online platim si pulrocni predplatny a hraju tak 3x za mesic :( bo nemam jako pracujici moc cas na hry *9*
  • Robotron3
    Me se strasne libi system OnLive, coz je taky digitalni distribuce, ale jeste na n-tou - cloud. Nejen ze ma radu vyhod, clovek si zahraje na cemkoli, co je schopne prehrat aspon video, hry se nemusi instalovat, zadne drm, integrace do os, navic ale jeste krome koupeni cele hry OnLive dava moznost si hru predobjednat na par dni za zlomek ceny. Takze novinku, akcni hru, co je schopen clovek dohrat za vikend, by za ni zaplatil jen treba 100kc.

    Na to se strasne tesim, az bude OnLive naplno i u nas... Tohle je pro me digitalni distribuce, co ma budoucnost. Mimochodem. U nas jde uz nejaky cas v poho spustit (i kdyz neni pristupna nasim kartam), ale mozna i tak by stalo zato OnLive vyzouset a neco o tom na Games napsat?
    • Problém je odezva a horší kvalita obrazu. Taky si myslím, že tohle je budoucnost, ale ještě bude nějakou dobu trvat než bude možné streamovat 1080p bez odezvy.
      • Robotron3
        Je treba si ale uvedomit, ze jeste u nas nejsou ani servery. Podle me pak odezva bude mnohem snesitelnejsi...
        • podla mna na cz a sk ani nebudu..
    • Casove omezene hry jsou ty multiplayerove. SP je povetsine za jednorazovou cenu. Nejsou blbi.
      Si predstavuju treba CSS s mikrotransakcema- nakup zbrani na realne prachy :D To by na CZ serverech byla jen knife-fight. Proto nakup blbosti do hry ano, ale nesmi to byt stylem- mam vice penez, jsem tedy zvyhodnen oproti zakladu.
      • Robotron3
        Schvalne se tam podivej. Hry jako Alien vs Predator 3, Metro 2033, Alpha Protocol, Assassins Creed 2, Borderlands, Batman Arkham Asylum a dalsi... jsou dukazem, ze nejde jen o multiplayer, ale i u singlu das nejakych tech 100-120kc a hrajes tri dny.
        • Většinu těch her měl Steam ve vánočních slevách za stejnou cenu a máš je napořád a ještě bez lagů...
      • xixixao
        No, vždy to bude stylem - kdo má nejvíc peněz, je nejvíce zvýhodněn - jinak by nemělo smysl ty peníze investovat :). Jedinou výjimkou jsou zkrášlovací věci - ale na těch by se F2P CSS asi neuživilo :)
  • "Jsou prý lidé, které měsíčně zaplatí 5000 dolarů za mikrotransakce v rámci FIFA Ultimate Team módu, což je produkt dostupný momentálně zdarma." to uz sou pak MEGATRANSAKCE, ne? A copak si za tech 5000$ k te hre dokoupi? Nejaky "WALLHACK" na goly nebo co?
    • Jo.. prý.. a kolik jich tak asi je? Těžko těch pár uživí asi celé EA :-)
  • Svět se točí v kruhu. Teď se prosazuje epizodace, DLC, mitrotransakce.... Za deset let to lidi opět omrzí a budou chtít zase krabicovky za jednorázovou cenu... Osobně se mně stýská po HC hrách 90. Let, silný SP, jedna hra, jedna platba - ta dnešní komercializace a ždímání peněz se mi nezamlouvá
    • ne, má to i efekt na pirátství. spousta lidí stahuje z netu, protože je to jednoduché, stáhne jednu věc a nic dalšího neřeší. jenže spousta hráčů chce i další věci, chce to mít kompletní, tak holt pustí další peníze (obzvlášť, když na to třeba má). takhle jsou schopní z platících zákazníků vyždímat ještě víc peněz než za jeden prodej, proto jim to přijde jako lepší řešení...
      (mně osobně nevadí na rok čekat třeba rok a mezitím hrát něco jiného a pak koupit kompletnější edici).

      ale jinak vítej v dnešním komerčním světě, kde se vše točí o penězích. ale tak člověk se jim nediví, ti herní kolosy jsou pěkní žrouti peněz a udělat dnes áčkovou hru stojí sakra moc peněz. ale však postupem času vzniknou další nezávislá malá studia a určitě se objeví nějaké zajímavé hry, které půjdou proti proudu.
    • Ysquanir
      Když řekneš 90. léta, tak mě krom tebou zmiňovaných HC her napadne shareware model distribuce. Commander Keen, Doom, Jazz Jackrabbit, etc.. Aneb vyzkoušej si jednu epizodu naší hry zdarma a pak za každou další zaplať. Svět se vskutku točí v kruhu. :)
      • Robotron3
        Ja si pamatuju, ze v nekterych obchodech u nas v tech 90tkach se i ten shareware Dooma prodaval za par penez na asi trech disketach, nebo kolik :) Coz si v ID pod pojmem shareware asi nepredstavovali. No to jen tak, jaci tehda byli vykukove *4*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit