Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Jack1947

    Pc verze se moc nepovedla tojo, ono aby některé hra jela na uLTRA RTX jen s 4080+ grafikama je na hlavu!  i když tady se osvědčí mít VRAM aspon 10gb + což může být i v budoucnu dobré ☺️🙂

    Jo ve finále jsem si to v celku užil, na HARD až na tu nemocnici na konci (hezká vzpomínka náprava pokažené chutí nemastným serošem)

    Opravdu to bylo až nesnesitelně těžké 😬🤯😲😧😔🥴😵😵‍💫 jako, dalo se to dojet až sem a pak s 5 náboji v revolveru-  to se fakt nedalo těch vojáků tam bylo nejmín 30. Opakovat určitou  část jen kvůli poslední misi(snížením obtížnosti)  to fakt ne (ještě že existují trainery)

    Grafika s HDR dobrá jen... některé textury působili zastarale. Jinak PARTI byla dobře provedená to bez debat. Po chvíli oddechu jsem si zopákl i Left Behind, který nestoudně v seriálu zkrátili. Kdoví, třeba bude TLOU2 a já si zahraji pokračování... i když mě Abby a pomstou posedlá Ellie zas tolik neláká imho.

  • ALHAZRED

    Tak, teď jsem spokojenej, jede to krasně 3072x1728 FSR2 kvalita, vysoký textury, bez pádu a múžu se vyjádřit ke hře...😂

    Už jsem s Billem a moc se mi to líbí, už vím, čím se inspiroval Dying Light...doufám, že na PC bude aj dvojka !! 😎

  • Přátelé já neshazuju problémy jiných jen proto, že mi hra běhá parádně. Taky jsem se svým PC řešil spoustu problémů, ale zdárně vyřešil. 

    Jen tvrdím, že z 90% je problém mezi klávesnicí a židlí. Toť vše. 

    • Dohráno a bez pádu. 

      Příběh parádní, hra pěkná jen docela krátká. 

    • Jasně no to dává smysl. U ostatních her to problém není ale zrovna u TLOU lidem odešla mozkovna... ještě k tomu v tak velkém množství (: 

      Btw. miluju ty procentuální odhady trollů... vždycky je to 90% :D

      • ALHAZRED

        Jojo, lehce sa řeší problémi, když si vygooglime jak na to, jenomže pokud má člověk přijít na něco sám...že, víc trápení, jak hraní, a stojí to za to ? A proč? Protože ten TLOU optimalizovali na ty nejlepší a nejdražší stroje? No a pak přijdou na řadu ty ostatní... tak to JE...

        BTW, jestli bude tahle cenová politika hw pokračovat, tak upřednostním ňákou streamovací službu, já totiž nejsem ochotnej vyblít 2000+ € pro ňáký TLOU... a ktoví jestli ještě ňákej, novej kompl koupím...NECHCE SE MI...😬

  • ALHAZRED

    Hele hoši, většina příspévků tady stojí za...😱😛

    Ale, já sem dostal nápad:

    Ano, tahle hra je nepochybně náročná na RAM, doteď mi 16Gb bohatě stačilo, ale teď už NE. Né proto, že by tohle byla opravdu NEXT GEN hra, ale proto, že tenhle port je TAKHLE udělaný...

    Takže: Můj systém mi přiradil automaticky 4Gb virtuální paměti, což je málo, tak sem si ji zvýšil na 15Gb a ejhle, vono to POMOHLO.

    Kto máte jenom 16Gb RAM, koukněte se, kolik máte vyrtuální paměti, a jestli jí nemáte alespoň 15Gb, zvýšte si ji na 15872Mb, musí to být přesně, jinak to blbne, na netu zjistíte jak...

    • Jack1947

      16gb už je fakt na dnešní dobu málo. Navíc zrovna paměti nějak citelně nenarůstali ba naopak. Jasně já mohl, ale protože jsem jel na 16gb na starým pc, vzal jsem 64gb do nového DDR4 (DDR5 moc drahé a pokud nejedem i nejnovější CPU zbytečné) nemůžu bejt radši... ono systém i otevřený FIREFOX něco spapá.-. dojel jsem max na 75% 🙂😉

      Ono stačí i nějaké rychlejší 32gb když nejsme blázni nojo 64gb už je dražší a to mám to pomalejší verzi páč by jinak kompl přesáhl mé finanční možnosti 😁😄 Néé fakt 16gb už bylo málo i před pěti lety. Nětkeré náročnější hry fakt snadno nebo vůbec nerozběháš 😵‍💫😵

      • ALHAZRED
         Protože řekl Jack ??

        Všude jsou doporučený požadavky max 16Gb, nojo ale když musíš mít ještě zaplej FIREFOX a ktoví jaký píč... tak to bude i 64Gb málo...

        Když zapínam TLOU tak restart PC aby se uvolnila paměť a pak to de a nepadá, no ale někteří pokročilejší uživatelé, PC ani nevypínaj...njn nová doba 16Gb nestačí...

        Pokročilejšího uživatele poznáš podle toho, že sice neví co je to virtuální paměť ve Windowse, ale má 64Gb RAM...😬😛

        Já mám staršej kompl DDR3, a do toho už vrážet nebudu...  až sestavím nový...pak dám 32Gb, 4 x 8Gb a neptej se mě proč ...😂

    • Kvůli deus ex mankind divided jsem si nastavil virtuální paměť na SSD disku ze 4 na 64gb.

      Od té doby mi hra jela jako víno. Možná proto mi jede i TLOU1 jako víno. Nevím, ale za zkoušku to stojí. 

  • Jsem skoro u konce a hra běžela zatím bez jediného pádu. Krásně plynule. Je parádní!!! Nenechte se odradit místními trolly. 

    • ALHAZRED

      Přesně, a když vám to bude náhodou padat, víte koho tady máte kopnout do prd...le..., ptž když to nepadá jemu, tak nemůže NIKOMU !!

      Další čtyřicátník, co si sám kupuje kompl...akorát IQ na 13...

      • Taky ti přeju hezký víkend. 

        • ALHAZRED

          Tobě taky a hezké svátky...😍😉

  • Nevím a nechápu co lidem tak vadí. Já bych té hře dal 10/10 zas a znovu. Na 1440p, max detaily při 80-90fps mi stačí rx 6800 xt, ryzen 7 5800x3d a 32gb ram. Ani jedno zadrhnutí, bug či pád. Ani jsem neinstaloval doporučené adrenalin ovladače. Hra jede jako víno a vypadá famózně oproti PS4 verzi co jsem hrál před lety. 

    • Jack1947

      Jé taky mám 5800x3D supr procák 👍

    • Lidem vadí že i když splňují požadavky které hra má tak mají plno technických problémů. To přece není tak těžké pochopit ne? Hra ti funguje dobře což je fajn ale to bohužel neznamená že to takhle mají všichni. Taky jsem hrál Elden Ring hned první den bez problémů na PC ale strašně hodně lidí s tím mělo problém protože byl odfláknutý port a tohle je ten stejný problém. Buď rád že ti hra funguje ale neshazuj problémy ostatních.

    • ALHAZRED

      Jasně že to nechápeš TVL ptž sýty hladovému nevěří, že.

      Mne to taky jede hezky 1440p, akorád mě to při každém druhém filmečku padne, ale tobě to jede viď...A kolik že stál ten tvúj kompl ?? Jooo nevíš, to koupil táta 😂😛

      • Cituji: "akorád" 

        jestli máš PC ve stejném stavu jako svou mateřštinu, tak se ani nedivím :-)

        • ALHAZRED

          Čeština neni moje mateřština VOLE ...😬😂

          Mimochodem, kámoš má taky 16Gb RAM a 8Gb VRAM a hraje to už po druhé, bez pádú...no jo, ale tady je to samej IT inžinýr a hlavně češtinář. Když nejsou argumenty, budu rýpat do GRAMATIKY ŽE, ptž tomu rozumím...😛

      • No jelikož mi je 40, už dvacet let si kupuju věci sám 😉. Rx 6800 xt je dnes za 15k a 5800x3d d jsem kupoval v black friday akci už před pul rokem za 8k. Takže jestli narážíš na cenu pc, tak je to mnohem méně než stojí třeba taková rtx 4080...

        • frank.horigan

          Njn ty jsi jeden z mála co má 32GB RAM - to samo o sobě uz stačí. A 16GB VRAM.

          90% má 16GB / 8GB a to jsou ti, co teď štěkají

          • Steam už vrací za hru peníze bez ohledu na odehraný čas protože je hra ve špatném stavu. Jak můžou být někteří lidi tak zabednění mi hlava nebere.

            • frank.horigan

              Ona je ve špatném stavu na strojích s málo paměti.

              Kdo má hodně paměti jako tady pán výše, ten jede normálně. 

              Pleteš si pojem z průjmem.

              • Reakce na příspěvek:

                Ne není. Hra je ve špatném stavu i na strojích které mají paměti dost. Stačí si projít steam recenze. Těch 90% co si psal v předchozí zprávě sis vycucal z prstu.

                • frank.horigan

                  Reakce na příspěvek:

                  Myslíš ty Steam recenze co je napsali po 40minutách bez kompilace shaderu?  Hele plantáš jak zaseklá deska.

                  Já to hraju, takže myslím že vím. Hra je v opravdu blbém stavu - máš pravdu, což se nejvíce projevuje u sestav s malou RAM/VRAM. 

                  Mám ti poslat screen z poslední místnosti, abys uvěřil, že jsem to normálně prošel?

                  • Jack1947

                    Reakce na příspěvek:

                    Ta kompilace shaderů je na 🤜👊

                    • frank.horigan

                      Reakce na příspěvek:

                      Ta kompilace shaderů je na prakticky každé hře využívající low-level-API jako je Vulkan nebo DX12.

                      Zapni si třeba Calisto Protocol. Ano, zde je to naprd, trvá to dlouho. Ale pokud jsi čekal 10let, vydržíš ještě hodinu, přemýšlej...

                      • Jack1947

                        Reakce na příspěvek:

                        Nečekal hrál v roce 2013 😃😆🤣

                  • Reakce na příspěvek:

                    Já ti ale věřím že si hru opravdu prošel. Nikde jsem nenapsal že ti hra nejede a dokonce jsem tady několikrát psal že je fajn že vám hra funguje ale nemůžeš díky tomu shazovat problémy ostatních lidí kteří je očividně mají. To ty máš problém pochopit že existuje velká skupina lidí která splňuje HW požadavky a stejně mají plno problémů a proto steam teď vrací peníze bez ohledu na odehraný čas. Hra je špatně optimalizovaná... ten port na PC je prostě odfláknutý. Ty si ten co se zasekl a nedokáže uznat že je hra ve špatném stavu jenom proto že tobě hra funguje. 

                    • frank.horigan

                      Reakce na příspěvek:

                      Ano port mě osobně zklamal tím, jak jsou tam některé věci udělané/přehlédnuté. Já i kolega hrajem na sotva průměrných PC (s hodně RAM), a kromě drobných dropů při navštívení nové lokace atd nic nic nic nic špatně. Ani jeden. 

                      Věřím, že to hodně lidem dělá problém, blbé ruční nastavení grafiky na slabém PC, ovladače, přeskočení kompilace, slabý CPU (pak můžeš s grafikou šermovat jak chceš), starší verze Windows, jakýkoli další problém na pozadí v konkrétním PC.

                      Možností/kombinací je milion. Trochu (hodně) mi to připomíná "Cyberpunk gate".  Někomu ranná verze jela, někomu blbě. 

                      • Jack1947

                        Reakce na příspěvek:

                        Jo CYBERPUNK 2077 HDR ultra rtx ted na novým komplu je super! 😎😜🤩

                        To si snad dám i znovu! pář v roce 2020 kdy mi to pomalu v cutscénách padalo k 8-15fps na 770 bylo fakt o  život 😁😂🤣😄

                      • Reakce na příspěvek:

                        *facepalm* Jasně... můžou za to lidi kterým do teď ostatní hry fungovaly bez problémů. Nemůžou za to vývojáři kteří odflákli PC port. Ohánět se Cyberpunkem je taky nesmysl protože i ten byl špatně optimalizovaný. Taky mi při vydání nefungoval a teď už si ho zahraju úplně bez problémů na stejné sestavě jakou jsem měl v den vydání... ale jasně... chyba byla u mě a né na straně vývojářů kteří hru špatně optimalizovali. (Použil jsem hodně sarkasmu...kdyby náhodou) 

                        Jak jsem už psal lidi jsou strašně zabednění a nebo se do hry tak zamilovali že budou házet problémy na všechno ostatní i když to jsou totální nesmysly protože jim láska ke hře nedovolí uznat chybu a budou se jí zastávat hlava nehlava a dělat ze sebe hlupáky. Já chápu že láska dokáže s člověkem udělat divy ale nikdy bych nečekal že narazím na někoho kdo se zamiluje do hry.

                        Já už končím protože to opravdu nemá smysl. Ty si budeš tvrdit pořád svoje a házet problémy hry na lidi. Je to celkem smutné že někteří mají tak málo pochopení ale "It is what it is" :)

                        • Jack1947

                          Reakce na příspěvek:

                          Prý podobné boty měl i Horizon Zero dawn... ale vzhledem k tomu že jsem měl pc kde to padalo i pod 30fps... mě to až tak moc nezaujalo 🤔😦

                        • frank.horigan

                          Reakce na příspěvek:

                          Hele já nikde chybu nevidím, je prostě jedno jak to jede nebo nejede. žili jste bez té hry 10let, tak prosím plynule přeskočte něketří a zapomeňte na ní. 

                          Pokud tě ta hra nezajímá, tak prostě proboha nelez na fórum o té hře jen abys bez osobní zkušenosti všem vysvětlil jak to jako nefunguje lidem, co to už skoro dohráli. Kdyby mi to nejelo, tak to taky asi nehraju.

                          Netroluj tu, to fakt tak na průplesk(promaz).

                          • Reakce na příspěvek:

                            Ta zabedněnost z toho tvého příspěvku krásně číší a už není třeba nic dodávat :) Děkuji... tím si jenom potvrdil to co jsem psal v mém předchozím příspěvku do diskuze kde se hlavně řeší jak je hra špatně optimalizovaná.

                            • frank.horigan

                              Reakce na příspěvek:

                              Je to o recenzi na hru a zatím se tu o hraní bohužel prakticky nikdo nebaví. 

                              Já hraju a říkám co vidím, ty jsi tu hru na PC nikdy neviděl. 

                              • Reakce na příspěvek:

                                Ty tu svou zabedněnost každým příspěvkem posouváš na další úroveň... to je něco neskutečného. Dlouho jsem něco takového neviděl. Wow.

                                Jde o recenzi na hru která dostala 6/10 kvůli špatnému technickému stavu na PC tak se to tady rozebírá. Jenomže jsou tady v diskuzi lidi kterým hra funguje a zasekla se jim hlava v zadku a nedokážou pochopit že existuje velká skupina lidí kterým hra nefunguje a proto si ji nemůžou zahrát i když splňují HW požadavky. Což znamená že je hra špatně optimalizovaná.

                                Je hezké že předpokládáš že jsem hru nikdy na PC neviděl ale bohužel se pleteš. Jde vidět jak špatně snášíš oprávněnou kritiku na hru kterou tak miluješ. Hra mi často padala a měl jsem problémy s propady fps proto jsem si ji ani nemohl zahrát i když jsem chtěl a na hru jsem se dlouho těšil. Hru už v knihovně nemám a dostal jsem za ní peníze zpět a zkusím to s ní o pár měsíců později až dostane péči kterou očividně potřebuje protože s ní májí problém tisíce lidí. To ale neznamená že nemůžu přispět do téhle diskuze a varovat lidi kteří třeba váhají s koupí a říct jim že je dost možné že jim hra nebude fungovat i když splňují HW požadavky protože se to děje a děje se to ve velkém.

                                • Inquisitor

                                  Reakce na příspěvek:

                                  Proč s ním ztrácíš čas a energii? Ten se přišel očividně bavit trolením. Nekrmit!

                                  • Reakce na příspěvek:

                                    Chvilku jsem si myslel že by to mohl být troll ale nejsem si tím úplně jistý. I kdyby to troll byl já se u jeho příspěvků docela bavím a přijde mi že to chvilkama Frank ztrácí hlavně když mu dojdou argumenty.

                                    • Inquisitor

                                      Reakce na příspěvek:

                                      Tohle nemůže nikdo myslet vážně. Tomu nevěřím:D

                                      • frank.horigan

                                        Reakce na příspěvek:

                                        Tak tomu věř, recenze co se opírá pouze o technický stav je velmi ošemetná věc. Technický stav se časem zlepší, HW hráčů se (brzy) zlepší.. A recenze zůstane v tomto stavu na netu viset nafurt.  Značně neobjektivní..  Myslím, že i sám recenzent tohle tuší.

                                        Carliku jo vážím si toho příspšvku, a dočetl jsem ho i do konce. Přístup vývojářů byl v prezentaci PC verze dle mě hodně laxní a plno hráčů si tak opravdu výjimečnou hru neužije, protože nedůvěra atd atd a už se k tomu třeba nevrátí. 

                                        Vyjde pár patchů, ty snad trochu vychladneš, možná už budeš mít i tu RAM dokoupenou a pořádně si to třeba užiješ (to platí i pro Inqusitora) .-.    Já zrovna teď dohrál, a nesmolte mě, protože vám řeknu, jak to skončilo :)))


  • mělo si to zasloužit lepši hodnoceni kvuli par chyb

    • iSpirit

      ne, budu se opakovat. 6ka je tak akorát a to i pro PS5 verzi, když to dáme do kontextu.

      Ta hra stojí na PS Storu 2100, je to xtá verze té samé hry. Hra není ani remake, je to jen stejná hra v nové grafice. Podívejme se na Resident Evil 4, to je remake, mění hratelnost, přidává nové věci a nebojí se sáhnout do základu hry.

      TLOU Part 1 měl možnost si vzít spoustu vylepšených herních mechanismů ze dvojky, měl možnost otevřít levely, zvětšit lokace, přidat nějaký ten průzkum. Za plnou cenu jsme se nedočkali ničeho z toho, ta hra je pořád stejná jak v roce 2013, čili pokud ti sedne příběh a postavy, máš šanci, že si užiješ, pokud ovšem budeš chtít komplexní zážitek, tak budeš zklamán. 

      6/10

      • Jack1947

        Vyjímečně souhlas jen bych osobně zvýšil hodnocení :)

      • Broecz

        Dát tomu 6/10 je hodně zavádějící pro nové zájemce o hru. Díváš se na to pouze z pohledu někoho, kdo starší verzi hry už má. Hra jako taková je pořád solidních 9 / 10 s doporučením, že pokud vlastníte starší verzi, uvidíte změn minimum (to jestli vylepšená grafika je dostatečný důvod dát za hru plnou cenu už je pak na každém z nás).

        • iSpirit

          devítka to není, nezlob se na mě. Je tam spousty věcí, co by se dalo vylepšit. Je tam mizerná A.I, výkon PS3 ukazuje brutální linearitu na level-designu, celkový game design je jdi dopředu, koukni na cutscénu, občas střílej už po těch let taky extra nepotěší, i když to Sony zkouší do nás cpát neustále. Mně tam chybí větší variabilita hratelnosti, větší levely, více exploringu. Grafika je top, HDR je top, audio je top. Subjektivní je pak story, dialogy, postavy. Rozhodně je to bez tolika plot holes, jelikož dvojka jich má na rozdávaní. 

           Já osobně jsem si myslel např. tohle i o Demon Souls, co říkáš ty, říkal jsem si to, to bude ultimátni pecka v té grafice. No, nebyla, tam bylo x věcí, co mě štvalo, protože skoro nesáhli do hratelnosti a ta hra prostě dosti zestárla a je to pochopitelné, byla omezena výkonem PS3, malým budgetem etc, takže i když je  to za mě nejhezčí hra na PS5, tak jsem ji dohrál jen jednou a vůbec se mi k ní nechce vracet.

          Jelikož tahle doba je doba remasterů, remaků, reimaginací za spousty peněz, tak je za mě fér se na to dívat více komplexně pro spotřebitele. 

          • Derp_1337

            "výkon PS3 ukazuje brutální linearitu na level-designu, celkový game design je jdi dopředu, koukni na cutscénu, občas střílej"

            Trošku to s tím rýpaním přeháníš. Nevím, proč extra zdůrazňuješ ten "výkon PS3", když pak popisuješ prvky, které najdeš i ve velké části současných her... a to včetně i PC.

            I něco tak běžného jako "brutální linearita" je prakticky ve většině her. A jestli takový dojem nemáš, tak je to tím, že se takovým hrám úmyslně vyhýbáš a hraješ převážně otevřenější (open world) hry. Ale to spíš něco říká o tvým osobních preferencích než o (ne)kvalitách her.

            Já osobně jsem třeba "přejezený" open world her, a tak si občas rád zahraju nějaký akcí nacpaný koridor (lineární game desing).

      • frank.horigan

        Ve světě konzolí ne nevzít v potaz bazarový prodej, na storu to možná stojí, ale vedle v krámě je ta placka za polovic...

        RE4 je remake MNOHEM starší hry, tak se sahat do mechanik doslova muselo. TloU lze akorát vyčíst, že remake ještě nepotřebovala.

        Pokud tu hru někdo bude hrát poprvé, nic se v ní obsahově měnit nemusí. Možná zvětšit klaustro lokace.


        • iSpirit

          to jsou špatné argumenty:

          Jako spotřebitele je mi jedno, jestli je ta hra stará 20 let nebo 10 let. Od Remaku čekám i změnu hratelnosti, pokud je možnost pro zlepšení hratelnosti(to je v 99% případech)

          Bazarový prodej  opět není validní argument, jelikož máme i čistě digitální konzoli a prodeje digitálu jsou větší než placek.

          To, že hraješ poprvé neznamená, že se spokojíš s hratelností, která  zůstala na úrovni PS3. Hru kupuješ v roce 2023 ne v roce 2013 a Sony si účtuje plnou cenu.

          • frank.horigan

             No já si fakt myslím že ty jsi o tu ještě ani nezavadil.. 

            Co to je "hratelnost na úrovni PS3"??? To určuje ta konzole? Že by mohla být hra nadčasová nepřipadá v úvahu, a víš jistě, že v remaku nejsou žádné změny?  

            Fakt to není hra pro tebe, to je celé  

            • iSpirit

              já proti hře nic nemám, naopak je to fajn záležitost a v dané době jsem si ji užil, ale rozhodně jde vidět omezení výkonem, stačí  ale porovnat, jak se hraje dvojka.

    • Derp_1337

      Hele, autor článku už to okomentoval. Je to morálně neřešitelné dilema.

      Na jednu stranu může dát vyšší hodnocení, protože je hra dobrá, ale na druhou stranu může zohlednit technický stav, který je fakt špatný.

      Dá se z těhle voleb objektivně vybrat??? Nedá. Každý by si rozhodnul jinak.

  • Nechápu, ale já žádné potíže nemám. Hra běží perfektně, grafika parádní. Pád zatím žádný. Vše plynulé a to mám GTX1060 SC 6GB staženou na 75%. Hraji ve FHD. (fps 40-50) Vlastní nastavení grafiky. CPU Intel 12400f, 32GB RAM. (swap file vypnutý)  Nejdřív jsem měl nastavení cca na střední detaily, ale postupně jsem zvyšoval některé položky na high, třeba detaily modelů, viditelnost, stíny ... nyní mám někde i Ultra a framerate stále drží pro mě dostatečně vysoko. 6GB VRAM podle hry již nestačí, jsem na 120% , ale potíže s tím nejsou, hra si data dotahuje aniž bych si toho všiml. 

    Na začátku jsem počkal na shadery a nyní hra šlape jak hodinky. 

    Co se týká hry samotné, je to paráda, příběh, postavy, vše skvěle napsané. 

    • Veskoslav

      Hra běží perfektně? Ten byl fakt dobrej. Je to naprosto zprasený port. Jak jinak mi vysvětlíš, že rozdíl v nastavení grafiky se mi hýbe pouze v 1% fps, ale na samotné průměrné FPS je úplně jedno, jestli dám normal nebo high i 1440p. U ultra už to řve, že VRAM došla. A to mám 12 GB VRAM a 32 GB prakticky nejlepší DDR4. A načítání shaderů? Vyloženě lahůdka na 50 minut. Nikdy se mi toto nestalo. Jo vlastně ano, u Batman Arkham Knight, který měli na starost stejní hlupáci jako tady TLOU. Ani Cyberpunk na ultra mi nežere více jak 11 VRAM. A ten je graficky úplně někde jinde než koridorový TLOU. 

    • Derp_1337

      Hele, tady se naráží na klasický problém PC. Lidi můžou koupit stovky různých grafik, stovky různých procesorů, stovky různých základních desek a operačních pamětí. To dohromady dělá tisícovky různých konfigurací. A některé konfigurace jedou bez problémů a některé mají problémy obrovské.

      Problém bude v tom, že v dnešní době většina vývojářů šetří na betatestingu (je to časově a finančně náročné). Zaplatí si jenom pár betatesterů a proto to otestují jenom na malém množství konfigurací PC.

      Ten HW, co mají otestovaný, většinou jede bez problémů... ale to nestačí. Když se to pak vypustí mezi lidi, tak pak se teprve začnou objevovat skryté problémy.


      Jinak v tvém případě bych řekl, že ti hodně pomohla velká RAM. To, co se nevleze na VRAM, si grafika stáhne/uloží na RAM. RAM není tak rychlá jako VRAM, ale je tisíckrát lepší než to tahat z HDD.

      • A nebo má někdo mizerně poskládaný hardware. 

      • frank.horigan

        Tak tak, už osobně ověřeno, kdo má 32GB RAM, stačí 8 nebo i 6GB grafika. A jede to zcela použitelně.

        • Já mám zase osobně ověřeno že 32GB RAM opravdu nestačí. Problém je špatná optimalizace. Vím že pro šílené fanoušky TLOU je těžké tohle zkousnout ale já tím neříkám že ta hra je špatná... to posoudit nemůžu protože si ji nemůžu zahrát kvůli tomu že je špatně optimalizovaná.

          • frank.horigan

            Ty jsi opravdu hrál? Nechal jsi zkompilovat shadery, máš 8GB VRAM a alespoň CPU na úrovni R5-5600x nebo i5-10600?

            A nejede.. Opravdu? 

            Z toho co píšeš to zní jako : ""Nechci to ani zkusit, protože všichni říkají, že je to neoptimalizované."

            Poradím to co radím ostatním, nehrej ani to nezkoušej a máš vyřešeno. Stejně kdybys to opravdu chtěl hrát, hrál jsi to už dávno. 

            • To jako vážně? Sice už jsem ti tady svoji sestavu psal ale udělám to ještě jednou protože mě strašně baví tvoje odpovědi které jsou úplně mimo a pořád budeš vytahovat RAM a VRAM a teď už i CPU a když už se ti nechce psát ani tohle tak napíšeš ať člověk hru nehraje když je tak špatná i když nikdo nepíše že je špatná protože si ji hodně lidí zahrát ani nemůže kvůli tomu že je špatně optimalizovaná :D Sestava : Ryzen 9 5900x, 32GB RAM a RX 5700 XT 8GB. Nechal jsem zkompilovat shadery i když to trvalo skoro hodinu tak jako plno lidí kteří mají lepší sestavu než já a taky mají plno technických problémů a hra je pro ně nehratelná. Další indikátor špatné optimalizace je že nastavení grafiky normal/high atd. nemá skoro žádný vliv na průměrné fps. Pokud ti nestačí tisíce negativních recenzí na steamu které dokazují to co tady celou dobu píšu já i ostatní tak ti opravdu není pomoci.

              - Z toho co píšeš to zní jako : ""Nechci to ani zkusit, protože všichni říkají, že je to neoptimalizované." - Tady jde vidět že máš problém porozumět psanému textu. Hru mám ale nemůžu si ji zahrát a důvod už jsem psal taky několikrát. Zaslepený fanboy který nedokáže uznat že je hra špatně optimalizovaná protože by to znamenalo že musí říct o hře která je pro něj vším něco negativního. Bohužel hru dostalo studio které zmrvilo port na PC. To je bohužel fakt který máš problém zkousnout.

              - Stejně kdybys to opravdu chtěl hrát, hrál jsi to už dávno. - A to si představ že existují lide kterým k radosti stačí mít doma jenom PC. Další omezený pohled na věc od zaslepeného fanboye. Takhle ztracený případ jsem dlouho nikde v diskuzi která se týkala nějaké hry neviděl.

              • Reakce na příspěvek:

                Bylo by lepší napsat, že vám konkrétně to "zlobí" a tím to končí. A netvrdit, že je technický stav průšvih. Protože hra běží na jiných konfiguracích skvěle a taky netvrdím, že je stav bezpochyby super. Ale je dobré tuto informaci předat pro ty, kteří momentálně váhají a věří těm, kteří jsou naštvaní, protože zrovna oni problém mají. A proto mohu ujistit ty méně vytočené, že na Ryzen 7 5800X3D + 32 GB RAM + NV 4070Ti to jede úplně bez problémů, většinou 100+ FPS na ULTRA nastavení (bez korekce), rozlišení 3440 x 1440. Takže trochu méně emocí, protože port není tak strašný, jak prezentujete. Naopak, vypadá i funguje dobře.

                • Reakce na příspěvek:

                  Takže trochu méně emocí, protože port není tak strašný, jak prezentujete ... těžko se urdžujou emoce když někdo dokáže vyplodit něco takového ale myslím si že se ještě celkem držím :)

                  Je super že vám a pár dalším šťastlivcům jede hra bez problémů ale je tady dost velká skupina lidí kterým hra nefunguje a mají různé technické problémy. Stačí si projít recenze na steamu. A to znamená že je hra špatně optimalizovaná a vy teda určitě nemůžete napsat že je stav bezpochyby super i když vám funguje bez problémů... to by byl tak trochu nesmysl. Ale já určitě můžu napsat že hra je ve špatném stavu protože s ní má hodně lidí problém. Chápeme se? 

                  • Reakce na příspěvek:

                    Já myslím, že se chápeme. Doufám. Poměr kladných vs. záporných recenzí na Steamu cca 9800 ku 12500. Což je velká skupina nespokojených a o trochu menší skupina spokojených. Dovolím si ale ještě tvrdit, že spíše píšou recenze ti nespokojení. A mě šlo o ty nerozhodné, kteří jsou pod palbou těch nespokojených. Optimalizace není v globálu super (to jsem napsal), jen je zavádějící tvrdit, že je to odpad. Jak píše kolega "frank", chce to jen v tomto případě více řešit HW, na kterém to chci pustit. Není to pro PS5, je to pro PC. Snad to vyřeší patche. A negativní recenze typu "kompilace shaderů na 12%, seká se to, hru vracím..." nemá cenu komentovat. Takže ještě jednou, šlo mi o příspěvek do diskuse, jaké parametry HW jsou ok. Aby si mohli zájemci o koupi udělat obrázek. 

                    • Reakce na příspěvek:

                      I kdyby byl poměr spokojený/nespokojený 50:50 je to něco šíleného a člověk by o tom měl vědět. Nehraje v tom vždycky roli HW. Frank se tady pořád ohání RAM a VRAM což už začíná být tak trochu směšné. Já a plno dalších lidí požadavky splňujeme a stejně nám hra nefunguje nebo máme plno technických problémů a ti co jsou nerozhodní by o tom měli vědět. Steam už dokonce vrací peníze bez ohledu na odehraný čas. Nikde jsem nenapsal že je hra odpad ale celou dobu píšu že je hra špatně optimalizovaná což je fakt vzhledem k tomu kolik lidí s ní má problém.

                      • Reakce na příspěvek:

                        Jen pro zajímavost. Lišíme se u sestavy výrazně pouze u GPU. Jaké konkrétní problémy vám brání ve hraní? Ve vašich komentech jsem to nějak nenašel. Nejde spustit, padá, nízké fps. U mě vytížení VRAM téměř na 12 GB (což je u 4070Ti max.), při přepnutí grafiky High/Low to škáluje (fps). Za mě je prů... opravdu ta velikost VRAM a její neoptimalizace ze strany výrobce portu. A co ty nové patche, nezabraly (měly toto řešit)?

                        • Reakce na příspěvek:

                          Hra mi bohužel často padala což byl asi největší problém. Záseky/propady v fps byly taky časté a párkrát se stalo že jsem měl špatně načtené textury. Po aktualizacích bylo těch propadů fps méně (stutters) ale hra pořád padala takže jsem ji vrátil a zkusím to za pár měsíců znovu. Po posledních zkušenostech bych řekl že se opravdu nevyplatí hry kupovat hned v den vydání.

              • frank.horigan

                Reakce na příspěvek:

                Pokud si to nemůžeš zahrát na 5700XT, tak to je mi tě líto. 

                Já to normálně hraju na 2060super, akorát bylo třeba dokoupit na 32GB RAM. Jsem v třetině hry, sem tam to cukne jinak nic co evokovalo na nějaké rozbití něčeho. (jakože opravdu)

                Pár lidí už bylo tak aktivních že to dohráli, a vesměs hovoří jakože pecka. 

                Kdyžtak počkej na zázračný patche, který sníží nároky na polovinu. 

  • ALHAZRED

    Ja tam dvě stě možností nastavení grafiky, mam 16Gb RAM, 8Gb VRAM a nevěřím tomu, že si to na PC nevyladím, klidně 1440p, co mi bohatě stačí, ovšem vúbec sem se nedozvědel, JAK se to na PC hraje ??!!

  • 6 je nic moc hodnoceni za par chyb jako callisto ktery mělo 10/10 na indianu

    • Veskoslav

      A proč sem taháš Indiana? Má snad stejnou redakci jako Games? 

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit