Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Jack1947
    Ty vle s těma "MOBA" strategiema se fakt roztrhl pytel.
  • TheGGG
    proč nemůže vycházet víc her jako wargame serie a míň tady těch barevných scifi kde jezdí pár modýlku v chumlu a střílej po sobě světýlka...? Chci pořádnou strategii, která bude kombinovat tahové prvky na velké mapě s masivními RTS bitvami kde pujde zazoomovat na nejmenší detaily, nebo se odzoomovat až nad mraky... a kde se bude brát v potaz terén a počasí a vše ostatní...
    • jamar28
      Steel Division: Normandy 44 vypadá nadějně, tak se modleme...
      • A co Sudden Strike 4?
      • TheGGG
        nadějně to vypadá, ale bohužel WWII mě už tolik nebere....
    • jakože tank nemuže strilet když prší? jinak pochopitelne v RTS hrách s masivnímu bitvami nemužeš klást duraz na mikro, takže je to o preferencích a dizajnu čemu dají tvurci prednost
      • TheGGG
        bobánek v praxi... každý normální člověk si pod vlivem počasí představí např rozbahěnní terénu které zpomalí vozidla, mlhu která zhorší viditelnost, vlny které udělají námořní bitvy obtížnější... a bobánek ve své nekonečné snaze být vtipný řekne co řekne... *14*
        • to by byl úžasný herní prvek, bylo by špatne počasí a ty bys musel čekat na základne až prestane pršet a letadla budou moct vzlétnout. No herní dizajnér z tebe asi nebude *7* *1*
          • TheGGG
            ...hoďte na něj síť....
            bobánku, připomínáš mi jednoho človíčka co jsem kdysi znal (možná jsi to ty), ten taky vždycky řekl nějakou cringe sra*ku a pak se tomu sám hlasitě zasmál, i když všichni kolem ho měli za ****. Pokud jsi z mého komentu nepochopil, jak by se dal vliv počasí zapracovat do hry, měl by jsi na mě radši rovnou přestat reagovat, neb je to diskuze zbytečná a oboustraně vyčerpávající...
            • TheGGG
              tsss bobánku, ty jsi najednou i expert na vojenskou techniku, že sem dáváš posty z wikipedie? Myslíš jako, že moderní technika bude kompletně imuní vůči jakémukoliv počasí? Neskutečné co se člověk nedozví v diskuzi... jinak kdyby jsi se namáhal ten člínek přečíst celý a né jen dvě slova o počasí, tak zjistitíš, že to all weather platí hlavně pro stealth technologii, né že je letadlo magicky odolné proti vlivu počasí...a citát z toho tvého článku: "However, rain caused "shorts and failures in sophisticated electrical components" when F-22s were posted to Guam."
            • To si němci také mysleli...
            • https://en.wikipedia.org/wiki/Lockheed_Martin_F-22_Raptor

              all weather aircraft; dnešní technika muže operovat za každeho počasí
          • jamar28
            Byl by to úžasný herní prvek (a taky je, protože se používá), ale ne tak, jak si to hned představíš ty (naprosto retardovaně). Bylo to použito např. v CoH2, kde jsi musel počítat s mrazem a hlubokým sněhem. Ale potenciál to má mnohem větší.

            - mlha, deště, bouřky snižují viditelnost - dohled jednotek je snížen, musíš hrát bez letecké podpory - Hearts of Iron (výrazné postihy pro letectvo při špatném počasí)
            - mráz, sníh - viz CoH2 a opět strategie od Paradoxu, kde ti klidně umrzne půlka armády, když naplánuješ invazi blbě
            - po dešti bahno - větší pravděpodobnost zapadnutí jednotky, horší průchodnost terénem, větší únava jednotek - to mají třeba Total Wary, kde je v bažině/mělké vodě snížena schopnost jednotek bojovat, co to tam mají za amatéry, že?

            Atd. atd. Tyhle prvky, když se naservírují v rozumné míře, aby nefrustrovaly, dodají hře dynamiku a skvěle ji ozvláštní.
            • Bobe, ja si fakt nejsem jistej jestli to myslis vazne nebo jenom trolis ale neco takhle hloupyho jsem snad od tebe jeste necetl :D
            • TheGGG
              ano bobánku, protože válka se vede jen tam, kde je postavená dálnice, motorest u cesty, benzínka, starbucks a kam si člověk může zavolat odtahovou službu... *3*
            • jamar28
              Bobe, ty si jako myslíš, že v dnešní armádě na počasí a terénních podmínkách vůbec nezáleží? Problémy třeba s pískem měli i Američané v Iráku, ani letadla ti nemohou vzlétnout vždy (a jo, bylo by zajímavé, kdybys v nějaké misi najednou neměl leteckou podporu, fakt nenavrhuju, abys musel půl hodiny čumět na letadla v hangáru, to může napadnout jen tebe). Už jenom na vojácích se podepíše, jestli bojují v příjemném prostředí, nebo plnou polní tahají v padesátistupňových vedrech nebo se musí prodírat půlmetrovým sněhem. Moc si idealizuješ techniku.
              Proč by jeli terénem, když mají silnice...No to už nemůžeš myslet vážně, tuhle poznámku. Ty myslíš, že ve válce se jako válčí jen na silnicích a parkovištích? Proč podle tebe existují třeba tanky?
            • jenže on mluvil o hre z blízke budoucnosti s technologiemi ktere jsou ve vývoji. a vojáci mají výbavu proti umrznutí nebo prehrátí už dneska. dále proč bys šel bahnem, když mužeš jít po asfaltové silnici. Jasne v dobe total waru ješte nebyla vybudovana poradna infrastruktura ani ješte nevynalezli beton a asfalt.
              a co s etýče letecke podpory, jak rikam, byla by to hrozna zabava cumet jak letadla sedí v hangaru. Btw poslední HoI mne nebavil
              Co tam máš dál? *6*
          • tohle už měl první blitzkrieg. Přišlo špatné počasí a letecká podpora byla nedostupná.
  • Připomnělo mi to Submarine Titans *4* Udělat remaster do nové grafiky, to by bylo *14*
  • >Každý ovládá skupinku unikátních lodí se speciálními schopnostmi, které v podstatě fungují jako MOBA hrdinové.
    To neni zanrova kombinace, jen jeho rozsireni, rozsireni RTS'.
    >onoho zanru, ktery ma moba elementy< ;DDD
    • zrovna tohle mi moc jako klasická RTS nepřišla podle game play videí. Nezničitelná základna, ponorka alá hrdina a mapa posetá NPC, které je nutné likvidovat kvůli zdrojům. K MOBě to má daleko blíž
      • MOBA je subzanr RTS.
        • KrPa
          MOBA je kombinace RTS a RPG
          • A kolik toho z RTS zbylo? Jako kombinaci RTS a RPG vidím jako daleko lepší příklad třeba spellforce, kde jsou obě složky prakticky rovnocené. Stavíte si základu, těžite suroviny, povolváte si nové jednotky. Hrdina má inventář, dostává XP za které si vybárá nové/vylepšuje dovednosti.
        • Ještě jsem nad tím přemýšlel. Je to sice na wikipedii, ale na kolik je MOBA vlastně strategie? Klasifikace nejspíš vychází z toho, že se to kdysi spouštělo přes star/warcraft, ale to je tak jediné co mě napadá, jinak to s RTS nemá nic společného. Základnu nestavíte, nemáte nad ní žádnou kontrolu - pouze vám slouží jako "RPG vesnice" k prodeji/nákupu předmětů, respawnu vás a NPC. Nemáte kontrolu nad ničím kromě své postavy (zase je to spíš RPG). Netěžíte nic, ale dostáváte XP za zabité + loot (zlato a někdy předměty) - zase RPG. Když se podívám např. na Smite, je to v principu totéž, jen se to místo "jako strategie" ovládá jako RPG/Akce nebo Robocraft také úspěšně implementoval všechny prvky a to také není strategie. Podle mě je to daleko blíž k akčnímu RPG než k RTS. Respektive, když z RTS s RPG prvky ohlodáte veškeré RTS prvky, tak vám z toho překvapivě vypadne RPG.
        • no, ale není to "klasická" RTS
  • kdy bude recenze na dawn of war 3?
    • Až Smutnýmu dorazí obálka *1*
  • Další smutný důkaz toho, že tady se o strategiích psát neumí.
    • jamar28
      Proč? Co je tam špatně?
      • jamar28
        No dík za ty mínusy, ale z nich toho moc nevyčtu, sorry jako.
    • Tak jsem zkouknlu pár videí a vůbec mě to neoslovilo. Kdyby radši udělali remake submarine titans. Sbírat bedny s kyslíkem z npc a nepřátel jako herní čas je fakt šílenost. Navíc vůbec nevyužívají vodu a pohyb nahoru. Klidně to mohlo být třeba na Marsu a nic by se nezměnilo. Jen jiný podklad.
  • KrPa
    Takže když má jednotka nějaké schopnosti, je to moba?! Takže i 1. warcraft byl moba nebo co? I v duně šlo rozložit jednotku, je to moba?
    • Coz takhle si to precist poradne?

      "Každý ovládá skupinku unikátních lodí se speciálními schopnostmi, které v podstatě fungují jako MOBA hrdinové."

      To znamena, ze MOBA hrdinove maji specialni schopnosti. Nikde ale neni psano, ze pokud ma hrdina schopnosti, je to MOBA hrdina.
      • KrPa
        A co je ku.a MOBA hrdina??? A co je to hrdina bez schopnosti? Jednotka??
    • Fraizer_cz
      Multiplayer Online Battle Arena , takže ano, W1 byla už MOBA
      • KrPa
        Genius
    • Už i první Red Alert byl moba, to ví přeci každý.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit