Přejít na výpis diskuzí

Test: sluchátka ASUS Cerberus V2 si užijí hlavně hráči

3.12.2017 14:58
Matěj Havránek 43 příspěvků

Asus Cerberus V2 je nová verze zhruba tři roky starého headsetu Cerberus. Ač je v mnoha ohledech podobný, přináší kromě odlišného designu i řadu praktických změn – z těch nejvýraznějších například pevný hlavový most.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • alladjex
    Nechci zabíhat do diskuze ohledně toho, co je a co není lepší. Jen jsem chtěl zmínit, že vedle otevřených a uzavřených sluchátek existují také polootevřená sluchátka. Vůbec sem to netušil, dokud sem si je nezkusil u kamaráda, co má studio a dělá hudbu. Nikdy jsem v diskuzích tuhle možnost nezaznamenat. Tak to třeba pro někoho může být přínosná informace.

Já jsem si konkrétně pořídil na práci AKG K701. Skluchátka sedí na uších jako uzavřená, jsou veliká a netlačí na uši. Nicméně zvuk z venku je přes ně částečně slyšet a stejně tak zvuk ze sluchátek částečně vychází ven. Na celodenní práci a následné večerní hraní je to výborné, pokud máte problém s uzavřenými sluchátky a tlakem v uších po nějaké té hoďce.

Nicméně večer kvůli zvuku, které slyší i okolí musím mít hlasitost staženou. Zmíněná AKGčka jsou studiová sluchátka spíš na práci. Nemyslel jsem tím, že bych je doporučoval na hraní. (Nicméně já je mimo práce používám i na hraní a super. ;)
    • Coffin.Corner
      Dosti opomíjeným problémem u circumaurálních sluchátek je (ne)savost náušníků při dlouhým používání, obzvláště v létě. Paradoxně čím dražší modely a luxusnější materiály, tím horší to je. Mám docela slušný monitory audio-technika, ale v horku se v nich nedá dýl hrát a tak vymýšlím nějaký návleky co používají piloti aerolinek *1*
    • LV426
      Každáé normální (hudební) sluchátka jdou samozřejmě použít i na hraní. K701 jsou fajn, ale mají prioritu víc do výšek a to se mi moc nelíbilo. Já rád i pořádné basy :)
  • A co Superlux. Je to dobrá značka?
    • V low-endu jedny z top. Pamatuju, ze kdyz se to v CR zacalo prodavat, v podstate kazdy model byl naprosta kopie znamych modelu studiovych sluchatek. Treba Beyerdynamic DT 770 hojne vyuzivany ve studiich i dnes, stoji 4-6k a Superlux prodaval kopii za cca 800,-. Kvalitou zvukoveho vystupu to bylo hodne blizko a v te dobe podobna kvalita za 800,- proste jinde nebyla.
    • Superlux je super značka...mám od nich už několik let HD661 za tu cenu to byli jedny znej sluchátek..
  • LV426
    Mimochodem pokud se někdo poohlíží na Vánoce po slušnějších sluchátkách, doporučuju nepřehlédnout tyhle:

https://www.tsbohemia.cz/audio-technica-ath-pdg1_d238346.html

A pozor na model PG1, hlavní rozdíl není v barvě, ale v tom, že jsou uzavřená. Ty z linku jsou otevřená.
    • Aha teď jsem o nich dole psal :)
  • homeles8
    https://im9.cz/iR/importprodukt-orig/326/32623b0c79da727fcfeab30fd7e57d52.jpg

už asi 2 roky je mám, samozřejmě kvůli hudbě z gramofonu, ale koupil jsem zvukovou kartu a připojil k PC. Teď v kombinaci s mým PC a monitorem mám úplně parádní hraní *14*
  • ja uz mam roky meeelectronics bezdrotovky.dovra vydrz 22 hodin a aj zvuk slusny.dizajn je tiez fajn nic velek a tazke na hlave tak odporucam.MEE audio Matrix2
  • nechápu proč sluchátka. není lepší mít reproduktory?
    • Sluchátka jsou lidová volba. Ne každý si muže dovolit kvalitní audio. navíc hodne lidí bydlí "sociálne" (rozumnej tlačí se 9 lidí v jednom pokoji) takže nechtejí rušit ostatní + mužou být nedoslýchaví. Mít bedny je lepší taky kvuli bezpečnosti abys slišel co se deje v okolý
      • Tebe to sociální bydlení čeká taky, až se s tímhle vzděláním odstěhuješ od rodičů.
  • LV426
    Ach jo, to je furt dokola. Lidi nebuďte hloupí a nekupujte tyhle šroty. Jakákoli klasická hifi sluchátka mají lepší zvuk ve všech ohledech, než jakékoli tyhle rádoby herní katastrofy.

Reálná hodnota tady těch křápů co se zvuku týče je tak 600kč. Jakákoli normální otevřená sluchátka do litru si tento paskvil dají k snídani.

PS: 344g , to už je solidní závaží na hlavu *7*
    • Přesně.
      Obecně doporučuji vyhnout se velkým obloukem jakémukoli produktu co má v názvu "gaming" (až na čestné vyjímky samozřejmě).
      • a tak sirokouhle monitory nevyzeraju zle alebo mysi :D ale je pravda ze na tych sluchatkach ide skor len o akysi gaming dizajn ako kvalitu
      • LV426
        Tak zářný příklad jsou třeba takové Sennheiser Game One. Stojí 7čku a přitom jsou to přemaskované Sennny 550 (nebo 555 teď nevím z hlavy), které stojí cca 3500. Akorát ti na to plácnou mikrofon, kolotočářsky (pardon gamingově ti to nabarví) a prodávají za dvojnásobek. A to je Sennheiser, co teprv ty ostatní jako je Razor apod. vyloženě "gaming" značky. Jeden co s náma hrává RB6 má jejich model za 3ku a ten jeho mikrák co tam má je hrůza, na moje Senny za litr co momentálně mám (PC230) se to prý nechytá, když ostatní posuzovali jak nás slyší. Jiný co bydlí kousek měl Steelseries V2, říkal jsem mu nekupuj ten šit, koupil, litoval, za pár měsíců kdy se mu navíc vyjebaly to ani nereklamoval, rozšlapal, hodil do popelnice, koupil Sennny a spokojenost *1*
        • Určitě... rozšlapal sluchátka za trojku, když měl možnost reklamace. Buď sis vymyslel pohádku nebo je tvůj kámoš ldiot.
          • LV426
            Za dvojku. Hele já ho celkem chápu, za mých mladších let jsme taky udělali rituál s originálním autorádiem a upáliliho, rozšlapali, byť jsem ho mohl prodat, protože to byla fakt strašná mr*ka :) Někdy je princip víc, než peníze.
            • Audio-Technica ATH-PDG1 (4999,- bohužel). Polootevřený. Dělají se i v černé ATH-PG1 ty jsou ale uzavřený. Spokojenost. Sice plastový (jsou pevný), ale hrajou slušně, zvuk je plochý (není přebasovaný) a slyšíš tam opravdu všechny nástroje. Mikrofon solidní, nijak nezkresluje. Polootevřený obecně hrajou trochu líp (membrána nemusí tolik bojovat s tlakem) a nepotí se v nich tolik uši. Standardně mají konektor co je do telefonu (levý,pravý,mikrofon,zem) ale v balení je rozdvojka na klasiku jeden jack stereo, druhý mikrofon a taky je tam redukce na 6,3mm jack.
            • U takovych sluchatek bych zaroven doporucoval popremyslet o lepsi zvukovce, nebo nejakem sluchatkovem DAC. To muze taky udelat celkem dost zasadni rozdil.
            • ChallengerCZ
              Super jdu se podívat, vůbec jsem si toho odkazu nevšiml. Každopádně jsem o něco chytřejší, myslel jsem že headset je automaticky s mikrákem.
            • LV426
              Za 4tis už máš hodně slušný sluchátka, zvlášť pokud jsou otevřená. Obecně platí, že uzavřené musí být cca 2,5x dražší, aby se zvukem vyrovnaly otevřeným. A "stačí stereo" zní divně, protože nejkvalitnější jsou vždycky stereo. Nepíšeš, jestli s mikrofonem nebo bez, předpokládám, že s mikrofonem a tím pádem bych se podíval na ten odkaz co jsem dal výš, ty Audiotechniky hrají úžasně.

Ono bez mikrofonu není problém, tam máš možností hromadu, ale kvalitní sluchátka s mikrofonem, skoro nic není, pokud pomineš "Gaming 5.1" kraviny pro děcka.
            • ChallengerCZ
              Rovnou se zeptám, protože potřebuji poradit. Přemýšlím, že bych svůj headset poslal k šípku a udělal si na Vánoce radost něčím novým. Chci každopádně opět headset, nepotřebuji 5.1, stačí stereo, ale už kvalitnější zvuk. Moje představa je reálně do 4 tisíc. Dá se v téhle cenové relaci koupit něco zajímavého, nebo je to totálně mimo?
  • To já si nedávno koupil Sennheiser GSP 300. *5*
    • ja mam PXC 550 a jsou taky celkem fajn i kdyz NC by mohlo byt o trosku lepsi, ale pro hrani her jsou fakt celkem fajn volba.
      • Pokud se dobře dívám, tak stojí 10.000,- ne? To už jde trochu mimo mě. *1*
        • LV426
          Ale jsou to uzavřená, pokud z nějakého důvodu nepotřebuješ vyloženě potit uši, otevřená za 5tis budou hrát líp.
          • Jo, je to o vlastnostech, tady proste platis za noise cancelling, coz je na delsich cestach moc fajn (hlavne v letadle zmizi ten nechuntej hukot).
    • KrPa
      dobra znacka, taky ji mam
      • Jj, byly mi doporučeny před pár měsíci, kdy stály 2500,- a já chtěl nějaký do 2000... teď jak byly akce, daly se koupit za 1590,-, tak jsem do nich už šel. Vybíral jsem několik hodin a myslím, že lepší za tu cenu nekoupím. Hlavně jsou pohodlný, což je pro mě hned po určitém cenovém rozsahu, to nejdůležitější... nosím k PC brýle a i když mám sluchátka, tak je vůbec necítím.
  • zaty
    Na kvalitní sluchátka si dost potrpím, můj arzenál zahrnuje několik highend sluchátek. Otestoval jsem hodně herních headsetů a zatím jediné, které snesou přísná měřítka i na poslech hudby jsou Hyperx Cloud (úplně první verze) a Superlux HMC 681 EVO. Navíc jsou oba za celkem sranda cenu a lze je tedy doporučit i těm, kdo nechce utrácet za naleštěný prd z produkce "herních" značek a chtějí univerzální sluchátka na hry i hudbu.
  • hezký, ale já preferuji něco co má FF a 7.1.. to stereo je tak nějak dneska jen pro progamery ;)
    • LV426
      Je ti jasné, že tyhle "5.1", "7.1" apod jsou naprosté nesmysly? *1* Zahuhlaný plechový zvuk jak někde z kanálu. Klasické stereo ti poskytne přesnější a mnohem kvalitnější zvuk. Extra sranda jsou tyhle prostorové blbiny u uzavřených sluchátek :) ...
      • Naprostá pravda, zas na druhou stranu jsem si ty 5.1 užil a docela to fungovalo. Jinak šrot, o tom žádná.
      • Jack1947
        Subwoofer center a jiné ti stereo nasimuluje prosím jak? a navíc když takhle bys hrál třeba online tak už uslyšíš nezřetelné zvuky hůře, tím netvrdím že některá stero sluchátka své kvality mají..
      • 5.1 znamena misto jednho kvalitniho repraku je tam hromada sumitek a 7.1 znamena jeste vetsi (tedy mensi) hromada šumítek *1* To si koupí leda PMPO (takto označují Watáž čínští výrobci "hi-fi" a znamenáto ProMimořádněPitoméObčany) *3*
    • lepsi kvalitni stereo nez 7.1 na papire
      • Jack1947
        Tak to musí mít basy( aspon center) jinak přes to nejede vlak.
        • Tvl kluku, neco si o tom precti, potom si zajdi nekam do hifi obchodu poslechnout poradnej zvuk a pak tady neco vypravej.
          • Jack1947
            No jasně můžeš si za minimálně 10 klacků pořídit pro audiofily . když na to máš proč ne *3* LV by ti to určitě doporučil... já nemusím nic poslouchat mě stačí to co mám *4*
            • Jack1947
              Sluchátka se kvalitně dali sehnat stera i za 500+- dostačující ( bavíme se o sluchátkách ne?) nooo, a dneska už potřebuješ aspon 2litry aby sis pořídíl pořádné. Většina gaming má mikrofon což jiné zas ne,

Kdybych se bavil o repru tak pokud máš prostor/možnosti můžeš si koupit jeden subák za 15min až třeba 40hardů ale to je trochu moc. Navíc potřebuješ aspon ty 2 repráky abys měl vůbec zvuk.
            • Tak to samozrejme muzu, ale o tom ta debata neni. Je to o tom, ze urcitou castku (zvlast v low-endu) je lepsi investovat do poradnych dvou stereo repraku, nez utracet za mene kvalitni surround sestavy, o subwooferech ani nemluvim. Radsi budu mit citelny bas, byt bez tech nejnizsich frekvenci, nez 1 mega 1000W subwoofer a 5 pidi repraku z radia, ktery cely zvuk akorat zmrvi (byt s tim, ze tam ty nejnizsi frekvence jsou, i kdyz to pak preduni vsechno ostatni).

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit