Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • nic moc, kdyz vemu v uvahu, ze tam buji seda ekonomika v podobe bazarovych preprodeju, tak to ani nema smysl, drzet tenhle deravej vor nad vodou, kdyz tu mame zaoceanskej parnik
  • Femto
    yupík alias Del0 zase perlí. Hoch zase dostává pěkný nátěr, tam kde nemá argumenty, vytáhne naprosto větu z kontextu a napíše pod to sračku a hodí si plus, na další příspěvek už buď raději nereaguje nebo napíše něco o trollících. Bože to je ale smutná existence.
    • "na další příspěvek už buď raději nereaguje"

      Femtíkova logika. Když člověk neodpoví na jeho bláboly, tak jakože prohrál a dostal nátěr. Pak mi chodí za zadkem jak otravná masařka a musí mi tyto jeho chorobné iluze furt cpát, místo aby reagoval k tématu. Učebnicový příklad komplexu méněcennosti. *15* Aneb chlapec na to prostě nemá, ale přesto soupeří. Divím se, že tenhle otravný weebo fanatik ještě nedostal permaban. Za primitvní trolling a hloupost.
      • Femto
        Nechceš vytáhnout raději digitalní kytary. To byl opravdu mistrný argument. Jinak Del0 chce abych dostal permaban za trolling a hloupost. Bože ty si ale vrchovatě serešš do držky deb*le *15*
    • Hele, duševní mrzák Femto se přišel podělit o své perly moudrosti. Nevadí, že nemá co říct k tématu, hlavně pořádně zatrollit a naklikat. Ty musíš mít hodně smutný život. *15*
  • BOJUJTE kluci, sežerte se! Do toho ! *1*
    • je dobojováno, PC zvítězilo, jen se obávám, že o výsledku bylo rozhodnuto dlouho před začátkem této diskuse *5*
      • Škoda, že dlouho nevítězí zdravý rozum a hráčský duch. Snad je přesto ještě dost těch, kteří si hrají na čem chtějí nebo jsou schopní hrát na čemkoliv a rádi se především zajímají a těší z her, nikoliv o řešení toho, co a na čem kdo má co vítězit nebo si dokonce jako níže vynucovat uznání nějaké dominance ke své potěše.
        • Co taky mužeš čekat od dětí, že ... *3*
          • Jj, děti většinou neumí argumentovat, opakují jeden a ten samý nesmysl dokola, i když jim dospělí vysvětlí, proč nemají pravdu, trochu v tom vzorci vidim chování zdejších sony fanboys *1*
  • Pitizvik 'btw přidám svou trošku do mlýna k věčnýmu boji pc vs konzole. můj názor je ten, že pc je robustnější, složitější a taky dražší řešení. kdo ho zvládne zapojit, obsluhovat, nainstalovat, spustit si hru a případně přepnout zobrazení z monitoru na tv, pro toho nemá konzole žádný přínos'

    Názor to je mylný. Třeba já osobně jsem pc skládal už v devadesátých letech a dodnes programuju, do herních pc jsem pravidelně investoval neuvěřitelné prachy, kupoval jsem třeba 4 MB ram za 16 kKč, to byly tehdy tak 2 až 3 průměrné platy. Do posledního herního PC jsem investoval 50 kKč, to bylo v roce 2009. V roce 2010 jsem si koupil PS3, ne na hraní, ale jako kvalitní levný BluRay přehravač. K tomu jsem dostal dvě hry, killzone 2, nezaujalo, a infamous, zaujalo velmi. Pak jsem si koupil demon's souls a bylo vymalogano. Dalši herni pc jsem si uz nikdy nekoupil, začal jsem hrát na konzoli. Konzole má pro mě velký přínos. S ní mě zase začalo hraní bavit na rozdíl od stagnující pc platformy, která byla v úpadku a byla to čím dál větší nuda. Myslel jsem si, že stárnu a nebaví mě hraní obecně, konzole mi otevřela oči. Mohl jsem se také přesunout čistě na linux a dát sbohem čím dál horším windows, které jsem s nechutí měl kvůli hrám. Na konzoli hraju proto, že mě na ní baví hrát, na rozdíl od pc. Koupil jsem si ještě pár her pro linux, ale nikdy je pořádně nehrál, nevydržím u toho sedět, nebaví mě to. V době přechodu na konzoli jsem měl řadu her pro obě platformy, třeba fallouty 3 a nv, borderlands, oblivion a další. Na té konzoli mě to bavilo podstatně víc, než na pc a to to pc bylo výrazně výkonnější než PS3. Není za tím ani nedostatek financí (ostatně, podívej se na cenu her) ani nedostatečná technická erudovanost. Je za tím právě to, co se tu mnozí snaží popřít, nebo to nechápou, je za tím to, jak je konzole designovaná a orientovaná, do obýváku, pro společné hraní, pohodlí a relaxaci, pro zábavu. Ad příměr s restaurací. Může být, ale jde o restauraci luxusní, kde jídlo připravuje mistr šéfkuchař a kde jsi s kamarády. Proti tomu stojí jídlo, které sis ukuchtil sám doma, a kamarády máš tak maximálně na skype.
    • Pekny pribeh , moj je uplne opacny. Po podobnych nadsenych "vylevoch" o uzasnych hrach na konzole som si ako PC hrac tu PS3 kupil. Prvy sok bol skutocne ubohy technicky stav hier...potacanie sa na ledva 30 fps u cloveka co si preferuje plynulost nad grafickymi efektami len tazko stravitelne. Druhy absolutna neprivetivost...neskutocne dlhe loadingy, nepreskocitelne cutsceny prave kvoli loadingom na pozadi, nemoznost stahovat updaty na pozadi, pocas hrania inej hry, nulove moznosti nastavovania..vsetky graficke efekty, ktore mi vadia som si nemohol vypnut.
      A hry...asi mesiac trvalo to "nadsenie" z noveho, prechadzal som cez vsetky tie Infamousy, Killzone, Gow, Rachetov, Motorstormy, LBP, Uncharted...nieco sa mi pacilo viac (Infamous 2, GT5, GOW, DS) nieco menej (Rachet, Motorstorm) a nieco vobec (Uncharted, Killzone). Nebol jediny titul , kde by som si povedal, ze by kvoli nemu som tu konzolu naozaj musel mat. No a postupne na milu ps3 zacal sadat prach, ktory len obcas oprasili decka v LBP a ja som ju uz nepouzival vobec , protoze hranie na niecom tak obmedzenom vo vsetkych ohladoch ma vobec ale vobec nebavilo. Castlevaniu 2 som na PS3 nedokazal hrat, ako mi ten ubohy framerate a loadingy liezli na nervy, dohral som ju az na ked vysla na PC. A to ani nespominam absolutne slabucku ponuku strategii, ktore su jednym z mojich hlavnych zanrov , ktore hravam.
      PS3 sluzila uz len ako BD player pre deti, a obcas velmi vynimocne si sadli k custom levelom v LBP. Teraz asi mesiac dozadu konzola umrela. Decka zvyknute uz na PC hranie, kde im rovnake hry idu na roznych PC, nedokazu pochopit, ze aj keby som rovno kupil PS4, tak tu svoju LBP si uz na nej proste nezahraju a mozem vsetky tie hry rovno hodit do kosa alebo kupovat znovu PS3 co teda nehodlam. Cize za mna je konzola uplna zbytocnost, kde ma hranie len obmedzuje a ak ju kupim tak ako nahradu za umretu PS3 ako BD player s moznostou si nieco zahrat, ale v ziadnom pripade ako primarne herne zariadenie.
      • Bla,bla ,bla.V dobe vydani ps3 byli hry trikrat hezci nez na pc ty tunto.Me zas nebavej strategie typu star craft,uplne tu hru nesnasim,nesnasim ani ten vas overwatch, a podobny srrr.Killzone 2 a3 maj supr multak,bavil me vic nez cod. *16*
    • Tady už jsme trochu zabrousili od faktické debaty k životním příběhům, subjektivním zážitkům a dojmům, ale to je jedno. :] Hodně mě baví to přirování s restaurací. Konzole je luxusní jídlo uvařené mistrem šéfkuchařem, ale PC je pouze domácí strava. Velmi nezaujaté a nefanatické. :] Holt je přece jasné, že konzolové hry a hraní je OBJEKTIVNĚ lepší, než cokoliv na PC. Konzolové hry jsou etalonem hratelnosti a zábavy. *7*

      Nejvíc mě ale pobavilo to s tím skládáním PC a programováním. Tomu těžko věřit. Od člověka, který je schopný tvrdit, že full HD televize má stejně jemný obraz jako 4K monitor na blízko, fakt ne. *15*
      • Jo, malý monitor do kterého koukáš zblízka je fakt zážitek. Z toho už jsem vyrostl, minimum je uhlopříčka 124. Už vidím jak si k závodní sedačce při hraní Cars zapojím monitor, když tak už 3 monitory, to by ještě šlo. Do kina chodíš proč ?
      • Osobni priklad je nejlepsi odpoved na predsudky typu konzole je jen pro chudy a ty, kdo nerozumi pc/it.

        Prirovnani s restauraci jsem neprinesl ja a nevim co se ti na nem nelibi. Konzole je luxusni zarizeni, je to naprosto zbytne, je to jednoucelove zarizeni pro zabavu. I cena her je na konzoli luxusni, domaci pc strava te vyjde levneji. Nevim proc pises pouze domaci strava, to mas zase nejake predsudky proti domaci strave, ja proti nic nemam. V mem prirovnani je to predevsim symbol toho, co si musis udelat sam a i ten pc hrac, ktery s tim prirovnanim prisel povazuje pc za domaci stravu, konzole za restauraci. Fanaticka je spis tva snaha vsemu odpírovat, vsadim se, ze kdybych ti napsal naopak, budes s tim mitzase problem, v tvem pripade je jedni co clovek napise, vzdycky je to spatne, kdyz tak se to prekrouti, ze jsem to myslel jinak, nebo se vynecha nejake to slovicko, ty to proste chces videt spatne a tvuj mozek ti to uz prislusne spravne prefiltruje :-).

        Jako třeba v další větě, já napíšu, že mě baví víc hrát na konzoli, což je čistě subjektivní tvrzení, ale chudák Yupík v tom vidí tvrzení, že hraní na konzoli je objektivně lepší. Co na to říct. Snad jen to, že žiješ ve vlastní virtuální realitě, dokazuješ to každým svým příspěvkem.

        Já ale netvrdím, že hd televizor má stejně jemný obraz jako 4K monitor, to už zase nechápeš psaný text a jsi obětí své vlastní virtuální reality.
        • "Jako třeba v další větě, já napíšu, že mě baví víc hrát na konzoli, což je čistě subjektivní tvrzení, ale chudák Yupík v tom vidí tvrzení, že hraní na konzoli je objektivně lepší."

          Musím říct, že máš skutečně talent na překrucování a reagování naprosto mimo. Moje reakce o objektivně lepším se netýkala tvého výroku "baví mě to víc na konzoli", ale toho, že si dal konzoli na úroveň luxusního jídla od mistra šéfkuchaře a PC na úroveň jídla, co sem si uvařil doma. Další věc (už jen takový detail), která krásně dokazuje tvoje mimoňství, je to, že řešíš, čí to byl příklad, nicméně já reagoval na tvojí úpravu toho příkladu. *15*

          "Fanaticka je spis tva snaha vsemu odpírovat."

          Nelži prosím. Já odporuju jen tobě a tvým podle mého názoru bábolům, ne všemu. *15*
        • prosím nepřekrucuj můj příměr. ten byl v duchu zcela opačném. konzole je jednoduché a levné zařízení na rychlou domácí zábavu, možná jsem měl místo levné restaurace napsat fast food :-)

          realita je taková, že pro běžného člověka je vybírat pc složité. konzole je jen jedna a když chce běžný člověk hrát, sáhne po konzoli, protože pak nemusí přemýšlet. vrazí tam placku, protože je to jednoduché, zapojí jeden kabel do tv, protože je to jednoduché. kvalita hraní jde na druhou kolej, a není rozhodujícím faktorem ve výběru konzole vs pc.
          uznávám, že na té jednoduchosti celého konceptu hraní na konzoli něco je a velkou spoustu lidí to oslovuje. ovšem nemusíme si tu hrát na to, že technická stránka hraní na konzoli, je v něčem lepší. není a je naopak horší. hlavní body, ve kterých hraní na konzoli proti pc ztrácí, jsou pak cena hry samotné, nemožnost nastavení nadstandardního vzhledu, nebo naopak snížení detailů pro lepší fps, v němž konzole značně pokulhávají a nemožnost modování.

          koncept hraní na konzoli mě jako pc hráče v ničem nevzrušuje. žij a nech žít. co mi ale vadí je tvůj až fanatický projev, kdy skutečně věříš tomu, že hry na konzoli jsou lepší.

          já mám třeba kolegu, který je velmi šikovný ajťák a na konzole nedá dopustit.. sbírá je všechny, od uplně starých až po nejnovější. konzole jsou pro něj jakási srdcovka a sběratelský koníček v jednom. nicméně i on uznává technickou nadřazenost pc a her na něj. a víš proč? protože má nadhled. on si dokáže připustit realitu. nesnaží se z konzolí dělat něco co nejsou - highendová herní platforma. a světe div se, i s tímto uvědoměním si konzole náramně užívá. možná by to chtělo trošku uklidnit ten pitbulí mód a pustit to zarputilé sevření konečníku. garantuju ti, že tě hraní na konzolích bude bavit i pak *15*
    • ale je milé, jak si pod sebou vždycky podřízneš větev vlastními argumenty *4*
      • Jak jsi na to přišel?KY
    • Fallout 3, NV, Oblivion mají tu správnou šťávu až s mody, holé konzolové verze jsou mnohem nudnější, navíc horší ovládání a grafika.. Borderlands jsou (opět) nejzábavnější s partou kamarádů v multiplayeru, single jsem vydržel hrát asi 20 minut.. PC opět poráží konzole na hlavu
      • Nezapomeň, že hrát v obýváku je objektivně zábavnější, když to říká mistr faktu, Jejdásek. Hlavně hraní proti sobě je cool - když vidíš na společné obrazovce, kde je soupeř... *15*
        • Yupiku, yupiku, perlíš. Já napíšu, že mě Oblivion baví víc na konzoli, Hunter že Oblivion je lepší na pc. Které to tvrzení je subjektivní a které objektivní? Pleteš si to už po několikáté, zdá se mi, že těm pojmům nerozumíš :-).
          • Jejdásku, jejdásku, ty si solidní trollík. Já se bavím o tvém výroku, že hraní v obýváku je zábavnější a ty sem pleteš Oblivion. Ty to prostě jinak neumíš, než reagovat mimo. *15*
          • to je takový obecný konsenzus, že hry od Bethesdy co běží na Gamebryu jsou zábavnější s mody, ačkoliv věřím, že se najde i pár puristů, co hrají raději bez, já osobně tyto hry dohrávám 2x, napoprvé čisté bez modů a podruhé omodované jak se mi zlíbí, problém je, že na konzolích lze jen tu první možnost.. jiná věc je, že jsem měl tu smůlu hrát například Skyrim na PS3 a neustálé problémy s pamětí a sekání hry po hodině hraní mě skutečně otrávily
        • Jj takhle jsme kdysi hráli Call of Duty 4 ve splitscreenu na jedné televizi, v obýváku, kam se hrabe PC verze *1*
    • já třeba nemám ani televizi, a s plánovanou změnou frekvenčních pásem si ji ani pořizovat nebudu. (a znám spoustu lidí, co dnes TV nemají)
      na kvalitním monitoru máš taky hezký zážitek
      https://www.alza.cz/24-benq-xl2411z-d601841.htm?catid=18853364
      můžeš tam pouštět filmy, hry v pěkném rozlišení atd
      • Jo, jestli hraješ a koukáš na filmy sám, proč ne. .Konzole není vhodná pro každého, ale platí to i naopak. Nás je doma 5 a že bychom se sesedli kolem monitoru mi přijde jako pěkný úlet. Když přijde návštěva tak je nás klidně i dvakrát tolik, na tv se ukazují fotky a záběry, prostě společenská záležitost.
      • Ty do kina nechodíš viď ?
      • to samozrejme muzes delat i na notebooku, ale rozdil mezi poradnou televizi, lepe jeste projektorem a tvym 24 palcovym monitorem je proste brutalni. To se jednoduse pri sledovani filmu a hrani her pro zabavu neda vubec srovnavat. *3*
        • Ten celkem slušnej monitor stojí 7500,-. Kolik že stojí "pořádná" TV / projektor?
          • Projektor ,tak kolem 25tis herni epson 5500.Tv tak od 21 a vise ,ja preferuji sony kvuli moution flow 1000hz,tato funkce je genialni.Zadny zaskuby ci trhani obrazu. *14*
            • A pak na tom hraješ lowres konzololovky ve 30 fps? To se vyplatí *1*
          • Záleží na tom, mám několik televizorů, ten nejdražší byl za 35 kKc, ten nejlevnější mohl stát kolem 7 litrů. Projektory mohou stát tak 40+ litrů. Co z toho vyplývá?
            • Nic, protože si neodpověděl na otázku. Ptal sem se kolik podle něho stojí POŘÁDNÁ TV, ne kolik stojí tvoje nejlevnější a nejdražší televize, to mi fakt nic neřeklo. Jako vždy, mimo. Vem si prášek a spi dál. *15*
        • Paulcz
          Jo, vraťte se do éry 8-bitů a hraje na TV :)
  • Trailer hezky bohuzel uz vam nereknou odvracenou stranu (poplatky, maly vyber exklusivnich her, nizke fps). A ze za stejnou cenu si poskladate pc ktere vam tech 30 fps da taky... Bylo by fajn kdyby nekdo udelal takovy pc pride trailer, proste jen aby konzoIisti zezelenali zavisti. I kdy my si nic dokazovat nemusime. Ja dam kazde dva roky 1000€ na novy komp, i kdyz ho vlastne nepotrebuju a nestezuju si.
    • ucho
      tady si pořád nějací troubové myslí, že ten, kdo má konzoli, už nemůže mít a nemá PC, a snaží se z toho dělat dva tábory...
      • to jako určitě, pokud má někdo hry jako koníček/zábavu a současně pracuje, tak nemá problém mít oboje. Znám spousty lidí, co mají doma PS4 a krom toho třeba i výkonné PC, které používají na grafické aplikace (projektanti v CADu atd). Osobně mám radši PC, protože chci otevřenou platformu se zpětnou kompatibilitou atd, ale neměl bych problém asi s PS, jen by mi vadilo, že je to na pár let než ta konzole odumře. U PC je to odumírání tak nějak kontinuální a řídí se spíš cyklem operačních systémů než HW.
      • Na druhou stranu, když máš nové herní pc, konzoli moc nepotřebuješ, pokud ti nejde o těch pár exkluzivit co tam zbyly
        • To je pravda, ale koupí konzole jsem ušetřil 30 tisíc.
          • které jsi následně dal za dražší hry
            • Tak to mě mrzí, já si kupuji jaké hry chci
            • Prozradím ti tajemství, nové hry nekupuji, jen bazarovky , pak zase zas prodávám, hra mě vyjde tak max 200, jen GTA jsem koupil novou.
        • No prave, tech exkluzivit moc neni a zbytek se da vklidu vychutnat na Youtube (uctivajici smajlik)
  • Jsem ortodoxní Pcčkář ale PS4 jsem prostě nějak tak chtěl mít.A proto že sony teď pár let nechce nic nového v konzolích dělat myslím že prodej ps4 v pohodě dožene tu předešlou.
    • Tak to moc ortodoxní PCčkář nejsi tedy. Kdyžtak mrkni do slovníku cizích slov, když už nějaké hodláš použít.
    • Ja to taky chtel mit, rikal jsem si ze si koupim konzoli a budu hrat. No ale pak jsem patral po eksklusivnich titulech a nic nebylo. Tak by se na to je prasilo na policce. (Mam pc vyssi mainstream) high end pc nekupuju protoze dat dva litry € je moc a na grafice stejne neujizdim
    • Draken69CZ
      Jak nic nechce dělat?!? Vždyť je na cestě PS4,5/4K, jak se to bude jmenovat je jedno, ale nahradí to PS4 de facto je to (PS4,5/4K) nextgen, tak jakýpak pár let nic nebude dělat na Vánoce tu máš novou konzoli od Sony.
      • Nic takového nebude přečti si prohlášení sony.
        • "Never nicemu, co nebylo oficialne dementovano." ... :-)
        • Draken69CZ
          Neke *8* to mi něco uniklo.

          /můžeš hodit link?
  • Ono to ps4 neo bude spis vtom,ze to bude mit tu vypocetni jednotku v sobe,a kdo si bude chtit priplatit za lepsi grafiku tak bude hold ke stary ps4 koupit brejle i s tou vypocetni jednotkou,.nebo koupit rovnu ps4 neo.jJa jsem na to pripraven,za ps3 jsem dal mnohem vic.Prvni ps3 se mi podala po 2letch za 16500kc 2 ovladace a 2hry resistenc a motorstorm,a pak ps3 slim s uncharted2,a ta mi vydrzela az do konce.A ps4 zatim slape jako hodinky. *14*
    • Draken69CZ
      Ne, PS4,5/4K má výše taktovaný CPU a "novou" 2x výkonější GPU než PS4, VR jě něco jiného.
  • Tak ve finale,co tak pozoruju,se hry delaji cimdal dyl.Krom COD *1* .tak neni kam spechat.Uncharted4 se dal myslim 3roky,The last of us2 pocitam taky 2az 3roky.Horizon zero dawn taky 3roky,pak jeste killzone4,a je po zivotnim ciklu konzole tj.6let,a je tu ps5.Nekoukam na multiplatform,koukam na domaci hry od sony,tj GTsport atd.
  • Vysoke prodeje ps4 jsou ziskany nizkou cenou. Dusledkem imho bude vyrazne nizsi zivotnost. Na rozdil od ps2 se pídle me ps4 nebude prodavat 16 let a myslim, ze to nikdo ani neocekava a nechce. Pokud by konzole presly na 4 az 5 lety cyklus pri zachovani nizke ceny, myslim ze vetsina hracu bude spokojena. Zvlast pokud architektura x86 zajisti zpetnou kompatibilitu.
  • Tady nekteri stale nechapou, ze konzole nesouperi s PC, lide co kupuji konzole o hernim PC nikdy uvazovat nebudou a je uplne sumak jak velky rozdil ve vykonu tam je.Konzolista se pri vyberu herni masiny diva pouze na konzole, PC je pro ne scela bezpredmetne a cim vice na zapad pujdu, tim vice je to znat.Pokud jde o PS4, tak je to uspech primo fenomenalni, obzvlaste po minule generaci je to az neuveritelne, pomer 40 vs 20 po necelych trech letech ve prospech Sony, by asi neocekaval absolutne nikdo.
    • Ten zásadní rozdíl mezi konzolí a PC je v tom, že konzole je uzavřená platforma, nad kterou nemáš absolutně žádnou kontrolu, má předem daný hw, předem dané hry, máš akorát to, co ti např. sony povolí. PC je otevřená platforma, máš možnost si ji konfigurovat hardwarově i softwarově, hry modifikovat, libovolně upragradovat, používat ovladače jaké chceš. konzole jsou pro lidi, co IT příliš nerozumí. Prostě koupí krabici za pár tisíc, píchnou jí do TV, koupí pár her a můžou hrát. Je to levné, je to snadné, není v tom žádná svoboda.

      btw, toto je dobrý graf
      https://gameplexity.files.wordpress.com/2016/03/pic1480441.png
      • Tak ja co mam ted rok malou,tak jsem rad,ze to zapnu v sobotu,a vlete skoro vubec,to jezdim na kole,po grilovackach *1* ,a hry mi jsou ted upr.mozna kdyz zaprsi,nebo to zas zacne od zari.krasny slunny den *5*
        • To se da krasne resit vitou (a streamovanim ps4 na vitu), treba pri uspavani deti. Je to pro vsechny fajn, deti jsou rady, ze nejsou pri usinani osamocene, manzelka ze ma klid a je rada ze nemusi uspavat a ja si pekne zahraju. win - win - win
          • s vitou to je v haji,mlada s ni prastila o zem,a je KO.Ani se nerozviti.A bez oled displaye ji nechci,jedinou alternativou je trilomions display,a to do vity nikdy nedaj.jinka jasem hral na vite driveclub,nebo skakacky,jinak se toho moc hrat nedalo s ps4.jinak killzone mercenary,to byla fakt pecka.
            • Zkus bazar.
        • až malá trochu vyroste, bude zas víc času, ale záleží na toleranci manželky. Znám lidi co mají řetěz tak krátký, že je manželka skoro nenechá hrát *3*
          • Skoro? Tak to se ještě mají, jsou lidi, co to musí dokonce skrývat, hraní ve velkém měřítku je výsada hlavně mladých nebo svobodných lidí, nebo herních žurnalistů, kteří ty hry hrát musí a to bez ohledu na to, jestli jsou dobrý nebo ne, proto bych to nikdy nechtěl dělat jako zaměstnání a zdejší redaktory obdivuju, já bych to nevydržel dělat ani do konce zkušebky
            • Podle pruzkumu se prumerny vek hracu pohybuje kolem 30 let. Pokud manzelka nekomu zakazuje hrat hry, tak je hloupa a dotycny ma slabe komunikacni vlastnosti. Da se to jednoduse a krasne obhajit, pokud je to v rozumne mire. A bude to imho lokalni problem, na zapad od nas je kultura hrani zavedenejsi.
      • Tak s windows10 se ti po te tve apsolutni kontrole bude asi styskat *1* .A za kazdy hloupi programek budes platit takovou palku,ze ani na ty hry mit nebudes.Tim ze je internet hodne rozsireny,tak apsolutni kontrolu bude mit mrkvosoft,a vyvojari.Hold pc ze site neodpojis,a co neni uzavreny je pro vyvojare atd.ryskantni. *6*
        • ano, níže píšu, že mi politika MS začíná čím dám tím víc vadit. Kdyby nebylo her, dávno bych přešel na linux. To co předvádí s Win10 je prostě drzost, nehoráznost. Dx12 bude jen na Win10 a jakmile se začnou dělat dx12 pouze hry, tak budu muset přejít buď na win10 nebo hledat alternativu.

          Jedna z možností je i ta, že si nakonec přece jen koupím to konzoli a na PC si dám linux. Druhá možnost je ta, že se vykašlu na AAA hry a budu hrát jen na linuxu, emulátory tam běží a starých her je tisíce.
          • Vidis, ja linux pouzivam uz od roku 97 a na hrani mam konzole.
      • Zasadni je to, ze konzole je designovana jako spolecenske herni zarizeni do obyvaku. Otevrenost platformy vetsinu nezajima. Navic mluvit o otevrenosti pc platformy v dobe online drm steam, kdy ma kazdy hrac nainstalovany jeden nebo vic smirovacich klientu, je ponekud usmevne. Nemluve o negativnich dusledcich, jako je roztristenost hw platformy a z toho plynouci ruzne nekompatibility a podobne problemy, rada ruznych forem skodliveho kodu, ktera se na pc siri a podobne. Konzole jsou i pro ty, kdo pc rozumi, ale chteji mit klid a pohodli.
        • To jsou zase hlody. Když pominu, že konzole už dávno není primárně společenské zařízení do obýváku (od nástupu online hraní a služeb), tak otevřenost PC platformy nesouvisí s tím, jestli mám nainstalovaný nějaký Steam. Otevřenost platformy znamená zpětnou kompatibilitu, konfigurovatelnost, podporu různých operačích systémů, emulátory, modování... *7*
          • Konzole je primarne spolecenske herni zarizeni do obyvaku, je to jedna z klicovych vlastnosti, ktera konzolim zajistuji popularitu. Byt to mnozi pc hraci nechapou a marne si lamaji hlavu, co konzolisti na tech konzolich vidi, sami presvedceni o tom, ze pc je ve vsech smerech lepsi nez konzole. Online hrani na tom nic nemeni.

            Jestli te zajima, jak vypada skutecna otevrena platforma, prozkoumej platformy jako je linux nebo free bsd. Nazyvat win+steam otevrenou platformou je usmevne.
            • "Zdá se, že máš problém s chápáním textu a neustále mi podstrkuješ něco, co jsem neřekl, takhle se diskuse nevede. Nenapsal jsem, že online nic nemění, ale že na tom nic nemění. Online služby nic nemění na tom, že konzole je designována jako společenské herní zařízení do obýváku."

              "Nenapsal jsem, že online nic nemění, ale že na tom nic nemění"
              "Nenapsal jsem, že online nic nemění, ale že na tom nic nemění"

              Tak tohle je silný kafe. Hádáš se o významu prakticky TOHO SAMÉHO. Tohle už beru jako velmi slabý trolling... *15* Samozřejmě pomijím, že nezáleží na tom, na co je to designované, když většina her umožňuje on-line hraní a spousta konzolových hráčů hraje on-line, ne s kamarádama v obýváku, ale to už nemá smysl, ty si budeš pořád omýlat tu svojí písničku. *15*
            • "Unifikovaný hw není klíčová vlastnost, protože většině lidí je hw ukradený"

              Ty mi povídej o chápání textu. *15* Unifikovaný hw konzole = vývoj / optimalizace je efektivnější a není problém s hw kompatibilitou = uživatel nemusí řešit žádné technické záležitosti, jako ovladače, nastavení grafiky atd. = jedna z klíčových vlastností konzole, uživatelská intuitivita. Je vidět, že máš velký problém s jednoduchou logikou.

              "To je vidět, že tě to nezajímá, pak se ale nepouštěj do tvrzení, co je a co není otevřená platforma. Platforma buď otevřená je nebo není a windows ani steam otevřená platforma není."

              https://en.wikipedia.org/wiki/Open_platform
              Nemáš pravdu, jako obvykle, nastuduj si to. Krásně si se zamotal do svých blábolů. PC je otevřená platforma, konzole ne - jednoduchý fakt. Nějaký Linux nebo Steam s tím vůbec nesouvisí, to sis sem připletl ty, aby ses měl o čem dohadovat. K tvé smůle to nemá žádnou souvislost ani vliv na to, o čem se tady bavím - tzn. o rozdílu PC a konzole. Aneb straw-man argument v praxi. Jó, ty mi povídej o diskuzní taktice. *15*
            • 'Opakovaný výmysl se ovšem pravdou nestává.' Trošku sis to přísloví popletl. Výmysl jsou prakticky veškerá tvrzení a o jejich pravdivosti nerozhoduje, jestli jsou opakovana nebo ne. To, že konzole jsou designované jako společenské herní zařízení do obyváku je pravdivé tvrzení a nerozumím tomu, proč má někdo snahu tohle zpochybňovat. Není to snad herní zařízení? Není designovaná pro společné hraní? Není určená pro připojení k tv v obývacím pokoji?
              'Zřejmě žiješ v omylu, že společenským zařízením může být jen to, co je v obýváku, což je samozřejmě mimo.'
              V takovém omylu nežiju a ani jsem nic takového netvrdil, dopustil ses další chybné dedukce. To je taková klasická diskusní taktika, když nemám argumenty, budu reagovat ne na to, co dotyčný říká, ale co si určitě myslí.
              'Klíčová vlastnost konzole je v první řadě unifikovanost hardwaru a uživatelská intuitivita.'
              Unifikovaný hw není klíčová vlastnost, protože většině lidí je hw ukradený a stačí se podívat na pc, tablety nebo smart mobily, kde tomu tak není a jsou úspěšné. A naopak panuje přesvědčení, že za úspěchem pc platformy v době minipočítačů stojí právě neunifikovaný hw, který mohli dodávat různí výrobci a z toho plynoucí konkureční soutěž. Myšlenka, že desítky milionů lidí preferují konzole proto, že mají unifikovaný hw je naivní. Je to vlastnost, která má své výhody i nevýhody z nichž ta největší výhoda, možnost kvalitnější optimalizace zůstává poslední dobou trestuhodně nevyužita, čímž význam této vlastnosti jen klesá.
              'Jinak on-line hraní a služby mění sakra hodně, protože pak už multiplayerový aspekt konzole není v takové míře jako dřív - o plném obýváku, což svým výrokem, že online nic nemění, jen nesmyslně popíráš.'
              Zdá se, že máš problém s chápáním textu a neustále mi podstrkuješ něco, co jsem neřekl, takhle se diskuse nevede. Nenapsal jsem, že online nic nemění, ale že na tom nic nemění. Online služby nic nemění na tom, že konzole je designována jako společenské herní zařízení do obýváku. Zkus být příště pozornější a reaguj na to co píšu, ne na to, co si podle tebe myslím, nebo co jsem ani nenapsal.
              '''"Jestli te zajima, jak vypada skutecna otevrena platforma, prozkoumej platformy jako je linux nebo free bsd. Nazyvat win+steam otevrenou platformou je usmevne."
              Samozřejmě nezajímá, protože je řeč úplně o něčem jiném. Řeč je tady o tom, že nechápeš pojem otevřená platfoma ve vztahu PC vs konzole, protože se tady řeší rozdíl mezi PC a konzolí, ne mezi Windows a Linuxem. Velmi slabý straw-man, očividně už nemáš co říct. Úsměvné.'''
              To je vidět, že tě to nezajímá, pak se ale nepouštěj do tvrzení, co je a co není otevřená platforma. Platforma buď otevřená je nebo není a windows ani steam otevřená platforma není. Odkaz na linux je relevantni, protože ti 1) umožní pochopit, co je to otevřená platforma, 2) se na něm také hrají hry, 3) si ho valve zvolilo jako základ své herni platformy stčam os pravě pro jeho otevřenost. Co se týče rozdílu mezi pc a konzolí, tak ani jedna platforma není otevřená. PC se potýká např. online drm, zavislosti na tretich stranach nebo region locky.
            • "Konzole je primarne spolecenske herni zarizeni do obyvaku..."

              Ano, ano, všiml sem si, že už tuhle větu omýláš asi po pátý. Opakovaný výmysl se ovšem pravdou nestává. Zřejmě žiješ v omylu, že společenským zařízením může být jen to, co je v obýváku, což je samozřejmě mimo. Klíčová vlastnost konzole je v první řadě unifikovanost hardwaru a uživatelská intuitivita. Jinak on-line hraní a služby mění sakra hodně, protože pak už multiplayerový aspekt konzole není v takové míře jako dřív - o plném obýváku, což svým výrokem, že online nic nemění, jen nesmyslně popíráš.

              "Jestli te zajima, jak vypada skutecna otevrena platforma, prozkoumej platformy jako je linux nebo free bsd. Nazyvat win+steam otevrenou platformou je usmevne."

              Samozřejmě nezajímá, protože je řeč úplně o něčem jiném. Řeč je tady o tom, že nechápeš pojem otevřená platfoma ve vztahu PC vs konzole, protože se tady řeší rozdíl mezi PC a konzolí, ne mezi Windows a Linuxem. Velmi slabý straw-man, očividně už nemáš co říct. Úsměvné.
            • však ono PC je ve všem lepší, i jako společenské zařízení do obýváku ty konzole strčí do kapsy *4*
        • PC je pro geeky, konzole pro masy. Uvědom si, že jen díky PC je dnes spousta her vůbec zachována a hratelná, díky emulátorům. Online DRM nesnáším, hry si kupuje jako krabice. Osobně bych byl nejraději, kdyby se hraní posunulo na Linux, protože mi hodně začíná vadit politika MS třeba ohledně Win10
          • A ty si zas uvedom, ze diky konzolim spousta her vubec existuje, protoze konzole umoznuji jejich ekonomickou existenci - dneska typicky ty ne-online tituly. I kdyz si koupis hru v krabici, tak jsou dnes obecne zavisle na online drm steam nebo jeho alternativach.
            • W3 byl jasná ukázka, že větší rozpočet neznamená lepší hra. Pro mě byl W1 lepší než W3, byl s mnohem menším rozpočtem, byl PC exclusive, ale jako hra fungoval líp. Ale chápu že tento názor je v menšině.
            • Hry budou existovat porad, otazka je jake. I takova pc ikona jako cd project otevrene priznal, ze nebyt konzoli, nemohli by si dovolit tolik investovst do vyvoje zaklinace. Konzole jsou ekonomicky nejsilnejsi hernu platforma, prestoze se na pc trhu toci vic penez diky asijskym online titulum. Ale byt evropsti hraci odkazani jen na asijskou produkci, asi by hodne zaplakali :-). Tu nasi tradicni klasiku drzi nad vodou konzole.
            • nesmysl, hry budou existovat pořád. Když je neudělají hamižná velká studia, kterým jde jen o prachy, tak je udělá indie scéna a nadšenci, jako tomu bývalo dřív. Tahle obrovská komercializace naopak vedla k upadku. Hry už se nedělají s láskou, ale pro prachy. Není to jen nostalgický kec, že dřív hry bývaly lepší. Ony lepší fakt bývaly. I bez těch miliard
        • Jako společenské zařízení do obýváku už dávno neslouží, možná tak v éře PS2, dnes je to v podstatě lowend PC, se kterým sdílí i portfolio her, jediný kdo se této myšlenky zábavy do obýváku drží je Nintendo
          • Mas mylne informace nebo predstavy. PS4 je typicke herni zarizeni do obyvaku, pripojuje se k tv a ovlada pomoci gamepadu. V omezene mire muze poslouzit jako medialni centrum a tim to hasne. Jak stylem uzivani tak sw vybavou nemuze slouzit ani jako low end pc, takovou funkcionalitu proste a zamerne nema.
            • Nie PC local coop nevie, ale blizzard ho tam nedal ;-) To je ako vycitat konzole , ze nevie k+m pri drtivej vacsine hier.
            • Hunter: konzole umí online i lokální coop, mohu porovnat a ten lokální je podstatně zábavnější, je to hraní s kamarády nebo rodinou, tedy pokud máš s kým hrát, pokud nejsi osamocený nerd, který je odkázaný na to, koho mu hra přidělí. PC lokální coop neumí. Pro tebe z toho vyplývá sebeklam, že pc umí všechno a lépe a snažíš si to racionalizovat tím, že to co pc neumí je přece primitivní a to se nepočítá. Takhle nějak si alkoholici zdůvodňují své pití.
            • plechovka: pak je pro tebe tedy důležitější se o nic nestarat, než přidaná hodnota hraní na pc. je to jen o preferencích no.
              ačkoliv bych čekal, že jako člověk v IT vzdělaný, dokážeš spíš ocenit ty výhody PC. vždyť pro tebe jistě není problém si ho úvodně nastavit, nainstalovat hry a pak už si jen hraješ, klidně i v tom obýváku a s ovladači, stejně jako na konzoli.
            • PC Diablo 3 ale coop umí, pohodlněji a lépe, že není přítomná jeho primitvnější verze, coop na jedné obrazovce, je jako stěžovat si, že tvoje nové BMW neumí jezdit na páru *1*
            • Hunter: To, ze pc neco neumi, je pro tebe dukaz, ze umi vsechno? Gratuluji, iracionalnejsiho cloveka jsem jeste nepotkal. A neb tunelove videni a sebeklam v praxi. :-)
            • dobré pro tebe, já zase preferuji tmavou barvu auta před světlou a brambory před rýží jako přílohu k jídlu *4*
            • To, ze konzole je jen pro PC analfabety je hovadina. Ja sam mam titul z IT, pracuju v IT a stejne preferuju konzoli, pokud mam na vyber.
            • no zrovna diablo je jedna z her, kterou bych na konzoli fakt hrát nechtěl. klávesnice a myš.. to je jedinej způsob jak se u toho nenasrat :D

              btw přidám svou trošku do mlýna k věčnýmu boji pc vs konzole. můj názor je ten, že pc je robustnější, složitější a taky dražší řešení. kdo ho zvládne zapojit, obsluhovat, nainstalovat, spustit si hru a případně přepnout zobrazení z monitoru na tv, pro toho nemá konzole žádný přínos.

              zrovna mě napadlo zajímavé přirovnání:
              hrát na pc je jako když si koupíte pořádný gril. musíte ho sestavit, zahořet, pořídit si uhlí, naučit se s nim pracovat a pak si uděláte nejlepší steaky podle vlastní chuti. konzole je jako jít na ten steak do levné restaurace. jasně, máte to bez práce a v pohodě, o což spoustě lidí jde především. nicméně netvrďte mi, že ten steak je stejně dobrý.
            • "Az si na pc budes chtit zahrat treba diablo 3 s gamepadama ve vice lidech jako na konzoli, vzpomen si na sva slova."

              tak to si asi na tvoje slova jen tak nevzpomenu, proč bych měl chtít hrát coop Diabla 3 na jedné obrazovce a gamepadu, když si ho můžem zahrát na více počítačích a pohodlně na myši, to jen potvrzuje má slova, že PC umí vše co konzole, jenom lépe *4*
            • "Já bych spíš vzpomenul na tvá slova o traktoru a kleštích - na tvá moudrá slova, kde tvrdíš, že když je něco funkční k nějakému úkonu neznamená, že je to k tomu úkonu ideální a nejvíc používané. Tudíž vyvstává jednoduchá otázka, která se ti zřejmě nebude hodit do krámu. Máš nějaká data ohledně toho, kolik hraje lidí Diablo 3 v obýváku ve více lidech vs kolik jich hraje to Diablo 3 online? "

              Nemam, stejne jako nemam data, kolik lidi ji chleba s maslem. Ale nepochybuji, ze hodne. Typicke to bude v rodinach s detma, v coopu tahle hra kupodivu hodne bavi i holky, ktere jinak moc nehrajou. Na spolecne hrani diabla se schazime s kamarady, nekteri z nich si ps4 diablo3 koupili prave kvuli lokalnimu coopu i kdyz uz meli pc verzi. Jeden si kvuli tomu koupil i ps4 a pokud se nepletu, tak jinou hru na tom snad ani nema. Lokalni coop diabla iii je na ps4 ultimatni, ma neopakovatelnou atmosferu, to zadnym online nenahradis a je to prave o te spolecenske funkci hernich konzoli, kdo nezazil, nepochopi. A mimochodem, neni to bud a nebo, lokalni coop se da kombinovat s multiplayerem.
            • "Az si na pc budes chtit zahrat treba diablo 3 s gamepadama ve vice lidech jako na konzoli, vzpomen si na sva slova."

              Já bych spíš vzpomenul na tvá slova o traktoru a kleštích - na tvá moudrá slova, kde tvrdíš, že když je něco funkční k nějakému úkonu neznamená, že je to k tomu úkonu ideální a nejvíc používané. Tudíž vyvstává jednoduchá otázka, která se ti zřejmě nebude hodit do krámu. Máš nějaká data ohledně toho, kolik hraje lidí Diablo 3 v obýváku ve více lidech vs kolik jich hraje to Diablo 3 online? *15*
            • Jasne a nejlepsi dooravni prostredekḱ je traktor nebo tank :-p. Az si na pc budes chtit zahrat treba diablo 3 s gamepadama ve vice lidech jako na konzoli, vzpomen si na sva slova.
            • Jistěže, PC totiž zvládne úplně vše co konzole. Konzole ovšem zvládne tak 10% toho co PC. A vo tom to je *4*
            • Tento argument postrada logiku. PC neni designovane jako spolecenske herni zarizeni do obyvaku. Neni podstatne, jestli se to da pripojit, ale jak je to pouzitelne. Konzole jde pripojit k monitoru a jde k ni pripojit klavesnice s mysi - pc z ni ale nevznikne. Traktor muze prevazet lidi po silnici, ale na osobni prepravu vhodny neni, naopak osobak muze jezdit po poli, ale jako zemedelsky stroj se nehodi. Klestema se da zatlouct hrebik, ale... To ze neco nejak jde, jeste neznamena, ze to je pro to designovane. A jestli chces nadale tvrdit, ze pc platforma je designovana jako herni zarizeni do obyvaku, pak nezbyva nez konstatolvat, ze hodne spatne a konzole ho v obyvaku zaslouzene prevalcovaly.
            • PC se taktéž dá připojit k TV a ovládat pomocí gamepadu, ke to tedy skvělé herní zařízení do obýváku *4*
      • tady je ještě lepší
        http://www.internethistorypodcast.com/wp-content/uploads/2015/01/Graph_2014.png

        Consoles come and go, PC stays. PC má zdaleka největší trh, zdaleka nejdelší životnost a navíc díky emulátorům umožňuje hrát hry ze všech starších herních platforem.
        • jako myslis xbox360,nebo ps3?to si pockas kamo. *1*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit