Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Preed
    New console toy for dirty console peasants! Master race shall prevail!
  • kotty
    Nevim jak ostatni, ale ja uz zacinam byt na tyhle marketingovy blaboly, prezentovany na strasne cool bilem pozadi celkem alergicky. A je celkem jedno jestli se jedna o Sony, Apple nebo Ubuntu...
  • hlavne ze to bude vychazet z pc bez pc technologii by si totiz konzole ani neuprdly a nebejt jich je pc uz davno uplne nekde jinde dalsi picovina number 4
    • Ale tak tohle bylo jasné už dávno, že pokud chtějí v konzoli nějaký výkon, čím dál tím víc se budou přibližovat architektuře klasického PC. Jednou se přiblíží i s cenou a bude.
    • Konzole pc v rozletu nijak nebrani. PC hraci prece mohou kupovat kazde roky highend sestavu za 30kKc a vyvojari mohou pro ne pripravovat hry, ktere je naplno vyuziji, pokud je pc hraci budou kupovat v milionovych mnozstvi, idealne tak 5+ milion od kazde hry. A ze se tohlenedeje, za to prece nemohou konzole, ale slaba podpora platformy ze strany pc hracu.
      • Ty máš vážně divnou potřebu reagovat na každýho kdo jakkoli haní konzole - v tomhle případě celkem chápu, ale stejně.
        • Spis mam potrebu reagovat na hlouposti a v protikonzolove naladene spolecnosti proste prsi vic protikonzolovych hlouposti. Ale uplne stejne opravuji blbosti, ktere rikaji konzolisti i kdyz je jich radove mene, protoze konzolisti maji s pc daleko vic zkusenosti, nez pcckari s konzolemi.
  • PS4 exterior revealed a fakt se mi to líbí!
    • walltar
      Abych pravdu řekl, tak bych si to klidně do obýváku dal, kdyby ta konzole vypadala takhle ... jenom ten slot na přídavnou pamět nahoře je nějakej divnej ... a kde je Bluray? *1*
      • Asi na pravoboku nebo pod tím (předpokládám) otevíracím vrškem *15* . K dokonalosti tam chybí ještě pár elektronek.
  • volba PC platformy je rozumny krok - usnadni to vyvoj.

    Jedine co me mrzi je 8 GB RAM, to se mi zda sakra malo obzvlast kdyz uz treba Max Payne 3 umel pracovat s 16 GB RAM...
    • Jako vcem usnadni vyvoj her pc platforma?Uz ted se na ni vyviji strane spatne!miliony konfiguraci,30 druhu grafickych karet at pro stolni pc nebo mobilni pc.Nejsme kamo v roce 1995!tam jeste tolik konfiguraci pc nebylo!ale ted?Proto je pro vyvojare lepsi nabusena konzole s nemenym hardwerem zalozena na pc archytekture s velmi snadnym programovanim.
      • To ze se bude delat na HW ktery je nejbliz PC nez konzole kdy byly znamena, lepsi optimalizaci PC portu a nizkou cenu nez jak tomu je kdyz chces neco naportovat z ps3. Pokud podle spekulaci xbox bude taky x86 znamena to multiplatformni vyvoj prakticky zadarmo. A to se vyplati jak by rekl Horst.
    • vy chytrousove pc neni ps4!!!ps4 je postavena na pc archytekture,ale s tak bezvadnou optimalizaci ze vasim pc se otom muze jenom zdat..ps3 mela do hromady2krat 256 ram/ddr3 a co dokaze(the last of us) toto ma 8gb ram/ddr5 s propustnosti 175gb/s.je jen postavena na pc archytekture ale pc komponenty tam nejsou.ty vase krami s pidi mini displayjem max27.nerozjedou ani unreal4.
      • Tohle je fakt blbý. Nemůžeme tě brát vážně, promiň. Kdo píše jak vepř, nejspíš bude nevzdělanec. A názor takového člověka je prostě přehlédnutelný. Nějak si to přeber a nech se doučit svou mateřštinu. Mimo to, abych se vyjádřil k diskusi. Hraju, pouze na PC a musím říct, že vrchol grafických orgií je Crysis, co si budeme povídat. To co předvedli s PS4 je ale takovej nářez, že nad ní začínám uvažovat. :o) Myslím, že potenciál PS4 hravě uspokojí všechny mé hráčské potřeby. Samozřejmě, že technologie půjdou dál. Jenže s peckou taky nevydržíte věčně. A dát jednou za tři roky 15 papírů do PC nebo koupit novou PS, to už je asi úplně šumák.
      • tak jiste ze PC komponenty tam nejsou ... sou tam notebook komponenty
        • tak ja si myslim,ze cekaji az mickrosoft odhali konzoli jako prvni.proto ji neukazali.Ze ukazali ovladac atd jim neuskodi.konzole je podle me porad otevrena zalezitost.V sony nechteji byt prvni kdo konzoli odhali,myslim ze uz to nekde psali. Take rikali, ze nebudou nejlevnejsi.z notebooku tam soucastky mohohou byt.proc ne? *2*.Vzdyt to take nebude zrat jak rok ci dva vase stara PC *3*.
      • sirWallace
        Kamo, tak ty musis mit ten komplex opravdu velikej :D
      • Jasny, pidi 27'' s 2560 je kram oproti te tve 40 palcove plazme s 1366 a pixlema jak vrata. *15*
        • ne ne, *15*.sony bravia,46/mousen flow400,3D.s funkci aktive shuter.jsem sonysta a od vyrobcu kuchynskych spotrbycu nic nekupuji.jsem stara skola.kupuji veci od firem sony,pioneer,technics.bohuzel je mi uz hodne let,a neumim anglicky,tak prosim za prominuti.jsem zvedav az vam bude 40let a bude se do vas nekdo takhle navazet.jedine ze po tech letech ze skoli vse nezapomenete a budete kancelarsky krisy!
          • No, ty jsi stařec nad hrobem. Čtyřicítka je věk, kdy je z kluka konečně pořádnej chlap. Doufám, že ti jde alespoň matematika. Zeman, jak ho nemám rád, měl v jednom pravdu. Většina čechů jsou idioti. Ty moc nečteš, žejo? Vyprdni se na hraní a vem do ruky knížku, to ti prospěje víc. *1*
      • walltar
        Úžasný pokud o trollení ... já sem teď tak naštvaný a du ti hned vynadat ... NE! *7*
    • Naopak, ta operační paměť je jediná věc, která se na té konzoli dá nazvat opravdu next gen.
      Nejde tu jen o velikost, ale taky o to co za typ to je a v tomhle případě se jedná o extrémně rychlé GDDR 5 tzn. daleko rychlejší paměť než co dneska používáme v PC.
      Dnes je takový průměr řekl bych mít v PC operační paměť o velikosti 8 GB DDR3 1333 Mhz. Ta má teoretickou propustnost 10,667 Gb/s a u PS 4 se uvádí propustnost 176 GB/s a i když to bude sdílené s grafikou tak je to pořád fičák.
      • nikde sony neuvadelo,ze grafika je zdilena s pameti.rikali ze konzole obsahuje 8 jadro buldozer,8gb ramddr5/175gb/s.a graficke jadro nerikali.ale david cage(havy rain)rikal ze na 1 postava v havy rain mela 15000 poligonu,byjong two souls bude mit 30000pol.a ps4 zvladne 20 nasobek byjong two souls.
        • byjong byjong havy rain, a chtel jsem vymyslet rym ale nepovedlo se *9*
          • walltar
            byjong byjong havy rain
            Sou to sr*čky deb*le ... takový volnější. *1*
        • Odmítám dál reagovat na někoho, kdo píše takhle.
        • walltar
          GDDR je paměť speciálně vyvinutá pro Grafické karty takže je celkem pravěpodobné, že bude sdílená. Ale jinak na to jak člověk píše většinou nekomentuju, ale tohle co tu předvádíš to není čeština ... to je žumpa. *7*
          • jinak vetsinou komentujete to psani!chodim uz na games.cz dost dlouho.a k clanku nic postatneho nezdilite.jo jo kancelarska krisa se pozna hned.bez pc ani neusne.
          • jo polepsim se.ale jinak ty zumpo!a chytroline vestsinou tam pouzivam anglicka slova her,a ne ceska,proto nevim jak se pisi.bohuzel jsem 12let ze skoli a pisi jen na mobilu.prave je to nextgen.ze pouziva 8gb ram ../5jen jako pamet!grafika neni zdilena!upozornuji ty T.G.MASAR..ze je to primarne herni stroj a ne pc!jsi nepoucitelny blb!
            • Ze zvlastni skoly ze?
            • Kousek dole píšeš, ze ti je 40 let a tady zase, že si 12 let ze školy. Tvoje čeština a vyjadřování dává tušit na díťe s náběhem na hysterii.
            • walltar
              Já sem nikde netvrdil, že to je PC ... a nikde sem ani netvrdil, že PS4 bude používat stejné součástky. Například procesor bude muset být upravený aby využil GDDR protože pokud by se klasický procesor připojil k GDDR paměti tak je pravděpodobné, že by to jelo pomalej než DDR3. Já říkám, že si MYSLÍM že pamět konzole bude sdílená mezi grafikou a procesorem. Pokud by nebyla (a rád bych viděl nějaké info) tak mě příjde dost zvláštní používat GDDR, která se moc na zpracování informací procesoru nehodí. (proto je taky nemáme v PC) Mohli by použít klasickou DDR3, nebo si zajistit DDR4 (nebo dokonce DDR5 protože si myslím, že už existuje)
      • walltar
        Tak GDDR5 máme v PC taky ... jenom je používají naše grafické karty. Moje třeba má vlastní 3GB.

        Toho bych se jediného bál, i když je to GDDR5 tak si kus ukousne grafika ... důležité je nebude to za 5let tu konzoli už omezovat?
        • Za 5 let ji to bude omezovat uplne stejne jako za rok. Kazdy hardware je z principu omezujici, i kdybys tam dal 1TB, tak to bude omezujici.
          • Pro ty co to nepochopili. Neni to tak dlouho (pamatuji to), kdy pocitace nemeli ani 1MB ram. Par let na to stal 1MB ram 4000Kc coz byla zhruba polovina prumerne mzdy. Proti tomu se 1GB ram zdal jako naprosta a nepredstavitelna utopie. Dnes je 1GB malo a desne omezujici, za par let budoumit PC bezne nekolik TB ram a jeden bude omezujici. To je proste vyvoj, v pocatku se ram pocitala v Bytech, pak KB, pak MB, dnes GB a TB budou nasledovat. Cim vic ram tim lepe, dokazeme vyuzit jakoukoli kapacitu, jedine omezeni je jeji cenova dostupnost.
        • Samozřejmě že máme, ale ne jako operační paměť a o to tu jde *3*

          Jinak jestli to za 5 let nebude konzoli omezovat ? Můj čistě laický názor je, že určitě bude a možná že ani ne za 5 let, ale přesto je to věc, před kterou se musí dnešní běžný PC poklonit.
    • Vem si, co zvladala PS3 s 256MB+256MB a co by s takovou pameti zvladalo PC. Nejde to tak jednoduse porovnavat s PC.
      • jo, zvladala efekt zvany hyper blur :))
    • U pameti je umeni zabrat co nejmin ne? *15*
      • walltar
        Tak v budoucnu by se víc hodilo ... brzo je zase bude paměť omezovat. I když tyhle GDDR sou podstatně rychlejší než DDR3 co máme normálně v PC. A GDDR co máme na kartách té je zase míň ... kolem 3GB.
  • hET.GAMER
    Chápu to dobře, že by teda hry z PS4 měli jet i na PC? Když to bude vlastně PCčko
    • walltar
      To chápeš spatně ... sony bude pořád používat vlastní API a hry se budou programovat přímo na HW. Je to trochu jak PC vs. Mac (jen v tom, že používá stejné komponenty) taky na něm nespustíš každou PC hru.
      • No pokud pujde jen o preklad api tak je tu teoreticka a zduraznuji teoreticka sance na neco ve stylu wine. Nepochybuji o tom ze se o to soudruzi z ruska minimalne pokusi. *3*
        • Imho sony software sifruje, takze by muselo dojit k prolomeni sifrovacich klicu, jako se to povedlo u ps3.
      • hET.GAMER
        Dobře, můžu ještě jednu otázečku? Na PS3 tuším jde nainstalovat linux ( teď si nejsu jistej jestli nekecám) Když to půjde i na PS4 nebude z ní potom fakt už normální PCčko, pojedou hry z PC? v linuxu je teď nějakej emulátor directu...
        • Uz to nejde. Kdyby to u ps4 slo a mel jsi primy pristup k hw, tak by teoreticky mohly fungovat hry bezici v linuxu.
    • Nechapes.
    • Ne to seš dost mimo. X360 je taky zmenšené PC a jde to tam?
      • hET.GAMER
        nojo to je fakt, kvůli systému a directům a tak. Ale je to divný, že to nejde nějak přečůrat...
        • conflig
          Ale já si naopak myslím, že by to určitě šlo, protože emulovat PS2 nebo PS3 je složité kvůli naprosto rozdílné architektuře, takže teoreticky by měla PS4 být snadněji emulovatelná...
      • Ty jsi ale taky dost mimo, XBox360 ma PowerPC nikoli x86.
  • conflig
    Nezdá se vám ten ovladač moc malý?
    • Umaroth
      větší než dualhock 3, ten je maly, tot vypadá že bude uplně akorát :-)
      • conflig
        Né tak když sem viděl tu fotku jak to drží v ruce přišlo my to jako malí model *1*
  • To je zase kecu...
    Jeste ze tech konzoli neni treba 10 druhu by se nekteri uhonily k smrti tady..
  • "PS4? Wow..nový ovladač, je úžasný, stejný, černý malý *mrd. Křeče v prstech i na ptáku. Hail to Xbox"

    Karel Drda *15*
  • sirWallace
    Ty vole... Tak uz i AMD versus Intel ??? :D:D Tak to uz z Vas chciju vazeni :D Pojdme se hadat jeste, kdo je pravak a kdo levak, a kterej test nam dokazal, ze to nase je lepsi... No a az skoncime, dame si pivko a pujdem rozbit tlamy zenskejm , ze nemaj ptaky :D Ty vole.. proberte se uz :D:D:D Ale zasmal jsem se pekne :D
    • walltar
      Ně tohle fanboyství osobně vůbec nevadí ... jsem jenom rád, když někdo ukáže, že používání mozku není potřeba, potřeba je si na hlavu vytetovat nějakou značku. Já sem vždycky všechno kupoval podle toho jak je to kvalitní a né podle toho jakou to má značku. Jak grafiky, tak procesory. Ono když si zákazník ubere tu možnost koupit si lepší výrobek jenom proto, žeje zabedněné hov*do tak je to vždycky k smíchu.
      • sirWallace
        A kdo Ti za tohle neda lajk, ten je vocas od Mac :D:D:D ( Ale ted vazne : PRESNE ! .) )
    • Souhlasim že Intel VS AMD je naprosto trapas...
      protože každy vi že Intel FTW, AMD sucks a PS4 bude tudíž nakokot *1* *16*
      • dnes je to i o ceně, a sám vím, že je Intel výkonnější, ale u té ceny už je to horší. A musím přiznat, že když si chce někdo koupit herně výkonný pc, za rozumnou cenu, tak AMD a obzvášť s grafickým jádrem, je na tom v této části lépe.
        • walltar
          Jo jo ... já mám ve velkém PC i5 protože jediné o co sem se v té době staral byl výkon a k němu mám 7970 protože v té době neměla konkurenci (a já si nezjistil, že NV taky podporuje "eyefinity") Ale teď budu stavět HTPC a tam asi dám AMD a dedikovanou grafiku nebudu vůbec kupovat.
          • Zkus AMD APU A-10, a dej si tam alespoň 1866MHz RAMky, nic lepšího neseženeš na hraní tak levně s takovým výkonem :) (teda pokud si to neměl už v plánu :D)
            • Tak my jsme vzali A8-5600K BE edici za 2400,- a pod A10 byl graficky tak -10% no, ale jakože stačí. Jinak na RAMkách určitě nešetři a ven 1866, protože to pomáhá i základním taktům a celkově grafické části. + potencial k taktovan že, jinak ty ramky jsou tak o max 100,- dražší.
            • walltar
              Přesně to plánuju. *5* I když ještě nevím jestli nepočkat na novější APU. Sem zaslechl, že má někdy teď vyjít. Teda až na ty ramky ... určitě to nebudu takotvat takže by stejně jeli na 1600. Plus ještě laboruju mezi slabšíma CPU ... nevím jestli využiju A10
          • mel jsem tu čest teď postavit a vyzkoušet AMD Trinity A10-5800 s HD7660D, bez VGA v PCIe, a musím jen konstatovat, že grafika v intelu je pro hraní značně nevhodná - výjma her typu Angry Birds a tak, to v tomhle mě AMD mile překvapilo a to i s ohledem na cenu samotného procesoru. Sám mám i5 3740 a Grafiku 7870 VaporX, ale když mi klekla a byl jsem nucen čekat na reklamaci, tak to bylo utrpení. Výjma práce se nedalo dělat nic. :D
            • Když už samostatnou GK, tak s i3 nejlépe = sakra silnej PC s možností upgrade slabší GK za lepší v budoucnu. :) K APU od AMD nemá smysl kupovat samostatnou GK, pář to chceš asi levně, a takhle je to nejlevnější. Sestavili jsme tak PC za 6000,- co zvládne FarCry 3 na medium ve Full HD s +- 20fps pruměr, ikdyž spíš o trochu míň. Ale to byl příklad.
      • sirWallace
        Kazdy vi, ze jsi nezvladl cestinu, takze absolutne nemuzes zvladat takhle slozite tema, tim bych to asi ukoncil :D
        • ty si asi celkem pako, kdyz zacnes nekoho napominat za cestinu a sam na nejakou gramatiku jebes ... se prober maselniku ...
    • ati su scoky a nvidia rulez ftw!
      • walltar
        To sou ti Nv fanboyové ... ani neví, že ATI už neexistuje. *5* *1*
        • jj pravdu díš, značka ano firma ne :D, teď je jen otázka, kdo v ten moment koho zachraňoval, a na to ať si odpoví každý sám.
          • walltar
            Pokud vím, tak AMD už upustila i od používání ATI jako značky ne? Už se GK označují jako AMD. Nebo se ATi někde pořát používá?
            • Stále se v ovladačích objevuje ATI RADEON, ale jinak je pravda že už v Catalystu a jinde se to nevyskytuje :D
    • walltar
      Ty si určitě levák co? *16*
      • sirWallace
        Skoro na vsechno jsem pravak.. ale kdyz se budeme bavit o dulezitych vecech.. od ty doby, co jsem mel nekdy v patnacti dva mesice ruku v sadre, honim levou... Tak ja sam nevim asi, kde domov muj :D
        • walltar
          To sem myslím ani nepotřeboval vědět .... *11*
          • sirWallace
            Ja myslim, ze potreboval.. Celistvost v utvareni nazoru je moc dulezita *1*
            • deridon
              Sire, musím uznat, že jste to vše pěkně sepsal... Freeedoooom!

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit