Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Hra, která není lokalizovaná do srozumitelného rodného jazyka, je nehratelná!!!!! Dokud tahle hra nebude v češtině, je k ničemu!!!!! Vás ostatní to neuráží, že jak trotlové musíte dumat o co tam jde??? Uvědomte si, že je to neúcta k vám. Nestojíte někomu, aby to přeložil. Proto on mě nestojí za to, abych to hrál. Tečka!
  • Koupil jsem si to, že si to užiji pomalu a pomalu se na tom doučím angličtinu. Po třech dnech hraní mám popsán 3x čtverečkovaný A4 - který jsem dělil vertikálně na půl - z obou stran... Ale tenhle boj nevzdám, je to úžasná hra!
  • Z recenze jsem vůbec nepochopil, jak se to hraje. Je to teda něco jako Pirates od Sida Meiera?
    • janchor
      Ano.
  • hele 8/10 to bude super
  • kulhy_parici_spici
    Chtěl k recenzi přidat varování pro případné zájemce – hra na vás mluví tuhou angličtinou za jejíž branami leží velká část kvality hry! Třeba Shadowrun má podobná úskalí spolu s literární kvalitami, ale tady je to opravdové peklo a nějaký slovník nebo google to nezachrání. Nepovažuji se za zrovna slabého angličtináře, ale louskám pravý smysl vět jen tak tak.
    • KamilZm
      Je znalost angličtiny i podstatná pro vlastní hraní, nebo jen pro "kvalitní hru"?
      • kulhy_parici_spici
        Herní mechanika je na textu dost závislá a ta část která není, tak samostatně až tak nefunguje. Takže bych se přikláněl odpovědí, že podstatná je. Proklikat se tím můžeš, ale taky můžeš jít umýt nádobí.
    • MickeyMutant
      Tohle stálo v recenzi za zmínku.
      • KamilZm
        Souhlas, tahle informace by měla být v každé recenzi. Bohužel autoři recenzí už automaticky předpokládají znalost angličtiny *13*
        • A to je jako špatně?
    • Právě na tomhle sem narazil. Nechystá se čeština? Věřím, že bych si hru užil víc, než když budu půl hodiny dumat nad pravým smyslem každého záznamu v deníku.
      • No co se týče češtiny, četl jsem někde od vývojářů, že to má 250 000 slov, což je více než Moby Dick, a že na tom dělalo 6 textařů dva roky. Takže překlad do češtiny těžko, oni to nejsou schopni přeložit do žádného jazyka natož do našeho:)
      • Baldur52
        Hodně štěstí s češtinou. Tohle by chtělo opravdové profíky, kteří si navíc naštudují lore hry z té Fallen London webovky. Překlad a testování by bylo náročné, toho textu tam je tuny a k tomu autoři vypouštějí do hry docela pravidelně nové příběhy, což je asi pro autory lokalizací také noční můra.
  • Me ta hra prijde skvela, doporucuji!
  • Zayl
    Ten Legacy systém je akorát tak důkazem toho, jak nedomyšlené to je. Ano, vypadá to jako pěkná herní cesta, jak pokračovat v dobrodružství, jenže problém je v tom, že se celá mapa zresetuje a proto hurá dělat to samé znova dokolečka. To, že se ostrovy pohnou o pár metrů nemění, že na začátku existují asi 3 efektivní cesty jak si vydělat peníze. Grind ahoy!

    A vytknout té hře rozhraní a nezmínit se o tom, jak neuvěřitelně POMALÁ ta hra je, je skoro na žalobu. Je to ten typ hry kdy člověk nasměruje loď a alt tabuje do prohlížeče, nebo klopí zrak do knížky. Progression je stejně pomalý a ten příšerný vrak, ve kterém se budete plavit na začátku, začnete intenzivně nenávidět.

    Pěkný svět, málo expozice, neuvěřitelně nudná mořská část a k tomu fakt, že nové pokusy nejsou dostatečně random, aby člověk neopakoval to, co už dělal xkrát. V okamžiku kdy projedete jednou celou mapu (což jde udělat na druhý, třetí pokus, když nejste nýmandi) není proč hrát dál.
    • janchor
      Mapa se resetuje jen z části a můžeš se tomu zcela vyhnout, pokud si jako dědictví vybereš tu od předchozího kapitána. Plus projet ji celou ani zdaleka neznamená zažít všechno, co se tam zažít dá. To opakování již viděnýho je problém, ale pokud tě prudí, stačí si zapnout ukládání kdekoli a hrát to s jediným kapitánem. A pomalý tempo už je otázka vkusu (a motivace se úvodní kraksny co nejdřív zbavit).
      • martin.mares.984
        Sunless Sea je fajn zalezitost, ale podle me vetsina silnych stranek tehle hry jsou v zasade uz soucasti ty webovky "Fallen London" - melancholicka atmosfera, originalni prostredi, "mytologie" toho sveta a excelentni vypraveni. Ma to fajn gafiku, soundtrack, ale mimo vypraveni a micromanagement, je ten zbytek gameplaye nic moc. O co by to bylo horsi, kdyby to byla tahovka nebo textovka...Ty lodni pasaze jsou vicemene okopirovany z Pirates of The Black Cove, akorat pomalejsi a horsi v soubojich + obcasna variace na kanibalske namorniky z procesu Dudley/Stephens VS HMQ. Paradoxne mi prijde, ze ta samotna plavba lodi je nejhorsi cast hry...
        • Baldur52
          Přesunout tak zajímavý a na lore bohatý svět z webovky do regulérní PC hry je právě super nápad. Ti tvůrci ten svět pár let budovali, ví co se hráčům líbí a měli tak prošlapanou cestu ke kvalitní příběhové hře.
          A ano, co by ještě měli vychytat, jsou ty lodní souboje. Hlavně proto, že většině kapitánů se nepodaří ušetřit dost Echoes na nějaké silnější lodě a zbraně, se kterými by byly ty souboje třeba o fous zábavnější. Mám třeba teď odehraných 23 hodin, jen jednou jsem chcípl (nápověda u oltáře zněla "Dont do it".. so.. i did it :D) a furt se plavím se základní lodičkou s trochu lepším předním kanónem. Prostě si holt najdu pro mě zajímavější možnosti, za co ty peníze zaplatit.
          Asi by to tedy chtělo trochu vybalancovat, nejde o nic neopravitelného, každopádně i tak si to na Unterzee užívám. Unikátní záležitost.
  • Poslední recenze mi podle hodnocení přijdou stejně jako tato věta:
    gr8 m8 i r8 8/8
  • Nemá to být: Verneovského?
    • Vetsinou se pise Julese Verna, pokud vim.
      Takze bych tam chybku nehledal.
      • zřejmě může být oboje http://www.pravidla.cz/pravopis/24719-verne.html
  • No skusil som to a usetril 19€.
    Dobrodrustvo a objavovanie konci, ked ma vasa lod spotrebu ako rusky ZIL 100/100 (motor 0,5% a svetlo 1% wtf?) a sud paliva stoji tusim 30 echo. Zacnete so 70 echo, trtkate sa pre quest a naspat, po ceste miniete 50 na jedlo a palivo. Za cennu informaciu ktoru nesiete vam admiralita vyplati brutalnu odmenu - celych 5 echo! wtf?
    Verim ze pre niekoho je to super a vyzva, ale ja by som sa asi len trapil za 19 eciek.

    BTW, ked som potom prebehol fora, tak najlepsie je zacat nalinkovanou cestou - konkretne questy a chlapci tam ratali spotrebu a terror a pod. No j*bem ja aj take dobrodruzstvo s kalkulackou v ruke...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit