Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • No a medzi tym co steam fanboyi a ini vlezdoprdelisti budu betatestovat tu hovadinu, ja si natiahnem hdmi kabel medzi pc a avr a budem si "streamovat" bez potreby nejakeho steamboxu, steamos a ineho steamshitu. A k tomu s mensou spotrebou elektriny, bez lagov, bez zbytocneho zatazovania siete a bez potreby mat pri tv dalsiu krabicu.
  • Pár lidí tady vůbec nepochopilo, že je to služba která poběží jen v rámci LAN/místní sítě/bytu/jen u Vás doma.
    Jde o to, že u TV mi přijde naprosto v pořádku mít nějaké to HTPC, které má výkon tak akorát na přehrávání 1080p filmů a Youtube. Jim nejde o nic jiného, než aby i tento slaboučký počítač který už u TV je šel využít pro hraní her.
    Ve steamboxu se hra spustí a počítá, v obyváku na HTPC se jenom zobrazuje.
    Pokud někomu vadí spotřeba kterou by takové herní PC mělo pokud by běželo 24/7 aby bylo dostupné vždy a všude, tak věřte že můj herní počítač bere po zapnutí zerocore(grafiky AMD) cca 28W
    • Jenze na tom PC nebudes moct nic jinyho delat .... => akorat ti zbytecne pobezi dalsi stroj, protoze to PC muzes klido pripojit naprimo.

      Jen si to otestuj, nahod si na PC trebas ps3media server, a pust si z nej neco na TV - tak aby ten stroj provadel rekompresi. CPU na 100% ... A uvedom si, ze v tomhle pripade nic jinyho nez to video ten stroj neresi. V pripade gamesy to musi resit jeste hromady dalsich veci.
  • Jack1947
    Pokud to nebude uzivately primo vnucovano, tak je to ok. Jestli ale to bude stat a padat na tom (horsi scenar) tak to neni ok, je to zle a Steam Os prijde o nejakou tu cast potencialnich zakazniku... zatim i bez toho vidim, uprimne minimalne pro uzicvatele platformy pc jen minus.
    • tvl, next gen je pc-klon, uzivatele pc jsme od techto vanoc vicemene vsichni *5*
      • Jack1947
        Jn,. jenze nekdo s packovacema a pouze na hrani (popr. multimedia...) Woe. *15*
  • Tohle jsou jen první kroky k tomu aby se casem streamovalo vse. Totalni kontrola nad tim co clovek který si koupi hru muze a nemůže. Proste nekterym lidem je trnem v oku ze něco vůbec mame v pocitaci a oni nad tim nemaji zadny dohled. Po odrovnani prodeje her v krabičkách a jejich presun na download je tohle další logicky krok a dostupna technologie to brzy umozni v plne mire. Pomalu ale jiste zacina byt na internetu zavisle uplne vse, lidska pohodlnost a naivita nezna mezi, přitom internet je jeden z největších bordelu co muze existovat. Hmm, pomalu mi ten Terminator prestava pripadat jako sci-fi :D
  • Prijde mi to jako dost velky plytvani. Pri predstave, ze v podstate kazdej obrazek pujde pres sit, kde se muze i ztratit, jen aby se objevil nekde jinde. To je prece mnohem jednodussi to proste hrat tam, kde mam PC, ne?

    No a kdyz budu mit PC ve svym pokoji, ale budu chtit streamovat treba do televize v obyvaku, tak u televize stejne nemam klavesku. Fakt zbytecny.
    • celý tohle se točí okolo představy, že všem bude stačit mít doma jen podprůměrnou kancelářskou plečku, ale s rychlým připojením na net na tom půjde hrát i nejnáročnější gamesy...

      ovšem fakt, že o tom steam uvažuje, trochu napovídá, jak "mocnej" hardware bude obsahovat ta jejich kostička - ale samo nic není jistý, ukáže až čas...
      • To jsi to vubec nepochopil *1*
    • seprah
      no ale řekněme, že máš v obýváku velkou televizi, kterou pomocí HDMI připojíš na notebook a budeš to streamovat do něj... například
      • Hm to me nenapadlo. Jakoze bych to spustil na notasu, pres HDMI sel obraz na TV a z ty bych to streamoval na notas. Ted to dava smysl, diky.
  • Janun
    To logo vypadá jak pokeball :-)
  • Robotron3
    Výhody streamování her z jinýho počítače v síti jsem doteď nějak nepochopil. Proč platit dvakrát tolik za elektřinu...
    • Navic lidi nemusi mit tak vykonny pocitac/notebook na hry a staci jim streamovat ze SteamBoxu (konzole). Ja to vidim jako moznou variantu, ne kazdemu sedne a musi ji vyuzit. Ja osobne bych ji nevyuzil, ale dokazu si predstavit, ze nekdy v budoucnu bych to bral. *5*
      • Robotron3
        No to právě musíš mít výkoný počítač ne?, z čeho bys to pak streamoval?
        • Jack1947
          Nepletes si to s Internetem spis...
          • Robotron3
            Tak když budu streamovat třeba hru na Windows počítači do Steamboxu s TV, tak asi ten počítač musí být výkonný ne? Nebo mi něco uniká?
            • Jack1947
              Takhle asi jo, obracene by to bylo moc zle. Pak by to vazne jeste ztratilo smysl.
    • Ronox
      No tak si vem, že třeba s kámošema hrajem často coopy u mě. Oni maj silný notebooky a já stolní PC a slabšího notebooka a stolní se mi nechce furt přenášet z pracovny takže takhle nebudu muset kupovat novej notebook, protože na práci v terénu mi stačí a budu využívat výkonu stolního bez otravnýho přenášení.
      • Ty nemas litr na hdmi kabel ... a proto si koupis za 20k dalsi krabici?
        • Ronox
          1. Home sharing bude dostupnej i na PC stejně jako ostatní funkce SteamOS
          2. K čemu by mi byl hdmi kabel, když chci streamovat hru, která běží na stolním PC do ntb?
  • Ronox
    Home sharing je věc na kterou už hodně dlouho čekám. Je to jediná věc kvůli který jsem plánoval pořízení Shieldu od nVidie. Takhle máte doma třeba jeden silnější stroj a můžete hrát v pohodě na starším notebooku. Navíc se mi opět líbí přístup valve, že dopředu testují vše, co chtějí mít ve svém zařízení a ne jako konkurenti, kteří to dodělávají za běhu a pak to jen způsobuje problémy a nebo odebírání určitých funkcí.

    EDIT: Zkoušel jsem Splashtop a jiný streamovací softy a tam to prostě tak dobře nešlapalo. Tady očekávám stejnou ne-li lepší odezvu jako byla u OnLive.
    • Kdyby splashtop konecne vyresil problemy s mysi, tak by to bylo skoro ideal.
    • Tak kdyz to je pres domaci sit tak by ta odezva mela byt nekolikrat lepsi nez Onlive, kde to byla hruza.
      • Ronox
        Podle mě to tak strašný nebylo. Zkoušel jsem to asi dva měsíce a na to, že to furt jelo v testu, tak si myslím, že s výsledkem mohli být spokojený.
        • Black_Hand
          no pro me odezva hrozna opravdu byla. naschval jsem zkusil orks must die! jak na onlive tak doma a z naprosto otravneho zazitku z vrazdeni orku, se stal dosti dobry zazitek z vrazdeni orku :). najednou jsem daval headshoty a bylo po problemech. ten rozdil byl dramaticky. a to jsem to testoval na jinak spolehlivem UPCcku.
          • Ronox
            Já přes to hrál Mafii 2 a tuším AvP a to demo Mass Effectu a člověk si po chvilce zvykl. Jako nebyl to ideál, ale jako předzvěst do budoucna to bylo fajn.
            • Black_Hand
              clovek si zvykne i na strilecky na gamepadu. ale ten zazitek je uplne nekde jinde. takhle bych si ty orky jenom kazil. jakakoli hra, ktera potrebuje mit rychlou reakci bude mit problem. takze adventury, tahovky a puzzle veci na tom budou genialni.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit